Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2013/14

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A damning stat about Brendan Rodgers: Liverpool have failed to beat a single team above them so far this season.
    ....
    sigpic

    Comment


    • Analiza: Arsenal - Tottenham 1:0

      Spoiler
      Arsenal 1-0 Tottenham: Cazorla provides the overloads in midfield, and the through-balls for Giroud and Walcott

      Arsenal recorded a narrow victory in the north London derby.

      Arsene Wenger was still without Mikel Arteta, Lukas Podolski is a new injury blow, while Bacary Sagna was unwell so Carl Jenkinson played at right-back.

      Andre Villas-Boas was without Gareth Bale ahead of his departure to Real Madrid, while Erik Lamela was only just signed in time and was on the bench, while Christian Eriksen wasn’t yet under consideration.


      Cazorla's drifts inside create a 4 v 3 in midfield, which allowed Cazorla freedom to play through-balls to Walcott and Giroud. Lloris swept up. The danger for Arsenal was down their left, where Walker and Townsend were given space to attack Gibbs.

      In terms of tactical analysis, this was a remarkably simple game based entire around two concepts (and how those two concepts worked together).

      The key issue #1: Cazorla inside

      The first obvious feature was Santi Cazorla’s positioning. Whereas Arsenal are direct on both flanks when Lukas Podolski and Theo Walcott are both in the side, the shape changes when Cazorla plays on one side. Regardless of which flank he’s deployed on, he drifts inside into central positions and helps caused an overload in the central midfield zone.

      This was particularly important for Arsenal against Spurs today – the midfield trio of Mousa Dembele, Paulinho and Etienne Capoue offered great strength, and there was a risk Arsenal would be overpowered if they went up against them three-against-three. Instead, Arsenal had to add to their numbers in the centre of the pitch.

      Essentially, Cazorla became a fourth central midfielder. Spurs’ attitude in the opening minutes suggested they were going to press in the middle – Dembele on Jack Wilshere, Paulinho on Aaron Ramsey and Capoue sitting deeper on Tomas Rosicky. Cazorla’s central presence disrupted that strategy, and while Arsenal didn’t dominate possession to the extent you might expect, they enjoyed more of the ball in advanced positions.

      There was, of course, a risk by using Cazorla so narrow – it meant Kieran Gibbs was often exposed to the runs of Andros Townsend and Kyle Walker, and forced to deal with two-against-one situations down that side. Townsend was Spurs’ most promising attacking player with his direct dribbling and long-range shooting, and Walker’s overlaps meant Townsend often had space to turn inside onto his stronger left foot. Overall, however, Gibbs coped well – and as the match went on, Cazorla offered more assistance.

      The average position diagram (from WhoScored) shows Cazorla (19) extremely narrow, and Walcott (14) essentially as a forward.


      The key issue #2: Spurs’ defensive line and Arsenal running in behind

      The previous meeting between these sides, a 2-1 Spurs win at White Hart Lane in March, was almost entirely based around two high defensive lines, and both sides breaking in behind. Here, only Arsenal managed to successfully breach the opposition’s defence in this manner.

      Spurs had neither of the duo who scored in that game (Bale or Aaron Lennon) and while centre-forward Roberto Soldado is good at playing on the shoulder, the midfield trio didn’t offer the creativity to find him.

      At the other end, Spurs continued to play high up the pitch – which caused them problems with both Theo Walcott and Olivier Giroud. Walcott is extremely quick, of course, and Danny Rose was unable to track all his runs made from the right-hand channel, while Giroud is much slower but was up against a particularly sluggish centre-back in Michael Dawson. There was also confusion between Dawson and Jan Vertonghen about the defensive line a couple of times, most obviously for the goal.

      The result: constant Arsenal chances

      Six separate Arsenal chances (or near-chances) came in similar circumstances – usually with Cazorla coming inside, then playing a through-ball to Giroud or Walcott.

      7 minutes: Cazorla, despite starting from the left, finds himself as the fourth central midfielder in a right-of-centre position. He hits a huge long ball over the top of the defence for Giroud – who surprisingly attempts to head. His weak attempt barely forces a save from Hugo Lloris, but it’s a warning sign for Spurs.

      23 minutes: Cazorla is again in central midfield – this time in an extremely deep position in front of the Arsenal defence. He doesn’t provide the through-ball for the goal, but plays an earlier vertical pass, cutting through the Spurs midfield and finding Ramsey. Then, after a Rosicky pass, both Walcott and Giroud are allowed to break in behind the Spurs defence because Dawson is deeper than Vertonghen, playing them onside. Walcott squares the ball for Giroud, who makes his usual near-post run and finishes with the outside of his left foot.

      33 minutes: Again, Cazorla drifts inside from the left, exchanges passes with Rosicky before passing towards Walcott’s usual out-to-in run. This time, Hugo Lloris dashes forward to sweep up, tackling Walcott outside the box to clear the danger.

      62 minutes: Cazorla’s in a central midfield position, looks up to find the Spurs defence out of shape again, with both Walcott and Giroud running towards goal. He attempts a through-ball, but Dawson makes a crucial interception as the last defender.

      64 minutes: Cazorla starts the move inside Arsenal’s half, then finds himself in the ‘number ten’ position yet again, with two runners ahead – Walcott on the right, Giroud in the inside-left position. Walcott makes a run inside to create space for Giroud, who receives the pass before forcing a decent save from Lloris, low to his right.

      70 minutes: The one key Arsenal move that didn’t feature Cazorla – Rosicky wins the ball high up, leaving Giroud free to break towards goal – but his pass to Walcott is overhit, and Lloris again sweeps up.

      Cazorla’s passes received from FourFourTwo StatsZone


      And Cazorla’s passes played from FourFourTwo StatsZone


      Other issues:

      - Spurs offered Soldado extremely little support, both in terms of incisive passes towards him, and getting midfield runners up and around him. It’s arguable that Spurs aren’t accustomed to having to provide great creativity given their reliance upon Bale’s dribbling and long-distance shooting last season – although the impact of Lamela and Eriksen should be considerable, and means analysing Spurs’ performance here might be futile given the imminent introduction of two outstanding attacking midfielders.

      - Arsenal had the upper hand from the starting XIs, but the difference in quality on the bench was huge, and underlines Arsenal’s need to strengthen tomorrow.

      - It was somewhat surprising Villas-Boas didn’t choose to field both Sandro and Capoue, his two solid holding midfielders. Yes, today’s line-up will presumably be the standard format of the side, with Dembele shuttling forward into attack – but the Belgian hasn’t started the season well, and if there’s ever an obvious time for a more secure midfield, it’s away at Arsenal, especially with them using Cazorla as an extra midfield creator.

      - Mathieu Flamini had a positive impact as a substitute for Jack Wilshere, and although he’s not the high-profile signing many Arsenal fans expected, in a way he’s exactly what they need. The rumoured move for Luiz Gustavo, for example, never really made sense because Arsenal don’t need a first-choice holding midfielder – in the vast majority of games, Mikel Arteta plays that role well, with Ramsey or Wilshere alongside him. What Arsenal need is a more combative, defensive option in their squad, to play in conjunction with (or as a replacement for an injured) Arteta. In that sense, as a free signing, Flamini is a decent choice.

      - It was partly because they didn’t have great options from the bench, but Arsenal ended up with six defenders on the field – Bacary Sagna and Nacho Monreal were introduced late on to strengthen the flanks, not the type of double substitution Wenger often makes.

      Comment


      • Liverpul ovu anketu gazi pjeske

        Comment


        • Juce je bio deadline day pa se to pratilo. Sad konacno da napisem koju o najvecem derbiju lige i jos nekim stvarima.

          U sezoni 2004-05 je Zoze Murinjo osvojio PL u svojoj prvoj sezoni sa Celsijem, Rafa Benitez LS u svojoj prvoj sezoni sa tada igracki tankim Liverpulom a Dejvid Mojes je zavrsio 4. sa Evertonom. Tri zaista fantasticna rezultata. Imao sam tada 10 godina i o samoj igri nisam u principu pojma imao ali od malena do dan danas imam tu memoriju za podatke. Uvek sam u svim sportovima znao gde ko igra, statistiku, broj na dresu... Nakon te sezone je pocela sledeca. Superkup Evrope, Liverpul-CSKA, kao i uvek gledam Liverpul sa caletom i tu jos njegovih par ortaka. Zapocinju pricu o trenerima. Uglavnom se prica vrti oko Murinja i igre u tranziciji koju je usavrsio u 4-2-3-1 formaciji, Beniteza, Karlovog dijamanta u Milanu, oce li Kuper da ponovo negde nesto uraditi kao sto je s Valensijom par godina pre toga... Ono sto sam tada znao gledajuci tekme i igrajuci PES i FIFA-u to je da Everton nije imao bog zna kakve igrace a bio 4. na tabeli. Oni pricaju o trenerima i ja tu jel kao i svaki klinac koji hoce pred starijima da ispadne pametan spomenem Mojesa jer mi je logicno ako je 4. sa takvim Evertonom da je odlican trener. Na moje opste zaprepascenje, dobijam odgovore kakve nisam ocekivao i sada tu oni meni nesto objasnjavaju ali ja nista ne kapiram. Od tada je proslo 8 godina a ja sam imao prilike da se upoznam sa likom i delom Dejvida Mojesa.

          Dejvid Mojes je sa svojim rezultatima najveca opticka varka modernog fudbala, veca i od onog detlica Nejmara i Hulkove statistike iz Porta. Covek je bio 11 godina u jednom timu. Logicno je da treneri koji su dugo u klubu uspostave svoj sistem igre. Kad kazes Mancester Junajted odmah pomislis na Fergija crta ti se u glavi njegov fudbal, Venger u Arsenalu, Karlo u Milanu... Dejvid Mojes za 11 godina nikakav sistem nije napravio. To kako on vodi ekipu to mogu i Sinisa Mihajlovic i Soraja Vucelic. Trci, udri, skaci, centriraj pa sta bog da. Kuci napasti, u gostima tvrdo na bod i sta se desi desilo se. Ne daj boze u gostima da se centralni vezni ubaci iz drugog plana. Pas iskljucivo prvom do sebe, siri se na stranu, centrira, stoperi sibaju duge lopte i tako 11 godina. Jedino gore vodjenje ekipe je ono kad Vladimir Vermezovic vidi da ga snima kamera pa da bi ispao neko mudo ode do aut linije i kaze: "Ajde Joja sine, igraj fudbala." Nijedan covek u fudbalu nije toliko puta nadigran a toliko puta ostao neporazen, ni Roberto Mancini. Mojes je imao tu srecu da ga je uzeo klub gde vlada uvek zdrava atmosfera, gde su bas odani navijaci i ono sto je jedino dobro radio je to sto je dovodio igrace koji su dobri ljudi ali vecinom ostrvska drva. Iskompleksirani Englezi ciji fudbal je izumro odavno gledaju uz pomoc sudija da stite koliko-toliko u ligi svaku ekipu koja igra ostrvski fudbal i dalje, dozvoljavaju im da biju kao sivonje, sviraju sto vise prekida da bi pao neki dobar centarsut... Poklopi se coveku dosta stvari i ispade genije. Naravno tu su i mediji. Kao neko ko je uvek govorio sve najbolje o Junajtedu bio je miljenik medija. Rafa Benitez cim je dosao u ligu je popljuvao i njih i FA i svaku gresku su mu preuvelicavali. Pa je tako u Engleskoj a i sire medijska slika takva da je Mojes mag a Benitez dunster. Mozda i najbolji takticar i dvomec trener dunster a Mojes genije. Jel mene neko zajebava? Ima bar 3 utakmice gde Mojes nije sutnuo na gol Rafi Benitezu.

          Zasto je on dosao u klub kakav je Mancester Junajted, sam bog zna. Vidim dva objasnjenja. 1. je to da ga je Fergi uzeo jer je miljenik boginje Fortune isto kao i on ako ne i vise s tim da je fantasticnim radom matori tu srecu donekle i zasluzio. 2. objasnjenje mi je da ga je matori licno birao jer je znao da nema pojma te da bi slusao kako navijaci kukaju za njim i dodatno hranio svoj bolesni ego. Kako kaze Dejan Andjus, tvrdim da delimicno ima istine i u ovom prvom a tvrdim da delimicno ima istine i u ovom drugom. Mojes ne bi mogao nista ni sa onim najjacim Junajtedom a ne sa ovim gde ti je veza Valensija-Kerik-Kleverli-Velbek + Gigs sa 40, Jang... Ne mogu jos da shvatim ni kako je Ferguson s njima uzeo titulu sa tolikom razlikom ali matori je ipak mag a od 86 golova, 23 prekida, 10-ak penala, Persi zadnjih 4-5 iz ofsajda, pokoji Cicaritov ofsajd. Otprilike 40 od tih 86 je nesto sto je lagano moglo da ne udje ali to je Fergi, kapa dole, znao covek da dobija.

          Mojes i taktika u derbiju, zlo. Koliko glup moras biti da ti Dani Velbek igra 10-ku. On treba loptu nekom da gurne? Na svaki jaci pritisak samo unazad, eventualno na krilo. Onda stavi covek Gigsa da igra desno. Gigs inside krilo nikad bio nije, ne znam da li je 5 utakmica igrao tako i ti ga tu stavis sa 40 godina, igraca koji igra levom nogom na desnu stranu gde ti treba ulaz, eksplozivnost, projektil u nozi i sve ono sto je Gigsu oslabilo tokom godina. Samo ove dve stvari su dovoljne + tretman koji ima Sindji Kagava i da vidis koji je to indijanac. U onim napadima niko nista bez lopte ne igra. Ocaj radijus kretanja svih osim Velbeka koji se trudi ali ne zna. Ruku na srce, cujem da decko moze sve pozicije da igra pa ce mu valjda naci odgovarajucu da iskoristi potencijal. Staticno do zla boga. Centralni vezni, mislim da je dovoljno to sto ih siluju Lukas Leiva i Dzordan Henderson i tresu kao sline u duelima. Sreca pa je odbrana to sto jeste, ovo bi u suprotnom bila vise nego mucna sezona za sve navijace Junajteda. Pominjala se i neka dobra igra protiv Celsija i Svonsija. Celsi se povukao, Junajted jalovo napadao jer ovaj nema muda i zadovoljan bodom ceo zivot. Protiv Svonsija se zatvorio, bio losiji prvih pola sata i s neba mu padne gol koji demoralise malu ekipu. Koncept igre se ne vidi, sve ide pravolinijski, Velbek i Runi kad igra se krecu i to je to. Svi ostali su u sablonu, zacrtanom krugu. Kad imaju loptu svako ko gleda zna sta ce da urade sa istom. Sve po sablonu koji je Milovan Djoric pre 30 godina nacrtao u nekoj mehani, kafani ili birtiji.

          Izmene su mu takodje sablonske. Krljator na sredini umesto napadaca ako vodi, napadac umesto veznog ako gubi pa kao nesto jalovo napada a ustvari isto duge lopte i centarsutevi samo jedan igrac vise u kaznenom. Moj cale koji mnogo vise od mene zna, kad god smo gledali gradski derbi Liverpula i kad vidi koji igrac Evertona ulazi odmah zna koji izlazi i obrnuto. Prekjuce kad je video da ulazi Cicarito kaze ulazi umesto Gigsa i krecu panicni napadi i tacno je tako bilo. Sablon cist, klasicni pripadnik ostrvske skole trenera od kojih je gora jedino srpska. Jednostavno nedorastao zadatku koji je dobio a to je pokazao i time sto je presao u Junajted iz Evertona, licno zna koju klauzulu ima Felaini i do kada, ne iskoristi to i onda ga za mesec dana dovede za 4 miliona vise. Sto bi rekao Djordje Cvarkov, Boskic jel tako da si debil?

          Nazalost, taj i takav Mojes ce zbog tima kakav ima i te dubine zavrsiti na tabeli ispred Brendana Rodzersa. Brendan Rodzers je covek koji u ovom kapitalistickom fudbalu, gde sve vrvi od instant ekipa i rezultata, uspeva da napravi jednu familijarnu atmosferu i da se postepeno napreduje. Ovi momci zajedno rastu. Osim Luisa Suareza, to su zaista odlicni ljudi. Moglo bi se reci da je Rodzers pred ovaj mec okrenuo telefon svog mentora Zozea Murinja i pogledao neke snimke derbija dok je trener bio Rafa Benitez. Svakako na prvi pogled nista specijalno kad je ovaj mec u pitanju ali nije tako. Liverpul jeste bio dosta los sa loptom u nogama, posebno u drugom poluvremenu i zameram Brendanu to sto nije razvio igru u tranziciji na pravi nacin, bar ne u tranziciji iz odbrane u napad, ova druga je bila fantasticna. Osim one kontre gde je na kraju De Hea skinuo Sterlingov sut pod precku, nismo ozbiljno pretili. Tu je moralo mnogo bolje jer je bilo i vise nego dovoljno prostora. Ipak, ovaj tim ne igra ni blizu tako inace niti je to fudbal koji Rodzers gaji tako da zaista ta disciplina i mentalna priprema derbija fascinira, bar mene licno jer ih pratim non-stop.

          Kada Junajted ima loptu, Rodzers je odradjivao defanzivu u 3 faze. Visoki presing, pritisak na sredini i zgusnut prostor i totalna defanziva. Svaku faza je trajala 6-12 minuta i tako ih je rotirao tokom meca. Visoki presing je igrao u 4-2-3-1 formaciji gde je Staridz vrsio pritisak na stopere. Aspas ocajan sa loptom, nijednu pod pritiskom da zadrzi ali takticke zadatke je maestralno odradio, kao i svi ostali. Aspas se postavljao tako da stoperima onemoguci da upute pas ka veznjacima a Staridz ih je primoravao da pas ide na stranu. Tada se ukljucuju Henderson i Kutinjo. Prvi je bio mozda i igrac utakmice, bolesno je kakav posao je odradio i koliko snage covek ima. Henderson i Kutinjo pritiskaju, Staridz pokusava da onemoguci vracanje lopte stoperu, Aspas i jos jedan centralni vezni pomeraju ka strani i odradjuju zonal marking a drugi centalni vezni je spreman da sece pas. Onda su bekovi obicno slali ili duge lopte ili vracali golmanu. Druga faza je bila blok u 4-4-2 formaciji. Najpre pasivna gde su svesno jednog igraca pustali da krece napred a zatvarali druge. Svaki put kad su odradjivali ovu fazu je pustan drugi igrac. Tu su gledali da maksimalno umrtve igru i da lopta nakon par minuta bude nesto vise u posedu centralnih veznih igraca Junajteda. Onda odjednom iznenadni zgusnut prostor gde Henderson i Kutinjo skupljaju sa Krila, Aspas i Staridz koji su ovoga puta u liniji se vracaju da vrse pritisak sa ledja i na taj nacin su pokusavali da oduzmu loptu na sredini i zapocnu kontru. Oduzimanje je bilo odlicno, kontre ni na vidiku i na tome mora da se radi, mnogo. Totalna defanziva je bila u 4-4-1-1 formaciji gde su Henderson i Kutinjo totalno povuceni, Aspas sam u liniji i najvise se krece a Staridz je u toj fazi nesto pasivniji i odmara(nije jos na 100% fitnesa)a kada se lopta oduzme, otvara se, gradi, cuva loptu i pokusava da zapocne akciju.

          Sve faze su bile zaista odlicno odradjene. Mojes je svakako planirao da dodje po bod i zatvori se i ovo sigurno nije ni on ni niko drugi ocekivao. Ja sam prizeljkivao da pustimo inicijativu Mojesu i da miksujemo vise stilova igre jer Mojes obican blok ne moze da probije a kamoli nesto ozbiljnije ali sam mislio da ce Rodzers hteti da samelje Junajted svojim fudbalom. Rani gol je svakako mnogo uticao na ovakav razvoj situacije ali Rodzers je pokazao da uci na svojim greskama i da je zreliji nego prosle sezone. Kada je sa Svonsijem zavrsio svoju PL sezonu, najavio je da ce sa svojim strucnim stabom tokom pauze detaljno istu da analizira da bi na pripremama znali na kojim stvarima moraju najvise da rade i kako da udju u narednu sezonu. Usledila je ponuda Liverpula i sa svojim ljudima je dosao ovamo te to tamo nije odradio ali reklo bi se da je odradio ovde jer je Liverpul evidentno jaci na svim poljima. Fizicki, tehnicki, takticki i mentalno. Naravno, jaci je i igracki kadar, nesto dublji roster sada ima na raspolaganju. Naglog napretka i instant rezultata nema i to je najbolja stvar svega sto ovaj covek radi. Tako je najsladje i najbolje moguce za svaki klub. Pritom, Liverpul ponovo ima svoj stil igre, sistem i identitet. Mozemo da kazemo da opet imamo "The Liverpool Way." Godinama smo vazili za skup individiualaca ali sad smo medju jacim kolektivima u ligi. Evidentno je da mnogo vise Bejl fali Totenhemu ili Runi Junajtedu nego Suarez nama. Prava ekipa, kadar gde Staridz posle gola sprinta Brendanu u zagrljaj govori sve.

          Sada Rodzers samo ne sme da poleti i zaigra se Murinja. Liverpul na duze staze ne moze da igra ovako niti je spreman za tako nesto. Mozda jos neka utakmica ovako da se odradi do sledece reprezentativne pauze ali od tada mora da se vrati svom fudbalu i usavrsavanju sistema jer u suprotnom ne samo da nece videti LS nego ce ostati 20 bodova iza iste. U svakom slucaju smo konkurentni i ispostavlja se tacno ono sto sam pricao da Liverpul uopste nije toliko slab igracki koliko mentalno. Vidimo koliko ovaj tim moze cim se malo saberu. Ispod 5. mesta ne idemo. Jos jedna stvar koju sam pricao je tacna i za koju su me ljudi pljuvali u maju a to je da je Totenhemu dzaba sto je 5. ako nije u LS i da je u tom slucaju isto biti 5. i 7. a da Liverpul iako je 7. ima 5x bolju osnovu za sledecu sezonu. Moze i Liverpul bolje od ovoga, u to nema sumnje ali svako ko ih svrstava daleko od LS ili cak ispod Evertona ih ili mrzi ili prosto nece da vidi napredak. Razlog ovakvih igara je sto momci imaju zelju kakvu do sad nisam video otkad gledam ovaj klub i sto im je pun kurac da gube bodove nezasluzeno i da budu na tabeli slabije ekipe od njih. Stalo je nevidjeno i njima i Brendanu. Takva su ekipa da mi iskreno i nije toliko bitno gde ce zavrsiti, uzivanje je videti ih. Kad vidis samo kako potrcase ka Simonu kad je penal odbranio i vidis da je to iskreno, da su srecni zbog novog clana ekipe. Oni iz Sitija fenseri ni titulu nisu ko svet znali da proslave.

          Vec vidim kiks na Libertiju kad se vratimo s pauze, valjda sto nisam navikao da dobijamo u kontinuitetu i sto je ovo PL gde je tesko dobijati mnogo tekmi uzastopno. U svakom slucaju, niko ziv nije ocekivao ovakvu tabelu posle 3 kola. Gospodinu Rodzersu kapa dole, uzece pehar za 4-5 godina u najmanju ruku ako ostane ovako temeljan, miran i skroman.

          Komentarisase neki i sudjenje. Andre Mariner je gospodin covek i perfektno je sudio, problem je sto su neki navikli na drugaciji kriterijum. Da li je ikad iko video neku photoshop sliku Andrea Marinera u necijem dresu i da li su ikad neki navijaci kukali na njega da ih je zakinuo nekom vecom odlukom? Sitni faulovi, tu ima gresaka kod svakog ali penale i crvene covek ne izmislja. Odoleo je na svaki pritisak igraca Junajteda i uopste odoleva inace. Jedino sto nekad pretera sa zutim kartonima. Igraci Junajteda su svoje lice pokazali. Ne znam sta su igraci Liverpula ili Arsenala trebali da rade svih ovih godina gubeci dobijene meceve + su imali nevidjene sudijske cirkuse protiv sebe. Samo to je kad te trenira gospodin i kad pokusava ne samo da te nauci loptu da ganjas nego i da te obrazuje. Vec u 30. minutu gde je samo 1:0 i gde moze mec jos 100 puta da se okrene, igraci Junajteda su neprestano okruzivali Marinera gde su se vec pomirili s tim da su bezidejni i nemocni. Gigs igra prljavo kao sto nikad u zivotu nije, ne zna sta ce od sebe. Kleverlijev start na Kutinja i Persijev na Agera iz cista mira su bas odraz nemoci i te cuvene njihove nadmenosti, jednostavno ne znaju da gube. Jedna od jacih scena je kad se pokacise Persi i Skrtel pa Dzerard dolazi, Persi mu nesto kaze, ovaj mu odgovori i Persi se povlaci kad se tata pojavio. Legendarno.

          Momak koji mora da se izdvoji je Staridz. 16 golova i 6 asistencija na 20 utakmica za klub. Sta reci. Videh na Akanovom profilu Brajkulin komentar kako Staridza treba da je sramota sto je onakav gol dao. Naravno, kad Matri da iste takve onda je to smekerski i umece. Naravno da je umece i to u oba slucaja, onako izbeci ofsajd i samo je skrenuti u gol je odlika pravih golgetera. Jos je na 70% fitnesa i dominira konstantno. A dao je tri potpuno razlicita gola. Prvi gol projektil sa 20 metara, drugi slalom kroz odbranu i treci golgetersko snalazenje. Raznovrstan napadac i mnogi nisu svesni njegovog kvaliteta, sto navijaci Liverpula sto drugi. Tokom pauze bi trebalo fizicki potpuno da se spremi i bude jos dominantniji.

          Izvinjavam se na ovolikom postu, smatrao sam da treba reci dosta toga sto niko nije rekao a sto mislim da je bitno. Fantastican dan za Liverpul, pobeda za Senklija, za Brendana i naravno za moj rodjendan. Pozdravljam i velikog asa Vengera i useravanje Boasa maksimalno, to mi je bila visnja na slagu torte. Sve u svemu, vidimo gde je ko, kakav je ko i kako ko radi, pred kim je kakva buducnost. Na kraju krajeva, tabela je najbolji pokazatelj trenutnog stanja iako ce se tokom sezone mnogo promeniti.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by S-Nash View Post
            Momak koji mora da se izdvoji je Staridz. 16 golova i 6 asistencija na 20 utakmica za klub. Sta reci. Videh na Akanovom profilu Brajkulin komentar kako Staridza treba da je sramota sto je onakav gol dao. Naravno, kad Matri da iste takve onda je to smekerski i umece.
            Слажемо се да су ова два нападача баш погодна да се пореде, осредња класа, робот и класичан италијански крамп, мртва трка.

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Слажемо се да су ова два нападача баш погодна да се пореде, осредња класа, робот и класичан италијански крамп, мртва трка.

              I tako prosecan je dovoljan da puni onog tvog Bata Djora trenera genijalca. Duge lopte <3
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by S-Nash View Post
                I tako prosecan je dovoljan da puni onog tvog Bata Djora trenera genijalca. Duge lopte <3
                Једна битка не чини добијен рат. Тек је почело, ћераће се дечаци, их, само полако...

                Comment


                • Brajkula izludeo

                  Sva 3 gola koja je uvalio za sada su na svoj nacin fenomenalna i svaki se razlikuje jedan od drugog (1 - dobar sut, 2 - tehnika, 3 - snalazljivost).

                  Covek mi kapiten na fantaziju, mislim da to dovoljno govori o njegovim kvalitetima

                  Comment


                  • Originally posted by Ljuba90 View Post
                    Brajkula izludeo

                    Sva 3 gola koja je uvalio za sada su na svoj nacin fenomenalna i svaki se razlikuje jedan od drugog (1 - dobar sut, 2 - tehnika, 3 - snalazljivost).

                    Covek mi kapiten na fantaziju, mislim da to dovoljno govori o njegovim kvalitetima
                    Спремили људи из ПЛ нову ствар за уводну шпицу, али их зајебаше Арнаутовић и Озил, не иде да иде ова шпица а стигли генијалци

                    Comment


                    • Jao Brajkula, mnogo smaras covece sa tim robo-fazonima...

                      Videcemo Marka "igram 1 tekmu dobro, 10 ocajno" Arnautovica. Ne ume taj na duze staze da igra, prosek...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Jedne sezone cini mi se da je Chelsea imao 6, 7 pobede zaredom na pocetku sa prefektnom gol razlikom pa opet je bio daleko od osvajanja titule te sezone, samo govorim da su navijaci Liverpula maaaaalo poleteli vise nego sto treba, mnogi su odjednom nakon tri pobede od po 1:0 ubedjeni cak i da osvajaju titulu...
                        Sezona je duga, bodova je mnogo, meni licno sa dolaskom Ozila je Arsenal postao jedan od opasnih konkurenata za titulu, veci od Chelsea-a npr.

                        A koliko god crnilo i pesimizam vladalo u Unitedovoj temi trenutno, ja ipak mislim da ce mnogi da se iznenade sa ovom prvom Moyes-ovom sezonom, zivi bili pa videli, ajd uzdravlje pa neka ponajboljSi pobedi!

                        Comment


                        • Originally posted by Cylokin View Post
                          Jedne sezone cini mi se da je Chelsea imao 6, 7 pobede zaredom na pocetku sa prefektnom gol razlikom pa opet je bio daleko od osvajanja titule te sezone, samo govorim da su navijaci Liverpula maaaaalo poleteli vise nego sto treba, mnogi su odjednom nakon tri pobede od po 1:0 ubedjeni cak i da osvajaju titulu...
                          Ja nesto ne vidim da je iko poleteo, barem ne ovde, ljudi su i dalje svesni da ce tesko biti uci medju top4, kakva titula, o cemu ti ???
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Ja ne vidim da je iko napisao da ce Liverpul uzeti titulu, ni sledece sezone a kamoli ove.
                            sigpic

                            Comment


                            • Mozda nisam mislio na vas konkretno, ali svakako ima dosta tog "vibe"-a na dosta foruma, pa i od navijaca Liverpool-a koje poznajem licno.

                              Comment


                              • Sto bi jedna stara fudbalska floskula rekla, ''snove nam ne mozete uzeti"...ja iskreno kao i uvek verujem da Livdza moze do titule....to kao borba za LS je samo luzerski mentalitet...mora drugacije da se razmilslja,ambicioznije,optimisticnije.....titula, nego sta!....al dobro vidim uvukao se strah kod navijaca drugih klubova od povratka Crvenih na tron

                                Comment

                                Working...
                                X