Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2013/14

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema teorije sad sa ovim podacima koje je dao Apa da je ovo regularno. Fazon dobrotvornih ulaganja je da na njih ne ide porez, al ovo je smjestno sta su uradili..

    Sto jest jest, zapetljao sam se i ja u ovim brojevima, dionickim drustvima sto ih spremam za ispit i jos nekim Arsenalovim brojkama. Sutra cu probat malo vise da se zadubim u ovo
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Poenta je takodje da se Barca odnosno Rosell moze sasvim sigurno po drzavnom zakonu teretiti za nesavesno poslovanje, jer je/su davao/li pare u "maglu", tj. na rec, posto nije/su mogli ozvaniciti ugovor potpisom u vreme kada su davao/li pare njegovim roditeljima. Za to zakonski sledi zatvorska kazna.

      Zbog toga se i radi na tom otklonu, to jest ciscenju situacije, i prebacivanju odgovornosti na pojednica, a ne na kolektiv. Manja je kolateralna steta ako nastrada jedan Rosell umesto da to bude jedan od najvecih sportskih kolektiva na svetu.
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        @conviction11 Vjeruj mi da nemam pojma, ja sam ti samo objasnio da ako je nesto mutio dok je bio na poziciji u klubu onda nista to nije na svoju ruku, odgovoran je klub. To je samo objasnjen zakon o obligacionim odnosima najprostije moguce preko primjera
        Krenuo sam da čitam i ovde sam stao, imaš u pravu institut probijanja pravne ličnosti, tako da ako se ispune zakonski uslovi može i ovaj as što je bio na čelu kluba da odgovara.

        Ukratko

        Comment


        • Originally posted by apacrow View Post
          Poenta je takodje da se Barca odnosno Rosell moze sasvim sigurno po drzavnom zakonu teretiti za nesavesno poslovanje, jer je/su davao/li pare u "maglu", tj. na rec, posto nije/su mogli ozvaniciti ugovor potpisom u vreme kada su davao/li pare njegovim roditeljima. Za to zakonski sledi zatvorska kazna.

          Zbog toga se i radi na tom otklonu, to jest ciscenju situacije, i prebacivanju odgovornosti na pojednica, a ne na kolektiv. Manja je kolateralna steta ako nastrada jedan Rosell umesto da to bude jedan od najvecih sportskih kolektiva na svetu.
          Uz to, strujama u klubu odgovara njegova ostavka. Zato i ne cudi da je inicijativa za razjasnjenje ovog posla potekla upravo od strane clanstva.

          Comment


          • Originally posted by Brajkula View Post
            Krenuo sam da čitam i ovde sam stao, imaš u pravu institut probijanja pravne ličnosti, tako da ako se ispune zakonski uslovi može i ovaj as što je bio na čelu kluba da odgovara.

            Ukratko

            Neka Brajki, samo ces me jos vise zbuniti, ja ucim ovo ludacko poslovno pravo, ja sam pisao post sa tog aspekta, a ovaj institut mi nije poznat
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Neka Brajki, samo ces me jos vise zbuniti, ja ucim ovo ludacko poslovno pravo, ja sam pisao post sa tog aspekta, a ovaj institut mi nije poznat
              Prvo sve zavisi kog je organizacionog oblika Barsa, društvo lica ili kapitala, kod društva lica, lica koja imaju udeo u takvim pravnim licima odgovaraju za obaveze pravnog lica pored visine svog udela i svojom imovinom neograničeno solidarno, dok kod društva kapitala pravno lice odgovara isključivo svojom imovinom, sa izuzetkom pomenutg institua "Probijanje pravnog lica".

              Sve ti je tu stvar tumačenja, i teško je mi generalno manje više laici ili početnici na tom polju da možemo striktno da protumačimo da li je i koliko zloupotrebe ovde bilo jer su realno ovu kompleksnu pravnu radnju odrađivali daleko iskusniji i ušlifovaniji ljudi na polju prava....mada generalno cela ova nazovimo pravna konstrukcija oko transfera je konstituisana da bi se izradila država, tj. da bi Barselona manje platila na ime poreza i ako su ovi navodi tačni po medijima oni su tu uštedeli skoro duplo novca jer zvanične isprave iznose da su zapravo duplo manje platili Nejmara nego što on zaista i vredi, što je logično.

              Dokle god postoje ovakve pravne konstrukcije u kojima "narod" odn. država imaju svoje "A" u istom imaćemo ovako nekih, nazovimo, malverzacija. Što kroz uplivavanje državnog kapitala bez odobrenja državnog trezora, preko prljavih para, do utaje poreza itd.

              Comment


              • Amrabat postpisao za Malagu, igrace u Andaluziji kao pozajmljeni igrac Galatasaraja. Dobar transfer za Susterovu ekipu, kvalitetno krilo kao sto je Markoanac moze dosta toga da donese.


                EDIT: Najnovija vest glasi da je Valensija potpisala ugovor sa Sejduom Keitom, bivsim igracem Barselone. Radi se o sestomesecnoj saradnji sa mogucnoscu produzetka do leta 2015. godine.



                Keita ima 34 godine ali mislim da ce biti dobro pojacanje. PRavi radnik na terenu. Sada, uz njega, Banegu(ako ne ode), Pareha, Romeua, Micela i Fuega Pici ima vrlo dobar izbor. Ne bi me cudilo da neki napadac stigne na Mestalju u ova dva dana.
                Last edited by Bogi; 30-01-14, 12:03.

                Comment


                • Keita, mnogo jak igrač. Odlično bio uklopljen u sistem Gvardiole od samog početka. Nadam se da ćemo ga ponovo gledati na Kamp Nou za vikend. Vjerujem da većina navijača Barselone jako poštuje ovog momka. U svakom slučaju, bravo za Šišmiše na ovom potezu.

                  Banega nije na objavljenom spisku Picija za sledeću utakmicu, ne znam ko je konkretno od klubova za njega zainteresovan ali moguće da ode do kraja prelaznog roka.

                  Kanales će u Real Sosijedad, oko 8 miliona evra transfer.

                  Comment


                  • Ja ne znam ko mi je tu ludji , Valencia sto se rjesava Banege ili ovi bogati timovi koji mogu takvog igraca dovesti za 10 , ili mozda manje miliona , a 20 strasnih timova ima kojima fali takav igrac , a ne poduzimaju nista ..

                    A Seydouu bratu sve najbolje , mnogo je uradio za Barcu i to ce se uvijek cijeniti . Nadam se da ce i u Valencii biti jako , jako dobar , jer ima on itekako jos sta da pokaze
                    Last edited by Dale; 30-01-14, 14:09.
                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • Atlético Madrid are interested in signing Valencia's Argentine midfielder Éver Banega. (Source: AS)
                      Evo Dale pitao si. Ja mislim da bi od Evera Cholo napravio masinu.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Levante doveo iskusnog Mohameda Sisoka. Vrhunski igrac za njih, mnogo ce znaciti timu.

                        Klub iz Valensije sada ima cetvoricu odlicnih defanzivnih veznjaka: Sisoka, veterana Pinta, Simaa i Pape Diopa.

                        Comment


                        • Gonçalo Lopes ‏@_GoncaloLopes 1m
                          Otamendi ruma ao Valencia.
                          ....
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Comment


                            • S obzirom da Otamedi dolazi, Rikardo Kosta odlazi iz Valensije. Bešiktaš vjerovatno nova destinacija.

                              Comment


                              • Selta je dovela Velitona iz Spartaka! Galicijski klub nastavlja sa odlicnom transfer politikom.

                                Comment

                                Working...
                                X