Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2013/14

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislis Muniaina? Grizman je u Sosijedadu.

    Susaeta nije na visini zadatka ove sezone, vise bih voleo da vidim Ibaia kao standardnog, ili De Markosa. Ako je mogao da igra desnog beka moci ce i desno krilo. Aduric se bas ustalio, dobro za tim ali lose za Kikea Solu, koji je takodje odlican igac.I Benjat je dobio priliku samo zbog Rikovog odsustva. Na klupi su obicno i Tokero i Eceita. Ima ''dubinu'' Atletik.
    Last edited by Bogi; 20-01-14, 23:17.

    Comment


    • Ma da Munian, pomesao sam ih

      Pa ne mogu da kazem da sam nesto previse gledao Atletik i to kad sam ga gledao nisam ni najmanje obracao paznju na Solu koji ima goru statistiku od Heskey-a

      Ibai i de Marcos su mladi igraci i od njih ce biti nesto.

      Comment


      • Heski je mag.

        Dobar je Sola. Prosle sezone je dao 10-ak golova za Osasunu, najbolji igrac tima je bio. Ima fizicke predispozicije i dobru tehniku. Povrede su ga sputavale.

        Ne moze ni da se probije u prvu pored Adurica ako on nastavi da igra ovako. Ogroman radijus kretanja, pozicioiranje, zavrsnica, i naravno, sut glavom. Retko ga i izvodi iz igre Valverde.

        Comment


        • Gledam reprizu sada atletika, i bas imaju simpaticnu ekipu. Samo me zanima otkud ovaj Francuz Laporta u Atletiku. Zar su se oni odrekli tradicije da u klubu igraju samo Baskici???

          Comment


          • Baskija je region koji se proteze i na spanskoj i na francuskoj teritoriji, tako da primaju i igrace koji su rodjeni u ''francuskom delu'' Baskije. Isti je slucaj sa Zurutuzom iz Sosijedada(on je na osnovu porekla dobio spansko drzavljanstvo).

            Imaju pravo da igraju igraci ciji su roditelji poreklom ili rodjenjem Baskijci, cak i ako se igrac o kome se radi nije rodio u autonomnoj pokrajini Baskiji.
            Last edited by Bogi; 21-01-14, 16:54.

            Comment


            • Prvi put cujem za to, ali drago mi je da odrzavaju tradiciju i stvarno veliki respekt za klub i filozofiju kluba.

              Comment


              • Originally posted by Bogi View Post
                Baskija je region koji se proteze i na spanskoj i na francuskoj teritoriji, tako da primaju i igrace koji su rodjeni u ''francuskom delu'' Baskije. Isti je slucaj sa Zurutuzom iz Sosijedada(on je na osnovu porekla dobio spansko drzavljanstvo).

                Imaju pravo da igraju igraci ciji su roditelji poreklom ili rodjenjem Baskijci, cak i ako se igrac o kome se radi nije rodio u autonomnoj pokrajini Baskiji.
                Za Bilbao moze da igra i stranac ukoliko je prosao kroz sve mladje selekcije kluba. To im je sad nova politika, omeksali su.
                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                Comment


                • Videcemo na sta ce to izaci. To je ipak veliki zaokret, mislim da je to uvedeno pre najmanje 4-5 godina, ali nema nekih ''bombi''. Uglavnom kao pojacanja dolaze bivsi clanovi akademije, ili Baskijci koji uopste nisu igrali za Atletik. S obzirom na to da se radi o vrhunskoj akademiji, veliki broj stranaca moci ce da konkurise. Voleo bih da nastave da igraju samo Baskijci, jer je drugi veliki baskijski klub jos krajem 80-ih odustao od te politike. Veliko postovanje za tradiciju.

                  Za Bilbao igra i veliki broj igraca iz autonomne pokrajine Navare, koji su takodje prosli akademiju. Dosta ljudi odatle sebe svrstava u baskijski nacionalni korpus.

                  Comment


                  • SkySports Transfer news: Hoffenheim's Firmino aware of Atletico Madrid's interest
                    Hoffenheim midfielder Roberto Firmino has confirmed that he is aware of the transfer interest in him, but remains committed to the club.

                    The Brazilian has had an impressive season for the Bundsliga side, scoring eight goals in 16 appearances, and is under contract at the outfit for another 18 months.

                    The 22-year-old is an attacking midfielder who plays just behind the striker and the player has openly spoken out about his desire to play in Europe.

                    Firmino told BILD: "I have heard about the interest of Atletico Madrid and from Russian clubs on my services. For me it's definitely important to play in a European club competition one day in the future.
                    Izgleda da se Cholo interesuje za ovog momka.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Secam ga sa tek kada je dosao u Hofenhajm, bas mi je smesno izgledao tada... Nisam ocekivao da ce dostici trenutni nivo da se veliki klubovi interesuju za njega.

                      Comment


                      • Jel cemu taj Firmino ?
                        Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                        Comment


                        • Originally posted by soe View Post
                          Jel cemu taj Firmino ?
                          Meni ga Wada hvalio, ja mislim da je petljaner pravi, gledao ga protiv Dortmunda ove sezone, lucidan igrac skroz.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Kako samo Serhio uklizuje

                            Comment


                            • Ali kako je onaj lik šutnuo Bejla...

                              EDIT:
                              Last edited by Il Capitano; 25-01-14, 15:26.
                              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                              C'E SOLO L'INTER

                              Comment


                              • Brutalno. Meni strim nešto kočio pa ne vidjeh tu situaciju ali evo vidim da je Bejl ostao u igri. Dobro je prošao kako je moglo biti.

                                Comment

                                Working...
                                X