Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Sarajevo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Napokon da se na nekom iskalimo 7:2 protiv federalca Podgrmeca i sad u 1/8 finala ponovo neki lagani protivnik da se ne mucimo. Evo izvjestaj sa fksinfo.com, dok ne dodje @soe pa nam baci neki svoj

    Sarajevo se plasiralo u osminu finala Kupa BiH pobjedom protiv Podgrmeča 7:2. Tri gola je postigao Komazec, dok su po jedan dali Osmanagić, Todorović, Tadejević i Puzigaća.

    Prvu priliku na utakmici je imao Podgrmeč preko Ališića, ali je njegov udarac poslije kornera bio neprecizan. Nakon toga bordo momčad je preuzela inicijativu i odmah je zaprijetila preko Tadejevića koji šutira preko gola. U 13. minuti pokušava Trivunović nakon ubačaja Komazeca iz kornera, međutim njegov udarac odlazi pored Kaltakovog gola. Nekoliko minuta poslije Radovac prijeti, ali golman domaćih dobro interveniše. Na prvi gol se čekalo do 22. minute kada Komazec izvodi slobodan udarac i pogađa za 1:0. Samo četiri minute je bilo potrebno bordo ekipi da poveća vodstvo. Todorović je prošao po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac gdje natrčava Osmanagić i povećava vodstvo na 2:0. Do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli zaprijetiti, ali Bandović brani šut Hasića.

    Početak drugog poluvremena donio je vodstvo bordo ekipe od 3:0. Todorović je prošao po desnoj strani i prizemnim udarcem matirao Kaltaka. U 54. minuti Podgrmeč je uspio smanjiti vodstvo Sarajeva. Šadić je pogodio iz slobodnog udarca. Deset minuta poslije Sarajevo preko Komazeca dolazi u vodstvo od 4:1. Tadejević je sa lijeve strane uputio centaršut koji koristi Komazec i postiže svoj drugi pogodak na meču. Nedugo zatim Sarajevo postiže i peti pogodak. Strijelac je bio Tadejević sa vrha šesnaesterca. Nakon ovog visokog vodstva, šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić iz igre izvodi Trivunovića, Radovca i Tadejevića a u igru ulaze Kovačević, Muharemović i Karić. Bio je ovo prvi zvanični nastup mladog štopera Harisa Muharemovića za bordo tim. U 76. minuti domaćini smanjuju rezultat na 5:2. Opet je gol postignut iz slobodnog udarca, a strijelac je ovaj put bio Jurić. Bišanović je četiri minute kasnije odlično uposlio Todorovića koji promašuje stopostotnu šansu. U 86. minuti Komazec je uspio upisati svoj treći pogodak na današnjem meču nakon što ga je Puzigaća odlično uposlio. Do kraja meča, asistent prethodnog gola Puzigaća postiže pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 7:2.


    Podgrmeč - Sarajevo 2:7
    (Šadić 54', Jurić 76' - Komazec 22',67',86', Osmanagić 26', Todorović 46', Tadejević 69', Puzigaća 90')
    Stadion: Podgrmeč (Sanski Most)
    Gledalaca: 500
    Sudija: Dragan Skakić (Bosanska Gradiška)
    Žuti kartoni: /

    Podgrmeč: Kaltak, Burnić, Krantić, Fifić (od 47. Dedić), Hasić, Karić, Jurić, Tabaković, Brkić, Šadić, Ališić
    SARAJEVO: Bandović, Cimirot, Puzigaća, Trivunović (od 69. Kovačević), Dupovac, Bišanović, Radovac (od 71. Muharemović), Todorović, Osmanagić, Tadejević (od 75. Karić), Komazec

    Comment


    • Da se ponovi ovo i po tri boda

      http://www.novasloboda.ba/slike/foto...4101902263.jpg

      Comment


      • Joj brkice gotivnog :
        U opširnom intervjuu koji će "Avaz" objaviti u sutrašnjem sportskom prilogu Tan iskreno i bez ustezanja govori o tome šta se treba desiti pa da eventualno kupi bordo klub te da investira u druge sektore u Bosni i Hercegovini.

        - Uloženim iznosom do sada želio sam pomoći klubu da zadovolji hitne potrebe, ali i pokazati svoju predanost ovoj investiciji. Sljedeći korak je da završimo restrukturiranje starih dugova. Tada bih, zajedno s lokalnim partnerima, mogao kupiti pravo upravljanja i kontrole nad FK Sarajevo - kazao je Tan, koji je lično poželio dobrodošlicu ovoljetnim pojačanjima na Koševo, ali i izrazio razočarenje time što je Asmir Suljić napustio klub.
        Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

        Comment


        • Kompletan intervju sa gospodinom Tanom

          http://www.avaz.ba/sport/fudbal/zeli...ti-fk-sarajevo

          Comment


          • Strah me i misliti na mogucnosti saradnje sa gospodinom Tanom pa cu ostati na zemlji i necu se nadati puno.
            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

            Comment


            • 1234733_10151407676298078_1693375279_n.jpg
              Deal with it.
              Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

              Comment


              • Gospodin Tan insistira na utrpavanju dresa

                Odlican klip za sutrasnju utakmicu



                Bit ce bas tesko, ali se kao i uvijek nadam se pobjedi.

                Comment


                • Ovo veceras nam stvarno nije trebalo.

                  Koji lik moras biti pa onako prekinuti utakmicu.

                  Prvo ne kontam ulijetanje na teren?
                  Drugo ponasanje Istoka sa uzvicima "Izadzi Sjever"?

                  Polako ova situacija sa pojedincima dovodi do velikog problema i tjera na nesto sto ja smatram ozbiljnom situacijom a to je da sam danas prvi put nakon 12 godina medzu najvatrenim navijacima Sarajeva dosla pomisao da se fino smjestim na istok.

                  Pa sramota da se medzusobno svadzamo jos se pokacise na sjevernoj tribini u toku prekida zasto nam to treba.
                  Zar opet treba da neko pogine da bi mi shvatili da od tog huliganstva nema nista,prije svega volim svoj klub i ovo sto se danas desilo je ispod nivoa tog pojedinca zar prvo nisi mislio na klub i sta njemu rade i kakve ce posljedice ostaviti
                  Last edited by _cortex_; 25-09-13, 21:22.
                  Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

                  Comment


                  • Jos ne mogu da prezalim zadnja tri izgubljena boda na Kosevu i to za zelenim stolom, odluka je po meni korektna i ne bi je uporedjivao sa prijasnim situacijama. Meni je dosta prica da se svaka odluka donosi protiv nas jer nakon onog u srijedi smo pokazali da smo sebi najveci neprijatelji. Ono sto mi je u srijedu bilo lijepo jeste ulazak Radovca i Travancica, ovaj prvi je trebao i poceti utakmicu. Momak je promijenio nasu igru iz temelja i ne znam koji je ovo put da pisem da je on nas najbolji igrac, a ima 17 godina. Travancic je isto svojim ulaskom donijeo nesto novo u igru, ali kad skontaju protivnici da on svaku lotu namjesta na lijevu bit ce problem, a nema brzinu da laznjakom koji napravi desnom nogom pretrci protivnika. Previse mi izgleda kao demonstrator koji uci djecu. Husref ponovo gusi Cimirota na desnom beku, koliko je Osmanagic ograjisao bolje je Cimirota isprobati na mjestu iza napadaca nego gledati Osmanagica koji ne zna primiti loptu i svaka njegova lopta ide u noge protivnika. Husref ponovo tvrdoglav. Novajlija Vusljanin slab, nema snage i van svake forme, ali mislim kad dodje na zeljeni fizicki nivo moze pomoci. Sutra prenos na mojaTV

                    Comment


                    • Sarajevo - Rudar Prijedor 3:2

                      U prvom poluvremenu smo bili za razliku od prosli utakmica dosta konkretniji, pa smo dosli do dva gola. Prvi gol dosao nakon sto je Radovac povukao sa centra loptu, dao odlican pas Todorovicu koji proslijedjuje Komazecu i on zabija. Napokon da vidimo Todorovica u izdanju iz Zenice kada je odigrao prvu utakmicu za Sarajevo. Odlicno je izvukao kontru i zabio za 2:0. Onda na scenu stupa ''sigurni'' Dejo i iz niceg prima gol u 45'+1.

                      Za 3:1 pogadja Travancic koji se danas bas trudio, ali i izgubio dosta lopti. Koliko je god neozbiljan on je opasnost po gol protivnika. Kad sam mislio da smo priveli utakmicu kraju glupan Dupovac ko sivonja pravi prekrsaj u sesnaest metara i penal i gol za prijedorcane.

                      I ova utakmica mi je pokazala da je Dupovac igrac koji se u Sarajevu najvise slepa, danas je bio kriminalan vodja odbrane. Pa kad mi kazu da je Vule star, volim njega vidjeti kako komanduje i namjesta zadnju liniju. Dva penala danas nisu svirana za FK Sarajevo.

                      Comment


                      • Nismo nesto aktivni na ovoj temi, pa da to prekinem jednim postom . Nasi igraci koji nisu na reprezentativnim obavezama odradit ce mini pripreme u Madjarskoj, gdje ce odraditi 7 treninga i jednu utakmicu (sutra protiv Pecsi MFC u 18h).

                        Direktor Dino Selimovic od strane Izvrsnog odbora ECA-e izabran je za clana Radne grupe za marketing i komunikacije za period od 2013. do 2015. godine.

                        Radnom grupom za marketing i komunikacije presjedava Sandro Rosell (Barcelona), a istu čine Vinai Venkatesham (Arsenal), Richard Arnold (Manchester United), Klaus Filbry (Werder), Joachim Hilke (HSV), Francesco Calvo (Juventus), Laura Masi (Milan), Sancho Freitas (Maritimo), Manuel Fernandez (Sevilla), Luis Vicente (Valencia), Marios Georgiou (APOEL), Thomas Christensen (Odense), Katia Koxenoglu (Atromitos), Mark Koevermans (Feyenord), Lutfi Aribogan (Galatasaray), Roman Babaev (CSKA), Andrei Vashkevich (BATE), Jaromir Hamouz (Plzen), Leeann Dempster (Motherwell), Kari Haapiainen (Heksinki), Pal Orosz (Ferencvaros), Stefen Mennerich (Bayern), Raul Sanllehi (Barcelona).
                        http://sportsport.ba/bh_fudbal/direk...-elitom/115491

                        Comment


                        • Sarajevo - Travnik 3:1

                          Odmah da @shminki odgovorim, oba penala cista ko suza. Danas po mom najbolji opet Todorovic, a dobro je odigrao dosta osporavani Karic koji je imao par lijepi proigravanja (dva rezultirala golovima) i nad njim nacinjen penal. Nazalost kapiten Trivunovic se povredio, ali nadam se da nije nista teze. Krivac za gol Bisanovic koji je ko debil trcao za Curicom, umjesto da ga odnese, a i Cimiorot nije bas pretjerano zelio da ga zaustavi. Pored Bisanovica los u prvom pol. bio i Travancic i njih dvojcu je Hus odmah zamijenio. Lijeva strana nam dosta konkretnija od desne, Todor se bas popravio u svakom pogledu sut, trcane kontri, proigravanje i realizacija. Komazec pomalo frustriran nekim promasajima, slabo odigrao, ali opet postigao lijep gol. Sad kup i valjda napokon prolazak dalje ...

                          Comment


                          • Vide se promjene u igri nema vise bezveznih protrcavanja i centarsuteva jos uvjek to nije kako treba biti al polako se popravljamo.

                            Todorovic odigrao veoma dobro ima odlicnih prodora i akcija,Travancic najlosije odigrao.

                            Komazec 10 nastupa, 9 golova(6 liga, 3kup) za Sarajevo odlican jos da imamo i Bilbiju u sastavu setali bi se ligom.
                            Ali raduje me da cemo imati Bilbiju sigurno u drugom djelu sezone kada nam je tezi raspored naravno ako nam se ne zaigra i prije.
                            Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

                            Comment


                            • Mislis o Nemanji Bilbiji? ..
                              Ako da..moram ti reci da ces se vrlo brzo razocarati..
                              Decko ima snage kao neki klinac od 13tak godina.. svaki duel gubi ,i masi 100% sanse.
                              Mozda u vasoj ligi nema takvih bivola stopera ko kod nas ,pa mozda ce i proci ali cisto sumnjam.
                              Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

                              Comment


                              • Bilbija je provjeren igrac u nasoj ligi gledo sam ga monogo puta i bice pojacanje,za igre u Vojvodini nemam pojma mozda se tamo nije snaso.
                                Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                                Comment

                                Working...
                                X