Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Sarajevo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bas kad je dosao na probu u Zvezdu u njenoj temi sam napisao ovo

    Originally posted by danijelkr View Post
    Momak igra (vise je na klupi) za mladu reprezentaciju BiH. Ima nevjerovatan sut lijevom nogom, samo previse tokom utakmica pokusava to da demonstrira. Da je potencijal, jest. Samo seljacko razmisljanje ce ga sputavati, mora dosta vise trcati (bez lopte) i dodavati svojim igracima, previse voli loptu.
    Tako i danas mislim, momak moze postat igrac, ali ako se dogovori sa glavom.

    Comment


    • E, nema na cemu

      Ovde je bio bas skoncentrisan i bas se trudio na treninzima i evidentno je da ima sjajnu levu nogu,dobar pas i dobar pregled igre, a i sut mu je ok i vidi mu se kroz govor tela da je odlican igrac,ima taj filing sa loptom...i siguran sam da je ovo veliko pojacanje za Sarajevo...ne znam za te probleme sa glavom jer slabo ispratim Bosansku ligu ovako, uglavnom gledam Sarajevo i Zelju kad igraju derbi i njihove evro utakmice kad se ne poklope sa Zvezdinom, pa ne znam o cemu se radi i tim pricama iz Zenice...a i sa nama nije potpisao iz drugih razloga koji nisu vezani za fudbalske kvalitete...

      Comment


      • Sad sam pogledao s kojim sastavom je Slavija igrala protiv Veleza u Vrapcicima. Stoperski par su Radoslav Aleksic i Sasa Radovanovic, na desnom beku je nas Denis Comor u cije kvalitete smo najbolje upuceni, lijevo je Mostarac Vedad Sabanovic (zamjena za Benovica). Defanzivnog veznog igra bivsi igrac Sarajeva Edin Dudo, desno je Marko Perisic, a lijevo junior Berjan Ljubisa koji je na toj poziciji sve dok se Zarko Karamatic ne dovede u zeljenu fizicku spremu. Sad mi nije jasno sta igraju Fedja Dudic, Ivan Maric i Igor Radovanovic jer su sva trojca spicevi i posto nisam gledao utakmicu protiv Veleza tesko je skontat ko gdje igra. Na golu je jos uvijek mladi golman Stefan Tomovic, dobar golman. Od igraca sa klupe vrijedni spomena su im pored navedenog Karamatica jos Gigovic i Mahir Karic (nije nas Mahir ).

        Po ovom sastavu nikad losija Slavija nije bila, pa se u ovoj utakmici mora pobjediti. Kad pogledas na svim pozicijama osim napadaca smo jaci, samim tim moramo najvise paznje obratit na Fedji Dudicu koji je za ove lige majstor. Iskoristit ocajne bekove i po stranama praviti dar mar.

        Comment


        • Slavija nam ne predstavlja veliku prijetnju i mozemo ih pobjediti sigurno pogotovo sa novim igracima u klubu dobili smo sirinu na klupi a kvalitet u igri tako da ocekujem od Komazeca jer vjerujem da je igracina da se odmah pokaze kako se od njega ocekuje odbranu imamo dobru vezni red nam nije los ja sam ubjedzen da ce se kada se zavrsi ovo sa pojacanjima i ekipa uigra biti odlicni.

          Imali nesto novo za Maletica i cujem suska se neki novi napadac ??
          Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

          Comment


          • To je to sto se tice pojacanja,normalno jos dok se sredi za Kovacevica.
            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

            Comment


            • Ja se jos nadam da hoce Maletic potpisati i Sesar da se vrati i da kompletiramo ekipu.
              Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

              Comment


              • Originally posted by _cortex_ View Post
                Slavija nam ne predstavlja veliku prijetnju i mozemo ih pobjediti sigurno pogotovo sa novim igracima u klubu dobili smo sirinu na klupi a kvalitet u igri tako da ocekujem od Komazeca jer vjerujem da je igracina da se odmah pokaze kako se od njega ocekuje odbranu imamo dobru vezni red nam nije los ja sam ubjedzen da ce se kada se zavrsi ovo sa pojacanjima i ekipa uigra biti odlicni.

                Imali nesto novo za Maletica i cujem suska se neki novi napadac ??
                Slavija moze da vam predstavlja itekako veliku prijetnju narocito ako se bude igralo kao i do sada.
                https://www.facebook.com/www.sportbal.net

                Comment


                • Originally posted by Pappy View Post
                  Slavija moze da vam predstavlja itekako veliku prijetnju narocito ako se bude igralo kao i do sada.
                  To je gotovo pasa moj, nas najveci problem je bio realizacija i stvaranje sansi.Dovedeni su igraci pred kojima je da se pokazu i opravdaju ocekivanja.Melunovic nije bio dorastao zadatku a i nismo imali nekog izbora i to je po meni bilo 40 % naseg hendikepa sto nismo imali dobrog napadaca sada imamo Karica i Komazeca koji su za njega klase.

                  Ne treba potcijeniti protivnika nikada ali mislim da ovo ne predstavlja tesku utakmicu kakve nas ocekuju kasnije.
                  Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

                  Comment


                  • Sta vam je ljudi pa mi ne mozemo upisati 3 boda u gostima protiv giganta Gradine i slicni a da ih tek tako upiseno protivv Slavije ma kakvu ekipu imala.

                    Comment


                    • Originally posted by _cortex_ View Post
                      To je gotovo pasa moj, nas najveci problem je bio realizacija i stvaranje sansi.Dovedeni su igraci pred kojima je da se pokazu i opravdaju ocekivanja.Melunovic nije bio dorastao zadatku a i nismo imali nekog izbora i to je po meni bilo 40 % naseg hendikepa sto nismo imali dobrog napadaca sada imamo Karica i Komazeca koji su za njega klase.

                      Ne treba potcijeniti protivnika nikada ali mislim da ovo ne predstavlja tesku utakmicu kakve nas ocekuju kasnije.
                      Ja sam bas vidio suprotno u ove 4 utakmice koliko sam pogledao, nisam gledao samo mec protiv Libertasa u gostima, dok sam kuci i protiv Kukesia gledao u gostima. Sarajevu mnogo doga ne stima u ekipi, pa cak i sa takvim krsom od igre Sarajevo je imalo bezbroj prilika tako da se ne slazem da je stvaranje sansi problem, mislim da je pogodjen jedno 7-8 puta okvir gola, i jos nekih kamaru drugih sansi. Naravno realizacija jeste katastrofa, ali odlazak Melunovica to sam po sebi nece rijesiti.
                      https://www.facebook.com/www.sportbal.net

                      Comment


                      • Originally posted by Pappy View Post
                        Slavija moze da vam predstavlja itekako veliku prijetnju narocito ako se bude igralo kao i do sada.
                        Normalno sa ovakom igrom Sarajevu je svak velika prijetnja, ali eto nadam se da cemo iz kola u kolo biti bolji. Meni se optimizam temelji na nekoliko stvari, prva je odlazak Seslije sa klupe Slavije kojeg izuzetno cijenim jer mi je kratak period bio trener i znam kako radi sa ekipama. Druga stvar su losi bekovi za koje mogu reci da su tri puta losiji od nasih koji nisu bas bajni. Treca stvar je pripremna utakmica na Otoci izmedju ova dva kluba, gdje je Sarajevo stvorilo bezbroj prilika, ali sta ces kad smo tad imali parmaka u ekipi koji sa tri metra nije mogao savladati golmana, a primili smo dva gola nakon ocajni gresaka stoperskog para. Jos treba reci da teren na Otoci po dimenzijama nikad nije odgovorao igri Sarajeva.

                        Nadam se da cu biti u pravu i da me balerine u bordo dresovima nece razocarati.


                        Novi igrac Sarajeva Dino Bisanovic

                        Spoiler

                        Comment


                        • Potpisao Bišanović momak iza sebe ima dobru fudbalsku skolu Kolna i mislim da bi dobrim igrama kod nas uskoro mogli dobiti jos jednog mladog reprezentativca
                          Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

                          Comment


                          • Originally posted by _cortex_ View Post
                            Potpisao Bišanović momak iza sebe ima dobru fudbalsku skolu Kolna i mislim da bi dobrim igrama kod nas uskoro mogli dobiti jos jednog mladog reprezentativca
                            Frajer je 90-to godiste tako da nista od toga.
                            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                            Comment


                            • Originally posted by soe View Post
                              Frajer je 90-to godiste tako da nista od toga.
                              Vidi fakat a bas sam se ponadao.
                              Jedan Grad Dva Kluba Jedan Špica Drugi Truba. HZ 1987

                              Comment


                              • Utakmicu protiv Slavije ce suditi sudija Goran Paradzik koji nam je u zadnje 3 sezone sudio 6 puta (4 na domacem terenu i dvije u gostima) u kojima nam je omjer 5 pobjeda i 1 poraz (1:0 protiv Leotara sezona 2011/12).

                                2012/2013

                                Rudar Prijedor - Sarajevo 1:3
                                Sarajevo - Borac 2:0
                                Sarajevo - Slavija 1:0

                                2011/2012

                                Leotar - Sarajevo 1:0
                                Sarajevo - Leotar 1:0

                                2010/2011

                                Sarajevo - Slavija 4:2

                                Vidimo dvije pobjede u duelima sa Slavijom kada je Paradzik sudija bio i to obje na Kosevu. Slavija u zadnje cetiri sezone kada je on sudija ima omjer 5 poraza i 2 remija (sve na gostovanjima).

                                Comment

                                Working...
                                X