Announcement

Collapse
No announcement yet.

Le TOUR de FRANCE 2013 - 100e édition

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta mislite da li ce uspeti radioshack da zadrzi zutu majicu ?

    Comment


    • Ne verujem.Sutra je veoma teska etapa sa strasnim usponima,bice dosta napada na poslednjem usponu i verujem da ce jedan biti pravi.
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Ja mislim da mogu da je zadrze.Sigurno ce biti napada,ali Radioshack zna kako se cuva zuta majica.Bice uzbudljivo sjutra,ali mislim da ce u grupi stici na cilj.
        Last edited by powerslave; 30-06-13, 21:26.

        Comment


        • Originally posted by apacrow View Post
          Korzika i definitivno uknjizena kao destinacija za posetiti u skorijoj buducnosti.
          Поведи и мене, среће ти.



          Рај!
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • TOUR DE FRANCE 2013
            ETAPA 3: AJACCIO – CALVI



            Pregled etape
            Videli smo već na drugoj etapi da čistokrvni sprinteri nemaju baš neke šanse na korzikanskim usponima, takva sudbina ih čeka i na trećoj etapi. Mark Cavendish nije uspeo da se ukiti žutom majicom, i OPQS će morati veoma brzo da menja fokus i taktiku. Na trećoj etapi su moguća odvajanja, ali najverovatnije će se sve svoditi na poslednji uspon.

            Etapa počinje odmah sa usponom četvrte kategorije. Uspon na Col de San Bastiano je samo 3.4km dug, ali sa 4,6% nagiba može predstavljati savršeno mesto za rano uspostavljanje kontrole nad etapom. 15km kasnije nam dolazi intermedijani sprint, i vrlo verovatno da će Cavendish i Greipel uraditi sve samo da se domognu preko potrebnih poena u borbi za zelenu majicu.

            Nakon intermedijalnog sprinta ostaje još 117km, što činu ovu etapu kratkom, ujedno i dosta brzom. Drugom usponu prethodi 80km laganog brdovitog terena, pre onog pravog testa snage i izdržljivosti. Usponi nisu toliko strašni, ali teren će diktirati jako brzu trku, tako da vozači neće imati puno vremena za odmor. Za očekivati je formiranje više grupa.


            Finiš
            Na oko 17km do cilja je i poslednja prepreka ove etape - Col de Marsolino. Uspon druge kategorije je samo 3.3km dug, ali ima nagib od 8,3%. Tu bi trebati već videti jasne obrise favorita za osvajanje današnje etape. Nakon vrha, ostaje još samo 13,5km do cilja, tako da je veoma bitno biti u prvoj grupi, i biti na njenom čelu. Izveštaji sa terena govore da je pogled sa Col de Marsolino gotovo savršen, ali u tome će samo uživati navijači pored puta, i mi pored ekrana. Vozačima će verovatno biti duša u nosu, pogotovo kad znaju kakva ih trka čeka u spustu. Spust je veoma nategnut, i biće veoma teško kontrolisati grupu, pogotovo što će već tad biti borbe za što bolji pregled terena za onih desetak kilometara što slede.

            Nakon spusta, ide se na levo, i ostaje nam još 9km do kraja etape. Čak 8.5km se ide uz vetar, sa samo jednom ozbiljnijom krivinom, tako da ukoliko se pojedinac odvoji od grupe neće mu biti ni malo lako da drži peloton na nekoj sigurnoj distanci. Ipak, baš kao što smo videli juče, moguće je da se odvoji jedna manja grupa od 5-6 vozača u kojoj možemo tražiti osvajača etape. Na 500m do cilja imamo još jednu krivinu, i nakon toga je ravna linija sa vetrom u leđa što će nam dati jedan zaista strahovit završni sprint.


            Favoriti
            Gledajući profil etape, jedan od navećih favorita je Peter Sagan. Cannondale je taktički dosta loše odradio završnicu druge etape, pa će im ovo biti najbolja situacija da poprave utisak. Sagan je svakako osvojio dosta bodova juče, ali za onakvu etapu sve osim njegove pobede je bio loš rezultat. Verovatno najviše boli što je žuta majica bila toliko blizu, a opet toliko daleko. Neki cilj još pre početka ovogodišnjeg Tour-a je bio da Sagan dolje na tajm-trajal u žutoj majici, ali biće veoma teško skinuti žutu majicu sa Bakelantsa. Ono što čini tu misiju gotovo nemogućom je veoma jak tim Radioshacka koji će učiniti sve što je u njihovoj moći da sačuva žutu majicu pred odlazak na kopno. Mogući scenario je da Sagan osvoji etapu, a da Bakelants ipak zadrži žutu majicu.

            Drugi veliki favorit, nakon Sagana, je svakako Michal Kwiatkowski. Poljak je veoma dobro pripremljen, i biće više nego spreman da čuva belu majicu. OPQS imaju Sylvain Chavanela, i ne bi me iznenadilo da vidimo njegov napad u samom finišu etape. Njegovo kockanje u finišu druge etape ga je koštalo žute majice, što bi bio savršen rođendanski poklon. Ovako ostaje mu šansa da se iskupi na trećoj etapi, gde bi svakako trebao da bude u užem krugu favorita za osvajanje. Tu još možda vidim i Simon Gerransa, ali jako teško. Iako Orica GE imaju Albasinija, mislim da im je dosta logičnije da podrže Gerransa pogotovo ako čitava grupa bude radila poslednji spust.

            Moguća iznenađenja
            Radioshack će uraditi sve što bude u njhivoj moći da zadre žutu majicu, tako da bi trebalo očekivati dosta kontrolisanu trku. Timovi koji jure generalni plasman, svakako će čuvati snagu za sutrašnji time-trajal. Sagan će, dakle, biti veoma fokusiran, i vidim možda saradnju u vrhu Cannondale (Sagan), OPQS (Kwiatkowski/Chavanel) i Orica GE (Gerrans, Albasini i Impey). Naravno da je za očekivati da neko pokuša napraviti razliku na finalnom usponu, tu je gotovo siguran Pierre Rolland kako bi sačuvao tačkastu majicu, njegov timski kolega Thomas Voeckler je takođe jedan od potencijalnih iznenađenja, iako znajući Tomu, on je sve samo ne iznenađenje.

            Ako nekog treba nazvati mogućim džokerom etape onda je to vrlo verovatno Julien El Fares. Iako su bili dosta slabi na drugoj etapi, Julien je uspeo da se izbori za treće mesto u generalnom plasmanu. Ovo je možda i savršena prilika da izreklamiraju svog sponzora na najbolji mogući način, i ukoliko se Julien bude mogao nositi sa usponima, predviđam mu jako lep dan. Znamo da je u odličnoj formi, i verujem da će voziti što bolje može kako bi došao sa što boljom pozicijom u svoj rodni kraj za par dana.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Apa,svaka cast na analizi.Odma se vidi ko prati redovno

              Po meni,Gerrans ima dobre sanse danas.Birao bi ga prije Chavanela ali ako svi zajedno dodju do linije onda je Sagan svakako najveci favorit.
              I ako je neko odvajanje na tom usponu(ili posle njega) vrlo vjerovatno,ja i dalje mislim da ce svi zajedno do linije.Ako ipak bude neke sanse za taj bijeg na kraju treba obratiti paznju na David Millara.Jedan od najiskusnijih i vec je pobjedjivao ovakve etape.A moram pomenuti i Rui Costu.Ja sam i juce ocekivao da ce on probati.Njega ne cuvaju kao Valverdea i Quintanu a ako uzme zutu,Movistar ima sansu da je odbrani na TTT.

              I jos jednom se nadam da ce me Gilbert obradovati danas Njemu,Chavanelu,Gerransu i Rui Costi bi vise odgovaralo da je uspon blize cilju ili da je finis na usponu,ali daj sta das


              EDIT: Tek sad vidjeh da je De Gendt juce dosao sa Kittelom i njima Kaze da je imao stomacnih problema.
              Ako nista drugo,sad ga mozemo ocekivati u bijegu kad dodju ozbiljniji usponi.


              EDIT 2: Kako pospremaju Njemci na sprintu.Vjerujem da je to to sto se sprintera tice za danas
              Last edited by powerslave; 01-07-13, 12:41.

              Comment


              • Code:
                [CENTER]01. Minard        (ALM) 20pts
                
                02. Westra        (VCE) 17pts
                
                03. Gautier       (EUC) 15pts
                
                04. Vuillermoz    (SOJ) 13pts
                
                05. Clarke        (OGE) 11pts
                
                ==================================
                
                [B]06. Kittel        (ARG) 10pts
                
                07. Greipel       (LTB) 9pts
                
                08. Cavendish     (OPQ) 8pts
                
                09. Kristoff      (KAT) 7pts
                
                10. Sagan         (CAN) 6pts[/B]
                
                11. Boeckmans     (VCD) 5pts
                
                12. Veelers       (ARG) 4pts
                
                13. Sabatini      (CAN) 3pts
                
                14. Marangoni     (CAN) 2pts
                
                15. Bodnar        (CAN) 1pts
                full results of intermediate sprint:
                [/CENTER]
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • Kako komentatori lupetaju

                  Comment


                  • Ako mislis na dvojicu sa Eurosporta,onda grijesis.Postujem svacije misljenje,ali reci za Djordja i Ognjena da lupetaju...pa ti momci vec 10 godina prenose biciklizam i malo ko na ovim prostorima zna koliko oni znaju.


                    Moze da ti se ne svidi njihovo misljenje,ali momci su u vecini slucajeva u pravu.
                    Last edited by powerslave; 01-07-13, 14:35.

                    Comment


                    • Pa nije stvar u tome,mozda sam bio i grub,ali reci da se ovi biciklisti ne dopinguju,onda je stvarno naivan,ajde da voze na svaka dva dana,ali svaki dan i ti da bukvalno nemas odmora,tu onda nisu cista posla,treba sve to izdrzati,vozi se po 4-5 sati svaki dan...

                      Comment


                      • Eto to je slika koju o biciklizmu ima bas dosta ljudi(gomila nrakomana,dopera itd itd).
                        Kad god krene Tour krene i pljuvacina po biciklizmu od strane raznih ljudi kojima odgovara takva slika o biciklizmu jer se tako stite drugi sportovi u kojima je mnogo gora situacija ali su i mnogo vece pare u igri=deblja ledja i vise interesa pa je zbog toga i dalje "sve cisto".
                        Muka mi je od te price o dopingu.Samo cu reci da sam prilicno siguran da sad u biciklizmu ima manje varanja,dopinga i ostalih mutnih radnji nego sto je to slucaj sa tenisom,fudbalom pa onda ostalim sportovima(da ne pominjemo sportove u Americi)

                        Ne znam koliko si upucen u biciklizam i koliko pratis,ali ako ti mislis da su svi ovi momci(ili vecina njih) na dopingu, onda ti je mozda bolje da ne gledas.

                        Comment


                        • Pa ne msilim da je vecinaNe pljujem ja vozace,nego mi je prosto neverovatno da mogu da voze svaki dan preko 140 km 4-5 sati...
                          Last edited by Vule_89; 01-07-13, 15:02.

                          Comment


                          • jel igra ko od vas pro cycling menager?

                            Comment


                            • Nema poente raspravljati o dopingu jer sta god ja ili bilo ko drugi napisao ovdje tesko da ce se necije misljenje promijeniti.Ako neko misli da je ovaj sport i dalje prljav kao sto je bio nekad,ja ga ne mogu ubijediti u suprotno ali mogu reci da svako ko tako misli samo povrsno poznaje ovaj sport ili ga ne poznaje uopste.

                              Comment


                              • Bravo majstore!Deri Sagana!

                                Comment

                                Working...
                                X