Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2013. - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @shminka, pa da, zato se i pitam, meni je onako bio ubedljiviji, svesni smo bili da nije bio bas za maratone, ali je to resio vremenom, zasto je morao da menja, ne kontam. Navijam za njega svejedno, ali onakav mi se mnogo vise svidja. Doduse, 2011 je bio agresivniji i efikasniji nego sad, da je nastavio tako ne bih postavljao ova pitanja.

    Comment


    • A daj Jerzy, ne smijes prvi set izgubiti

      Comment


      • Originally posted by Miki90 View Post
        Jel postoji neki poseban razlog zasto je Novak promenio reket, a samim tim i igru, osim novca tj milionskog ugovora? Pitam iz razloga sto sam nedavno gledao mec Djokovic-Federer na AO 2008. A pogledao sam samo zato sto bese davno pa rekoh, aj se podsetim tog perioda kad je bio mlad i napaljen. I zaista, imao sam sta da vidim. Pogledao sam cak i sinoc opet neki produzeni highlights istog meca, to je tenis koji je mnogo eksplozivniji i lepsi za oko od ovog danas. Doduse, ima i danas dobrih momenata, ali to nije njegova stalna igra. Cesto u poslednje vreme se povlaci u defanzivu, zasto danas nije diktirao vise, i protiv Berdiha narocito, ostaje da se pitamo. Da je nastavio u onom pravcu i na to dodao danasnju fizicku spremu, gde bi mu bio kraj? Mozda je tema za opste diskusije, ali eto, hteo sam sinoc da pisem tamo, ali ovaj mec je podstakao dodatno, pa pisem ovde, ako treba, neka neko prebaci tamo.
        Vjerujem da je vecina nas koji volimo tenis, a Novakovi smo navijaci pocela da navija za njega bas zbog stila igre. To je bilo nesto najblize Federeru, atraktivno, elegantno, konstantno napadanje, hvatanje loptica u penjanju. Sa Wilson reketom je to mnogo lakse nego sa Headom, ovaj drugi daje sigurnost, stabilnost, ali za ofanzzivno orijentisanog igraca Wilson je prava stvar. I vec od 2009. je bio jasno da ce Novak nesto promijeniti u svojoj igri, da ce pokusati da nadje pravi balans izmedju napada i odbrane. I nasao ga je iako bih najvise volio da se ponovo pojavi stari Novak, onaj koji prosto unistava vinerima protivnike. Takav je bio na pocetku karijere, a kruna je bila AO. Ipak jasno je da mu je ovakav pristup igri mnogo vise donio. A i sam je rekao da konstantno napadanje ne moze da prodje, bio je bukvalno djecak koji bi zmurio i udarao i ulazilo je.
        Danas je agresivnost najvise nedostajala, zamisli onog shotmakera iz AOa 2008. kako bi smao pregazio Del Potra u razmjenama, umjesto toga smo dobili da se ne pita u razmjenama...
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by shminka View Post
          Ima veze, promjenom reketa je promijenio i stil igre. FH pogotovo...udarao je dosta ravnije prije
          tačno, sada ima mnogo više spina u udarcima, i onda to i izgleda kao defanziva...

          Comment


          • Kakva legenda, kakvi servisi

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Ostaje samo pitanje kako Novak misli dobijati razmjene protiv Murraya...kad Delpa nije mogao setati kako treba
              To je ono što mene brine najviše, a tako je bilo i sa Čehom, samo što onaj nema pojma...
              Nasmešniji mi je Višković koji se svaki put čudi što Novak ne izlazi na kraj u razmenama... no, o tome ću da razmišljam sutra
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • On igra drop ritern, ludilo
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Ostaje samo pitanje kako Novak misli dobijati razmjene protiv Murraya...kad Delpa nije mogao setati kako treba
                  Ja sam ti to prije dva dana napisao. Novak ne planira da dobija razmjene!

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    To je ono što mene brine najviše, a tako je bilo i sa Čehom, samo što onaj nema pojma...
                    Nasmešniji mi je Višković koji se svaki put čudi što Novak ne izlazi na kraj u razmenama... no, o tome ću da razmišljam sutra
                    Najpametnije ti je da sad svim silama za Jerzyja navijas...da ne moras brinuti o izmjenama

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ja sam ti to prije dva dana napisao. Novak ne planira da dobija razmjene!
                      Morat ce, ako misli dobiti Andyja

                      Comment


                      • @Vladane, ovo danas nije uopste dobar odnos ofanzive i defanzive. Bio je drcniji i odlucniji tad. Secam se te izjave da je bio mladic koji zmureci udara najjace sto moze, i ajde razumem da to tako ne ide kroz celu karijeru, ali zasto se osvne malo na 2011. Pogotovo na prvi deo sezone. Onaj nivo na IW/Miamiju je bio lud, koliko bagela je podelio. To je bilo to, ofazniiva po defaultu, defanziva kad ga protivnik natera. Sada je vise obrnuto. Nedostaje mi takav Novak.

                        dopuna: neko rece da igra s vise spina i da zbog toga izgleda defanzivnije, jeste, ali ja govorim o tome da je stajao blize osnovnoj, ulazio u teren, rano hvatao loptice, nije se plasio da salje loptu u uglove, danas sve vise igra kroz sredinu cak i kad ima sansu da provoza protivnika.
                        Last edited by Miki90; 05-07-13, 19:01.

                        Comment


                        • Originally posted by Miki90 View Post
                          Ovo danas nije uospte dobar odnos ofanzive i defanzive. Bio je drcniji i odlucniji tad. Secam se te izjave da je bio mladic koji zmureci udara najjace sto moze, i ajde razumem da to tako ne ide kroz celu karijeru, ali zasto se osvne malo na 2011. Pogotovo na prvi deo sezone. Onaj nivo na IW/Miamiju je bio lud, koliko bagela je podelio. To je bilo to, ofazniiva po defaultu, defanziva kad ga protivnik natera. Sada je vise obrnuto. Nedostaje mi takav Novak.
                          Nema potrebe realno da zapinje protiv slabijih previse, sjeti se finala ta dva turnria protiv Nadala, to je bio savrseni balans ofanzive i defanzive, masu spina, bez spina ne bi osvojio 3 uzastopna AOa, niti bi dobio Nadala dva puta na sljaci te godine. Ali slazem se, mora FHom ravnije i cistije da udara loptu, pogotovo na ovakvoj podlozi.
                          Uglavnom je sve jasno kad pocne mec, kako ga pocne tako ga i zavrsava, ne mijenja gotovo nista u igri, tako je takticki pripremio mec i to je to.
                          sigpic

                          Comment


                          • Andy u soku, treba to iskoristiti

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Ma samo nek se do TBa dovuce, a onda je na ostrvu dernek
                              dernek time
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Najpametnije ti je da sad svim silama za Jerzyja navijas...da ne moras brinuti o izmjenama
                                Džabe meni što ću svim silama za Poljaka... mada bi bilo najslađe istamburati ovog Škota pred domaćim Englezima... ih..
                                Teško da ću taj san da ostvarim, iako verujem u čuda... ali rekla sam o tome sutra

                                E da vidimo njihov TB
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X