Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bas dobra fotka
    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

    Comment


    • Polufinala sutra kao i PO za ostanak u svjetskoj grupi.

      Francuzi u RG-u docekuju dvostruke pobjednike Cehe. Cesi opet u istom sastavu u kojem igraju vec godinama, samo sto ovaj put Stepanek nece igrati sutrasnji singl, njega ce zamjeniti Lukas Rosol koji igra sasvim solidnu sezonu.
      Francuzi su doveli trenutno najjace sto imaju, Monfils, Gasquet, Tsonga, Simon, Bennetau svi su tu.
      Prvi singl igraju Berdych i Gasquet, drugi Tsonga i Rosol. Francuska blagi favorit, domaca publika koja je u DC-u uvijek aktivna.

      Svicarci cekaju Talijane i na papiru imaju lagan zadatak i sansu za prolazak u finale, gdje bi Federer trebao uzeti vjerovatno jedini trofej koji mu nedostaje.
      Talijani sa Fogniniem i Bolelliem kao dvije glavne uzdanice, naravno Svicarci sa Rogerom i Stanom.
      Na prvu se cini kao da je ovdje sve unaprijed poznato, ali Fognini u svom ludilu moze zagorcati zivot Svicarcima, Bolelli tenis ima u malom prstu, ali na ovom nivou on nema nikakve sanse.

      Finale, Svicarska-Francuska

      U play offu ce biti itekako zanimljivo, prvi dueli pocinju vec nocas.
      Australija na travi ceka Uzbekistan, za Australiju igraju Kyrgios i Hewitt koji je uvijek tu kada je DC u pitanju. Za Uzbekistance Istomin i Dustov.
      Lijepu priliku imaju da vec nakon prvog dana povedu 2-0, Kyrgios-Istomin svakako zanimljiv duel, ali Istomin je ove godine u padu i ima losiju sezonu nego inace.

      Holandija ceka Hrvatsku i novopecenog GS sampiona koji ipak sutra nece na teren. Mecevi se igraju na sljaci i sve je apsolutno otvoreno.
      Borna Coric je pokazao da vec sada moze da se nosi sa bolje rangiranim teniserima, a ove godine vec ima jednu veliku pobjedu u DC kada je savladao Janowicza u pet setova. Haase je blago receno u losoj formi ove godine i to je protivnik po mjeri za njega.
      Drugi singl, tj. prvi ce igrati Sijsling i Mate Delic, Delic ima odlicnu sezonu na sljaci na CH i sijaset pobjeda, cak je mucio i Kohlya na ovoj podlozi, Sijslingova najgora podloga i ovdje je sve otvoreno.
      Cilic bi trebao igrati u nedjelju.

      Srbija gostuje u Indiji, naravno bez Djokovica. U ekipi su Lajovic, Krajinovic, Zimonjic i Bozoljac. Opet bi Srbija ovo trebala dobiti, dubl vjerovatno gube, ali nakon prvog dana bi moglo biti 0-2.
      Za Indiju tu su Bhambri, nekada momak koji je dosta obecavao i koji je dobro krenuo ove sezone, ali onda imao jednu duzu pauzu i Devvarman, dubl ce igrati legendarni Leander Paes koji je u petoj deceniji zivota i Rohan Boppana godinama vec jedan od najboljih dubl igraca svijeta.

      Spanci bi mogli nakon godina gdje su bili u vrhu DC, igrali finala, osvajali trofej ove godine da napuste elitno drustvo, Gosti su u Brazilu i jedna veoma skromna reprezentacija, Andujar i Bautista Agut kao singl igrac, za dubl tu su Marc Lopez i Marrero, jedan solidan dubl, ali njihov problem je to sto Brazil vjeovatno ima bolji Melo/Soares.
      Znaci za Spaniju nema Nadala, Ferrera, Verdasca, Almagra, Granllersa.
      Za Brazil jos igraju raspali Bellucci i Dutra Silva, sreca po Spaniju je da i Brazil nema neke singl igrac, velika borba u najavi.

      Argentina je godinama pucala na najveci plasman u ovom takmicenju sa Nalbandianom u ekipi i velika je steta sto Nalbi nije uzeo trofej u DC.
      Za opstanak igraju u Americi, naravno zbog dobro poznatih razloga. Izrael ostaje bez podrske koju uvijek imaju kada je njihov domaci teren u pitanju.
      Za Argentinu Berlocq, Del Bonis, Zeballos i Mayer,. Za Izrael Sela, Botzer i solidni dubl Ram/Erlich. Uzima Argentina ovo nekako, ludilo Carliosa Berlocq ce presuditi.

      Otuzni Ameri, nekada uvijek medju prvim favoritima, sada prolazak prve runde misaona imenica. Opstanak moraju izboriti, doveli su trenutno najbolje sto imaju, Querrey, Isner i burazeri Bryani.
      Protivnik im je skroman i ipak ne bi trebali imati ovdje nekih vecih poteskoca. Nekada finalisti, nakon dugo vremena u PO, Slovaci. Za njih igraju Gombos, standardni Lacko, Klizan i Mertinak, mogao bi Klizan iscupati neki bod.

      Kanadjani su pucali visoko ove godine, a onda ispali kod kuce od Talijana i to odmah na startu. Kuci su opasni, naravno dvoranu uvijek biraju i nakon sutrasnjeg dana bi trebali voditi 2-0. Raonic ide na Gonzaleza, Pospisil protiv Giralda.
      Za Kanadu tu je jos Nestor, kao Dancevic Frank, Kolumbijci su doveli i jedan dosta dobar dubl, Cabal/Farah koji ce prije uzeti jedan bod nego njihovi singl igraci. Kanada ostaje.

      Ukrajina docekuje Belgiju u dvorani, Belgijanci blagi favoriti. Imaju Goffina koji ima jedno 150 pobjeda u zadnja tri mjeseca, Darcisa koji se vraca nakon povrede, dedu Rochusa i jednog tuznog Bemelmansa. Opet vjerovatno bolje od Ukrajinskih Stakya, Marchenka, Bubkinog malog i Molchanova.
      Mecevi se igraju u Estoniji, Belgija ostaje medju najboljim.
      Last edited by retro; 11-09-14, 23:43.
      Genius, outrageous, the best ever! RF!

      Comment


      • Australija povela sa 2:0, i Kyrgios i Hewitt su dobili sa po 3:0
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Australija ima bas mocan tim i mogli bi oni biti ozbiljan protivnik.Hewitt,Kyrgios,Guccione,Groth,ekipa za respekt.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Riša uplatio Berdi kartu za ringišpil, kako ga vozika

            Comment


            • Ne zaboravi, nekoliko igraca su imali tezak poraz na USO.

              Federer se mora upitati: "Cemu dalje?"

              Novakov poraz je daleko tezi. On se mora upitati: "Je li moj prime zapravo prosao?"

              Ali Berdihov poraz je daleko najtezi. Propustio je da u Austraiji pobijedu Vavrinku koji osvaja turnir. Na USO je propustio da pobijedi Cilica koji isto tako osvaja turnir. Berdih se mora upitati: "Hocu li ikada imati bolje sanse ili ja zapravo i nemam sansu da osvojim GS?"

              Comment


              • Al je i onakav poraz možda najbolja stvar koja mu se mogla desiti...ovaj meč na šljaci je, ipak, razlika u klasi

                razbi ga Riša

                Berdych čeka Lendla...da vidimo šta od njega može napraviti

                Comment


                • Ajde Duci, samo igraj srcem...idemooo
                  sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                  ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                  Comment


                  • Auuu Duci, bice tesko izgleda, dobi prvi set ali mora to mnogo bolje...ajde bre ne zezaj se...igraj
                    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                    Comment


                    • @ NI

                      Berdych nije imao nikakve sanse da osvoji ovaj US Open.
                      On i Ferrer (osim finala na masters turniru u posljednjih par mjeseci prilicno losi rezultati) su odavno u raspadu tako da je za mene iznenadjenje to sto je uopste i dosao do 1/4 USO.Sami su krivi za to,mislim da njih dvojica godisnje igraju najvise turnira kad su u pitanju top 10 igraci

                      Comment


                      • Berdiha usrao zreb na USO, ne bi on video QF...

                        unisti ga Gaske
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Damir View Post
                          @ NI

                          Berdych nije imao nikakve sanse da osvoji ovaj US Open.
                          On i Ferrer (osim finala na masters turniru u posljednjih par mjeseci prilicno losi rezultati) su odavno u raspadu tako da je za mene iznenadjenje to sto je uopste i dosao do 1/4 USO.Sami su krivi za to,mislim da njih dvojica godisnje igraju najvise turnira kad su u pitanju top 10 igraci
                          Damire,

                          Nije bitno, za njegovo samopouzdanje, sto si ti mislio o njegovima sansama. Bitno je sto je on mislio. Berdih je los veci dio godine ali do Cilica je na USO bio dobar.

                          Comment


                          • Hopp Swiss
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Lagano ce Roger ovo
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • Cini mi se da sam ovdje procitao da je neko napisao da Berdych pregovara s Lendlom.Mislim da to ne bi bio los potez.Slicno Cilicu trebao bi na servisu da radi,sa svojih 196cm mora puno bolje da servira.Cudi me da kod onako visokog bacanja loptice uopste i pogodi ga,loptica pici bar 10m/s u trenutku kad je udari Kiefer/Boetsch style

                                Comment

                                Working...
                                X