Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Ta informacija o povredi Novakovog ramena na tviteru, koja se pojavila u subotu posle dubl meča je lažna, kako se ispostavilo na kraju. Plasirali su je neke "šaljivdžije", bar važe za takve.
    A da je bio umoran jeste i preumoran.


    "Hok aj" sistem na Dejvis kupu u Areni: Oni kažu kad je aut
    Aha, nisam se udubljivala, samo sam tu i tamo videla vest, a posebno sto je Mat Cronin to tvitovao, pa sam pomislila da mozda i ima istine.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ali po meni, odluka za dubl je zajednicka, mislim da je Novak bio preumoran i da je on sam procenio da ne moze da iznese 3 meca u 3 dana, jer niko ne moze da me ubedi da je on rekao da hoce da igra dubl, a da je Obradovic to sprecio.
      A posebno sto se na tviteru pojavljuju neke vesti da je Novak imao problema sa ramenom, tako da mi ta teorija izgleda jos verovatnija.
      Bojana,

      1.
      Nije bilo jasne odluke, to je zajednicko.

      2.
      Do prave odluke, da igraju Bozoljac i Novak, se moglo doci na dva nacina. Prvo, da Novak lupi sakom po stolu i kaze: "Ja hocu ovaj DC, ja hocu da igram duble sa Ilijom. I tacka." Problem je sto time Nopvak preuzima potunu odgovornost a nema potpunu kontrolu. Cesi ostaju favoriti. Cak ako i Novak igra najbolje sto moze, opet ne mora biti dovoljno cak ako i Ilija pruzi sto moze. A ako izgube, mozes vidjeti naslove: "Zasto Novak nije igrao sa Zimonjicem bivsim brojem jedan u dublu?"

      3.
      Drugi nacin je bio da Bogdan i Nenad odu Novaku i kazu: "Nole, tu smo gdje smo. Nije tvoja greska ali molimo te pokusaj izvuci situaciju. Ako uspijes sjajno, ako ne, nikom nista. Znamo da Nenad nije u formi i da je jedina sansa ti i Ilija. Reci cemo da je Nenad povrijedjen/bolestan i time te dodatno rasteretiti. Novine ce napisati: "Heroj pokusava sve i uskace umjesto druga...."

      4.
      Necemo nikada saznati kako je stvarno odluka donesena, ali je odluceno da niko nece potezati problem kasnije. Pomirili su se svi da ce izgubiti DC, kako notorious rece, bez ispaljenog metka.

      Mislim da je prica Ceha, o ferariju ostavljenom u garazi, i ono sto se moglo cuti na Eurosport indiciralo da je Novak malo kriv. Zato se pojavio onaj naruceni clanak na B-92. (Svi takvi clanci su naruceni.) Clanak kaze da Zimonjic nije mogao biti vodja. To govori puno za sebe. I ove Nenadove suze na kraju govore ponesto!
      Last edited by NI; 18-11-13, 09:27.

      Comment


      • Ma kakav Ilija, trebali su da igraju Zimonjic i Djokovic.
        Bozoljac je izgledao kao muva bez glave na onom terenu, mozda je imao dobar servis, ali osim toga je bio katastrofalan, ocajno pokrivanje terena, nije znao na koju stranu udara, volej prelos, sa osnovne linije je gresio
        Ziki je isto bio los, ali mislim da bi sa Djokovicem imali vise opcija na riternu i samim tim bi i Ziki bio opusteniji i rastereceniji na svom servisu, mislim da bi bolje odigrali.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • To sto Novak nije otisao na zajednicku veceru sa ostatkom reprezentacije dosta govori. Ako nista drugo bar Cesima nije pruzio to zadovoljstvo da mu se smeju i sprdaju u lice pa svoje frustarcije moraju da lece preko tvitova. Nema nista gore za sampiona i rodjenog pobednika kao sto je Novak da bude u drustvu luzera.
          Mogu da zamislim kakvu mu je poruku poslao Marej:"E moj kume, sad vidis kako je meni svake godine sa mojom ekipom u Dejvis kupu."

          Comment


          • Između Nenada i Novaka nikada nije bilo hemije na terernu. Nenad je bio izuzetno loš da bi mogao bilo ko to da pokrije. Ika takođe loš, ali manje, s tim da je on kao neko koga treba voditi, samo pratio lošu auru svog vođe.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ma kakav Ilija, trebali su da igraju Zimonjic i Djokovic.
              Bozoljac je izgledao kao muva bez glave na onom terenu, mozda je imao dobar servis, ali osim toga je bio katastrofalan, ocajno pokrivanje terena, nije znao na koju stranu udara, volej prelos, sa osnovne linije je gresio
              Ziki je isto bio los, ali mislim da bi sa Djokovicem imali vise opcija na riternu i samim tim bi i Ziki bio opusteniji i rastereceniji na svom servisu, mislim da bi bolje odigrali.
              Eto vidis, ne mozemo se sloziti Ilija ili Zimonjic. Ilija je to sto jeste ali u naponu snage. On je bio daleko bolji od Zimonjica u subotu. Bio je bolji i u Americi.

              Jedina sansa je bila, mala ali sansa, da svi stanu iza para Novak Ilija i da oni defanzivnom igorm nesto probaju. Procitaj onaj clanak koji je Maja postirala. On ti sve govori, zapravo potvrdjuje.

              Originally posted by skeptik View Post
              To sto Novak nije otisao na zajednicku veceru sa ostatkom reprezentacije dosta govori.
              I sto nije odgledao mec dublova. Kao trenirao je. Izgovor za siroke mase. U jednom su slozni da ne zele da prljevi ves izadje napolje. To Novaku ne zamjeram. On treba da kaze svoje sljedece godine: "Ovo je moja najteza odluka u zivotu, na zalost, moje tijelo se ne odmara onako brzo kao u proslosti, zato moram da se koncetrisem na slemove." I da potuno precuti sto se desavalo prosle nedjelje.
              Last edited by NI; 18-11-13, 09:39.

              Comment


              • Има ту свега и свачега! Комисија за допинг је рецимо тестирала Нолета у суботу када је био дубл четриипо сата на допинг..онда то око делења лове је исто енигма? Они су имали уговор да 70% од награде коју даје светска организација, деле играчи! Па ако ТСС добије милион, а играчима припада 70% зашто су затезали да Типси дају сто хиљада да игра? Овако за љубав тих сто хиљада изгубили су или нису добили милон!

                На страну тај патриотизам, они имају уговор и по том уговору има да се поступа! И Типса је
                својим победама довео Србију до финала! Баш ме занима да ли неко у Чешкој репрезентацији игра волонтерски?
                Last edited by Žika; 18-11-13, 09:43.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Sjutra da igraju Berdych i Tipsarevic lagano bih navijao za Ceha. Jeste i on govno, ali to sto je Janko Tipsarevic se tesko moze rijecima opisati.

                  Berdych je veliki kompleksas, on proziva Djokovica i sprda mu se, a jucerasnji Ferari je mozda iz 1997. godine bio, ima veliku kilometrazu, realno najbolje vrijeme mu je proslo i opet je daleko, daleko iza ostavio Skodu proizvedenu u novembru 2013. godine. Tu je sve jasno. Naravno zbog ovoga on vise nikad nece dobiti Djokovica, jer je Djokovic najopasniji kad se zainati. Tesko ce i neki set uspijevati da otkine ubuduce.
                  I to rutinski za Berdycha. Nadalu će se davati orgomna podrška, on je u najtežoj sezoni otišao da igra protiv Ukrajine koju bi svakako dobili. Janko je od saveza uzimao pare za odlazak na neke turnire, sad kad je bilo najteže pare su bile važnije, oličenje morala

                  Možda je ovo i normalno u današnjem svijetu, ali to moja percepcija života ne može da svari i nikada neće. Nije se razveo od žene, nego od zemlje u kojoj je rođen. On nema povredu i sad mi treba neka priča i opravdanje zašto nije igrao, treba mi neka njegova verzija priče? Sigurno će, takav kakav je, izaći pred ljude koje je izdao, i reći nisam igrao zato što nisam dobio pare Neka se vrati namještanju mečeva, to mu je bolje išlo. Da, ni za to ne postoje dokazi osim milionskih uplata na preokrete igrača koji su dosta slabiji od njega Moralna gromada

                  Comment


                  • По тој издајничкој опцији испада да су Чеси били мућкови и дали Типси 100 хиљада евра да одустане од игре, а Чеси инкасирали милин од награде за освајање купа?
                    sigpic

                    Comment


                    • Da podvucem i ja crtu:

                      Novak - kralj, car, sampion, najbolji sportista Srbije svih vremena, jedini i neponovljivi.

                      Tipsa - ne znam sta da mislim o Tipsarevicu. Bez njega sigurno ne bismo pobedili Kanadu ali onaj predjasnji bi igrao protiv Ceske i sa jednom nogom. Da li to sto uskoro postaje otac nesto promenilo u njegovom rezonovanju ostaje da se vidi ali bez njega nama ocigledno nema salatare.

                      Zimonjic - hvala mu za sve sto je uradio za reprezentaciju ali svoje mesto treba da prepusti mladjima. Prva rezerva za dubl ako nema drugih opcija.

                      Bozoljac - limitiran singl igrac i solidan u dublu. Sa Novakom u tandemu moze biti taj jezicak na vagi koji ce prevagnuti u nasu korist u nekim narednim mecevima.

                      Lajovic - takodje limitiran singl igrac. Ovo je bio mec koji radja heroje i igrace nazalost od njega ni jedno ni drugo. Bez srca i teniske inteligencije TOP 100 je njegov max.

                      Obradovic - sta reci, da dovedu Ziku Obretkovica sa ulice umesto njega ne bi mogla da se uoci razlika u strucnosti. Totalno nebitan lik. Kao sto neko napisa. Trener Dejvis Kup Srbije - posao iz snova. Nista se ne pitas a primas lovu.


                      Stepanek i Berdih - ma koliko nama bili antipaticni pokazali su srce, volju i na kraju krajeva znanje i zasluzeno nose salataru kuci. Posebno je prednjacio Stepanek koji je u svojoj 35 godini pokazao vise zelje, zalaganja i kondicije od 12 godina mladjeg Lajovica.
                      Last edited by skeptik; 18-11-13, 09:56.

                      Comment


                      • Код нас се све нешто на лактове и мишиће постиже. Има код нас много квалитетних људи у тенису са добрим реномеом у свету, а савез воде неки наметљиви... и нормално да су се изборили за добре плате, а и добар статус.. а колико их цене у свету и колики утицај имају то није битно... зато нас и третирају у свету као "курчевити Срби" наше играче тестирају на допинг редовно, а баш ме занима да ли су Степаника тестирали који је играо сва три дана?
                        sigpic

                        Comment


                        • Ispade sada mi nemamo nikakav tim, svi igrači limitirani
                          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • Konačan rezultat: Novak-Češka 6:9 (u setovima).
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by proudNolee View Post
                              Ispade sada mi nemamo nikakav tim, svi igrači limitirani
                              ако и Ноле одустане, бићемо нека афричка зона, савез ће потрошити лову, од државе нема лове и онда ће све бити волонтери и радити из љубави, играће неки клинци и убрзо ће се видети ко ће остати ... неће имати пара ни канцелају да плате.. радиће по својим кућама и становима... нико неће ни знати да постоје! Трофеји иду у неки музеј!
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Zika View Post
                                ако и Ноле одустане, бићемо нека афричка зона, савез ће потрошити лову, од државе нема лове и онда ће све бити волонтери и радити из љубави, играће неки клинци и убрзо ће се видети ко ће остати ... неће имати пара ни канцелају да плате.. радиће по својим кућама и становима... нико неће ни знати да постоје! Трофеји иду у неки музеј!
                                Sledeće godine ćemo da vidimo gdje smo, kakva je situacija. Tipsarević će nadam se da se vrati, imamo dosta mladih igrača za koje vjerujem da mogu da napreduju Ika nije loš Duciju samo treba malo iskustva, nije nama situacija toliko strašna!
                                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                                Comment

                                Working...
                                X