Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Karte

    Spoiler
    @miloolja - eh ta `91


    Stanovati u blizini najveceg stadiona ima stanovitih prednosti i jednu ogromnu manu. Drugari, drugari tvojih drugara, sira i uza rodbina, znani i neznani, smatraju normalnom cinjenicom da je kupovina karata za velike utakmice tebi maciji kasalj. Ne vrede tu nikakvi izgovori, te prihvatih ulogu kupca karata Kurti i Murti dokle god sam stanovao u tom kraju.
    Na moju srecu za tu utakmicu dozvolise kupovinu svega 5 karata po osobi, cime moje odbijanje usluge dobi savrsen izgovor. Interesovanje nezapamceno, mediji je u svom stilu odmah proglasise utakmicom nad utakmicama. Danima se nagadjao pocetak prodaje karata, uz svevremenske komentare o podeli ispod zita. Objava datuma i vremena prodaje samo jos vise podjari `peru vicne` u razradi teorija zavere o necasnoj distribuciji.
    U praskozorje dana koji zivot odlucuje krenuh put blagajni stadiona. Ispred i okolo stadiona tumaraju likovi pristigli ko zna odakle i Bog te pita sa kakvim namerama. Izmedju sipki formirane nepravilne kolone cekaca pospanih i umornih, uglavnom maliganima opijenih, sa mogucim uticajem jacih pomagala.
    Potrajalo cekanje, noge pocele da trnu a zvezda sa svojim usponom sve vise prigreva. Nove kolone u buljucima popunjavaju plato tako da oni s kraja su skoro na ulici. Organi reda, semenkari, secikese, sibicari i kojekakvi vacarosi odavno su deo sveopste gungule.
    Na nagovestaj iscekivanog trenutka uskomesana rulja krenu u stampedo. Najdeblji kraj izvukosmo mi izmedju sipki potiskivani talasima snage cunamija. Sa par nagnjecenih rebara sretno stigoh do malog otvora u zidu koji je predstavljao blagajnu. Mrzovoljna blagajnica skoro mi ote spremljeni novac i tutnu u saku dragocene papire.
    Okretom na peti uvezbanim u JNA pokusah se izboriti za odstupnicu. Nema teorije. Zabijajuci laktove u tudja rebra masa mi ne ostaje duzna mlaveci me kao centrifuga na 1000 obrtaja. Negde na polovini puta do izbavljenja, organ na konju odluci da stampedo smiri manirom kauboja. Natera onu konjetinu u sred mase, pogodivsi bas pravac koji vodi do mene. Kako glavu sacuvah nije mi do dana danasnjeg poznato.
    Na izmaku snaga dokopah se cistine.
    Dok sam dolazio sebi, oslonjen na neku skalameriju, blagajne se zatvorise.
    Iz moje stisnute pesnice izvirivao je zguzvan znojem natopljeni papir na kome krajickom oka procitah - sever.
    Last edited by pecaros; 16-11-13, 13:07.
    sigpic

    Comment


    • Srecno momci danas!

      Comment


      • Taj Zimonjic kao da mora da igra. Covjek odavno nije neki faktor u dublu, u DCu mu se na prste jedne ruke mogu nabrojati dobre partije zadnjih pet godina.
        Super, uradio je mnogo za tenis, igrao protiv Obale Slonovace i slicnih velesila, ali mi je to bas tanak argument. Da je on glavni igrac DC reprezentacije Srbije sad Srbija ne bi igrala finale DCa vec bi igrao protiv te iste Obale Slonovace vjerovatno. Ovo je scena za najvece, on trenutno tu nije, nije ni Bozoljac ali ima zelju, mladost, snagu.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Taj Zimonjic kao da mora da igra. Covjek odavno nije neki faktor u dublu, u DCu mu se na prste jedne ruke mogu nabrojati dobre partije zadnjih pet godina.
          Super, uradio je mnogo za tenis, igrao protiv Obale Slonovace i slicnih velesila, ali mi je to bas tanak argument. Da je on glavni igrac DC reprezentacije Srbije sad Srbija ne bi igrala finale DCa vec bi igrao protiv te iste Obale Slonovace vjerovatno. Ovo je scena za najvece, on trenutno tu nije, nije ni Bozoljac ali ima zelju, mladost, snagu, prirodno prihvata Novakov autoritet!
          Masnim slovima sam ja dodao!

          Comment


          • Na kraju ipak Bozoljac i Zimonjic.

            Idemo momci

            Sent from my HTC, posto mi se moze
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Doubles nomination change: Ilija Bozoljac/Nenad Zimonjic (SRB) v Tomas Berdych/Radek Stepanek (CZE) #DavisCupFinal
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • Drago mi je što je ipak ovako, idemo pa šta bude
                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                Comment


                • Lester dobro cita govor tijela.

                  Pretpostavljam da nije moglo proci Novak-Ilija.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Lester dobro cita govor tijela.

                    Pretpostavljam da nije moglo proci Novak-Ilija.
                    Nisu smeli toliko da rizikuju

                    Comment


                    • Bojana, u početku mi bi krivo što nestade karta ispred mene, u svakom slučaju hvala. Pogledavši do kraja forum, više nije. Predati finale je jedna od najglupljih stvari, a izgleda da smo kao narod poznati mazohisti pa ima i zadovoljnih Ozmo i Ozmini sledbenici, uživajte u porazu dubla i cjelokupnog meča

                      U velikim mečevima smo rijetko pokušavali sa Novakom, zato smo uglavnom završavali u 5 meču. Mnogi su zaboravili kako su se proveli Hanley i Hewitt u Areni, kakav Novak i dubl Tad je bio napaljen jer je bila posebna situacija, i sad smo pritjerani uz zid i nemamo kud. Istakli smo bijelu zastavu, luzerski mentalitet naroda neće imati ništa protiv. Sretno naredne godine u DC, ali bez Novaka, nadam se

                      Sutra Dušan odlučuje. Nemamo brige on je novi Novak. Mlad, talentovan, tek u 24 godini, sjajnog mentalnog sklopa, može biti samo bolji od Novaka

                      Originally posted by AleksaVP View Post
                      Nisu smeli toliko da rizikuju
                      Naravno. Idemo na sigurnu opciju koja nam garantuje poraz. Zašto rizikovati kad Dušan odlučuje sutra?

                      Comment


                      • Uf i ti ga sada pretjera, zašto nas osuđuješ na propast i prije početka Ziki i Bozoljac su dobra kombinacija, raspolažemo sa onim što imamo, pokazali su da znaju da zablistaju, iamu svoje šanse i na nama je da budemo uz njih i nadamo se najboljem. Idemo momci
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • notorious,

                          U pravu si, ali si previse ljut. Pokazi malo velikodusnosti. Pozeli srecu Iliji i Nenadu.

                          Comment


                          • Nenad dobio nagradu

                            Svaka cast Nenadu, ovo je veliko priznanje za njega. Uvek se borio i davao celog sebe, nikada nije odbijao poziv i uvek je igrao.

                            19 godina vec igra za ovu zemlju, od one evro-africke zone do Svetske grupe.
                            Last edited by Lord Aleksoni; 16-11-13, 14:59.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Argumenti su na tvojoj strani. Ali tu smo gdje smo.

                              Sjecas li se polufinala USO 2011? Federer servira i ima dvije mec lopte. Novak igra (ne)rezonski return i dobija mec.

                              Situacija je slicna toj. Od kada sam saznao da je Lajovic ispustio 5:0, 40:0 ostaje samo jedna nada da se nesto (ne)rezonski napravi sto moze donijeti pobjedu. Da Novak igra dubl! Niko nije vise ulozio u ovaj DC i niko nije svjesniji situacije od Novaka.

                              Notorious je u pravu!
                              Ne moze da bude u pravu kada covek tvrdi da ce "Novak bez ispaljenog metka" ovo finale prepustiti cesima. A sta je sa ove dve (najverovatnije dve) pobede u singlu i dva boda koje ce nam on doneti? Ajde da je Novak neki ekstra dubl igrac pa da nam sa njim u tom duelu sanse drasticno rastu. Onda bi se u potpunosti slozio sa Notorious-om. Ali NIJE i nikada nece ni biti... Sa Ilijom, Nenadom ili Novakom nase sanse za pobedu u dublu su iste = skoro nikakve. I zasto onda opterecivati jedinog odlicnog singl igraca koga u ovom trenutku imamo? Nasa cela nacija godinama velica tog Zimonjica, ali realno on je NAJGORI - UBEDLJIVO clan nase reprezentacije zadnjih 5 godina. Mi smo Amere dobili jer je Bozoljac odigrao mec zivota... Nema tu neke Nenadove zasluge.... Daj boze da odigra danas maestralno pa nam da barem promil nade ...
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                notorious,

                                U pravu si, ali si previse ljut. Pokazi malo velikodusnosti. Pozeli srecu Iliji i Nenadu.
                                Nikad nisam želio sreću onome ko svjesno bira gori put u propast, radije ću ostati suzdržan. Takvima sreća nije potrebna, jer od nje ne zavise i neće im pomoći.

                                Comment

                                Working...
                                X