Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ali, ali... kako Česi sigurno očekuju sutra Novaka... eto Iliji šansa da potvrdi i pečatira ulazak u istoriju (prvi put je bilo protiv Brajanovića).
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • AKo ce Novak da igra dubl onda treba da igra sa Bozoljcem. Bozoljac bi trebao da bude zakljucan u toj prici. Treba ici na element iznenadjenja onda. Zimonjic je inace ocajan u dublu u DCu zadnjih godina, ove godine ni na touru nista ne moze. Cesi sve ocekuju u kombinaciji sa Zimonjicem.
      sigpic

      Comment


      • Nije Shminkin Wawrinka protiv njih bio blizu pobjede, bio je Rosol umjesto Stepaneka, bitna razlika.


        Novak ima 2 izbora pred sobom. Da pusti svoj trud, koji je ulagao cijelu sezonu u osvajanje Davis Cupa, u ruke Bozoljcu i Lajoviću, ili da on odlučuje.

        Prva opcija donosi siguran poraz. U dublu nemamo nikakvih šansi, i ako ih imamo → mjere se u promilima. To što su Bozoljac i Zimonjić dobili braću je, više statistička greška, nego realnost → Zašto nisu dobili Nestora i Pospisila? Odgovor se i sam nameće, probajte ga otkriti. Stepanek i Berdych su strašan par, i ako bih birao protiv koga da igram u jednom meču DC, oni bi bili na zadnjem mjestu. Finale je preveliki ulog da bi nam glavni argumet bio "dobili su braću pa zašto ne bi i ove". Čuda se ne dešavaju svake godine, a pogotovo ne, više puta u godini.

        To nas dovodi do odlučujućeg meča, pošto će Novak počistiti nemoćnog Tomicu. Ispostaviće se da će to biti pirova pobjeda, kao i sve njegove ove godine u DC, jer tu stupa na scenu → "Dušan Silni" čije se šanse ne mogu izmjeriti ni u promilima. Radi se o najvećem chokeru kojeg je teniski svijet ikad vidio, i konačno je izašao na veliku scenu da pokaže šta (ne)zna. On će izgubiti, čak i da pod nekim "zona sumraka" uslovima, dođe u situaciju da dobije meč.
        I šta reći nakon toga, dobar je Dušan, ja sam zadovoljan prikazanim, borio se Rezultat → 0-3 u najboljem slučaju 1-3. Zadovoljni smo Dušanom, on je dao sve od sebe, Davis Cup je otišao, a dobili smo jedno veliko → ništa. Luzerski mentalitet u svom najboljem izdanju.
        To što Novak možda više ni neće igrati DC, ili neće biti tu svako kolo, nema veze. Propustili smo šansu koja će se ukazati naredni put možda za 2 godine, a možda neće ni za 22, 52, 102. Propustili smo je, a ni pokušali nismo, u tome je najveći problem.
        Zar je vama logično da Bozoljac i "Dušan Silni" odlučuju i nemate ništa protiv? Meni nije, jer nema nikakve logike, ili je ona maksimalno isilovana sa ovim "dobili su braću", "dobar Dušan" "dešavala su se čuda u DC". Nama jedina šansa mora biti kvalitet, a blef i ostala čuda, ostaviti za kartaške igre i SF filmove. Nije finale ni mjesto ni vrijeme za šprdnju, a mi se šprdamo.

        Druga opcija je da se Novak baci na glavu, da odigra na svom maksimumu, da partner bude na nivou → to je mnogo realnije i donosi nadu. Nije bitno ko je uz njega, može i ovo što je Vladan naveo kao primjer. Nije slučajno Ivanišević rekao, uvijek tipujem na 2 dobra singl igrača protiv uigranog dubla. Pogađate kad je to rekao → gle čuda, braća Bryan su i tu u glavnoj ulozi. Taj dan su se Ljubo i Mario poigrali sa njima. Da, i tad je bilo čudo.
        Istina, Novak nema uz sebe drugog singl igrača. Ali, on je najbolji igrač na svijetu, posjeduje najviše kvaliteta od svih njih, i on mora izaći na teren. Samo u tom slučaju se možemo nadati nečemu, ni tad se ne treba zavaravati, šanse nisu prevelike.
        On voli da odlučuje i očekujem ga na terenu. Ne mogu zamisliti da ćemo predati finale Davis Cupa bez ispaljenog metka. Ako to napravimo → bolje nismo ni zaslužili.
        Zašto bi se Novak uopšte čuvao, za egzibiciju protiv Nadala? Berdych je igrao sinoć, igraće danas, igraće i sutra.

        Ne postoji mjera koja može izmjeriti količinu gluposti u odluci da ti Bozoljac i Lajović odlučuju o salatari. Nadam se da neće biti potrebe da je izmišljamo

        Hoću kartu za nedelju ako dobijemo dubl

        Comment


        • Kako to ponekad surovo i ogoljeno sve zvuči kada Noto ispiše, pa još ovoliki post, a nije da nije u pravu.

          Već smo pričali da je pobeda protiv braće bila i velika sreća, a i da nas onaj odozgo opet pogleda, malo je verovatno, iako se čuda i ponavljaju, samo da li treba izazivati? Ovde mora mnogo da se radi i Novak igra sigurno.
          Juče kada je igrao Dušan, gledao je meč od polovine do kraja drugog seta, verovatno njemu dovoljno. Čak mislim da Lajović i da dođe na red da igra odlučujući peti, mislim da neće izaći na teren. Možda Ika?
          Nije lako baviti se pretpostavkama i prognozama, videćemo danas, još koji sat neizvesnosti nas čeka. Obe kombinacije mogu imati argumente i za i protiv, ali složili smo se svi ovde da je Novak mnogo uložio i dao ovom timu, da bi tek tako sedeo negde i cupkao.
          Red je da se ova jesen završi najbolje kako može za njega... ideeemoooo!

          I Noto, reprezentacija se bodri i kada je teško i kada ne ide, a ne samo kada je lepo i kada se slavi.

          P.S. A kako tek nestvarno izgleda Novakovo proklizavanje na betonu uživo.
          Last edited by miloolja; 16-11-13, 08:57.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Slažem se da Bozoljac treba da bude siguran član dubla, ali sa druge strane mislim da će biti greška ukoliko danas stave Novaka
            * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
            * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
            NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              AKo ce Novak da igra dubl onda treba da igra sa Bozoljcem. Bozoljac bi trebao da bude zakljucan u toj prici. Treba ici na element iznenadjenja onda. Zimonjic je inace ocajan u dublu u DCu zadnjih godina, ove godine ni na touru nista ne moze. Cesi sve ocekuju u kombinaciji sa Zimonjicem.
              Apsolutno!

              Vaznije, Ilija ce prihvatiti da bude vodjen. Nenad nece.

              --------------------

              @notorious,

              Argumentacija ti je OK, ali nepotpuna. Prvo, Srbija nema dva dobra singl igraca. Drugo, dva dobra singl igraca, ako se ne slazu, ne mogu biti dobar dubl. To Ivanisevic nije pomenuo. Ko moze ubijediti Zimonjica da odustane?

              Nisi fer prema Dusanu. Stepanek je favorit, ali ce Lajovicu biti lakse nego protiv Berdiha. Nama Radek tu snagu. Dusan nije imao odgovor na Tomasovu snagu.
              Last edited by NI; 16-11-13, 09:14.

              Comment


              • Ne znam ni sta da napisem.Sta ocekivati?
                Nole je ocekivano doneo bod,Lajovic nije mogao vise,dobro je i prosao(mislim koliko je gemova uzeo)Neko je napisao da nema u njemu onog zara,zelje,ne znam mozda gresim,mozda je to trema,neiskustvo,ali i moj utisak je da on nema ono nesto za ovakve meceve,pa i uopste(jednostavno je takav igrac,no sta je tu je.
                Danas ko prezivi pisace,ali zaista je steta velika ako se sad ne osvoji DC,ko zna kad ce se ukazati opet takva prilika.
                Nista,srecno nasim momcima,idemoooo
                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                Comment


                • Da razjasnim ono što sam napisala kako Dušan nema srce i ne grize dovoljno.
                  Mene je lično veoma prijatno iznenadio i izgledalo je na momente da uopšte nema respekta prema Berdihu, ali je u bitnim momentima pao, kao što je bio prvi set gde je servirao za izjednačenje pri rezultatu 3:4 i imao 30:0. Nijedan prvi servis nije posle toga ušao, a mislim da je to samo odsustvo fokusa, a ne snage. On je čak uzeo veći procenat poena u dužim razmenama, bar sam tako stekla utisak ili su ti poeni bili atraktivniji...
                  Naravno da je želeo najbolje, ali nje dovoljno to samo reći i poželeti. Mada najveći problem ovde, odnosno u analizi Dušanove igre, predstavlja poređenje sa Novakom, hteli to ili ne. Verovatno da uvek posvesno imamo Novaka i njegov stav i ponašanje na terenu, pa je teško izaći iz tog okvira, ma koliko se trudili da budemo realni.
                  U svakom slučaju nadam se da će stvarno ozbiljno poraditi da manama, jer prelepo igra. Stvarno sam uživala na trenutke.
                  Last edited by miloolja; 16-11-13, 09:23.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by proudNolee View Post
                    Slažem se da Bozoljac treba da bude siguran član dubla, ali sa druge strane mislim da će biti greška ukoliko danas stave Novaka
                    Moguce da si u jednom u pravu. Moguce da nije pametno da Novak danas igra.

                    Ali u jednom sigurno nisi u pravu. Treabao si napisati: ukoliko Novak stavi samog sebe!


                    Originally posted by miloolja View Post
                    Da razjasnim ono što sam napisala kako Dušan nema srce i ne grize dovoljno.
                    Mene je lično veoma prijatno iznenadio i izgledalo je na momente da uopšte nema respekta prema Berdihu, ali je u bitnim momentima pao, kao što je bio prvi set gde je servirao za izjednačenje pri rezultatu 3:4 i imao 30:0. Nijedan prvi servis nije posle toga ušao, a mislim da je to samo odsustvo fokusa, a ne snage. On je čak uzeo veći procenat poena u dužim razmenama, bar sam tako stekla utisak ili su ti poeni bili atraktivniji...
                    Naravno da je želeo najbolje, ali nje dovoljno to samo reći i poželeti. Mada najveći problem ovde, odnosno u analizi Dušanove igre, predstavlja poređenje sa Novakom, hteli to ili ne. Verovatno da uvek posvesno imamo Novaka i njegov stav i ponašanje na terenu, pa je teško izaći iz tog okvira, ma koliko se trudili da budemo realni.
                    U svakom slučaju nadam se da će stvarno ozbiljno poraditi da manama, jer prelepo igra. Stvarno sam uživala na trenutke.
                    Olja,

                    Berdih je igrac koji je prije 7 dana pobijedio Davida Ferera i igrao ravnopravan mec sa Vavrinkom i Nadalom. Dusan je 117. Razlika u kvalitetu je prevelika.

                    Berdih je igao odlicno, profesionalno i koncetrisano i pobijedio je sigurno ali ne lako. Nije bilo lako jer je Dusan igrao kao neko iz prvih 50. Sto vise neko moze ocekivati od igraca koji je na 117 mjestu?

                    Dusanu se mogu 'zamjeriti' dvije stvari. Prvo, odservirao je dvije duple greske pri rezultatu 30:0 za njega u 8. gemu 1. seta. On je imao strasan problem sa drugim servisom u 1. setu. Osvojio je samo 14% poena. Shodno tome, greske su razumljive. Mislio sam da ce se iza toga raspasti. A nije se raspao. Cak sto vise, nije odservirao ni jednu duplu gresku do kraja meca, i popravio je postotak osvojenih poena na drugi servis na preko 50%. Na nase oci je postao bolji. Uvjeren sam da je Bogdan tome doprinio.

                    Drugo, imao je 5 puta 30:0 i ni jednom nije dosao do brejk lopte. U prvom redu zato sto bi Berdih svaki put digao ogru. Vidjelo se u intervju kako je Berdih ponosan sto Dusanu nije dao sansu. Osim toga, Dusan nema odgovor na strasan kik koji berdih upotrebljava u 2. servisu. I konacno nedostatak iskustva. Forsirao je ritrn kad je Berdih bio nervzan a igrao oprezno kad Berdih nije bio nervozan.

                    Sve u svemu daleko iznad svog 117 mjesta.
                    Last edited by NI; 16-11-13, 09:48.

                    Comment


                    • Nije tu u pitanju srce. Momak se bas borio i stalno su ga hvalili na ESu bas po pitanju stava na terenu. Razlika je jednostavno prevelika u kvaliteti. Nije on navikao igrati s ovakvim protivnikom. Ne moze se nositi sa njegovom snagom u dvorani. Berdych jeste precijenjen igrac, ali nemojte vi sada podcjenjivati njegov tenis u dvorani koji je odlican!

                      Jucer su igrali 6. i 117. igraca na svijetu. Iznenadjenje se moze desiti samo u slucaju ocajne partije prvog ili nekog izvanrednog oruzja koje posjeduje drugi igrac. Dusan takvo nesto nema, ali je svejedno jako dobar igrac. Uz vise ovakvih meceva ce dodatno napredovati

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Apsolutno!

                        Vaznije, Ilija ce prihvatiti da bude vodjen. Nenad nece.

                        --------------------

                        @notorious,

                        Argumentacija ti je OK, ali nepotpuna. Prvo, Srbija nema dva dobra singl igraca. Drugo, dva dobra singl igraca, ako se ne slazu, ne mogu biti dobar dubl. To Ivanisevic nije pomenuo. Ko moze ubijediti Zimonjica da odustane?

                        Nisi fer prema Dusanu. Stepanek je favorit, ali ce Lajovicu biti lakse nego protiv Berdiha. Nama Radek tu snagu. Dusan nije imao odgovor na Tomasovu snagu.
                        Novak > > > > > od svih ostalih opcija za dubl. Da može igrati na nivou koji može donijeti pobjedu, da ostali ne mogu.
                        Nemoj se zavaravati sa Dušanom. Vidio si na šta je Stepanek juče ličio, to je miljama iznad najvećeg chokera svih vremena. Dušan Silni se juče držao do 3-4 i 30-0 i onda se sjetio da bi mogao ući u neizvjestan set, šta je uradio → napravio 2 duple → pješke. Pričamo o igraču koji je izgubio 5-0 i 40-0, i sutra treba da odlučuje o salatari, zar je potrebno još nešto dodati?
                        Po tebi je logično da Novak sjedi i gleda kako ostali gube bez ispaljenog metka? Pa Zimonjić i Bozoljac ni u snu ne mogu dobiti dubl. Zanima me odluka jesmo li istakli bijelu zastavu, B92 kaže da jesmo.

                        Comment


                        • Berdych nije ni zapinjao juce, videlo se koliko to lagano ide kada je onoliko puta izlazio na mrezu, kada to inace radi, ovako bila je to vise nego rutinska partija, zasto bi se i upustao u razmene sa osnovne i trosio snagu.Na oko lepo je igrao Duci ali vidi se ogromna razlika u kvalitetu , o pritisku ,vaznosti sto se naseg igraca tice ne treba ni razmisljati, izmedju ostalog i zato verujem da Novak danas izlazi na teren.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            I Noto, reprezentacija se bodri i kada je teško i kada ne ide, a ne samo kada je lepo i kada se slavi.
                            Ne znam kojim si proračunima izvukla ovo Bolje da si mi kartu nabavila dok si računala

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Na kladionicima stoji Djokovic/Zimonjic- Berdih/Stepanek

                                Nzm da li idu logikom ili je zvanicno

                                Comment

                                Working...
                                X