Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • USA prosla,jedva,mogli su jos 1 set igrati.

    DC mec ce se odrzati
    u Boise-Ohajo
    *You never know how strong
    you are . . .
    unitl being strong is the only
    choice you have*

    Comment


    • Rezultati

















      Cetvrtfinale

      sigpic

      Comment


      • Poseban post za covjeka koji je obiljezio vikend, za covjeka koji i u nebitnom mecu daje 170% i ponizava protivnika. Nalbandian je posle danasnje Carlosove predstave izjavio: "Kome treba Del Potro kad imamo Carlija?" dok je Zeballos dodao:" Delpo Who?"

        Juce mu je bio rodjendan, ni na rodjendan nije imao milosti. To je sportista, to je profesionalac. Srecan rodjendan care.







        Era Carlosa Carlija Berlocqa je odavno pocela, ali njegova post era je upravo pocela.
        sigpic

        Comment


        • Razvojni put Karlita od USO 2011 http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...mXerlO6BdSlqRQ
          do lidera Argentine u DC
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by retro View Post
            @shminka

            Sta mislis o Faticu, dobra tehnika, ima udarce, moze biti dobar igrac na kraju, podsjeca na Thiema pravo.
            Odmah mi je na treningu prije meca postao bolji od Setkica i Brkica za klasu, dok su se medjusobno dobacivali
            Puno bolje, cistije i jace udara od obojice. Tehnicki je bas odlicno potkovan, ima i mekanu ruku...a i najbolje je gradjen. Idealna visina...a puno je elasticniji od Setkica recimo
            Servis poprilicno dobar, ali s malo varijacija. Recimo slice je bas rijetko koristio. FHom je odlicno zavrsavao poene. U razmjenama bio jako dobar.
            Jedina stvar koja brine je fizicka pripremljenost. Riknuo je nakon sat i po dobacivanja sa onim drvosjecom...u trecem setu bukvalno nije mogao da se pomjeri s mjesta. Cini mi se da je samo 4-5 protivnikovih servisa vratio nazad u polje...a osvojio maksimalno 2 poena na reternu

            Napredak u odnosu na prethodni Sarajevo open je veliki! Cini mi se da sa Gorcicem trenira, a on mi je skroz ok tenise. Lijepu tehniku i on ima
            Ako nastavi dobro da trenira, moze i on sigurno do 300-400 mjesta za par godina

            Comment


            • Amerika se, i pored komplikacija, uspjela plasirati. Ocekivano. Jos jednom se pokazalo da je jako razlicito igrati kad si favorit i kad je pritisak na tebe, kao sto je sinoc bio na Amerikance i kad si autsajder i kad je pritisak na protivnika, kao sto ce biti na Srbiju u narednom kolu.

              Srbiji je put do finala prilicnom otvoren. Pitanje je samo da li ce Novak moci ukomponovati sve obaveze ukljucujuci i DC.

              Comment


              • Gledajuci zreb, nije malo verovatno da bismo mogli da gledamo identicnu reprizu finala 2010. - u Srbiji, protiv Francuske... Mada, bice Francuzima zanimljivo sa Cesima.

                Comment


                • Koliko se meni cini, Francuska ce u Srbiju tek kada je prvo ugosti u svom ''prijateljskom'' okruzenju i sa svojim navijacima
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • ajdaho? slabo je to..trebali su probati sa aljaskom ili havajima...kad im vec geografska sirina i duzina idu u korist

                    Comment


                    • Bosna i Moldavija u Mostaru na sljaci

                      http://www.daviscup.com/en/news/arti...unced-(2).aspx
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment



                      • DEJVIS KUP : JANKO NE IGRA PROTIV AMERIKANACA

                        Iako smo se tome nadali, reprezentacija Srbije neće biti kompletna u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv SAD-a početkom aprila. Pres služba Janka Tipsarevića danas je poslala zvanično saopštenje u kome piše da deveti teniser sveta neće igrati u Bojsiju.

                        U predstojećih pedesetak dana očekuju me samo mečevi na tvrdoj podlozi. Imajući u vidu da je vreme trajanja mog povratka u punu takmičarsku formu neizvesno, procena mog tima je da moje telo može da izdrži ritam turnirskih mečeva samo na dva dobijena seta. Malo je verovatno da mogu da pružim maksimum u dve partije u Dejvis kupu, obe u mogućih pet setova, sa vrhunskim protivnicima u toku jednog vikenda. Zato smatram da je mnogo odgovornije da ovakvu odluku donesem i podelim sa saigračima i selektorom blagovremeno, kako bi se svi prilagodili ovoj situaciji. Naš tim ima izuzeno jak sastav sa svetskim brojem 1 na čelu. Uveren sam da i bez mene mogu da ostvare fantastičan rezultat. – rekao je Tipsarević.

                        Nema sumnje da će ovakva odluka Tipsarevića izazvati različite komentare. Nadamo se da je u pravu što tvrdi da će naša reprezentacija i bez njega dobiti ovo ‘finale pre finala’.
                        http://tenisuzivo.com/dejvis-kup-jan...v-amerikanaca/
                        Zaista velika steta sto nece igrati Janko, ali i ovako imamo jak sastav na celu sa Novakom

                        Comment


                        • Originally posted by AleksaVP View Post
                          Zaista velika steta sto nece igrati Janko, ali i ovako imamo jak sastav na celu sa Novakom
                          Morace Novak igrati sve singlove, dubl, i sa voljenom Jecom mesovite parove;)
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Bosna i Moldavija u Mostaru na sljaci

                            http://www.daviscup.com/en/news/arti...unced-(2).aspx
                            Valjda ce nas zvati i u Mostar na sudjenje

                            Comment


                            • Sramotna odluka Tipsarevica, a obrazlozenje je uvreda za zdrav razum. Znaci, moze da izdrzi igranje iz dana u dan na svakom bogovetnom turniru, ali eto nije u mogucnosti da odigra jedan mec za reprezentaciju jer, toboz, telo ne moze da izdrzi taj nadljudski napor. Na turnirima ce uglavnom igrati protiv pacera, a ovamo ga cekaju velicine u liku i delu Johna i Sama Ne znam ko mu je sastavljao saopstenje ali po kolicini idiotizma uspeo je da zaseni i cuvene Nadalove izjave, sto, slozicemo se, uopste nije lako Zasto lepo ne kaze da ga ne interesuje DC ove godine umesto sto smislja pateticne izgovore. Tako bi ispao mnogo vise fer prema kolegama.

                              Druga stvar, broj 1 moze da uskladi svoj raspored, napusti Australiju isto vece nakon finala, ne stigavsi ni da posteno proslavi osvojenu titulu, i pomogne ekipi rizikujuci cak i povredu( ne prvi put), dok Tipsirevic vec mesec dana unapred zna da mu organizam nece biti spreman za best of five format. Umesto da izgara i ove godine i iskoristi priliku sto je Novak odlucio da ubaci DC u svoj zgusnuti raspored( iako je zamlacivanje tim takmicenjem poslednje sto mu treba) i da jos jednom napadnemo trofej, on patetise, trazi izgovore i glumi velicinu.
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • Ma nije problem sto nece da igra ali treba samo to da kaze, ne ovako. Pa ovo je klasicna zajebancija. Nebitno potpuno sto Novak ne moze sam pobijediti Amere ponasa se kao tinejdezerka koja se duri zbog neke gluposti. Moze da igra Rotterdam, Marseille, Dubai, IW i Miami a ne moze da odigra jedan ili dva meca u DCu, kakav kralj Cuti ispasces pametniji.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X