Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rafanatic View Post
    Pa ne znam, tesko da iko moze dobiti Djokovica u tri dobijena, osim mozda Rafe, ali to je posebna prica i veliki znak pitanja. Federer i Marej ne igraju DC, tako da ne znam ko bi ga mogao dobiti u pet setova. Kazem, protiv Spanije bez Novaka nikako nismo favoriti, ali i ako dodje do tog duela, nece nasi izabrati sljaku sigurno.
    Ma nisu ni oni ludi da izabere sljaku, bice to najbrza moguca podloga, kao po ledu da igras, nesto slicno kao USA - ESP prosle godine, ali opet su pobedili Spanci, bez Rafe. Ako dodje do Srbija - Spanija u finalu, racunajte na mene u Beogradu, rezervirajte 2 karte, jer ako tada ne vidim Nadala uzivo, necu nikada....

    Comment


    • Ma ja mislim da mi sutra imamo lepe sanse. Janko zna sa Berdihom, a Stepanek mora biti iscrpljen i ako Viktor da sve od sebe, moze se do pobede. On ne moze odigrati losije nego u petak, od onoga gore nema. Sa Argentinom ce vec ici tesko, tu bi im trebao Novak. Ko zna, mozda ce on i igrati SF, ako dodjemo do toga. Ali nisam sigurna da je njemu osvajanje DC posebno bitno ove sezone, videcemo.
      One and only - Rafael Nadal

      Dream it, and then make it happen!

      Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

      Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

      Comment


      • sutra su nam sanse otprilike 20%.Najvece su sanse da na kraju bude 4-1.Da se ne lazemo,Berdih je od Tipsarevica bolji teniser,jos igra kod kuce,vece su mu sanse za pobedu dok Troickog ne bih da komentarisem.Umor Stepaneka je mozda glavna uzdanica Troickog ali da je on odigroa barem jedan krsten mec ove godine za koji se moze reci da je bio odlican,pa i da gajim neku nadu,ovako stvarno ne vidim nacin na koji ce dobiti.Mozda bih cak pre pustio Bozoljca da igra
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • Ziki je izjavio da je Stepanek najmanje simpatican momak od svih tenisera i da je ono sto je uradio Janku moglo da se ocekuje od njega...
          Ne znam da li im treba to prepucavanje i zasto se spustaju na taj nivo, ali dobro, bar se nesto desava.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            E ako bi nekim cudom Srbija dosla do finala svakako moze da dobije Spaniju u BGu i sa Nadalom,stavise favorit bi bila ako mene pitas moze i dubl do pobjede,ustvari favorit bi bili i tu
            Ma u dublu nikako ne bi bili favoriti, Rafa i Marc su nepobedivi.

            Ja mislim da ce Novak igrati u SF ukoliko prodjemo Cehe, mada je u ovom trenutku totalno bespotrebno pricati o tome.

            Comment


            • Originally posted by Dusan View Post
              Ma u dublu nikako ne bi bili favoriti, Rafa i Marc su nepobedivi.

              Ja mislim da ce Novak igrati u SF ukoliko prodjemo Cehe, mada je u ovom trenutku totalno bespotrebno pricati o tome.
              Nikad oni ne igraju dubl,Nadal se uvijek cuva za singl,dok je sminkeraj zaduzen za PORAZ u dublu
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Originally posted by AK47 View Post
                Nikad oni ne igraju dubl,Nadal se uvijek cuva za singl,dok je sminkeraj zaduzen za PORAZ u dublu
                Opet bi bili favoriti. Nas dubl je raspad.

                Comment


                • Originally posted by Dusan View Post
                  Opet bi bili favoriti. Nas dubl je raspad.
                  Ma i ova dvojica su,igraju stalno zajedno i dodju da igraju za repku,ne mogu game da osvoje kako treba,Verdasco se posebno pobrine za to
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    Ma i ova dvojica su,igraju stalno zajedno i dodju da igraju za repku,ne mogu game da osvoje kako treba,Verdasco se posebno pobrine za to
                    Nije mi jasno zasto ne upare Rafu i Marka u DC. Stvarno igraju odlicno. A Rafa je odlicno fizicki spreman, a ne trosi se dosta za dubl.

                    Comment


                    • Zimonja u ovom stanju i neki nasumicno odabrani lik dobijaju sminkeraj,kako ih nazva Akisa
                      sigpic

                      Comment


                      • @Vlajko,ne zovi me AKISA,to samo jedna osoba smije,da je ne imenujem,moj avatar,potpis sve govori

                        @Dusane,zato sto nece da rizikuju,ima vise razloga,s Rafom nikad ne znas kad ce igrati 3-4 sata pa nece da ga trose,vjerovatno bi im i Tony skocio za vrat da ga isforsiraju tri dana zaredom,a i mora se udovoljiti Sminkerima da igraju i oni nesto,jer inace pored Rafa-e,Ferrer-a pa cak i Almagor-a oni DC-a vidjeli ne bi...;)
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment











                        • sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by majabl View Post
                            Ziki je izjavio da je Stepanek najmanje simpatican momak od svih tenisera i da je ono sto je uradio Janku moglo da se ocekuje od njega...
                            Ne znam da li im treba to prepucavanje i zasto se spustaju na taj nivo, ali dobro, bar se nesto desava.
                            Potpuno si u pravu.Nekako mi se cini da su ovi danas vise razmisljali o tome kako da skenjaju Stepaneka nego o pobedi...uzas.

                            Inace,nije uopste toliko nerealno da prodjemo Cehe kao sto neki misle.Janko moze da dobije Berdiha,dokazao je to vec nekoliko puta.Sto se Viktora i Radeka tice,to je vec malo zajebanije,ali verujem da se Ceh umorio i da nece biti na nivou na kakvom je bio protiv Janka,nema sanse.Ma koliko da je on fizicki spreman i sve to,ipak ima 33 godine i igrao je dva dana za redom duge meceve.Nije da se danas nesto umorio,ali svakako bi mu znacilo da se danas odmarao i opustao umesto sto je igrao.
                            Last edited by AcaDjilkos; 08-04-12, 00:17.
                            Jedan je Obradovic Zarko!

                            Comment


                            • Ipak je ovo sljaka i domaci teren za Tomasa,ne kazem ja da Janko ne moze da pobijedi ali on je jedva Radeka pobijedio,bice bas tesko.No i da Jankela pobijedi ne vidim kako ce Viktor,ja mu ne dajem ni 1% sanse,on je u presmijesan trenutno.Ali zato u 11h strasan mec,prava poslastica.
                              sigpic

                              Comment


                              • Janko i Viktor ce imati tezak posao, necu reci nemoguc ali bas tezak... Tipsa ima vise sanse za bod, zna igrati protiv Berdiha, medjusobni skor mu odgovara, iako je Ceh dobio njihova posljednja dva meca. Cak bih rekla da podloga Janku nesto vise odgovara... Dobio je i njihov jedini mec na sljaci, ali tad se igralo u Beogradu, isto Dejvis kup.
                                Berdih je danas bio bolji u dublu nego juce u singlu. Juce je Berdih bio prosjecan, ali nije ni imao potrebe bolje igrati protiv onakvog Viktora. Kod njega se nikad ne zna kako ce odigrati, nije u nekoj sjajnoj formi, ali je ipak favorit. Ja bih voljela da Janko dobije taj mec, ne toliko zbog ishoda cetvrtfinala koliko zbog Janka samog, on je jedan od igraca kojima igranje u Dejvis kupu najvise znaci, a i u dobroj je formi... Ako vec neko mora da zezne, neka to bude Viktor. Ono juce sa Stepanekom da ne spominjem, bilo mi je bas zao Janka. Morace mnogo bolje da igra sutra, i sam je svjestan da je juce odigrao lose i vjerujem da ce sutra biti bolji... Ocekujem nesto napetiji i duzi mec i pobjedu Ceha, ali se nadam Jankelinoj.
                                Viktor... Dva puta me fino demantovao u Dejvis kupu i rekla sam da nikad vise necu lose o njemu pisati kad je igranje za reprezentaciju u pitanju, ali ja sutra stvarno ne vidim sansu da on dobije Stepaneka, bez obzira sto je ovaj igrao oba dana i sto je u cetvrtoj deceniji. Troicki je u katastrofalnoj formi citave godine, ne znam odakle bi mogao izvuci neku bolju igru, samo mu sreca moze pomoci. Ljodra i Stepanek su slicni igraci, znamo kako je Ljodra prosao u Beogradu, ali to je bilo u Beogradu, a Viktor je bio u daleko boljoj formi, tako da ne znam ni zasto to spominjem. Bude li to mec odluke, vjerujem da ce i Viktor dati sve od sebe, ne sumnjam da zeli pobjedu, pitanje je samo koliko je sposoban, a ove godine stvarno ne briljira. I medjusobni skor je na strani Ceha, tako da Viktoru moze samo cudo neko pomoci. I inat zbog onog incidenta.


                                U Spaniji ne bi trebalo da bude nekih iznenadjenja. Sminkerski dubl, kako ga nazvase Akan i Fladan je danas izgubio, nije to nikakvo iznenadjenje, ali Ferer bi trebalo u tri seta da dobije Melcera, u to ni najmanje ne sumnjam. Iako je najavio da nece igrati u DC ove godine on je tu i donijece svojoj reprezentaciji treci bod. Ako se kojim slucajem sta iskomplikuje, mislim da su i Almagro i Feli, a i Granoljers bolji od svih preostalih austrijskih igraca i ne vidim koje cudo bi se moglo desiti da Spanci ne prodju dalje.


                                U Argentini Delpo protiv Cilica. Shminka je nedavno fino najavio njihov mec u Majamiju koji je (za mene) ocekivano dobio Del Potro. Vrsnjaci, slicne gradje, stilova i pocetka karijere. Del Potro je trenutno u nesto boljoj formi, Cilic je bio povrijedjen i jos uvijek se vraca iako je protiv Nalbandiana odlicno odigrao, pogotovo kraj meca. I danas je bio dosta dobar, posebno na mrezi. Marin je oba dana igrao po 5 sati i sigurno mu je to otezavajuca okolnost, Huan Martin je juce relativno brzo zavrsio posao, a danas je odmarao. CW je spomenuo neke stomacne probleme, ali ako je uspio juce da odigra bez da se to primijeti, vjerujem da ce i sutra. ;) Ocekujem pobjedu Del Potra, ne bas laganu i brzu, ali ne bi smjela doci u pitanje.
                                A ako se kojim slucajem sta iskomplikuje pa on ne donese odlucujuci bod svojoj ekipi, iskreno se nadam da ce na teren Monako protiv Karlovica, Nalbandian bi poginuo za reprezentaciju, ali juce i danas je igrao preko 5 sati i u ovom slucaju treba razmisljati glavom, a ne srcem i na teren poslati Monaka koji je u dobroj formi i odmoran. Igra se u Argentini, publika je fantasticna i vjerujem u njihovu pobjedu.


                                Mec dana je definitivno Izner-Conga.
                                Dzon je odigrao odlican turnir u IW, vezao nekoliko fantasticnih pobjeda, pobijedio Djokovica i usao u finale, ali nakon toga u Majamiju izgubio od Majera. Conga nije u top formi ove godine, ali nije ni los, samo je nekonstantan. Izgubio je set od Herisona, protiv Iznera bi trebalo da mu bude teze. Ovo bi trebalo da bude najbolji i najneizvjesniji mec, sanse su im izjednacene, mozda bih malu prednost dala Izneru, ali bas malu, s obzirom na to da su Francuzi domacini.
                                Ako odlucujuci mec bude Simon - Herison, trebalo bi i to da bude dobar mec. Simon nije u nekoj posebnoj formi, nema od koga nije gubio u posljednje vrijeme, ja ga ne volim kao igraca i nadam se da ce ga Rajan pobijediti, znacia bi mu ta pobjeda mnogo, ali je iskustvo na Zilovoj strani... Mogao bi i to biti napet mec...

                                Comment

                                Working...
                                X