Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I ja mislim da ce oni tu sigurno do poena,Radek je ubica i prije par dana je to pokazao,odlican je sa Tomasom.Od dubla nema nista,treba Janko da dobije dva i Viktor jedan mec.Sanse su stvarno minimalne po meni,jedna pobjeda je najrealnija.
    sigpic

    Comment


    • Upravo to,najvece su sanse da bude 4-1 za njih.Berdiha Troicki ne moze da dobije u 3 seta,jedino da Tipsarevic dobije 2 meca a Troicki Stepaneka.To i nije tako nemoguce kad se pogleda ali opet znamo Viktora i da od njega nista ne smemo ocekivati a sa ovakvom formom ce tesko bilo koga dobiti.Lakse bi bilo da vec mozemo da upisemo jedan bod kao sto to radimo kad je tu Djokovic,ovako sanse su nam 20% otprilike
      sigpic
      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

      Comment


      • Viktor umije da igra protiv S&V igraca,ali je on u uzasnoj formi,a Cesi ce sigurno izabrati brze uslove koji odgovaraju njiihovim igracima vise.Tomas ne blista ali on dobija Viktora,Janko moze da dobije Tomasa,los mu je match up ali ako bude led bice bas tesko doci do brejka.Radek je isto dobar ovih dana,stvarno ne vidim kako ce Srbija proci.Jedino da Janko dva dobije i da Viktor nekim cudom izvuce jednu pobjedu,drugacije nikako ne moze.A ne moze ovako biti rekao bih,bas tesko.Da je Novak tu sve bi bilo drugacije,onda bi se moglo ocekivati 3:2 za Srbiju.
        Last edited by Vladan; 02-04-12, 23:58.
        sigpic

        Comment


        • Sve je drugacije kad je Novak tu,onda su i psiholoski rastereceni na neki nacin,znaju da pobeda nije imperativ,barem prvog dana.Ovako,na gostujucem terenu,bez Novaka,u losoj formi,stvarno ne vidim nacin da odemo dalje.Da barem Troicki igra nesto,ali on ne moze da se pronadje i dolazi koliko vidim on na svoje,30-40 mesto
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

          Comment


          • Vladane o kakvom ledu ti pricas kad su Cesi izabrali sljaku?
            jedino ako bude ona madridska sljaka

            Cesi u Ceskoj su strasno tezak protivnik, po meni je jedina sansa da Tipsa dobije oba svoja meca i da konacno dubl ostvari veliku i bitnu pobedu, posto ja zaista ne vidim kako Troicki moze da dobije Berdiha ili Stepaneka u best of 5.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ja cenim da obojica dobiju Radeka i eto prolaza dalje sa pobedom u dublu ...

              Comment


              • I ako ste svi otpisali Viktora ja mislim da on ima sansi protiv Stepaneka. Sljaka je, ne moze Stepanek da servira na 3 dobijena seta konstantno dobro prvi. U razmenama mislim da Viktor nije bez sansi. Mladji je, fizicki je mislim puno spremniji nego Stepanek.
                Last edited by unagi; 03-04-12, 09:58.

                Comment


                • Realno je da Cesi dobiju. Ali to je Devis kup, postoji uvijek faktor iznenadjenja. Bilo je realno da Svajcarci dobiju Amerikanca a poslije prva dva dana je bilo 3:0.

                  Srbiji odgovara da Tipsarevic igra prvi mec sa Stepanekom i da pobijedi naravno. Iza toga bi bila presija na Berdiha.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Vladane o kakvom ledu ti pricas kad su Cesi izabrali sljaku?
                    jedino ako bude ona madridska sljaka

                    Cesi u Ceskoj su strasno tezak protivnik, po meni je jedina sansa da Tipsa dobije oba svoja meca i da konacno dubl ostvari veliku i bitnu pobedu, posto ja zaista ne vidim kako Troicki moze da dobije Berdiha ili Stepaneka u best of 5.
                    Uopste nisam isao na DC sajt da provjerim.Pa to mi je bas suludo,ne znam sto su mislili
                    Jeste da Viktor i Janko ne igraju tako dobro na sljaci ali Radeku i Tomasu bi svakako vise odgovarao brzi beton.No mozda ce ta sljaka biti kao ona u Madridu,a to je opet led.

                    Ljudi ja uopste ne vidim kako ce dubl da pobijedi tako mocnu Cesku kombinaciju.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ја не знам ни у сиглу ко може да победи?

                      sigpic

                      Comment


                      • Posle Jankovog updatea da je to blato rastu sanse
                        sigpic

                        Comment


                        • Da sam na vasem mestu nebi tako lako otpisivao Radeka kao gubi oba meca pa on najbolje igra za Reprezentaciju a to ce te se i sami uveriti

                          Comment


                          • Spanija-Austrija

                            Sto se mene tice ovdje je sve jasno.Sve sem ubjedljive pobjede Spanije ce mi biti iznenadjenje.Naravno da su izabrali sljaku i naravno da nema Nadala koji je rekao da nece igrati Dejvis Kup ove godine ali su opet ogromni favoriti.Iznenadjenje mi je sto na spisku vidim Ferera jer je bila prica da ni on ove sezone nece igrati i da je Almagro glavni adut Spancima.No u sastavu je,oce li se sto promijeniti vidjecemo,mozda nece ni biti potrebe da izlazi na teren.Austrijanci se uzdaju u Melcera naravno i u dubl,imaju Maraha,sjajnog dubl igraca.Tu su jos Maurer i Peja.Maurer zna da iznenadi favorite,da odigra dobro u Dejvis Kupu ali za Almagra i Ferera ce biti potrebno nesto vise,ipak je to sljaka i ipak se igra na tri seta.Pored njih dvojice u sastavu Spanije su Granoljers i Mark Lopez.Da se malo bavim prognozom,mislim da ce biti 4:1 za Spance,da ce Austrijanci uzeti bod u dublu.
                            Zanimljiv je medjusobni skor,vode Austrijanci 3:1.

                            Francuska-Sjedinjene Americke Drzave

                            Francuzi ce docekati Amerikance u Knezevini.Odabrali su sljaku iako njihovim igracima vise odgovaraju brzi uslovi.SAD su vec jednom napravile iznenadjenje pobijedivsi favorizovanu Svajcarsku na sljaci.Ovoga puta nastupaju bez Fisa i bice im teze ali imaju oba brata u dublu,tako da je taj poen blizu.Izner je naravno glavna zvijezda,od njega se najvise ocekuje,ukoliko dobije oba singl meca Amerikanci ce ici dalje najvjerovatnije.Tu je i Harison,zna da igra tenis,moze da iznenadi favorizovane Francuze,zamalo je pobijedio Simona u Indijan Velsu,naravno da mu beton vise odgovara ali odgovara i Zilu sto se toga tice,kao i Congi koji je prvi reket Francuza.Monfils je odustao tako da je jasno da ce njih dvojica igrati singl,a Beneto i Lodra izuzetno respektabilna dubl kombinacija,ako neko moze da isparira braci to su oni.Izuzetno zanimljiv duel u najavi i najvise ocekujemo upravo od ovog duela.
                            Tesko je bilo sta prognozirati,Francuzi jesu favoriti ali Amerikanci imaju sanse naravno,nekako sve od Iznera zavisi ali ne bi iznenadila ni pobjeda Harisona nad Simonom.
                            SAD vode 8:7 u medjusobnim,a ovaj susret cemo gledati na kanalima Sport Kluba!

                            Ceska-Srbija

                            Cesi ce u Pragu na sljaci docekati Srbiju za koju nece igrati Djokovic.Znalo se vec na pocetku godine da Djokovic najvjerovatnije nece igrati Dejvis Kup ove sezone i bice ovo tezak ispit za Janka i drugove.Cesi su se odlucili za sljaku sto je vrlo zanimljivo.Ipak su Berdih i Stepanek igraci kojima brza podloga vise odgovara,ali su i oni ocigledno trazili podlogu koje ne lezi protivnicima,to se cesto ne isplati,treba izabrati ono sto domacim igracima vise lezi.Mislim da bi sa brzim betonom dosli do ubjedljive pobjede,ovako Srbija ima nesto vece sanse,nisu prevelike ali postoje.Janko i Viktor ce igrati singl,Zimonjic i jedan od njih dvojice dubl ali ce biti pravo cudo ukoliko Srbija uzme poen u dublu,ipak su Radek i Tomas izuzetna kombinacija.Pored njih dvojice u sastavu su jos i Rosol i Cermak,Rosol odlican u zadnje vrijeme.Lajovic je dobio priliku da bude u reprezentaciji ovoga puta,mozda ce igrati neki mec bez rezultatskog znacaja.Sve oci su uprte u Janka,on mora da donese dva poena,kao i prije dvije godine protiv Ceha,Viktor je u losoj formi ali ce mozda bas od ovog suseta okrenuti stvari.Radek je dobar ali ipak je ovo sljaka,sljaka ne odgovara S&V igracu iako je imao uspjeha i na sljaci naravno,dobrih rezultata.Berdih nije u nekoj formi,Janko zna kako se igra protiv njega,Viktor ga tesko moze pobijediti.
                            4:1 bih rekao prije saznanja da se igra na sljaci i cini se da se radi o sporoj sljaci sto je jos cudnije,ali Janko rece blato,no sredice Cesi teren za petak sigurno pa cemo tek onda vidjeti kako to izgleda.No kad se vec igra na sljaci kazem 3:2 za Cehe.
                            U medjusobnim susretima je 5:5!

                            Argentina-Hrvatska

                            Argentinci su apsolutni favoriti,u najjacem sastavu docekuju Hrvate na sljaci u Buenos Airesu.Karlovica i Cilica ceka tezak posao,jos se igra na sljaci,ni na betonu nisu nista mogli skoro Del Potru,sad ce to jos teze ici.Pored njih dvojice tu su i Veic i Zovko.Pored Delpa je u sastavu i Nalbandijan,znamo koliko mu samo znaci Dejvis Kup i igranje za Argentinu,tu je i Monako kao i Svank.Svank i Nalbi ce igrati dubl,a moguce da ce u petak u singlu pored Huana na teren biti i drugi Huan iako je David spreman da igra sva tri dana ukoliko bude bilo potrebe.Iskreno ne vjerujem da ce biti neke velike borbe,ne vidim kako ce Marin dobiti ijedan mec,tesko ce to i Karlovicu poci za reketom iako znamo kako servira,ali trebalo bi to da ga drzi bar 3-4 sata sto mi trenutno nemoguce djeluje,no Japance je sam pobijedio,mozda izvuce nesto od te magije i u ovom duelu.
                            Dubl Argentine je bolji naravno,Nalbandijan i Svank mogu svakoga da pobijede i ocekujem ubjedljivu pobjedu domacina,5:0 ili eventualno 4:1
                            2:0 je za Argentinu u medjusobnim susretima.
                            Last edited by Vladan; 04-04-12, 02:22.
                            sigpic

                            Comment


                            • Bas me cudi da su Cesi izabrali sljaku Nismo bez sansi. Berdih odron od forme i Stepanek koji nije bas u cvetu mladosti, mocan tim nema sta Vrlo lako se moze desiti da peti mec odlucuje i u tom slucaju nasa sudbina bice na Viktorovom forhendu
                              Last edited by Navras 16950; 04-04-12, 13:27.
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • па Бердиху одговара, он је кракоња па да може да стиже да се намести, а за сервис не брине, јак му је било где....
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X