Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svidja mi se majin post a delgadova analiza je odlicna .....puno cinjenica i njegovog licnog misljenja i komentara ..................ja mislim da su momci dobro odigrali DC narocito Janko pa on je vecinu meca sa Delpom igrao ravnopravno s njim.............Viktor je mogao i da dobije Nalbija onako kako mu je uzeo set ali...

    Comment


    • Vidim da raspravljate o onoj Novakovoj izjavi da je njegovih 60% bolje od Viktorovih 100%...
      Po meni to stvarno nije trebao da izjave, nije red prema kolegi iz reprezentacije da tako nesto kaze, ali to je surova realnost, posebno kad se pogleda kako Viktor trenutno igra, tako da je Djokovic samo bio iskren. Procitala sam ili cula, sad ni ja vise ne znam, VIktorove izjave i on je bio presrecan sto je Djokovic izasao na teren, sto je preuzeo tu odgovornost, sto nije na njemu bilo da nas spasava itd.
      Tako da je Djokovic samo preneo ono sto su oni pricali, iskreno i bez nekog ulepsavanja...sigurno je moglo to da se lepse kaze, ali posto je Troicki ocigledno kukavica i nije smeo da preuzme odgovornost, onda nije bolje ni zasluzio...
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Vidim da raspravljate o onoj Novakovoj izjavi da je njegovih 60% bolje od Viktorovih 100%...
        Po meni to stvarno nije trebao da izjave, nije red prema kolegi iz reprezentacije da tako nesto kaze, ali to je surova realnost, posebno kad se pogleda kako Viktor trenutno igra, tako da je Djokovic samo bio iskren. Procitala sam ili cula, sad ni ja vise ne znam, VIktorove izjave i on je bio presrecan sto je Djokovic izasao na teren, sto je preuzeo tu odgovornost, sto nije na njemu bilo da nas spasava itd.
        Tako da je Djokovic samo preneo ono sto su oni pricali, iskreno i bez nekog ulepsavanja...sigurno je moglo to da se lepse kaze, ali posto je Troicki ocigledno kukavica i nije smeo da preuzme odgovornost, onda nije bolje ni zasluzio...
        Kako sam se zgrozio kada sam procitao to u novinama. To je vjerovatno tacno,ali nije bas pogodno dati takvu izjavu javno
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • Originally posted by unagi View Post
          Nije Djokovic dete pa da njega moze bilo ko na nesto da natera. Ne treba ovu izjavu Pilica bas tako shvatiti.

          Svi su u timu znali da je Novak povredjen. On je indirektno nateran tako sto ga niko od njegovih drugara nije odgovarao da ne igra.

          Tu pre svega mislim na Troickog koji je sam trebao da kaze na sastanku kad su pricali da ce on da igra a ne da se izvuce kao p... tako sto je rekao da nema sansi u ovom trenutku protiv Delpa. Rekao je istinu ,ali je bar trebao da pokusa pa sta bude. Kad mu je drug prosle godine obezbedio da bude heroj onda je i on ove godine trebao da zalegne za druga a ne da ga pusti da igra povredjen. Lako je kad si heroj i kad te svi hvale treba i u porazu biti dobar i prihvatiti kritike na svoja pleca.

          I nije Djokovicu sa neba pala ona izjava 60-100% nego treba malo dublje pogledati kako je do to izjave doslo. Troicki je bar 50% zasluzan za ovu izjavu i apsolutno ju je zasluzio.
          Ljudi ili ne slušaju ili slabo razumeju. Kada je govorio o sebi, odnosno tih 60% to se onosilo na njegovo zdravlje. A mislim da je rekao trenutnih Viktorovih 100%. Gde je on govorio o njegovoj formi.

          Mislim da je konačna odluka bila na Novaku. Kockao se i kada je JMDP ubedljivo poveo više nije bilo svrhe da se muči. Da li ga je Troicki, koji bi u tom meču bio bespomoćan, ostavio na cedilu nisam siguran. Prvenstveno što on ne može znati kako se Novak oseća, jer se ne nalazi u njegovoj koži.
          Da Nole nije igrao cela Srbija bi taj potez protumačila kao posledicu sukoba sa Bobom.
          Kada se već donose ocene Viktorovog karaktera mene zanima da li je bio pi.da kada je sa Jankom doneo pobede u prva dva kola? Novak se mogao odmarati i mirno posvetiti svojim ciljevima.

          Sa Jankom i Viktorom možemo doći do 1/4 ili 1/2 finala. Eventuaalno pod nekim čudnim okolnostima možda i do finala, mada sumnjam. Da li to umanjuje njihovu vrednost ili ne? Sve je krajnje očevidno samo je pitanje da li neko želi nešto krivo ili pravilno tumačiti. Prošlogodišnji uspeh je proizvod timskog rada. koliko puta to treba ponoviti?
          Krenula je priča kako su njih dvojica prvog dana podbacili. Mislim... najgore kada to dođe od onih što se smatraju ozbiljnim stručnjacima.
          Last edited by Leonardo; 20-09-11, 21:09.

          Comment


          • Ja sam uvek za iskrenost, tako da je po mom misljenju Novakova izjava uredu.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ma bezveze da sad raspravljamo oko te izjave bar mi sto znamo ovde u Srbiji kakvi su odnosi u timu.

              Ajde sto stranci pljuju Novaka oko te izjave jer oni ne znaju u kom kontekstu je data i kakvi su nam odnosi u svlacionici i nisu procitali Viktorove izjave sto se zahvaljivao Novaku sto je izaso umesto njega.


              Naravno da je Novak lider ovog tima i ne moze on da nam donese sam 3 poena, mora da postoji tim da bi se osvojilo takmicenje.

              Nemaju Tipsarevic i Troicki taj kvalitet da izguraju pola ovog takmicenja tj. do polufinala. To su ove godine uradili jer nas je malo pogledao zreb a malo i odustajanje Soderlinga. Da je igrao Soderling u Svedskoj mi bi tamo zavrsili takmicenje jer je Novak bio jos vise neupotrebljiv nego sad i ako je sada imao ,,mehanicku" povredu za razliku od Svedske jer je tamo bio ispuvan i fizicki i emotivno.

              Tipsarevica sam gotivio mnogo do onog finala prosle godine. Covek se zezao i totalno neozbiljno shvatio ono finale sto se tice treninga i pripremanja.
              Nisu ga izvadili ni Djokovic ni Troicki nego Forze koji je stavio Lodru da igra 5.mec. Trebace mnogo stvari da uradi u DC da bi ono pokrio.

              Isto tako mnogo je neozbiljno shvatio Argentice i mislio je ako je igrao sa Djokovicem egal 2 sata da ce ,,boraniju" Delpa i Nalbandijana da otrese lako.

              Jeste Nalbandijan mator ali sve sto je on osvojio i koga je sve pobedjivao na turu Troicki i Tipsarevic mogu samo da sanjaju.

              S Delpom ih je smesno uporedivati u bilo kakvoj formi da se nalazi.
              Last edited by unagi; 20-09-11, 21:35.

              Comment


              • Mene je uvijek vise fascinirao nacin na koji ih je pobjedjivao,nego ta imena

                Nalbandian je znao igrace dovesti do ludila,jednom je Federer rekao da je probao sve sto se probati moze(ravno,spin,slajs),ali da se jednostavno nekad protiv njega ne moze,kako je Nadala ona dva puta propitao gradivo to je posebna prica,kao i ostale igrace koji su tu u vrhu
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • @Unagi

                  U pravu si, nema Tipsarevic pojma, usralo ga je sto je 13-ti na svetu bio prosle nedelje i sto je 13-ti na rejsu.
                  Nikako ne bi mogli da prodjemo Svedjane da nije odustao Soderling, nikako Tipsa i Troicki nisu bolji od svedskog 2. reketa, a i dubl Tipsarevic/Zimonjic nema sanse protiv majstora kao sto su Aspelin i Linsted
                  Lepo sa Zikom na pice ...

                  Comment


                  • Realno da je igrao Soderling, a vi bez Noleta, ispali bi.
                    Ostvaimo to po strani, ionako je sta bi bilo kad bi bilo.
                    Vrijeme je da se polako zakljuca tema.

                    Do finala.
                    Last edited by retro; 21-09-11, 11:06.
                    Genius, outrageous, the best ever! RF!

                    Comment


                    • Danas je zreb, pa kad se saznamo parove za sledecu godinu, tema vise nece biti sticky ;)
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Dan 3

                        DSC05796.jpg DSC05800.jpg DSC05801.jpg DSC05802.jpg DSC05803.jpg DSC05804.jpg DSC05810.jpg DSC05817.jpg DSC05844.jpg DSC05854.jpg DSC05866.jpg DSC05885.jpg

                        Drago mi je sto Novakova povrjeda nije tako ozbiljna kao sto se cinilo na pocetku. ;)
                        A sto se tice Dejvis kupa, u finalu, naravno, uz Argentince, neka i oni jednom podignu salataru, Nalbandian je to svakako zasluzio, a i Delpo je (mada za njega jos ima vremena)... A zasluzili su i navijaci koji su sjajni.
                        Vidjecemo u kakvoj formi ce biti Delpo i Rafa, finale se igra nakon Londona, pa ce vjerovatno mnogo toga zavisiti od njihovog uspjeha tamo (a jos uvijek je pitanje hoce li se Delpo uopste izboriti da igra).

                        Comment


                        • Asia/Oceania Group I: New Zealand hosts Uzbekistan, Australia hosts China, Korea hosts Chinese Taipei

                          WORLD GROUP 2012 first round news!! Spain hosts Kazakhstan, Austria hosts Russia, Canada hosts France, Swiss host USA

                          ....Czech Republic host Italy, Serbia host Sweden, Japan host Croatia, Germany host Argentina - that completes the WG 2012 draw!!!
                          Evo, to je bilo to...

                          Srbija-Švedska
                          Španija-Kazahstan
                          Kanada-Francuska
                          Švajcarska-USA
                          Japan-Hrvatska
                          Nemačka-Argentina
                          Austrija-Rusija

                          N.Zeland-Uzbekistan
                          Australija-Kina
                          Koreja-K.Tajpeh

                          EA Zone Group 1 R1 (10-12 Feb 2012): Great Britain will play the Slovak Republic AT HOME ... - winners to play Belgium

                          Europe/Africa Group I: GBR hosts SVK, Netherlands hosts Finland, Slovenia hosts Denmark, Israel hosts Portugal in the 2nd round (1stR byes)

                          Americas Group I: Uruguay hosts Peru, Colombia or Mexico will host Ecuador, Chile and Brazil 1st round byes
                          Last edited by miloolja; 21-09-11, 13:20.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Srbija-Svedska,sad u Beogradu,nemaju tu Svedjani sta da traze,jos je pitanje oce li im Robin igrati.
                            Ali stvarno strasni mecevi,Njemacka-Argentina,Kanada-Francuska i Svajcarska-SAD
                            sigpic

                            Comment


                            • Odlican zreb, i za Svajcarsku i za Srbiju
                              Mi bi morali da dobijemo Svedsku, sa ili bez Soderlinga, a Svajcarska igra kuci tako da ima lepe sanse da ide dalje, pod uslovom da igraju i Roger i Stan
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment

                              Working...
                              X