Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zreb se mogao nazirati kako ce ispasti..
    Mene malo brine ako bude bilo Troicki/Nalbandian.. Tu smo ga ugasili.. Navijam za to da nisam u pravu..
    Ali videcemo..

    Comment


    • jedva cekam da pocne


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Mislim da je bolje da Viktor sutra igra protiv Davida, nego Delpa.
        Meni David ne deluje, sa USO, uopšte u dobroj kondiciji, što možda nije ni čudno, a teško da je mogao da je podigne za ovo vreme.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ja nikad ne bih otpisivala Nalbija, a posebno ne u DC, on kad igra za reprezentaciju, posebno je motivisan.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ma ne, taman posla da ga otpisujem, samo ako kiksnemo jedan sutra, a dubl računamo da moramo da dobijemo (to se zove optimizam ), onda sve nešto mislim da Novak igra sigurno u nedelju protiv Delpa.
            Šta bi bilo kad bi bilo?
            Ma možemo samo da nagađamo. Videćemo.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • ja sam bio vise za varijantu da Tipsa igra protiv Nalbija prvi mec, jer bi tu imali siguran bod, a ovako je prvog dana lutrija, moze da bude i 2-0, ali i 0-2. Dubl je jako bitan... Licno meni se ne svidja ovakav zreb jer sam hteo da Tipsa dobije Nalbija, pa onda da eventualno odlucuje protiv Del Potra na 2:1 za nas... Tako bi skupio 140 bodova, 2 pobede, nacionalni heroj Al dobro, to je moja masta, bitno je samo da se sve podredi kolektivu i da izborimo to veliko finale u Areni!!!

              Sutra sam u Areni i navijam iz sveg srca za nase momke ko god da igra !!
              Nije nemoguce da Viktor opet zasere kad menja Novaka, pa da Tipsa vadi fleke protiv DelPa, pa onda gubimo dubl, i onda dejavu protiv Ceske

              Idemo na rizicnu varijantu da ih resimo u dva dana. Lako moze da bude 2-0, a onda ce staviti Tipsu u dubl i bice 3-0 za nas. Ako bude 0-2, onda smo ga ugasili i bice potreban Novak. Medjutim, po meni takticka greska. Tipsa vs Nalby prvi dan i Troicki-DP je sigurnih 1-1 i odluka na dublu. Ako bude 1:2 za ARG posle prva dva dana , a Novak ne bude spreman, to je gotovo, jer nece Tipsa moci da vadi protiv Potra. Ne svidja mi se kako su zrebali... U Eventualnom petom mecu moguce je cak da bi igrali i Monako i Cela... Mozda cak sutra bude izmena, mozda bude igrao Monako ili Cela mesto Nalbija a Nalbi da se cuva za peti odlucujuci.

              Ne znam,nisam pametan. U Svakom slucaju bice dosta permutacija,zamena,kombinovanja, a sve to zavisi od kretanja rezultata i procene trenera i igraca!

              LET THE GAMES BEGIN

              Comment


              • Kada se igra Davis Cup uvek se zreba tako sto se odrede po dva predstavnika za svaku reprezentaciju . I onda UVEK ide pravilo da bolje rangirani iz jedne reprezentacije igra protiv losije rangiranog iz druge. Tko da u slucaju meca Srbija -Argentina i u slucaju da igraju Djokovic , Tipsarevic vs Delpotro Nalbandijan zreb mora da ide tim tokom tj. da prvi mecevi budu Djokovic - Nalbandijan , Tipsarevic - Delpotro. Tako i nikako drugacije.
                E sada druga je stvar ako Novk ne bude igrao u petak, onda Troicki ulece kao zamena ali zamena za Novaka i samim tim preuzima njegovog protivnika za petak , tj ako bude igrao Viktor umesto Nola on ce igrati protiv Nalbandijana. Znaci prosto kao pasulj nema tu neke filozofije ko ce sa kim vec je samo bitno koja dva igraca kapiten prijavi pred mec.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Ma znamo mi to odavno, nego, eto, nemamo šta da radimo, pa pametujemo i mudrujemo.

                  Malo sličica sa današnjeg žreba.

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Srbija-Argentina




                    Ocekuju nas fantasticna tri dana tenisa.Najvece je pitanje hoce li Novak igrati,ukoiko igra onda je Srbija favorit,ukoliko pak ne bude spreman Argentinci imaju cemu da se nadaju.Reprezentacija koja ima Delpo-a i Nalby-a moze da pobiejdi svakoga,atmosfera u Areni zna da bude luda,ali su bar Argentinci navikli na tako nesto,znamo kako se kod njih prati i navija za reprezentaciju,a Nalbandian-u je ovo prece od bilo cega drugog.On bi radije uzeo salataru nego Slam,jos jedan dokaz koliko on zeli ovaj trofej i sigurno ce da grize.Prosle godine je bila slicna situacija,po meni sa mnogo laksim protivnikomnego ovoga puta i tada je Janko izvukao stvar.Vrlo vjerovatno ce tako nesto biti potrebno i ovoga puta,Novak je igrao finale u nedelju,posto je osvojio trofej imao je obaveza prema organizatoru,umoran je,muce ga ledja,a tu je i Jet Lag.Janko i Viktor bi morali da pokazu klasu u ovom mecu,da pokazu zasto su clanovi TOP 20 drustva,s druge strane Delpo je favorit u svakom mecu sem protiv Novaka,ali i tu on ima sansu,znamo kakav je igrac.Dvorana,tvrda podloga,srednje brza,sa nesto nizim odskokom zbog Delpo-a koji je visok i ide se na kartu da ga sto vise izmore u razmjenama,da se sto vise savija u koljenima,s druge strane znamo kakav je Nalbandian u dvoranama,zaista je tesko bilo sta prognozirati.Naravno o mecevima cu kad budemo znali ko tacno i s kim igra,ali ukoliko Novak ne bude igrao u petak,a najvjerovatnije nece potrebna je jedna pobjeda,jer mislim da su Argentinci u prednosti u dublu.Prica se i nekim unutrasnjim problemima kod Argentine,ali nesto ne vjerujem da ih to poremetiti,imaju oni svoj cilj.
                    Ocekuje nas zanimljiv i neizvjestan duel,to je bar jasno.
                    Posto mnogo drugara sa foruma ide u Arenu ocekujemo i mnogo izvjestaja i naravno slika

                    Spanija-Francuska





                    Na papiru strasan mec,ali bojim se da ce na tome i ostati.Da se ovo igra na betonu onda bi se ocekivala velika borba,ovako ne vidim kako ce ijedan francuski igrac pobijediti Ferrer-a.Nadal ce vjerujem odmarati u petak,rekao je da nema problema da bude rezerva i odradice posao u nedelju,njemu tek ni jedan francuski igrac na sljaci ne moze da parira i pravo bi cudo bilo ako i set izgubi.Cak je i Verdasco favorit cini mi se protiv bilo kog francuskog igraca na sljaci,iako znamo u kakvoj je formi.Ocekujem sigurnu i ubjedljivu pobjedu Spanaca,mozda Francuska dodje do 1 pobjede,vise od toga tesko.Ovaj duel ce SK prenositi

                    Rumunija-Ceska




                    Rumunija sa Hanescu-om bi mislim mogla necemu da se nada,ovako nemaju nikakve sanse.Naravno da su izabrali sljaku,pokusace oni sve,ali tesko ce to ici.Ungur i Crivoi jednostavno ne mogu da pariraju Berdych-u i Stepanek-u,iako su Cesi znali bas neprijatno da iznenade,a znamo kakav je Berdych i da moze od maltene svakoga da izgubi.Ovoga puta se to nece desiti,tesko,ulog je veliki,a i u dublu su mnogo bolji.Mozda Rumuni dodju do 1 pobjede,sve preko toga bice mi iznenadjenje.

                    Rusija-Brazil



                    Rusi su favoriti naravno,dvorana,tvrda podloga,Youzhny bi morao da opravda ulogu favorita,da se igra na sljaci bilo bi cupavo,cak 50-50.Mislim da ce i Kunitsyn koji igra odlicno u poslednje vrijeme,Tursunov ili pak Andreev(ko god od njih dobije sansu) doci do pobjede,Bellucci je jako svestran igrac,ali on je igrac maltene jedne podloge i to se nece promijeniti.Mello je odigrao fantasticno protiv Simon-a na USO-u,bas je iznenadio,ali stvarno ne vidim kako ce Brazilci doci do 3 pobjede,mozda da otkinu jednu,sve preko toga bice iznad ocekivanja.

                    Izrael-Kanada



                    Ovdje ima sve da prsti,fantastican duel u najavi i ovo se mora ispratiti.izraelci su odlicni domacini i jako je tesko igrati protiv njih,ali mislim da Kanadjani imaju dobru sansu.Napokon imaju jaku reprezentaciju,imaju covjeka koji u singlu moze da pobijedi pa skoro svakoga i naravno jednog od najvecih majstora dubla danasnjice.Raonic se vraca posle duze pauza i svi zele da vide u kakvom je stanju,nekako se od njega ocekuje da donese 2 pobjee i onda bi sve islo mnogo lakse,ali Sela je tako uporan i nezogodan igrac da nece biti lako.Vjerovatno ce njihov duel u nedelju i odluciti pobjednika,ali zbog tvrde podloge i dvorane,pa onda i zbog Pospisil-a koji je sve bolji i naravno Nestora ocekujem da Kanadjani dodju do pobjede.Izrael ima cemu da se nada u subotu,Elrich i Ram su fantasticni dubl igraci,ali im je pobjeda daleko od zagarantovane.Bice sjajnog tenisa,vjerujem da bi Izraelci imali mnogo vece sanse da su izabrali da igraju na travi,3:2 za Kanadu neka moja prognoza.Iskreno i zelim da dodju do pobjede,zbog Milosa prije svega.

                    Juzna Afrika-Hrvatska



                    Prije godinu dana bi svi rekli da ce Hrvatska lako pobijediti,pa i na pocetku godine,ali mnogo se toga promijenilo.Kevin Anderson je postao sila,izuzetno servira,fantasticno se krece za svoju visinu i ima nevjerovatnu snagu u udarcima,sve od njega zavisi cini mi se,ukoliko on dodje do dvioje pobjede imaju cemu da se nadaju.Nece biti lako,Cilic je sve bolji i bolji,iako bi on morao mnogo bolje,a tu je i Dodig,iako se malo razocarao na USO-u i dalje je opasan i protiv njega mora mnogo da se radi.I De Voest i Van der Merwe znaju da budu jako nezgodni,pogotovo na domacem terenu,pokazali su to i u Johannesburg-u ove godine i Hrvate ceka tezak posao,jesu favoriti,medjutim bice im jako tesko.3:2 za nekoga,koga tesko je reci,moglo bi da presudi Marinovo iskustvo,podloga odgovara i jednima i drugima.

                    Cile-Italija




                    I ovdje ce da bude strasno zanimljivo,Cileanci se nisu odlucili za sljaku sto me bas iznenadilo,medjutim ispravno cini mi se i to bi moglo da odluci ovaj duel.Tu su prekaljeni asovi Gonzo i Massu uz Capdeville-u,s druge strane Italijani bez Seppi-a,ocekuju najvise od Fognini-a,a Starace i Bolelli itekako znaju da igraju tenis.
                    Ja mislim da ce biti borbe i da ce Gozno vuci svoju reprezentaciju,veliki je to borac,jeste da ima mnogo problema sa povredama i da vise nikad nece biti na nekadasnjem nivou moze izaci na kraj sa Italijanima,jesu Italijani favoriti,ali mislim da iskusni Cielanci imaju cemu da se nadaju.3:2 za Cile,onako navijacki

                    Japan-Indija






                    Indijci su i u Begradu pokazali da su itekako nezgodni i da sa mnogo zara igraju za svoju reprezentaciju. Sve zavisi od Somdev-a,aako on izvuce 2 pobjede doci ce do pobjee,ali nesto ne vjerujem da ce on uspjeti u tome.Kei je talentovaniji,vise ide po poene,jeste Somdev ove godine mnogo napredovao,ali njegova forma u zadnje vrijeme ne obecava.ne obecava sto se toga tice ni Nishikori-eva,ali domaci teren bi mogao da bude presudan.Ono sto je jasno Indijci imaju prednost u dublu.3:2 za Japan

                    Belgija-Austrija




                    I ovdje ocekujem veliku borbu.Naravno sve zavisi od Melzer-a,on mora da dodje ne do 2,vec do 3 pobjede i u dublu ima velike sanse sa Marach-om naravno,ali nece biti lako.Melzer od prosle godine iz ovog doba bi to mogao,ovaj tesko,ali da vidimo.Belgijancima ce sigurno igrati Malisse iako je on u jako losoj formi,ali isto tako moze da uskoci bilo ko,Rochus,Bemelmans,Darcis.haider-maurer je prosle godine u ovo doba dosao do najveceg rezultata u karijeri,ukoliko to ponovi eto pobjede za Austrijance,ali ne treba revise ocekivati od njega,Melzer je kljuc,2:3

                    Australija-Svajcarska




                    Posle polufinala najvise ocekujemo od ovog duela i suigurno cemo ga najvise i ispratiti.Sezona trave je odavno iza nas,ali ce ovi momci morati da se vrate na podlogu kojoj sad vrijeme nije i da se naviknu.Tomik najbolji tenis igra na travi i Australijanci najvise od njega ocekuju,svakako da moze da pobijedi Wawrinka-u i ukoliko je bas raspolozen i motivisan moze da namuci Federer-a,a cak i nesto vise ukoliko natjera Roger-a da grijesi i dovoljno uspori igru.Medjutim svi znamo kakav je Bernard i kako moze njegova igra da se raspadne u sekundi,ukoliko ne bude na nivou Australija nema sta da trazi,jer ce Hewitt tesko protiv Roger-a,pitanje je koliko je uopste spreman,jeste on pobijedio Roger-a prosle godine u Halle-u,jeste da ima najvise pobjeda na travi od svih aktivnih igraca,ali tijelo vise ne prati kako treba i to je najveci problem.Ima li jos uvijek snage kod njega.Roger je kaze vec ostavio iza sebe poraz od Djokovica i samo razmislja o ovom duelu,vidjecemo je li tako,svakako je favorit u oba meca,znamo kako igra na travi,a i u dublu su veliki favoriti.1:4 za Roger-a,opet kazem koliko ce biti zanimljivo zavisi od Tomika,ali stvarno ne vidim kako ce Svajcarci ovo izgubiti.
                    sigpic

                    Comment


                    • Fed kaze da mu je taj poraz od Hjuita kad je vodio sa 2:0 i servirao za mec jedan od najtezih poraza u karijeri:

                      Hewitt loss still burns for Federer

                      "I still believe it was one of my toughest losses I ever had as a player," Federer said, placing it even above his five-set loss to Novak Djokovic after being up two sets to love and holding match points in Sunday's US Open semi-final.
                      "People might think Djokovic was rough but for me that was nothing compared to the Lleyton loss back in '03 just because I felt I should have won so bad.
                      "I am not 22 years old any more, I am 30, so I take losses much easier but back then it was a very tough loss for me.
                      "But still the atmosphere was incredible in Rod Laver Arena and I was privileged to be part of such a great match and a great tie."
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Eh, što Vladan voli da postavlja romane, sreća te ima puno slika

                        Nadam se da će i u nedelju posle svega biti ovako:



                        A što se tiče reportaža i sličica, pa naravno, kao i uvek
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Evo kako bi to trebalo da izgleda,cekamo jos za Cile i Italiju ;)
                          Ja stvarno ne vjerujem da ce Novak sjutra igrati,isto tako ni Nadal,a nema Monfils-a pa Spanci imaju jos laksi posao.

                          Srbija-Argentina



                          Spanija-Francuska



                          Rumunija-Ceska



                          Rusija-Brazil



                          Izrael-Kanada



                          Juzna Afrika-Hrvatska



                          Japan-Indija



                          Belgija-Austrija



                          Australija-Svajcarska

                          sigpic

                          Comment



                          • Haha, šta li rade ovi naši

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post

                              Haha, šta li rade ovi naši

                              Rakija united
                              Strasno, Janko brutalan...
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment

                              Working...
                              X