Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA FINALS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Преглед меча:



    Брда статистике:



    Manu Ginobili Production:
    Games 1-4: 30pts (34.5%), 12asts, -36 on the floor
    Game 5: 24pts (57.1%), 10asts, +19 on the floor
    Manu Ginobili had a series-high 50 touches in Game 5 & Spurs averaged 1.67 pts per play after a Ginobili touch (0.80 pts per play Games 1-4)
    1st time Manu recorded at least 24pts/10asts in his Playoffs career. Hit at least those #s only once in reg.season (30/12 2/23/08)
    The #Spurs starting line-up scores a combined 107 points. That is the MOST SA starters have scored in more than 7 years.
    Danny Green has an #NBAFinals record 25 threes made (25/38, 65.8%) for the series. Shot chart of just his 3's: http://twitpic.com/cxmw4u
    For the series Danny Green is 18-of-24 on open 3s and 7-of-14 on contested 3s
    Starting unit of Parker/Manu/Green/Kawhi/Duncan combine for 107 of @Spurs 114 points, shooting 39/61 (63.9%): http://t.co/D9YZvez9YF
    Spurs starters FG% in Game 5: Kawhi 75, Parker 71, Duncan 70, Manu 57, Green 53
    Spurs had crucial 50-40 advantage in PtsInThePaint. @MiamiHeat have averaged 48.0 PITP in its 2 wins, 35.3 in 3 L's #NBAFinals
    Top 3PT% for 6 or 7 game #NBAFinals series is 66.7% (Ainge, '93). Miller at 75% (9/12), Green at 65.8% (25/38), Allen at 64.7% (11/17)
    The Spurs are now 4-0 all time in Game 5 of NBA Finals when the series is tied 2-2 (2005 vs Pistons, 2003 vs Nets, 1999 vs Knicks).
    3 teams won NBA Finals after trailing 3-2 with Games 6 & 7 at home (2010 Lakers, '94 Rockets & '88 Lakers) since 2-3-2 format began in '85.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #77
      Originally posted by apacrow View Post
      Manu oce da kaci kopacke o klin.
      Ako Manu bude kacio onda bi i Duncan trebao. Mada vrlo lako bi se to moglo desiti ukoliko uzmu prsten.
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #78
        ubio ih je SA kad su napravili onu seriju 19-1... ajmo miami

        Comment


        • #79


          Jednostavno objasnjenje danasnjeg meca.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #80
            Kratko i jasno

            Comment


            • #81





              Fantazija i orgazam, i jedno i drugo.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #82
                Велики је мајстор Поп.



                Arise, Serbia!
                You fell asleep long ago,
                And have lain in the dark.
                Now wake up
                And rouse the Serbs!


                sigpic

                Comment


                • #83
                  Emanuel Djinobili je možda odigrao svoju poslednju utakmicu pred domaćom publikom u San Antoniu. Ako jeste,onda se oprostio od njih na najbolji mogući način. Onako kako samo on zna. Imao je 24 poena, samo jedan skok, ali i 10 asistencija,uz dobar šut(8-14 iz igre,1-4 za tri, 7-8 sl. bacanja) 3 izgubljene i jednu ukradenu loptu za 33 minuta u igri. Sjajno. Od samog starta je preuzeo inicjativu, a bio je jedan od ključnih ljudi koji su pravili,po meni odlučujuću, prednost Spursa na kraju 3. četvrtine. Pomenuo sam u prethodnim komentarima da je Argentinac tako odigrao jednu odličnu partiju i u trećem meču finala konferencije protiv Memfisa, meču koji je izgleda prelomio tu seriju. Da li je to slučaj i sad, ne bih se kladio. Pomenuo bih i dobru partiju Tonija Parkera,koji me je oduševio. Zaista oduševio. Čovek koji je povredjen da onoliko napada koš, onoliko ulazi u duel, je zaista sjajno. A bio je i efikasan sa 26 poena i dobrim šutem(10-14, 0-1 za tri,6-8 sl. bacanja) 3 izgubljene lopte i 5 asistencija.San Antonio je sa klupe dobio samo 7 poena, jedva nadskočio Majami(36 prema 34), slabije šutirao trojke i postigao manje trojki,izgubo više lopti, imao manje asistencija i pored tog njihovog čuvenog protoka lopte, a dobio je meč. Dobili su ih u reketu, 50 prema 40 poena. Ono što je mene iznenadilo je da je Greg Popović forsirao bržu igru u napadu, tražio da s elopta posle skoka što brže prevede na polovinu protivnika. Možda je tako želeo da isforsira protok lopte. Brža igra više odgovara Majamiju,koji se nije najbolje snašao. Zašto? Erik Spolstra je počeo sa malom petorkom u nadi da će postići isti efekat kao u prošlom meču. Popović je uradio isto, zamenivši Splitera Lenardom. Možda je Hit bio iznenadjen ovom taktikom Spursa, i trebalo im je vremena da se snadju, sve do pred kraj treće četvrtine. Na nekih tri minuta pre kraja treće četvrtine, Majami smanjuje na 74:75 za Spurse( i to posle tajm-auta Spursa kod 71:75). Popović ne traži ponovo tajm-aut. Ali Deni Grin pogadja trojku, pa Djinobili postiže 5 poena u tri navrata, pa Spliter ubacuje dva poena, pa Djinobili postiže još 2 poena 2 sekunde pre kraja četvrtine. Sve što je u tom periodu Majami uradio je 1 poen Lebrona Džejmsa iz slobodnog bacanja, neki promašeni skok-šutevi i jedna izgubljena lopta čini mi se. U tom periodu Spolstra izvodi Vejda i Boša, a ulaze Haslem i Kol. Na kraju te četvrtine bilo je 87:75 za Spurse. Počinje 4. četvrtina i Spolstra posle prva dva poena Spursa traži tajm-aut. Spursi onda odlaze na 94:75 i Spolstra opet traži tajm-aut. Majami je kasnije zaigrao bolje, iskoristio i pad koncentracije San Antonia i prišao na 101:108 na 1:37 do kraja. Moje mišljenje je da je trener Majamija napravio najveću grešku upravo u trećoj četvrtini kada nije prekinuo tu seriju Spursa 12-1 i dao šansu svojoj ekipi da im se približi rezultatski sa završetkom te četvrtine. Imali bi šansu i da povedu kasnije. Ja razumem da je Vejd povredjen,kaoi Boš,ali mislim da je izabrao najgori momenat da ih izvede iz igre. Razlog zašto Lebron Džejms nije odigrao bolje u većem delu 4. četvtine je po meni u tome što je taktika izgleda bila da Vejd pokuša što više sam da napada koš, i da se tako razigra. Možda nešto slično ovome što je Popović uradio sa Djinobilijem. Dao mu je više inicijative kad ga je ubacio u prvu petorku. Ako pogledate igru Majamija sinoć, deluje neverovatno da Majk Miler, za 25 minuta u igri, izvede jedan jedini šut ka košu, i to je bio šut za tri poena. Promašio je. Majami je imao 25 asistencija a nije uspeo da pronadje ovog igrača za svo to vreme više od jednom. Igrač koji je bio džoker u nekim prethodnim utakmicama, sada je ostao neprimetan. Mislimda je Popović prepoznao ovu ''rupu'' u napadu Majamija i onda menjao čuvare na Džejmsu pokušavajući da ga iznenadi. Time je čini mi se isprobao dve stvari.Prva je koliko će to što će staviti Dijaa na Džejmsa uticati na protok lopte Majamija u napadu i kako? Druga je da pokuša ponovo da testira šut Džejmsa. Videli smo, ili s ebarem meni tako čini, da je Majami delovao kao tim gde Džejms i pogotovo Vejd treba da iskreiraju nešto, uglavnom prodorom, a da ostali stoje i čekaju povratni pas za šut. Džejms je nekako bio izolovan i imao je dovoljno prostora da nešt uradi, Vejd se nekako uvek gurao kroz rekt pokušavajući da šutira iz blizine. Obojica su dobro odigrali, ali nisu imali mngo efikasnih kontra napada i polukontri. Za to moramo odati priznanje San Antoniu. Malo su se bolje konsolidovali kad Majami brzo krene polse skoka u odbrani. Majami je imao i 12 ofanzivnih skokova, Spursi 5. Odluke Erika Spolstre u završnici te treće četvrtine mi još nisu jasne.
                  ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
                  -Bob Knight

                  Comment


                  • #84
                    Jel stvarno neko veruje da Majami moze da osvoji titulu?
                    Pa ovo je skoro preslikano finale od pre dve godine. LeBron se usrao i ne verujem da moze nesto drasticno da se promeni. Jeste individualna odbrana Kawhia i timska odbrana Spursa na zavidnom nivou, ali nemojmo se zajebavati. Niko ne moze da cuva LeBrona kada nije u pussy modu. Na to dodas da su i Wade i Bosh u kanalu (jebu ih i povrede) i sve ti je jasno.

                    Ovo se veceras zavrsava, a ako ne veceras onda ce ih Spursi dobiti u sedmoj. Em su iskusni i namazani, em imaju najboljeg trenera danasnjice, em nisu pusike.

                    Bedno finale, sto se mene tice. Ali bice mi drago sto ce velicine poput Duncana, Manua i Tony-a doci do prstena.

                    Comment


                    • #85
                      Ja ne bih otpisivao Majami, čak i da je 3-1 za San Antonio. Slažem se Ljubo da je ovo jedno od slabijih finala koje smo gledali i zadnjih 10 godina recimo. Timovi neverovatno padaju u igri svaku drugu utakmicu. Mislim da je zadnji meč mogao vrlo lako biti neizvestan da je Spolstra doneo neke bolje odluke. To me izmedju ostalog nagoni da će ova serija ići do sedme utakmice. Mislim da bi Spolstra trebao da se vrati svojoj klasičnoj petorci, a njegov tim bi mogao da odigra agresivno kao u sedmom meču serije protiv Indijane ove sezone. Lebron Džejms je na prošlom meču nekako više napadao sa strane nego kroz sredinu. Majami ima bolji protok lopte kada on prodire kroz sredinu. Jednostavno,ugao dodavanja mu je bolji. S druge strane,ako se sećaš Velikog finala iz 2010, Lejkersi su gubili sa 3:2 u seriji protiv Bostona, dobili 6 meč kod kuće ubedljivo, Kendrik Perkins se teško povredio u prvom poluvremenu. Onda u sedmom meču sudije su nekim čudom dozvolile jednu baš fizičku igru(moj omiljeni kriterijum za plej-of: let the players play), koja je po mom mišljenju više odgovarala Bostonu(jer su imali igrača manje i to vrlo bitnog igrača za odbranu reketa), pa su Seltiksi poveli nekih 13 poena razlike pred kraj 3. četvrtine. A onda, posle tajm-auta Fila Džeksona, sudije odjednom zatežu kriterijum i sviraju bukvalno svaki kontakt, prave ''greške'' ugavnom u korist Lejkersa, gde ovi izvode neverovatan broj sl. bacanja i tesno dobijaju meč. Navodim sve ove detalje da ne ostanem nedorečen. Eto kako jedna povreda igrača koji je još zadnja opcija u napadu može zakomplikovati situaciju...Boš i Vejd igraju povredjeni celu seriju, ali mislim da povreda Parkera može imati veću težinu za ovu seriju, iako on za sad igra odlično. Videćemo.

                      P.S. Lejkersi su 2008. izgubili finale sa 4:2, isto kao Majami 2011. od Dalasa. Lejkersi dobili neiskuni Orlando 2009 sa 4:1, isto kao što je Majami dobio neiskusnu Oklahomu sa 4:1 prošle godine. Lejkersi protiv Bostona 2010. pobedili sa 4:3. Majami - San Antonio 2013:? - ?

                      Eto malo analogije. Da se našalimo.
                      ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
                      -Bob Knight

                      Comment


                      • #86
                        Sta znam, ja sam bas "pesimista". Jedini nacin da Majami osvoji prsten je da LeBron udje u onaj mod u kojem je bio u 6. utakmici finala Istoka protiv Bostona. Svi se secate kako je tada fokusiran bio, izgledao je kao robot. Bio sam ubedjen da ce ta utakmica biti prelomna za njegovu karijeru, a to ubedjenje je bilo potvrdjeno laganom pobedom nad Oklahomom.
                        Sta mu se od jednom desilo ne znam... Iskreno bih voleo da ponovo pokaze da je musko, ali se vise uzdam u Wade-a i neko trojkasko ludilo ekipe Majamija.

                        Uopste mi se ne svidja kako Spo vodi ovo finale, ali treba istaci da ima najtezeg moguceg protivnika. Sve u svemu ocekujem veliko tumbanje ekipe sa Floride kada/ako ne osvoje titulu.

                        Comment


                        • #87
                          Судије за вечерас су:
                          Мајк Калахен, Кен Мауер и Џои Крафорд!
                          Arise, Serbia!
                          You fell asleep long ago,
                          And have lain in the dark.
                          Now wake up
                          And rouse the Serbs!


                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Joe Crawford na krunisanju Spursa? Prikladno.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #89
                              Manu je imao dobar mec jer je bio treca opcija na terenu, sto se jako retko
                              desava, i on je prigrabio tu sansu. Uvek se desi da kad on udje na parketu
                              nisu ili Parker ili Timmy. Ovaj put nije toliko puno imao loptu u rukama,
                              vec je imao vremena za citanje Majamijeve odbrane, sto se ranije nije
                              desavalo u situaciji kad ostane u tranzicionom delu utakmice unutar smena
                              postava. Tad se od njega ocekuje da bude sve: da prevodi loptu, da razigrava,
                              i da poentira. Tu se vidi razlika izmedju igraca. Zato je Parker superstar.
                              Manu ima tu blagodet trece opcije. Nije on ni Parker ni Duncan pa da se od
                              njega ocekuje svaku utakmicu da ima odredjen broj poena, ali kad imas jednog
                              takvog igraca koji ce u seriji na sedam odigrati jednu ili dve utakmice van
                              proseka, onda imas bonus i sansu vise da izadjes kao pobednik tog duela.
                              On je po meni mozda i najbolji asistent kojeg sam ikad gledao. Ne racunam
                              statisticki, ono kad dodas nekom pored tebe i on poentira, nego onaj osecaj
                              za prostor, citanje samog kretanja tvog igraca, kao i igraca koji ga cuva.
                              Zaista sjajan, sjajan pregled igre.

                              Manu, doktor.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • #90
                                Pemarinkovicu, Lakersi su tu tekmu dobili zahvaljujuci sudijama (jedina utakmica tj. poraz za koji krivim sudije, u bilo kom sportu), a ne zbog povrede Perkinsa. Boston bio bolji 3/4 bez njega, onda u 4/4 Lakersi dobijaju 20+ slobodnih bacanja.

                                Btw, Boris Diawa na LeBrona, fuck yeah!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X