Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA FINALS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Jest, pored Bosha LeBron ce na centra, a Bosh ce ostati na cetvorci.
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • #62
      a zajebao sam se. Hteo sam da napisem u cetvrtoj...nebitno, meni zanimljivije kako bi James na centru...

      Comment


      • #63
        Pa navijas za Spurs-e, normalno da bi ti bilo zanimljivo da gledas kako igrac od 203 cuva Spliter-a od 210 i Duncan-a od 211..
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • #64
          Како ће да га угази Сплитер бреееееее...
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • #65
            Kad smo vec kod Splittera - kakvu brat ima zenu.

            Najbolja WAG finalne serije bez konkurencije.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • #66
              Lebron Džejms na centru.Vrlo zanimljivo rešenje, iako ja mislim da Spolstra baca neki ''mamac'', diže neizvesnost,itd. Ako bi Džejms igrao na centra, da li to znači da se Majami odriče borbe za prednost u skoku da bi ubrzao igru i postigao što više poena i kontranapada(čitaj iz reketa) i trojki zbog bolje i brže kretnje u napadu. To deluje kao dobra taktika koja može iznenaditi San Antonio. Ali, ako Spursi budu igrali sa standardnom petorkom, Džejmsa će opet čuvati Lenard, pa San Antonio neće menjati mnogo u odbrani. Ne kažem da će ga Lenard zaustaviti. Ako Spursi budu odgovorili manjom petorkom to po meni može biti greška,jer prilagodjavanje protivniku ne znači i odustajanje od svoje igre. Cilj je upravo suprotno,zadržati svoj stil igre koliko je god moguće, uz manje varijacije u napadu,a prilagodjavanje je pre svega u odbrani. Zbog toga,ako Majami krene sa ovakom niskom petorkom da s ejuri po terenu, postoji opasnost da dožive katastrofu ako Popović natera svoje igrače da prodiru pod koš što više, ili barem dobrom pik end rol igrom pokušaju da dovedu loptu ispod linije sl.bacanja gde će igrači Majamija morati da skupljaju,a onda na scenu stupaju Dankan i Spliter.Skokovi u napadu. Ako Majami počne da prima puno poena ''iz druge šanse'', sve ono što urade u kontrama će biti anulirano,a ispašće da Spursi ništa ne moraju da menjaju i opet su na egalu(ili vode). Hrabra ali rizična taktika. Moje mišljenje je da Majami treba da igra onu staru dobru igru. Džejms vodi loptu,pik-end-rol na sredini, prodor, koš,faul,koš+faul, ili dodavanje spolja za Vejda koji će iskoristiti to što je njegov igrač pomogao oko Džejmsa i lakše prodreti pod koš ili naskočiti sa poludistance za šut.I naravno dodavanje spolja za šutere...Lebron Džejms je dosta popravio šut spolja,pogotovo za tri poena i ne vidim zašto ne bi šutirao ako mu povremeno zatvore reket. To što razni stručnjaci pričaju kako on mora da prodire i pogadja iz reketa i iznudjuje sl.bacanja je tačno,ali kao da i oni ne veruju da on može da pogodi spolja.Protiv Indijane je u 5 meču pogadjao spolja jer je imao dosta otvorenih pozicija. Treba da koristi i taj segment svoje igre. Ali opet,on mora da kontroliše napad u većini slučajeva kada je u igri. I naravno, velika agresivnost u odbrani Majamija. Da pokušaju da dobiju jednu utakmicu ''na mišiće'' što bi se reklo,ali svojom igrom.Tako nisu igrali dosad u ovoj seriji, a kao da su malo odustali od te igre i u seriji sa Indijanom, i to je ono što me najviše iznenadjuje. Lebron Džejms nije mnogo promenio svoj stil igre od dolaska iz Klivlenda. Taj tim je bio pravljen za njega kao i ovaj tim Majamija. On ima bolji šut spolja i nešto bolju igru pod košem, ali se kada napada sam ne snalazi u većini istih onih situacija u kojima se nije snalazio i u Klivlendu. Na primer, ako ga naterate da udje u reket sa strane, i on tako udribla u reket negde na metar od linije sl. bacanja ili iznad, ledjima okrenut ka košu, on zastane, pa traži nekoga spolja da mu doda loptu...Kobi Brajant kad se nadje u toj situaciji, ili šutira iz okreta(obično posle finte) ili pokuša da zaobidje svog čuvara i kreće pod koš. Ne okleva. Majami treba da igra svoju igru, a to znači da Džejms igra svoju igru. Mislim da je malo kasno za velike rizike i eksperimente. Videćemo. San Antonio sebi ne sme da dopusti samo jedno: da udje u utakmicu kao što je Indijana ušla u onu treću utakmicu serije sa Majamijem. Lagano,šuterski.
              ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
              -Bob Knight

              Comment


              • #67
                Arise, Serbia!
                You fell asleep long ago,
                And have lain in the dark.
                Now wake up
                And rouse the Serbs!


                sigpic

                Comment


                • #68
                  Wade pokidao, james na nivou, bosh solidan.

                  Comment


                  • #69
                    http://watch.nba.com/nba/video/chann...30614-bosh.nba
                    Arise, Serbia!
                    You fell asleep long ago,
                    And have lain in the dark.
                    Now wake up
                    And rouse the Serbs!


                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Evo sad sam odgledao utakmicu. Propustio sam nažalost prvu četvrtinu pa ne znam kako su ekipe ušle u utakmicu. Ključan čovek sinoć definitivno Dvejn Vejd. Lebron Džejms odigrao odlično, na svom nivou, ali ono što je još bolje za Majami nije bilo tog pik-end-rola na sredini sa njim o kojem sam pričao juče, već je on napadao pod košem, sa bekovske pozicije i koristio prostro za šut kad su mu davali taj prostor. Pokazao da može da pogodi spolja ako mu date prostor, i time doprineo raznovrsnosti svoje igre. Znači Majami ima još jednu opciju da iznenadi. Vejd je sa druge strane imao taj period u prvoj polovini 4. četvrtine gde je malo povećao razliku svog tima sa 84:79 na 96:85 uz pomoć Krisa Boša. Vejd prvo pogodio dva šuta spolja,jedan iz reketa jednom rukom i imao ono zakucavanje pošto je ukrao loptu i otišao u kontru. Boš pogodio polaganje čini mi se baš na Vejdovu asistenciju, a posle i onaj šut sa distance preko ruke odbrambenog igrača. U zadnjoj četvrtini, Spolstra izlazi sa petorkom Haslem,Džejms,Vejd,Kol i Alen, a Popović sa Spliterom,Nilom,Grinom,Djinobilijem i Lenardom. Pri rezultatu 86:79 za Majami na nekih 9 i po minuta pre kraja Lebron Džejms izlazi a ulazi Batije. I tako sve dok Majami nije napravio onu malu seriju sa Vejdom i Bošom i poveo sa 96:85 na 6 minuta pre kraja. Vrlo zanimljivo da je Džejms toliko i u tom periodu bio na klupi s obzirom da je u isto vreme Popović vratio Dankana i Grina(koji je doduše menjao Lenarda. I interesantno je da je Majami tražio tajm aut na tih 96.85, a posle na 102:87 kada je Boš izborio loptu i tržio tajm aut od 20 sekundi. Tada, na 3:55 pre kraja, Popović de facto predaje meč i menja startere. Spolstra zadržava svoje startere(Vejd,Džejms,Boš,Čalemers) do samog kraja. Nije mi jasno. Ja razumem da je uveo Parkera, pa ga brzo izveo kada je Parker pao u jednom duelu sa svojim čuvarem,ali da Dankan odigra 5 i po minuta u zadnjoj četvrtini mi je baš čudno. Mislimda je Popović u toku ove utakmice imao problema da postavi igru svog tima protiv niske petorke Majamija koju je forsirao Spolstra.Nekako kao da su oklevali da budu agresivni u odbrani. Majami sa druge strane nije odigrao odbranu onako agresivno kao u 7. utakmici finala konferencije protiv Indijane ali je odigrao sa odličnim postavljanjem(Dankan je sva polaganja pogodio preko ruke protivnika) i kontrolom reketa(koliko su mogli s obzirom na često nisku petorku). Vrlo pametna i zrela igra. U napadu Džejms i Vejd strpljivo napadali, dali dovoljno poena iz koktri i polukontri. Nekako je Majami pravio manje grešaka. Jer ako pogledate,Spursi su imali 14 sl. bacanja više, bolji šut za tri poena i više trojki, a izgubili su meč sa 16 poena razlike. Mjami je izgubio mnogo manje lopti, i nadskočio ih je sa nižom petorkom. Plus su iz reketa postigli više poena(50- rekord serije za oba tima,naspram 38 Spursa). Sa nižom petorkom su ih dobili u reketu. Iskontrolisli su svoj reket(skokovi i blokade) i postigli mnogo poena u reketu iz prodora. Mislimda je ova prednost u skoku Majamija došla i zbog slabog protoka lopte u napadu Spursa koji je rezultirao slabijim šutem spolja a razlog je to što Parker iako je odigrao dobro,nije igrao u momentima kada ima je bio najpotrebniji, a jedan od tih perioda je prva polovina 4. četvrtine kada su se nekako pogubili u napadu. Čak ni Djinobili nije mogao da pomogne i nadomesti izostanak Parkera. Kažem ''čak i on'' jer je iznenadjujuće koliko slabo igra i ovu seriju. Povreda Parkera ima sve veći značaj u ovoj seriji i može odlučiti ovu seriju iako imam puno poštovanje prema igri Majamija. Moraće da iskoči Djinobili, jer Grin i Nil su ipak igrači za koje ovi veterani treba da stvore poziciju i prostor da bi oni šutirali dobro spolja. Spursi po meni loše branili kontre i polukontre, loše se pozcionirali iako su dosta puta većina njih bili na svojoj polovini u tim situacijama. Možda je i to znak da s enisu dovoljno privikli na ovu nisku petorku Hita tokom clog meča.
                      Sad se naravno postavlja pitanje da li Majami može da ponovi ovu igru i u nedelju. Ja mislimda može, možda ne baš sa ovolikom dominacijom ''Velike trojke'' ali mislim da će odigrati opet pametno jer izgleda da ni Boš nije skroz spreman(barem meni tako izgleda) pa neće previše da umaraju njega i Vejda u odbrani nekom jakom agresivnom igrom. Vejd im je potrebniji u napadu. Lebron Džejms ipak nije igrao centra sinoć ,ali je Spolstra učinio jedan eksperiment koji je uspeo.Medjutim postavka igre ne bi bila dovoljna bez dobre igre pre svega Vejda koji je ''povukao'' u toj prvoj polovini zadnje četvrtine, zajedno sa Bošom. A meni još uvek nije jasno zašto je Spolstra izveo svog najboljeg igrača posle 2 i po minuta u 4. četvrtini i držao ga na klupi narednih tri i po minuta. Moglo je da bude obrnuto. S druge strane Spurse je omela i povreda Parkera,a imam utisak da će Argentinac da konačno iskoči jednom u ovoj seriji, slično kao u seriji sa Memfisom kada je odlično odigrao tu treću utakmicu i zadao protivniku udarac od koga se oni nisu oporavili.
                      Last edited by pemarinkovic; 15-06-13, 01:16.
                      ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
                      -Bob Knight

                      Comment


                      • #71
                        Tony Parker says he feels no additional pain, expects to be ready for Game 5

                        SAN ANTONIO — Tony Parker was spectacular in the first half of Game 4 on Thursday, and showed no ill effects of the Grade 1 hamstring strain that he suffered in the previous game. He was quick, energetic, and explosive, and completed some spectacular plays that kept the Spurs right there with the Heat through the first two quarters.

                        After Parker scored 15 points and dished out six assists in 18 first half minutes, he went scoreless the rest of the game, finishing 0-for-4 from the field while playing just 13 minutes over the final two periods.

                        With two days off before a critical Game 5, Parker expects that the layoff will help him get healthy to the point where he can be a factor for the entire game, instead of just for half of it.

                        “It’s going to be huge for me”, Parker said after Game 4. “Obviously, definitely got fatigued in the second half. Those two days I’m going to make sure I do a lot of treatment and get to 100 percent. Tonight I was not 100 percent, but by Sunday that’s my goal, to be good to go.”

                        Parker reported good news on Friday, telling Marc Spears of Yahoo! Sports that he was feeling better, and felt “no extra pain” the morning after playing more than 31 minutes.

                        Parker was the Spurs’ leading scorer during the regular season, and averaged 20.3 points and 7.6 assists. His numbers are down a bit in the Finals due to scoring just six points in Game 3 (where he tweaked the hamstring), as well as that scoreless second half on Thursday. But the way he initiates his team’s offense and gets them into their sets, he is as vital to their overall success as anyone else on the roster.

                        The Spurs will need a healthy Parker to meet their goal of winning two of the next three games in the series, so they’ll certainly take his report as a positive — especially with two days still to go until Sunday’s Game 5 tips off.

                        Извор: http://probasketballtalk.nbcsports.c...medium=twitter
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          namaste

                          Last edited by Mladen; 16-06-13, 18:07.
                          Originally posted by Brajkula
                          Veruj meni, radi kako hoćeš

                          Brajkula, 2014. N.E

                          Comment


                          • #73
                            Manu oce da kaci kopacke o klin.
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • #74
                              Neka okači kad uzme prsten sad, slobodna
                              Originally posted by Brajkula
                              Veruj meni, radi kako hoćeš

                              Brajkula, 2014. N.E

                              Comment


                              • #75
                                dzejms ispod proseka, falila mu je agresivnost
                                wade dosta dobar kao i bosh
                                u odbrani su dosta lose igrali, moraju to da isprave

                                Comment

                                Working...
                                X