Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA FINALS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Dosta toga ce biti prikazano u sutrasnjoj utakmici:

    Da li ce James uspeti da se oporavi i pokaze zasto je MVP ?
    Da li ce wade i bosh istupiti i pokazati zasto su clanovi velike trojke ?
    Da li ce mozda Spoelstra iznenaditi nekom taktickom postavom i kako ce ugusiti sutere san antonia ?

    SA Ako dobije sutra imaju ogromnu sansu da zatvore seriju pred domacom publikom u ponedeljak.

    Comment


    • #47
      Originally posted by nikola_bg View Post
      Dosta toga ce biti prikazano u sutrasnjoj utakmici:

      Da li ce James uspeti da se oporavi i pokaze zasto je MVP ?
      Da li ce wade i bosh istupiti i pokazati zasto su clanovi velike trojke ?
      Da li ce mozda Spoelstra iznenaditi nekom taktickom postavom i kako ce ugusiti sutere san antonia ?

      SA Ako dobije sutra imaju ogromnu sansu da zatvore seriju pred domacom publikom u ponedeljak.
      NE
      NE
      NE
      sigpic

      Comment


      • #48
        Постоји могућност да вечерас стартује Де Коло...
        Биће весело. Превише сам оптимистичан, то не ваља.
        Мислим да ћемо да их угазимо и са Нандоом... :S





        He giving reporters the Popovich treatment
        Буквално.
        Last edited by Урош94; 13-06-13, 15:38.
        Arise, Serbia!
        You fell asleep long ago,
        And have lain in the dark.
        Now wake up
        And rouse the Serbs!


        sigpic

        Comment


        • #49
          "Coach Pop always prefers the rest, to avoid injury. If it was the regular season I would definitely have rest. I would not play," Parker said, speaking about the calf strain against the Warriors. "And same thing here, it's an injury, and so we'll see. We'll see how I feel tomorrow. Talk with Pop."


          Zanimljiv clanak o Spursima i njihovih 9 internacionalaca. Vredi procitati.
          sigpic

          Comment


          • #50

            Comment


            • #51
              Evo Pop kaze da ce Parker igrati.
              Odlicno.
              sigpic

              Comment


              • #52
                GAME 4



                pogodak koji je zapečatio sudbinu Majamija u prvoj utakmici


                Posle prve utakmice postavljali smo pitanja da li Majami sa ovakvom igrom može do nove titule, i da li može odbraniti titulu osvojenu prošle godine? Da li San Antonio ovakvom igrom svojih veterana pokazuje da nije sve u godinama i atletskim sposobnostima, i da se lepa košarka vidja i kroz maestralnu odbranu, a ne samo kroz spektakularna zakucavanja ? Da li će LeBron doživeti sudbinu iz 2007 kada je jedino on bio taj igrač pokretač svog tima, dok će ostali biti tu formalnosti radi ?

                fotografija iz utakmice broj 2


                Majami se oporavio. Nije dozvolio da San Antonio ponovi dobru partiju iz prve utakmice. Radili su sve što San Antonio najbolje zna. Pobeda od 19 razlike. Kako bi rekli Amerikanci, blowout! Nova pitanja, da li je ovo realnost ? Da li Majami može ovako svako veče, i šta je potrebno da pruže ovakvu igru iz utakmice u utakmicu, i mogu li odmah vratiti brejk u trećoj utakmici kada se serija preseli u Teksas?

                what the hell is happening with us? slika iz 3 utakmice


                36 razlike. Da, 36 razlike !!! Da li je neko mogao da pretpostavi da će se tako nešto dogoditi. Da li ste i u najludjem snu verovali da bez obzira koliko zvezdi i talentovanih igrača imate u timu, možete da pobedite LeBrona i družinu sa 36 poena razlike ? Mislim da ni najveći zaljubljenici u San Antonio nisu verovali u tako nešto. Potajno se nadali, ali ne i verovali.

                Šta smo videli u toj utakmici ? Dovoljno je reći SRCE i VELIČINU momaka koji nose crno-beli dres San Antonia. Počevši od 37 godišnjeg Timija do 16 godina mladjeg Deni Grina. Borba za svaku loptu, za svaki posed, za svaki otvoren šut, kao i ne dozvoljavanje protivnicima da rade ono što najbolje znaju. Celih 48 minuta, bez razmišljanja da li im se usled umora može desiti neka teška povreda. Pokazali su šampionski duh, a kada tako odigrate, rezultat jednostavno ne može da izostane.

                Sada se postavljaju mnoga pitanja nakon ovog meča. Da li je moguće da u 2 utakmice budu dva blowout-a? Majamijevih 19 i San Antonijevih 36 poena razlike. Gde je LeBronu liderski duh ? Da li sve priče da je ne samo rame uz rame, već i bolji od velikog Džrdana padaju u vodu ? Ne samo posle ove, već nakon cele dosadašnje finalne serije. Šta je sa Vejdom ? Može li on i ima li zaista volje i želje u sebi da uradi nešto korisno za tim ? Može li neko osim Majk Milera da pokaže šta znači šut, i da li Spolstra uopšte zna kako da vodi jednu ovakvu ekipu, ili spava na to uvo da će uzeti titulu samo zato što u timu ima Vejda i LeBrona.

                Ne bih želeo da postavljam neke statističke podatke, jer čini mi se da nisu vredni pomena kada je bar ekipa Majamija u pitanju. Da predjemo na nešto konkretno.

                Šta nije u redu sa tobom, čoveče ?


                Nisam jedini koji se to pita. Ceo svet se to pita. Da li je moguće da čovek svojih atletskih sposobnosti ne napada koš ? to je glavni problem i najveći nedostatak u igri Majamija trenutno. Njegova post igra je neutralisana u potpunosti od strane Kavajija. Čovek je sezonu započeo sa 33 vezanih utakmica sa 20+ postignutih poena. 3 finalne utakmice on ne može da prebaci taj broj. Bez obzira na odbranu San Antonia, koliko god ona bila dobra, to je već 10 poena nedostatka za Majami. Sve je super što LeBron ima timski duh, i rado gleda da uposli svoje protivnike, ali budimo realno, protivnički timovi se upravo njega najviše plaše, a on je taj koji taj strah treba da pretvori u poene za svoj tim. Zašto on to ne radi, to zna samo on. U finalnoj seriji je tokom jednog intervjua izjavio da se mnogo toga promenilo od 2007. Pa gospodine, stariji ste 6 godina. Niste više klinac od 22 godina, i počnite tako da se ponašate. Lako je reći
                I played like shit
                , treba reći zašto ste igrali kao g....o. U čemu je problem ? Šta vas to muči da ne pružate partije kakve od vas očekuje cela Florida i ostatak sveta koji navija za vas. Čak i ovi naši, da ih ne nabrajam

                Bude li LeBron igrao kao prošlu utakmicu, serija se završava u 5 i San Antonio će titulu slaviti do zore u svom gradu i pred svojim navijačima.

                jo no abla ingliš veri gud, and no entjendes nada




                I onda uzmete da čujete konferenciju za novinare nakon 3 utakmice i smuči vam se, čak i kao običnom zaljubljeniku u košarkašku igru da jedan ovakav čovek sedi na klupi jednog Majamija.

                Svojim tonom i načinom govora i ponavljanjem iznova
                we got what we deserved
                , kao da svu krivicu svaljuje na svoje igrače, kao da on nije kriv za ovakvu igru svog tima. Ako on nije, ja ne znam ko jeste. Ako ove godine Majami ne osvoji, pa čak i da osvoji titulu, ovaj čovek ostane glavni trener ovog tima, onda ...


                Ne želi da prizna da je koleno razlog njegove slabe igre tokom većeg dela ove godine. Neki bi rekli da je možda umor, a neki čak veruju i da je Vejd prezasićen. Ipak, to nije onaj Vejd, jedan od najboljih šutera lige, i čovek koji je sam na ledjima nosio ovaj tim i donosio im pobede. Čovek koji je napadao koš podjednako dobro kao LeBron.


                Delić toga je potreban Majamiju u ovim teškim trenucima. Samo delić. Može li Vejd to da pruži, sve su manji izgledi za tako nešto. Toliko slabo igra, da su Ameri počelu da se šale na račun njegovog "izvoda iz knjige rodjenih", da se utvrdi tačan broj godina koji ovaj igrač igra, s obzirom da igrom i zalaganjem ne može ni da pridje veteranu sa suprotne strane terena.

                Ajde što Vejd ne pruža nikakvu igru u napadu, nego što je i odbrana pravi očaj. Primer kako on brani ofanzivni skok


                Ima još mnogo toga, sve i sami znate.

                veliki problem za San Antonio, mogla bi da bude povreda ovog čoveka


                Na žalost, Toni se povredio u utakmici broj 3 i trenutno njegovo učešće je pod znakom pitanja za večerašnji meč. Toni je izjavio da se oseća dobro, i da se nada da će dobiti zeleno svetlo da igra večeras. Nezamisliv je izostanak MVP finala iz 2007. Način na koji on predvodi ovu ekipu je neverovatan. Što naravno ne znači da San Antonio automatski pada sa svojim šansama. Svi ste videli kako je energično igrao Manu kada je morao da preuzme igru na sebe. Okej, znamo svi da je bandoglav, da zna čak i da pogreši onda kada to ne treba i da bez potrebe odigra neki all-star pas, ali je to ujedno igrač koji olako može i da reši celu utakmicu svojim prodorima i evropskim korakom, kao i šutom spolja.


                Greg Popovič ima toliko iskustva iza sebe (4 titule) da bi bila uvreda reći da oni kopiraju nečiji stil igre. Medjutim, način na koji San Antonio brani LeBrona je sličan Dalasu. Njemu ostavljaju veliki prostor, i teraju ga što dalje od koša, forsirajući ga da uzima šuteve, što njemu prija manje nego li kada krene u napad na koš. Medjutim, i kada krene na koš, to ne završi uvek baš najbolje. Jednostavno, ne postoje laki poeni za njega.




                San Antonio jednostavno koristi način na koji Majami igra odbranu, i surovo ih kažnjava. Iskreno, tako nešto mogu da urade samo timovi predvodjeni velikanom trenerskog posla. Ako želite slikovite da pogledate, savetujem da pročitate sledeći članak.

                Code:
                http://www.poundingtherock.com/2013/6/12/4424286/spurs-heat-nba-finals-defense
                5 zaključka pred četvrtu utakmicu

                Trenutna pozicija - Znali smo da napad San Antonia neće biti isti kao u utakmici broj 2. Doduše, nismo očekivali takav pomak u odnosu na prethodnu utakmicu. T

                Sve je u velikim brojevima - U prve 2 utakmice San Antonio je imao 32 asistencije, po 16 u oba meča. U trećem, čak 29. Kada imaju takav protok lopte, imaju otvorene šuteve. Iz tih šuteva dolaze poeni, iz tih poena pobeda sa velikom razlikom. Zadrže li takav ritam igre, sa odličnim protokom lopte, pa čak i da nemaju toliko veliki procenat uspešnosti šuta, San Antonio ne mora da brine.

                Odredjena podešavanja - San Antonio nema šta da podešava. Oni su svoju igru od prvog meča postavili kako treba, i jedini koji nešto tu imaju da podešavaju su igrači i ljudi koji vode Majami. Posebno što se tiče stila odbrane San Antonia.

                Priča finala - Očajna igra LeBrona. Neuspeh da bude lider, da iznudi greške protivnika, da postiže lake poene sa linije penala, da održava tim u život, da pogadja šuteve. Zvuči poznato ?

                Činjenice - Još uvek je nepoznato da li će igrati Toni Parker nakon povrede. Vejd će igrati sigurno iako i dalje izbegava priču o njegovom kolenu.

                Utakmica broj 4 je na programu večeras od 03:00 po našem vremenu uz prenos na SportKlub-u
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • #53
                  Sta se desava sa Lebronom?
                  On je covjek koji je imao najvece procente suta ispod kosa u regularnoj sezoni, sigurno se to prebacilo i u playoff, a Spursi mu ne dopustaju takvu igru. Napunili su reket fino. Ostavljaju Bosha da sutira trojke i poludistancu, i on svoje odradjuje. Bio mi je zanimljiv pokusaj da Bosh proba na postu ovu utakmicu, ja bih to probao u vecoj kolicini. Wadea isto ostavljaju samog na sutu. I tako dodje do toga da se skoncentrisu vise na Lebrona i ne dozvole mu lake poene iz prodora. Ostavljaju mu prostora za sut kao Rondu.
                  Jedini nacin da Lebron pokrene svoj tim je taj da mu krene sut, a to ga u ovu seriju ne sluzi ni malo.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Greg Popović: Ja sam ludi Srbin!
                    izvor: Blic

                    Ako je iko zaslužan za to što se San Antonio nalazi na dva koraka od nove NBA titule,
                    a vodi sa 2-1 protiv Majamija uoči dva meča u kojima će biti domaćin,
                    onda je to svakako šef stručnog štaba Sparsa Greg Popović. Njegova životna priča nije baš klasična,
                    a i ne možete da čujete često od trenerske legende da se diči time što je "ludi Srbin".



                    Greg Popović je rođen 28. januara 1949. u Istočnom Čikagu. Otac mu je bio Srbin, majka Hrvatica, a on je posle igračke karijere na univerzitetu napravio trogodišnju pauzu, pa 1973. počeo da radi kao asistent upravo sa studentima koji su igrali košarku za Vazduhoplovne snage SAD.

                    U San Antonio je je stigao 1988. To mu je bio prvi "pravi" posao. Proveo je četiri godine kao pomoćni trener u Sparsima, zatim četiri godine u Golden Stejtu, a od 1996. preuzeo je kao glavni trener ekipu San Antonija. I, već 1999. došao je do prve NBA titule. Osvojio ih je potom još tri, 2003, 2005. i 2007, a možda će i ove godine.

                    Uspeo ili ne, a u finalu je izgleda našao lek za Majami, bar ako je suditi po deklasiranju aktuelnog prvaka sa 36 poena razlike, Popović ima svoje verne navijače. Sede baš na klupi iza Sparsa, a trio čine Džo Krejmborg, Bil Parsel i Čarli Braun.

                    Njegovi saigrači sa koledža.

                    Upravo je na koledžu on potpuno zbunio Parsela, kada je godinu dana posle Grega stigao među studente.

                    Mladi Parsel je, tada već iskusnog Popovića, kao cimer u četvorokrevetnoj sobi pitao odakle je. Kada je čuo prezime, koje je vrlo brzo preraslo u nadimak "Popo", a ne "Pop" kako glasi u moderna vremena, upitao je potonjeg slavnog stručnjaka odakle je.

                    Razgovor je tekao ovako:

                    "Odakle sam? Hm. Znaš li ko je otpočeo Prvi svetski rat?", upitao je Popović.

                    "Da, znam, jedan Srbin je ubio austrougarskog nadvojvodu Ferdinanda", odgovorio je Parsel, a onda ostao začuđen sledećom rečenicom Grega Popovića:

                    "E, pa ja sam ti ludi Srbin!".

                    Lud ili ne, Srbin ili ne, sjajan je košarkaški strateg. Uostalom, teško da bi "matorci" iz San Antonija bez njega na klupi držali lekcije kakve je na svojoj koži osetio i Majami. Neko će to nazvati "evropskim pristupom" košarci, neko sjajnom košarkaškom umu. A on? On će verovatno uz osmeh ponoviti da je "ludi Srbin". Ali će, kao i svaka istinska legenda ovog sporta, pre poželeti da se posveti pripremi strategije za naredni nastup. Košarka, pre svega.

                    A novi nastup "Popa" i njegovih "matoraca" očekuje nas u noći između četvrtka i petka, u tri sata iza ponoći po srednjeevropskom vremenu. Meč broj četiri između San Antonija i Majamija.

                    Lebron na potezu.

                    Ili, ipak... Popović.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • #55
                      Pop MVP finala!
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        А мени увек криво што у Сан Антонију, тиму са 9 интернационалаца нема ни једног Србина. И онда укапирам да имају најбољег тренера на свету, најјачег лика у НБА-у који је Србин.
                        Грег Поповић. <3

                        Админи, мењајте ми ник у "Грегорије Поповић"!
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Pozdrav prijatelji, ne cusmo se odavno. Moram da izrazim zaljenje za timom za koji navijam i igracem koga smatram najboljim sportistom ikada... Gledao sam sve tri utakmice, i verujte mi, cak i u drugoj utakmici sam imao odvratan osecaj, kao da ne gledam Lebrona i ekipu, nego neku amatersku ekipu, kojoj se posrecilo. Znate i sami da sam strastveni navijac Lebrona, prije svega, a odmah zatim Majamija, kao kolektiva, ali usta su nam zapecacena, i nama navijacima, a i samim igracima. Po ovome sto smo do sad videli, San Antonio dominira, i za sad, zasluzuje prsten, jer su svi kao jedno. Nadam se da ce veceras ovo da se preokrene, nadam se da ce Lebron konacno with mind game pobijediti protivnike. Ako ovo finale propadne, osecam da ce Lebron biti nesto tipa Carlsa Barklija...sjajan igrac, jedan od najboljih, ali... Neka ostanu tri tacke. Ovo do sad je bilo mucno gledati.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Emil_LBJ View Post
                            Pozdrav prijatelji, ne cusmo se odavno. Moram da izrazim zaljenje za timom za koji navijam i igracem koga smatram najboljim sportistom ikada... Gledao sam sve tri utakmice, i verujte mi, cak i u drugoj utakmici sam imao odvratan osecaj, kao da ne gledam Lebrona i ekipu, nego neku amatersku ekipu, kojoj se posrecilo. Znate i sami da sam strastveni navijac Lebrona, prije svega, a odmah zatim Majamija, kao kolektiva, ali usta su nam zapecacena, i nama navijacima, a i samim igracima. Po ovome sto smo do sad videli, San Antonio dominira, i za sad, zasluzuje prsten, jer su svi kao jedno. Nadam se da ce veceras ovo da se preokrene, nadam se da ce Lebron konacno with mind game pobijediti protivnike. Ako ovo finale propadne, osecam da ce Lebron biti nesto tipa Carlsa Barklija...sjajan igrac, jedan od najboljih, ali... Neka ostanu tri tacke. Ovo do sad je bilo mucno gledati.
                            Sustina...kraj...zatvoriti temu i dati prstenje Spursima!

                            Comment


                            • #59
                              Svaka čast momci na ovim sjajnim tekstovima. Vrlo ste temeljni. Moram da priznam da me nikad niko nije ovako demantovao kao igrači Majamija i San Antonia u sredu ujutro po našem vremenu. Očekivao sam pobedu Majamija, a oni su doživeli debakl. Od početka drugog poluvremena nakon nekoliko loših šuteva Vejda i Čalmersa San Antonio dolazi do 13 poena prednosti i onda je krenuo neverovatan pad u igri Majamija u napadu pre svega. Rešenja koja su više improvizacija nego plod organizovanog napada. Lebron Džejms se razigrao pred kraj te treće četvrtine, Spolstra za razliku od Popovića u drugom meču,četvrtoj četvrtini zadržao startere duže, a ubacio ih od starta zadnjeg perioda.Kao da on ipak malo više veruje u svoj tim,koji je neobjašnjivo pao u igri u toj trećoj četvrtini,pa i u četvrtoj.Ja sam bio jako iznenadjen kad je Popović ostavio Dankana na klupi na početku četvrte četvrtine drugog meča, posle izveo Djinobilija,a promenio celu petorku na 67:91 za Majami skoro 8 minuta pre kraja. Spolstra držao petorku Džejms,Alen,Vejd,Boš,Čalmers(niža petorka sa razlogom) do 5:43 do kraja čini mi se, kada je zamenio celu petorku pri vodjstvu Spursa od 102:71. Pamtim takve detalje uvek u ovakvim utakmicama. Majami je po mom mišljenju ispustio prvi meč iz svojih ruku jednom nedovoljno angažovanom igrom, nisu imali dovoljno snage ili šta već, i San Antonio je to iskoristio kao iskusna ekipa. Drugi meč Spursi pali u trećoj četvrtini, i Popović je po meni predao meč već na početku četvrte kada nije uveo Dankana. Ipak je ovo NBA finale. Sada to kao nije bitno,posle onog trećeg meča, ali sam se pitao da li bi to isto uradio večeras ili u nedelju,ako bi se Spursi našli u istoj situaciji? Verovatno ne. Spursi su dobili ono što su tražili, jednu pobedu u gostima i to je to. Za mene je pobeda Majamija u drugom meču na neki način bila ''kradja'' jer je Lebron Džejms odigrao realno ispod svog proseka(a tim je postigao 103 poena),Vejd igrao slabo, i jedino je Boš odigrao jednu od najboljih utakmica u zadnjih 15 dana. A dobili su meč sa 103:84. Majami je ukrao tu jednu utakmicu gde njegove zvezde nisu bile na svom nivou, i to je sebi povratio samopouzdanje. Ako hoćete da dobijete Veliko finale,jedna ovakva ,,kradja'' mora da se desi.U sledećem meču su pregaženi, ali opet niko od ''Velike trojke'' nije odigrao kako treba. Zbog svega toga mislimda oni nisu baš u tolikim problemima kao što to možda izgleda. Verovatno će Lebron Džejms imati cilj da večeras postigne što više poena, uz nadu da će šuteri Majamija moći da ga isprate. Vejd i Boš će morati da odigraju bolje, pogotovo Boš,jer mora pokušati da bude aktivniji pod košem,da tu pokuša da postigne neke poene,makar iz drugog plana. Majami je bio bolji u skoku u prvoj utakmici a opet izgubio.Oni su ti koji po meni treba da bolji skok iskorite više nego Spursi,jer su u tome slabiji.
                              Povreda Tonija Parkera može biti ključna u ovoj seriji, jer iako su Spursi bez velikog doprinosa ovog igrača dobili prošli meč, ipak je teško očekivati da će Spursi bez njegovog punog doprinosa dobiti ovo finale. U ove zadnje dve utakmice epizodisti su bili ključni(40 poena klupe Majamija u drugom meču, a juče Nil i Grin predvodili Spurse) i iako se očekuje još jedna sjajna igra Lebrona Džejmsa,pa i bolja igra Vejda i Boša, još uvek nismo videli jednu sjajnu partiju Tima Dankana(verujem da može još bolje nego u prvom meču) i jednu prepoznatljivu ulogu Emanuela Djinobilija, gde će on sa klupe ''povući prvi''(kao u najboljim danima) i povesti svoj tim ka pobedi. Poeni iz reketa...Vrlo čudno finale.
                              ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
                              -Bob Knight

                              Comment


                              • #60
                                Spolstra razmatra da stavim Milera u prvu na cetvorku sto bi znacilo da bi Lebron na centra...bar formalno

                                http://espn.go.com/nba/playoffs/2013...-4-sources-say

                                Comment

                                Working...
                                X