Announcement

Collapse
No announcement yet.

Преноси 2013/2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bitno je da kada zvezda i partizan pocnu u jsl i u jadranskoj ligi ne omanu.

    Comment


    • Originally posted by аутсајдер View Post
      Одличан ти је одговор. Али стоји и што сам рекао о доступности спорта на тв - саме те телевизије никада не би могле купити та "екслузивна" права, да их у старту не планирају продати другима - просто не би могле зарадити довољно новца да покрију све те трошкове. Зато код њих и не постоји европска "екслузивност", гдје, нпр., 1 Скај у Њемачкој купи Бундеслигу и "не да" ниједној њемачкој јавној тв ниједан меч (изузев 1 меча Цвајте). то је та разлика у ексклузивности - људима широм земље је доступан сваки спорт и није ограничен по сателитским платформама, док код нас ако имаш једно не можеш имати друго!
      Razlika je jos sto u USA nemas javni tv servis, poput evropskih zemalja,
      vec su sve tv mreze komercijalno-profitabilnog karaktera, pa mogu sebi da
      priuste ekstremno trosenje novca kada su u pitanju sportski prenosi, sto
      u Evropi nije slucaj. ITV mreza u Velikoj Britaniji, odnosno RTL grupa u
      Nemackoj slove za najjace komercijalne mreze u Evropi, a njihovi budzeti
      se ne mogu meriti sa budzetima americkih regionalnih TV stanica, tako da
      je sve jasno. Jos je dobro sto u manjim zemljama poput Srbije takmicenja
      poput Lige Sampiona i Lige Evrope nadju svoje mesto u programskoj semi
      javnih servisa, cime se retko koja zemlja moze pohvaliti.

      Sve dok ne bude postojala nekakva pan-evropska platforma za ekskluzivni
      sportski sadrzaj, kao sto je sad Eurosport za manje profitabilne sportove,
      do tad se nece moci uspostaviti red, mada onda opet imamo pitanje monopola.
      Ipak, misljenja sam da bi lige trebale same da prodaju ekskluzivan sadrzaj
      preko interneta/smart TV sistema sirom Evrope, jer se to u Americi pokazalo
      kao daleko najbolje resenje. Em su ti dostupne sve utakmice, pa sam mozes
      da vrsis selekciju, em sto imas dodatni interaktivni sadrzaj. TV prenosi
      onakvi kakve ih mi na ovim prostorima poznajemo vec polako idu u proslost.

      Takodje, ponuda prenosa u Evropi je daleko veca nego u Americi, govorim o
      fudbalu naravno, posto se ostali sportovi (sem auto-moto i tenisa) prate na
      nivou statisticke greske, nazalost. Tako se recimo u dva dana vikenda nagura
      i do 10-15 utakmica za koje mozemo reci da su derbiji. Takav tempo jednostavno
      ne moze ispratiti niti jedna platforma. Opet dolazimo do interneta...
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • zato i sluzi game pass pa da ne zavisis od lokalnih sefova i njihovih odnosa.

        to za sadrzaje 100% tacno. godinama sam na ovom mestu dok je sportklub prenosio nfl pricao da se tako ne radi posao. prenos je prenos ali emisije koje prate takmicenje je pod obavezno.
        doduse tada su imali skromne uslove i prostoriju sa aparatom za vodu. sada je to vec druga prica. sve pohvale za rad na premier ligi i formuli jedan.
        Last edited by dule.dr; 04-08-13, 20:45.

        Comment


        • Originally posted by apacrow View Post
          ...
          Takodje, ponuda prenosa u Evropi je daleko veca nego u Americi, govorim o
          fudbalu naravno, posto se ostali sportovi (sem auto-moto itenisa) prate na
          nivou statisticke greske, nazalost. Tako se recimo u dva dana vikenda nagura
          i do 10-15 utakmica za koje mozemo reci da su derbiji. Takav tempo jednostavno
          ne moze ispratiti niti jedna platforma. Opet dolazimo do interneta...
          jel si siguran za tenis osim u ovoj napacenoj zemlji gde svakom cudu dva dana dosta? cisto sumnjam da se u ostatku evrope to prebacivanje loptice uz jaukanje gleda tako.
          ova statitcka greska u pogledu americkog fudbala je verovatno tacna ali sam ponosan na ljude koji prate taj sport. mala grupa ali odabrana.

          Comment


          • Verovao ili ne: fudbal (51%), automoto-sport (13%), tenis (10%), biciklizam (7%), rukomet (5%), kosarka (5%),...

            Prva polovina 2013. Citavo evropsko TV trziste, ukljucujuci i nas region.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • ako su kladionice bile uzorak za šer onda je moguće za tenis. kod nas je verovatno tačno jer se kladionica namnožnilo više od maksi prodavnica pa u njima na pet tv-a ide tenis. čisto sumnjam da bi sportklub prenosio toliko tenisa da recimo nema potporu i od kladionica.

              Comment


              • U pitanju su profesionalni Nielsen/GFK podaci. Tako da nema veze sa kladionicama, i slicnim pricama.
                U Fra/Spa/Eng/Ita tenis ima cak i vecu gledanost od prikazane, ali su problem Nem/Polj/Aus/Hol gde je taj procenat dosta nizi.

                Slicno je i sa biciklizmom, koji ima odlican share u Fra/Spa/Eng/Ita za vreme Tour de France.
                Recimo, boks ima odlicnu gledanost u Nemackoj, dok je u ostalim zemljama zainteresovanost minimalna.

                Dosta toga zavisi od zemlje do zemlje, i same sportske kulture tih zemalja.
                Iz podataka u koje sam imao uvid nas region je dosta slican Spaniji sto se tice popularnosti odredjenih sportova.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • kako se šer u srbiji utvrdjivao?

                  Comment


                  • Originally posted by dule.dr View Post
                    kako se šer u srbiji utvrdjivao?
                    Verovatno kako to rade i svuda u svetu. Ono sto znam da njihova istrazivanja
                    koriste svi mogucu brendovi kada rade reklamne kampanje, kako u Srbiji i regionu,
                    tako i u citavom svetu. I sam se cudio kao sam video koliko se parametara
                    uzima u obzir kad sam nedavno radio na kejs konsaltingu za jednu stranu firmu.
                    Ima zaista jako puno parametara, i podaci su neverovatno precizni i tacni.

                    Cak sam imao uvid i u gledanost Fox kablovskih kanala koji, bar po statistickim
                    podacima, kao da postoje samo na teritoriji Beograda i Novog Sada, u ostatku
                    zemlje pracenje tih kanala je minorno. Imas cak i tacno koja populacija prati
                    odredjene programe (vreme, pol, godine, zanimanje, bracno stanje...)
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • Originally posted by apacrow View Post
                      Verovatno kako to rade i svuda u svetu. Ono sto znam da njihova istrazivanja
                      koriste svi mogucu brendovi kada rade reklamne kampanje, kako u Srbiji i regionu,
                      tako i u citavom svetu. I sam se cudio kao sam video koliko se parametara
                      uzima u obzir kad sam nedavno radio na kejs konsaltingu za jednu stranu firmu.
                      Ima zaista jako puno parametara, i podaci su neverovatno precizni i tacni.

                      Cak sam imao uvid i u gledanost Fox kablovskih kanala koji, bar po statistickim
                      podacima, kao da postoje samo na teritoriji Beograda i Novog Sada, u ostatku
                      zemlje pracenje tih kanala je minorno. Imas cak i tacno koja populacija prati
                      odredjene programe (vreme, pol, godine, zanimanje, bracno stanje...)
                      Dovoljno je ono sto je E.S. otkrio, ne moras i ovo
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • kako je moguće utvrditi to. recimo kod tenisa. to se gleda kada recimo igra Djoković ali čisto sumnjam da iko iole ozbiljan gleda tamo neke anonimuse. Nadal i Federer su igrali pre Novaka pa to niko nije gledao. moje mišljenje je da se tenis kod nas gleda samo radi fore ili kladjenja.

                        Comment


                        • To je tvoje misljenje, ali nisi u pravu.

                          Roland Garros i Wimbledon su ove godine u Srbiji bili gledaniji od
                          Svetskog rukometnog prvenstva u Spaniji, o kosarci i drugim
                          sportovima da i ne pricam. O Austalian Openu takodje ne treba
                          trositi reci, iako se igra u nezgodnom terminu. Govorim o ukupnoj
                          brojci, a ne samo o mecevima kad igra Djokovic. Jednostavno,
                          takvo je cinjenicno stanje. Svidjalo se to nekom ili ne.

                          I ja bi voleo da se u Srbiji gleda vise NBA, kao i celokupan USA sport,
                          ali jednostavno nije tako. Broj onih koji to prate je zaista porazavajuci.
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • rekoh u Srbiji svakom cudu dva dana dosta. nazalost doslo vreme kada ne mozes skupiti dve ekipe za fudbal na livadi jer se deca loze na tenis, sport bogatih.
                            mada opet, nek ubace šer instrument kod mene u stan i videce da je tenis 0%

                            Comment


                            • Tenis je trend u Evropi, tu nema diskusije.

                              Broj klinaca koji ga treniraju je u neverovatnom porastu, ne samo u Srbiji.
                              Ja kad sam bio klinac igrao se fudbal ili kosarka, i ganjao sam loptu 24/7.
                              Danas budi srecan ako vidis dete na ulici kako potrci za loptom. Vremena
                              se menjaju. U svakom slucaju bolje ikakav sport nego nikakav. Tuzno je sto
                              velika vecina njih visi ispred TV ili kompa i to im je jedini sport u zivotu.

                              U Americi kad predajes CV, prvo gledaju da li se bavio sportom i kojim.
                              To ti je pored nivoa obrazovanja tamo najbitnija stvar, dok ovde kod nas
                              duvaju neki drugi vetrovi.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • ma to za tenis je greska roditelja a ne dece. tenis je sport bogatih gmazova. znam neke teniske trenere koji su vozili biciklo a danas mečke i audije. 30 evra trening . to je samo zato sto se toliko na televiziji prenosi taj sport i kompleks roditelja.
                                deca treba da se bave sportom ali onim koji je dostupan za njih i njihove roditelje. evo recimo atletika. odličan sport. nazalost nigde ga nema. eventualno kada ga sbb na kvarno pusti preko hrt 2 .


                                sebe da dopunim.
                                gledao sam tenis još osamdesetih kada je igrao Boba Zivojinovic. posle Beker, Sampras. pa to tada niko nije gledao sem nas par. sada mi je muka kada vidim da su mi od ravnog krova garaze napravili teniski teren.
                                Last edited by dule.dr; 04-08-13, 22:35.

                                Comment

                                Working...
                                X