Announcement

Collapse
No announcement yet.

UEFA U-21 CHAMPIONSHIP ISRAEL 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Insigne, kada se pogledaju svi mecevi Italijana, najbolji u njihovom timu, svaka cast Veratiju ali...
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Лако Иско играч турнира и слеп би то извалио, мада остаје да се сачека финале јер мислим да уколико Шпанци киксну у том мечу та награда ће ићи неком од Италијана.

      Originally posted by chofy88 View Post
      Insigne, kada se pogledaju svi mecevi Italijana, najbolji u njihovom timu, svaka cast Veratiju ali...
      Добри су и ови из одбране доре, Донати страшан бек и малопре баш размишљам колики су ментоли они тамо из Интера имају тако неког младог играча и шаљу га на позајмице у Серију Б, а ове сезоне им се дешавало да им бека ђуска онај весели Џонатан.


      Флорези исто тако јако добар.
      Last edited by Brajkula; 15-06-13, 21:51.

      Comment


      • Najbolji kod Zabica lagano Inisgne,jedini od Zabara koji mi je bas gotivan,Verratti mi je isto potencijal,ali ovaj jaci igrac barem za sada...ali sto se tice kvaliteta Isco za klasu ispred ostalih
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Po meni je Alkantara trenutno jaci od Veratija.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Originally posted by chofy88 View Post
            Po meni je Alkantara trenutno jaci od Veratija.
            Да л треба да ти кажем да ја мисли другачије

            Comment


            • Ma i meni je jaci Thiago,ali obojica su negdje na polaznoj tacki...nista nam jos pokazali nisu(govorim za karijeru,a ne za turnir)
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Je l' ovo brat Borini resio ?? Samo nastavi momce...

                Mene je na ovom U21 najvise razocarao Rodrigo, decko se bas pogubio a igrao sjajno za Benfiku ove sezone. Zato Morata rodjeni dzoker igrac, rodjeni...
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Шпанија-Норвешка


                  Spoiler




















                  Италија-Холандија

                  Spoiler
















                  Comment


                  • Comment



                    • Insinje ili Isko ? Verati ili Alkantara ? De Hea ili Bardi ? To su samo neka od pitanja na koja ćemo, između ostalog, dobiti odgovor pored glavnog pitanja "mlada Italija ili mlada Španija" koje se samo postavlja večeras u 18h kada na Tedi stadionu počinje 19. po redu finale EP za mlade reprezentacije. Dakle, da li će Španija odbraniti tron i tako postati po 4. put prvak Evrope ili će trofej u svoje naručje vratiti nacija koja je najviše puta uzimala ovo takmičenje i tako po 6. put postati prvag Starog kontineta, videćemo nakon 90.,eventualno 120. ili penala, minuta lavovske borbe dve najjače mlade reprezentacije u ovom trenutku !?

                      Moderatorska ekipa "Sport Klub Foruma" se više nego potrudila da članovima i gostima foruma najavi ovaj više nego interesantan turnir i u dva linka ispod možete se potsetiti šta je zapravo pisano o večerašnjim finalistima:


                      Španija je do finala kroz završni turnir došla više nego impresivno ! Žreb joj je doneo grupu koja je pre samog turnira nazvana "grupa smrti" jer su se u istoj našle još reprezentacije koje na svojim prsima nose respektabilne fudbalske grbove nacija kao što su Nemačka i Holandija, dok je četvra u grupi bila Rusija, reprezentacija koja se pose 15 godina našla u ovoj poznoj fazi EP-a. Ta grupa je, ispostavilo se na kraju, bila grupa smrti samo na papiru jer je Furija istu izgazila bez primljenog gola i sa čak 5 postignutih pogodaka uz više nego dominantnu statistiku, pogotovo u posedu lopte. I u 1/2 nije bila ništa drugačija slika, Španija je lagano potopila i iznenađenje ovog turnira, Norvešku, sa tri gola u mreži i tako se više nego ubedljivo dočepala finala, ubedljvio jer ova ekipa još nije vadila loptu iz svoje mreže, tj. nije primila gol.

                      Svlačionica reprezentacije Španije


                      I večeras su Španci, kada se sve uzme, u obzir favoriti. Naime španski fudbal je u ekspanziji u 21. veku. Naprosto Španija dominira u svim uzrastima, a možda je najbolje za poređenje da uzmemo i finale EP za seniore, kada su se upravo ove dve nacije našle u finalu i kada je bilo 4:0 za Furiju, no ta utakmica je bila splet razonraznih okolnosti što uopšte ne umanjuje uspeh Špnaca. Pored toga španski roster je dosta iskusniji od italijanskog. Sada će neko postaviti pitanje "Kako kada je takmičenje do 21. godine i svi su tog nekog uzrasta" ? Odgovor je jednostavan - dobar deo ovog rostera je prošle sezone igrao i Ligu Šampiona, neki od ovih igrača su bili i glavni igrači svojih ekipa (misli se prvenstveno na Iska), pa su stizali i do završnih faza takmičenja, dok sa druge strane De Hea je sa Junajtedom osvojio Premier Ligu, ligu koja je po mnogim poklonicima sporta danas najjača fudbalska liga na planeti, ako ništa bar je najujednačenija. Sve ovo se za Italijane ne može reći, Italijane koje uglavnom čine igrači iz Serije B.

                      Selektor reprezentacije Španije - Žulijen Lopetegi


                      Što se večerašnjih očekivana tiče u pogledu načina igre Španaca sigurno je za očekivati da oni neće odstupiti od svog sistema jer Španija u svim selekcijama igra svojo patentiran "tika-taka", te se i ovog puta očekuje veliki posed lopte Španaca sa velikim brojem na oko beznačajnih dodavanja pre svega u zadnjoj liniji. I što se postave tiče i formacije u kojoj će Španija večeras istrčati takođe ne bi trebalo očekivati neke promene, te da će selektor Lopetegi izvesti standardnu ekipu

                      De Hea; Montoja, Barta, Indigo Martinez, Moreno; Alkantara, Ilarimendi; Koke, Isko, Teljo; Rodrigo/Morata
                      u standardnom sistemu 4-2-3-1. Kao što se može videti jedina dilema selektora Lopetegija je izbor prvog napdača gde je prednost uglavnom dobijao napadač Benfike, Rodrigo, ali se ipak produktivnijim pokazao napadač Reala, Morata, koji je sa neuporedivo manje minuta postigao više golova i trenutno je prvi strelac turnira. Dok, je jedini povređeni igrač mladi Kanales.

                      Ipak, kada bi morali da odvajamo nekog od individualaca, pored pomenutog Morate, to bi morao da bude sjajni Isko, definitivno glavna zvezda ovog turnira i igrač koji nas je svojim potezima iz meča u meč ostavljao bez daha. Poslednji u nizu bio bi sjajan gol Norveškoj u 1/2, te definitivno govorimo o glavnom kandidatu za igrača turnira i biće vrlo interesantno videti gde će ovaj mladi superstar ovog leta i za koje pare završiti jer je gotovo pa izvesno da će ga Malaga prodati.


                      Na kraju ostavljam vam sjajan intervju sa kreatorom igre ove reprezentacije i ujedno igračem za koga se predviđa da će nasledeti sjajnog Ćavija u dresu reprezentacije ove nacije, Tiagom Alkantarom:


                      I Italija je u ovom završnom turniru bila više nego ubedljiva. U grupi sa Engleskom, Norveškom i domaćinom Izraelom, zauzela je prvo mesto, sa 2 pobede i remijem i samo jednim primlenim golom i to iz sumljivog jedanesterca u meču sa Norveškom. Dakle, poređenja radi i Italija do finala nije primila gol iz igre jer je u 1/2 rezultatom 1:0 izbacila Holanđane, te dolazimo do zaključka da ćemo danas imati sudar dve izuzetno sjajne odbrane. Napomenimo da je upravo ta odbrana isticana pred početak turnira kao najslabiji deo ove ekipe Italijana jer se radi o igračima koji uglavnom igraju u Seriji B i to ne za neke, prošle sezone, jake klubove. Tačnije, standarnda četvorka Donati, Karlidora, Bjanketi i Birađi zajedno sa golmanom Bardijem, su u vlasništvu milanskog Intera ali na pozajmicama u Seriji B ove sezone, te se ipak nakon ovog turnira u kome su bili zaista sjajni očekuje da oni, ukoliko ne nađu svoje mesto pod Suncem u Interu, svoj angažman, naravno kao pozajmljeni igrači, nađu u nekom od klubova iz Serije A, a kao primer navešću da se golman Bardi već uveliko povezuje sa Kaljarijem kao deon transfera za Naingolana, gde bi Inter u tom slučaju Kaljariju morao da da pola ugovora ovog sjajnog mladog golmana.


                      Svlačionica reprezentacije Italije

                      Dakle, gotovo je sigurno da i Maniga večeras neće odstupati, kao što nijednom i nije u dosadašnjoj karijeri vezanoj za mladu reprezentaicju Italije, od svog 4-4-2 sistema. Međutim, postavlja se pitanje da li će on izvesti svoju ekipu da se nadtrčava sa rivalom, ili će pak, kao u meču sa Holandijom postaviti svoje momke na svojoj polovini i čekati grešku rivala te da se usled iste kroz kontranapad napadne gol protivnika. Naime, za razliku od ostalih mečeva gde je Italija igrala na posed, te kroz pas igru, uglavnom po zemlji, preko boka gde joj stoje glanve uzdanice, napadala gol protivnika, u tom meču smo videli jednu sasvim drugu Itlaiju, Italiju koja se mudro podredila protivniku, koja se pozicionirala na svojoj polovini i koja je nakon osvajanje lopte što direktnije i brže prenosila loptu ka golu protivnika, te je usled takve jedne akcije i usledeo gol Borinijia u pomenutom meču. Dakle, kako Španija igra jak fudbal baziran na posedu gde im vrlo verovatno niko na svetu ne može parirati, očekuje se da Italija i večeras proba nešto slično, u ostalom milom ili silom biće primorana na tako nešto jer se očekuje da ipak Španija bude ta koja će imati više loptu u svom posedu, što je ujedno, po mom mišljenju, i glavna šansa Italijana da kroz kontru zaprete golmanu De Hei.

                      Selektor reprezentacije Italije - Devis Maniga


                      Bardi; Donati, Karlidora, Bjanketi, Birađi; Insinje, Verati, Rosi, Florenzi; Imobile, Borini
                      Međutim, od Italijana što se prve postave tiče imamo više upitnika. Zapravo postavlja se pitanje da li će i ovog puta usled povrede Maronea priliku dobiti, ipak "mršavi", Fausto Rosi, ili će kao u meču sa Izraelom Maniga na tu poziciju centralnog veznog pored Veratija, staviti Florenzija a na desnom krilu upotrebiti Saponaru. Drugi, upitnik je Gabiadini, najbolji strelac ove ekipe na ovom turniru je isto u nemilosti kao Morata kod Španaca, jer selektor bez obzira na sve ima više poverenja u neke druge igrače, pre svega Imobilea i Borinija koji su uglavnom dobijali priliku da od prve minute počinju meč.

                      Glavna figura ove ekipe je kroz turnir sigurno bio Lorenzo Insinje, koji je Italijania doneo sva tri boda protiv Engleza, ali ipak zbog blage povrede meč sa Izraelom napustio vrlo rano, te meč sa Norveškom takođe propustio, da bi u 1/2 asistirao Boriniju. Sigurno će on večeras predstavljati glavnu opasnost po gol Španaca i nešto o čemu Španci će sigurno brinutu pre i u toku meča. Pored njega valja istaći i rolu Gabijadinija, naravno pomenute odbrane te i nezamenjljivog Veratija.


                      Kao što je to bio sluča sa Alkantarom, evo ide i zanimljiv intervju sa Insinjeom:


                      Izjave trenera:

                      Devis Maniga (Italija):

                      Španija ima sjajan tim i nama ne smeta to što se oni danas ističu kao favoriti. Međutim, sutra se utakmica počinje rezultatom 0:0 te obe strane na terenu imaju po 11 igrača. Iskreno mislim, da će Španija ići na kartu da kotroliše naše individualce kao što je Marko verati, te je sasvim moguće da sutra na teren istrče druga imena. U ostalom sutra se može pojaviti neki nov igrač koji će se istaći. Mi ćemo igrati kao jedinstven tim kao što to normalno i radimo
                      Pre Holandije, rekao sam da ću zaboraviti onu prijateljsku utakmicu sa njima što smo igrali u avgustu. Međeutim, nije sve tako jednostavno kada se bliži finale iako će isto biti drugačija utakmica od te, ali ću neke stvari iz tog meča iskoristiti.
                      pogledao sam svoje igrače u oči i niko nije zadovoljan samo dolaskom u finale. Igrači će sutra dati sve od sebe, nema sumnje o tome u mom umu, sve što treba je da ih pogledam i želja se vidi. Italija ima šansu da osvoji i zbog tradicije jer se u prošlosti često dešavalo da finale dobije upravo tim koji je u istom manji favorit. Savršenstvo ne postoji u fudbalu i to je naša karta, te imamo taktičke i tehničke resurse.
                      Od 16.oktobra govorio sam da mogu da sanjam o uspesima, nikada nisam isticao brojeve ni rang liste. Sada igramo najvažniju utakmicu i dolazak do kraja je samo rezultat sna koji je počeo 16.oktobra.
                      Žulijen Lopetegi (Španija):

                      Protiv ekipe kao što je Italija je teško igrati jer ona ima vrlo dobre odbranbene kvalitete. Oni su takođe psihički jaki, tim sa dobrom taktikom. Mi nastavljamo da radimo kao tim, ali pojedinačno je takođe svako važan.
                      Isko je jedan od igrala koji je sjajan indivudalac ali koji svoj individualni kvalitet podređuje timu, srećan sam da e u dobroj formi i da kao takav više nego pomaže. Bićemo jedna velika ekipa u finalu. Italija se ne može samo braniti već će morati i da napada, jer imaju dosta jakih odbranbenih igrača ali imaju i jake igrače u napadu.
                      Italija jeste jaka ekipa, ali i mi imamo naš kvalitet i igramo dobro. Kraj je u našim rukama. Treba da radimo i igramo kako ja znam da možemo - da igramo kao tim. Razmišljamo o sebi, ne o Italijanima. Imamo puno poštovanja za njih a posebno za određene pojedince, imaju i sjajnog trenera i to će biti teška utakmica. Razmišljam koja će postava biti sutra naša najjača i imam mnogo opcija.
                      Uvek je dobro imati U21 igrača sa iskustvom, ali ipak mi smo sada tu da pobedimo i prošlost nije važna. Drago mi je da imam igrače koji imaju iskustvo iz prošlosti igrajući za svoje klubove, to bi trebalo da nam na kraju dosta pomogne.

                      Comment


                      • Morata genijalac. Nista coveku ne mogu. Thiago rutinski.
                        sigpic

                        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                        Batica Wilshere je gospodin covek...

                        All hail the Chan-Chan man!

                        Comment


                        • Баш јак нападач Мората, прави.

                          Comment


                          • Genijalan gol Italije. Immobile bas smekerski..
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Али јачи Ћиро Имобиле. ;)

                              Comment


                              • Immobile
                                "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                                Dakle, ti si portir!

                                Comment

                                Working...
                                X