Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Dok cekam zrijeb, razmisljam ko objektivno moze pobijediti Nadala? izgleda depresivno, jer je turnir malo nezanimljiv, ali to nije nista novo!

    Veliki serveri Raonic, Izner, Janovic?

    Nema sanse. Nadal ce tokom 3. set prije ili kasnije da ih slomi.

    Prva B liga, Conga, Berdih, Gaske?

    Nema sanse. Bez sjajnog dvorucnog BH Nadala se tesko pobjedjuje na sljaci. Vidjelo se to sa Beridihom u Rimu. Svaki momentum sa protivnicke strane Nadal zaustavlja topspin FH-om u BH stranu.

    Drugoj B ligi moze da se zalomi da pobijede Federera ili Novaka ali ne i Nadala.

    Igraci sa potencijalom?

    Dimitrov ne moze dobiti tri seta. Nema on kondicije za to. Tesko moze i dva ali tri nemoguce.

    Vavrinka me je razocarao u finalu Madrida. Jednorucni BH je veliki hendikep protiv Nadala.

    Benoa Per ima izvrstan BH, upravo kao sto treba za Nadala, ali u ostalim segmentima previse zaostaje.

    Mozda Gulbis. Tesko ali ne i nemoguce. On ima sjajan BH, servis i hrabrost. Tri esencijalna elementa da se Nadalu malo oteza zivot. Jos uvijek treba dobiti tri seta a to nije lako.

    Almagro nije pokazao formu a osim toga on ima tendenciju pucanja u kriticnom trenutku. Ne, ne vidim da moze pobijediti Rafu.


    Ostaje dakle prva trojka.

    Federer?

    Poslije Rima bih reako da nema nikakvih sansi. To bi moralo biti nevidjeno ulazenje u formu u roku od dvije nedjelje. I onda bi imao u najboljem slucaju male sanse.

    Ferer?

    On je ponovo pokazao da moze koliko, toliko biti ravnopravan Rafi. Ali uz sve ostale probleme, sa Nadalom moze igrati samo finale. U tom finalu bi Rafa bio kod kuce, njemu je to mec kao svaki drugi, a Ferer bi bio hiper nervozan. Ipak Ferer je jedini uz Gulbisa koji bi mozda, mozda mogao da pobijedi.

    Znamo da Novak ima sanse!
    Last edited by NI; 23-05-13, 09:08.

    Comment


    • #62
      Otkazali i Fish i Baker.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • #63
        A ja sve imam trip da ce ova zivotinja od Nadala opusteno da osvoji turnir.

        Comment


        • #64
          I Bellucci ne igra:

          Tennis Panorama News ‏@TennisNewsTPN
          Bellucci withdraws from @RolandGarros
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #65
            Kako li je sad onim prvi nosiocima kvalifikacija

            Comment


            • #66
              Izgleda da ce FACE TV,prenositi znaci u HD cu moci gledati.

              Comment


              • #67
                Originally posted by FC Nadal View Post
                Izgleda da ce FACE TV,prenositi znaci u HD cu moci gledati.
                pricekaj da prvo cujemo komentatora

                Comment


                • #68
                  @ NI

                  Od svih pobrojanih pored Novaka naravno, Gulbis je jedini sa koliko toliko šanse. S tim da Gulbis ima šanse i protiv Novaka i svih ostalih koji mu dodju. Po meni treći favorit za osvajanje sigurno.

                  Na faceu Marjan Mijajlović, kad počne : " I kakva linija Nadalaaa ", " Njegov dedo je prodavao pivo, u Beču 1862. " itd ..
                  Last edited by Nadalinho; 22-05-13, 16:37.

                  Comment


                  • #69
                    Gulbis 3. favorit

                    Comment


                    • #70
                      Sigurno ce nekog novog angazovati ,sto trenutno ne radi na FACE-u.Stvarno nemam predstavu koga bi mogli,posto ja ne znam ni jednog teniskog komentatora samo samouke kao npr.Fedju ili Majera

                      Comment


                      • #71
                        Kako je krenulo licitiranje Vicine sanse za prvi GS rapidno rastu
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          @ shminka, nemoj da u drugoj sedmici bude priča, pa eto dobar je Gulbis, nisam ni ja mislio da će ispast baš u prvom kolu itd ..

                          Comment


                          • #73
                            @Ni
                            Sjajna analiza, ali mislim da si pogresio kod Davida Ferera. On nema sanse protiv Rafe u 3 dobijena seta.
                            Za Gulbis si veoma lepo analizovao i u pravu si, Gulbis standardno igra dobre meceve protiv Rafe, jer nema onaj prepoznatljivi strah koji imaju vecine tenisera kada igraju sa Nadala.
                            OVAKO

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              @Ni
                              Sjajna analiza, ali mislim da si pogresio kod Davida Ferera. On nema sanse protiv Rafe u 3 dobijena seta.
                              Za Gulbis si veoma lepo analizovao i u pravu si, Gulbis standardno igra dobre meceve protiv Rafe, jer nema onaj prepoznatljivi strah koji imaju vecine tenisera kada igraju sa Nadala.
                              Mi pricamo o fenomenu koji se zove Rafa Nadal. On prije RG ima kvotu 1,78 da ga osvoji. Da kojim slucajem ne igra Novak, ta kvota bi bila debelo ispod 1,5. Ne sjecam se da sam to ikada vidio u muskom tenisu. Mozda je Mekinro imao 1983. i 1984. oko 1,7 prije Uimbldona. Borg se bio povukao, Konors je bio star, Lendl nije bio travar a Beker se jos nije bio pojavio.

                              Dakle, protiv Nadala sanse svih osim Novaka su jako male. I Ferererove sanse su male, ali u odnos na vecinu drugih bitno vece.

                              Originally posted by Nadalinho View Post
                              @ NI
                              Od svih pobrojanih pored Novaka naravno, Gulbis je jedini sa koliko toliko šanse. S tim da Gulbis ima šanse i protiv Novaka i svih ostalih koji mu dodju. Po meni treći favorit za osvajanje sigurno.
                              Nemoj pretjerivati. Gulbis jako tesko moze dobiti 7 meceva u pet setova. Nema on mentalnu energiju. Osim toga, bar za sada dok ne znamo zrijeb, 50% su sanse da ce Novak i Nadal igrati u polufinalu. Ako Novak dobije taj mec 1B liga ili Ferer ili Federer bi imali, malo umornog Novaka u finalu. Za sve njih, osim Federera, finale GS je najgore moguce vrijeme da sretnu Novaka. Svejedno ne bi bili bas bez sanse.

                              Imajuci to u vidu, barem dok ne saznamo zrijeb, Congina, Berdihova, Vavrrinkina, Federerova i Fererova...sanse su bitno vece od Gulbisovih.
                              Last edited by NI; 22-05-13, 18:18.

                              Comment


                              • #75
                                1,57 je sad...a mislim da je jedne prilike bilo i 1,40...2009 godine cini mi se...

                                Comment

                                Working...
                                X