Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak je poceo slabo, vjetar i emotivna ispraznjenost su doprinijeli tome. Nasuprot Kolsrajber citavo vrijeme igrao odlicno. U vrlo vjetrovitim uslovima imao je 48 vinera i 48 neiznudjenih. Uz to je Koli imao srece prva dva seta. Novak je konstantno dizao igru od sredine prvog set. Kolsrajber je uglavnom uspijevao da prati. Medjutim Koli je igrao mnogo losije kljucne poene nego Novaka. To je ucinilo da Novak dosta sigurno dobije jedan izjednaceni mec. U osnovi rutinska i profesionalna pobjeda sa kojom mozemo biti zadovoljni. Uvjeran sam da je Novak imao jednu brzinu u rezervi.

    Nadal je danas vidno digao igru. Topliji uslovi i vise vremna provedenog na treningu su dali rezultate. Na zalost Novakovih navijaca kao sto sam ja, u petak najvljuju najtopliji dan turnira. Jos ako bude vjetrovito kao danas...
    Last edited by NI; 03-06-13, 21:17.

    Comment


    • Ne pricam o tome, vec da na SL ima vise vinera, teze se braniti, bar mi tako izgleda. Novak je potvrdio ono sto smo svi imali priliku da vidimo, na RGu je najbrza sljaka od svih turnira.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        ...
        Ma kakvi Veljo, nemam ništa protiv, ali mi je prvi pao kao nedinamičan, bar za gledanje....
        P.S. Bridž? Delovao mi je uvek mistično i interesantno.
        Btw, paralelno sa Jecom sam gledao jedan od najjacih bridz turnira prenos online pa mi zato bilo smesno
        Bridz trazi vremena ako zelis da ga igras takmicarski, inace se osnove brzo savladaju.
        Meni je naravno uzasno interesantan ali kontam da je to jedna od onih stvari koja te ili kupi za ceo zivot ili ti je skroz nezanimljiva :-)

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Novak je poceo slabo, vjetar i emotivna ispraznjenost su doprinijeli tome. Nasuprot Kolsrajber citavo vrijeme igrao odlicno. U vrlo vjetrovitim uslovima imao je 48 vinera i 48 neiznudjenih. Uz to je Koli imao srece prva dva seta. Novak je konstantno dizao igru od sredine prvog set. Kolsrajber je uglavnom uspijevao da prati. Medjutim Koli je igrao mnogo losije kljucne poene nego Novaka. To je ucinilo da Novak dosta sigurno dobije jedan izjednaceni mec. U osnovi rutinska i profesionalna pobjeda sa kojom mozemo biti zadovoljni. Uvjeran sam da je Novak imao jednu brzinu u rezervi.

          Nadal je danas vidno digao igru. Topliji uslovi i vise vremna provedenog na treningu su dali rezultate. Na zalost Novakovih navijaca kao sto sam ja, u petak najvljuju najtopliji dan turnira. Jos ako bude vjetrovito kao danas...
          Nisam gledao treci set,ali prva dva jesam kao i sve njegove meceve do sada.Ovo mu je vjerovatno prvi turnir u karijeri kako sam mirniji u slucaju kad mu lopta ide na bh nego na fh,to ranije nikad nije bio slucaj.Osim dobrog serviranja danas sve je ostalo bilo katastrofalno za moj ukus,nista posebno nije pokazao tako da ne znam gdje je to "vidno" podizanje igre.Ne smije da potegne fh u vecini slucajeva nego je samo isao na protivnikov bh i cekao je gresku,cak i kod svake krace lopte reakcije su mu bile veoma mlake.Nishikori mu je danas gotovo sve poklonio,servirao veoma mlako i bio nekonkretan,od Nadala jos uvijek nista i ako ovako bude igrao moze se samo slikati s titulom...rezultatski jeste bolje,ali igrom apsolutno NE
          Last edited by AK47; 03-06-13, 22:14.
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Apsolutno, FHa nema...ne postoji...ne poteze ga uopste...a odavno nije ni servirao losije

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Apsolutno, FHa nema...ne postoji...ne poteze ga uopste...a odavno nije ni servirao losije
              Servis tu i tamo,danas kad god je potegao u vaznom poenu proslo je,svaki put doslovno
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Na T liniju?

                Hocu da kazem da nikad nije bio ovako ranjiv na servisu na RGu...nema tog konstantnog pritiska u njegovim gemovima nakon servisa i FHa...
                Last edited by shminka; 03-06-13, 22:15.

                Comment


                • Servis prolazi,pogledaj snimak meca i vidjet ces da je svaki put prosao danas,nije 1-2 kombinacija nego vecinom vineri iz servisa...kad god je guravo to je jedino sto ga je spasavalo danas,to i Nishikori
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Samo rezultat bolje izgleda a to nije nikakva utjeha.Ja gubim nadu za titulu,postavio je visoke standarde na ovom terenu.FH ne postoji,servis srednja zalost,prelagano protivnici dolazu u kontrolu poena,nema agresivnosti,BH ni za sta ne sluzi,itd,itd.

                    Comment


                    • Protiv Novaka ce mu taj servis trebati u kontinuitetu...jer u relijima ne moze biti gazda ako bude ovako igrao...

                      Comment


                      • Pa brate on je ovako jedva gazda protiv Nishikorija,Fogninia i kompanije,ustvari nije gazda vecinu poena oni kontrolisu.Ne svidja mi se ovo nimalo ali eto vidjecemo

                        Ovaj servis mi uopste ne izgleda toliko ubojit,prosle godine na RG je ubijao servisom

                        Comment


                        • Sto se tice apsolutno svakog detalja njegove igre ja nikako nisam optimistican,nista ne igra kako treba.Sto rece FC postavio je preveliki standard i navikao nas je na briljantne partije ovdje pa nam je malo tesko da sad gledamo Nadala kojeg ni na njegovom domacem terenu ne ide skoro nista,dobija na misice i na strah protivnika.Ono sto me tjesi je sto me ovo sve jako podsjeca na turnir iz 2011. godine kada je jedva prosao Isnera i igrao do 1/4 katastrofalno svaki mec,a onda smo vidjeli svjetlo na kraju tunela protiv prvo Soderlinga,zatim protiv Murraya da bi na kraju dosao do trofeja...ali generalno Djokovic je favorit za mene na osnovu ovoga sto gledam ovih dana

                          Servis nije konstantan,ali kad je najteze jedini on prolazi,ostalo jedna velika 0
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Isto razmisljamo,nada je i meni da ce se pojaviti njegovo klasicno dizanje igre kako turnir odmice ali se to za sada ne desava.Pred RG je sve izgledalo dobro,ono u Rimu je isto super bilo sta se sada desilo ne znam.
                            Jeste Djokovic favorit bez daljnjeg ali za nadat se da ce dici igru do SF-a nista drugo

                            Comment


                            • Ja danas nakon prvog seta Nadala vise nisam mogao gledati, bilo mi je presmorno.. Otisao sam odmorio i gledao Wawrinku i uzivao..

                              Nadal mi je neprepoznatljiv.. Mnogo cudnih odluka u toku poena cini i to mu ne donosi mnogo dobra.. Cini mi se da je izgubio neki pojam o tome kada treba da bude ofanzivan, a kada defanzivan i isto tako mi se cini da ne igra sa 100% samopouzdanjem i vjerom u udarce..

                              Novakov mec sam gledao danas citav, kao i ostale meceve osim meca sa Dimitrovim... Pa dobro, nije ni Novak bajan, danas je samo u 4. setu bilo drama dobrih poteza, ali je bilo previse oscilacija...

                              Po meni realno Federer je najvise pokazao, ali nije imao sada neke zvucne protivnike.. Protiv Simona je bilo malo guravo, ali dobro jebiga, pao je pa se malo pojebo u zglobu i u glavi.. Udara vinere i izgleda da mu odgovara ova brza sljaka sasvim dobro..

                              Sutra sa Tsongom je odlucujuce, ako prohulja kroz mec lagano 3:0, lagano ce u finale i tu ce imat bar neke sanse, ako bude guravo, ali prodje opet bi mogao uci u finale, ali je tu glinenin golub bez energije onda..
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Rafa je igrao jako loš meč protiv NIshikorija za njegove standarde. Totalan kriza na FH-u. Rafa još nikada nije igrao tako loše FH-u na šljaci kao na ovom Roland Garrossu. Neznam u čemu je problem, da je tako pao u formi u usporedbi sa Rimom ali najverovatnice je problem v tome, da je previče nervozan. Zbog čega takva nervoza nije mi jasno. Napravio je največi comeback u istoriji sporta. Nikome ništa nema više da dokaže. Ajde Rafa smiri se i počni igrati tenis opet sa pozitivnom energijom, koja če ti trebati za uspijeh protiv Stana i Noleta.

                                Comment

                                Working...
                                X