Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Finale USO-a nisam ni računao, zbog Novakove tranzicije iz jednodimenzionalnog igrača u vrhunskog generičkog baselinera, koja se postepeno razvijala a kulminirala 2011 godine. To je ujedno bio i kvalitativni skok nakon kojeg ništa nije bilo isto, barem kada govorimo o filozofiji Novakove igre.

    Apsolutno, svakim turnirom sve su manje šanse da ćemo ih nekad ponovno vidjeti u finalu nekog GS turnira, ali žrijebom se iznenada ukazala prilika Federeru da poprilično svjež uđe u finale. O svemu tome je jako rano govoriti, ali razlika između njega i konkurenata u njegovom djelu žrijeba na šljaci je prevelika. Isto tako, ne vidim način na koji ga Ferrer može ugroziti.

    Zbog meraka, dašta. Teško bi mu Haas mogao nanijeti veče probleme na šljaci, međutim, ne bi se nećemu posebnom ni nadao. U Miamiu sam znao da može dobiti, ovo je ipak šljaka, igra se na 3 dobijena, a Novak izuzetno motivisan. ;)

    Vremenski uslovi svakako čine jednu od kockica u cijeloj toj slagalici, ali ne bih rekao krucijalnu. Mislim da će samopouzdanje biti ako ne presudna, onda jedna od presudnih stvari u tom dvoboju. Ono se stiče pobjedama, kako u neizvjesnim mečevima, tako i u relativno laganim. Novak mora pokazati da je nedodirljiv protiv ostatka konkurencije na šljaci. Slučajevi Seppi i Tsonga mu se ne smiju dešavati ove godine. Koliko god samopouzdanje raslo u tako dobijenim mečevima, toliko se i narušava, zbog činjenice da u igri nešto ne štima.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Napisano je više u stilu želje nego očekivanja. Ne bih mogao da izabarem jednoga jer su svi očajni, ali sam ubjedjen da će svi pružiti 200% svojih mogućnosti, jer je Federer ranjiv a bila bi velika stvar u njihovim malim karijerama pobjeda protiv takvog tenisera. Ne bi me uglavnom iznenadilo i da ispadne u prvom ili drugom kolu, a daleko od toga da bi me i razočaralo.
      Last edited by Nadalinho; 24-05-13, 15:51.

      Comment


      • Originally posted by Navras View Post
        Tebi nije uzasno kada to radi jedan od najboljih igraca u istoriji? Ne da je uzasno, nego je do te mere degutantno da ne postoji adekvatna rec kojom bi to opisao. Sto se ostatka tice, umesto sto parafraziras i generalizujes bolje navedi konkretan citat ;)
        Ocigledno ti rec match up nista ne znaci

        Originally posted by Navras View Post
        Ne bi bio ekstra zanimljiv, ali bi bio zanimljiviji. Videli bi da li neko moze da ih ugrozi, u kojoj meri, ko ce biti najteza prepreka, kako ce im izgledati put do finala etc. Da ne pricam koliki bi spektakl bilo samo finale. Ovde cemo imati zanimljivo sf i drugu polovinu gde je apsolutno nebitno ko ce doci do finala (izuzev ako to nije Gulbis) jer cemo gledati ili skidanje gaca ili lesinarenje nad iscrpljenim rivalom. U svakom slucaju, nista interesantno, makar meni.
        Zar ozbiljno mislis da je Gulbis neko ko moze da igra konstantno 2 nedelje?
        On je klasicna mina u prvim kolima, ali on nije realni favorit za GS, a ni za finale istog.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Ocigledno ti rec match up nista ne znaci
          Eh, kad bi se sve time moglo opravdati, ali nazalost ne moze. To je bilo klasicno skidanje gaca sa zadnjicom podmazanom vazelinom, kao sto to Prle! slikovito objasni Mozemo mi okretati stvari kako hocemo, ali ko je gledao finale u Rimu sve mu je jasno. ;)


          Zar ozbiljno mislis da je Gulbis neko ko moze da igra konstantno 2 nedelje?
          On je klasicna mina u prvim kolima, ali on nije realni favorit za GS, a ni za finale istog.
          Nisam rekao da je realni favorit, samo kazem da bi on bio najozbiljniji protivnik u finalu od svih iz tog dela zreba. S obzirom kakva je ta polovina ja ne bih bio iznenadjen da on dogura daleko, ali to je Gulbis i s njim se nikad ne zna.
          Last edited by Navras 16950; 24-05-13, 15:58.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • Finale u Rimu uopste nije bilo lose sa takticke strane, ali je egzekucija bila ocajna. On je napadao svaki Nadalov servis, igrao je agresivno, isao napred i uvek mi je draze kad pukne, a odigra agresivno, nego kad pukne, a upadne u Nadalovu zamku, prebacivanja do prekosutra.
            I matchup je presudan kod njih, zato sto Nadal uvek ima istu taktiku, tokom svih ovih godina, dok je Fed taj koji mora da smislja druge nacine.
            Zato i Djokovic ima toliko uspeha protiv Nadala i svima je trebalo da bude jasno da ce on uvek biti veci problem Nadalu nego Federer, zato sto ima jak dvorucni bh i Nadal ne moze tu da ga probije.

            Ako prodje Djokovic do finala, po tebi bi ozbiljniji protivnik bio Gulbis nego Fed?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Finale u Rimu uopste nije bilo lose sa takticke strane, ali je egzekucija bila ocajna. On je napadao svaki Nadalov servis, igrao je agresivno, isao napred i uvek mi je draze kad pukne, a odigra agresivno, nego kad pukne, a upadne u Nadalovu zamku, prebacivanja do prekosutra.
              I matchup je presudan kod njih, zato sto Nadal uvek ima istu taktiku, tokom svih ovih godina, dok je Fed taj koji mora da smislja druge nacine.
              Zato i Djokovic ima toliko uspeha protiv Nadala i svima je trebalo da bude jasno da ce on uvek biti veci problem Nadalu nego Federer, zato sto ima jak dvorucni bh i Nadal ne moze tu da ga probije.
              Imamo sasvim drugacije poimanje match-upa. U njihovim ranijim mecevima igralo je to ulogu do izvesne mere, ali daleko od toga da je to presudno. Sto se tice Rima nismo gledali isti mec definitivno.

              Ako prodje Djokovic do finala, po tebi bi ozbiljniji protivnik bio Gulbis nego Fed?
              Da. Gulbis moze dobiti i svezeg Djokovica dok bi Federer imao sanse samo ukoliko bi prethodni mec sa Nadalom icrpeo Novaka fizicki i mentalno.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Originally posted by Navras View Post
                Tebi nije uzasno kada to radi jedan od najboljih igraca u istoriji? Ne da je uzasno, nego je do te mere degutantno da ne postoji adekvatna rec kojom bi to opisao. Sto se ostatka tice, umesto sto parafraziras i generalizujes bolje navedi konkretan citat ;)
                Ko je spominjao Federera uopšte ?! Skidanje gača, možda, ali teško. Koliko biješe omjer na hardu i travi ?! Roger je Nadala dobio 6 puta na hardu i 2x na travi. Ukupno 7-6. Da li je Federer na tim mečevima igrao sa gačama ili ih nikako nije imao ?!

                Na šljaci je 2-14. Tu ih je vjerovatno skinuo, zbog vručine, ili je možda samo do match up-a. Svejedno, što opet ne mijenja činjenicu da se teze o skidanju gača nisu spominjale kada je Novak ziogu protivnike, ali se Nadalu redovno nabijaju na nos. Kontradikcija, slučajnost ili nešto treće ?!

                Navešću, čim se sjetim teme u kojoj se to pisalo. ;)
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Originally posted by Prle! View Post
                  Ko je spominjao Federera uopšte ?! Skidanje gača, možda, ali teško. Koliko biješe omjer na hardu i travi ?! Roger je Nadala dobio 6 puta na hardu i 2x na travi. Ukupno 7-6. Da li je Federer na tim mečevima igrao sa gačama ili ih nikako nije imao ?!

                  Na šljaci je 2-14. Tu ih je vjerovatno skinuo, zbog vručine, ili je možda samo do match up-a. Svejedno, što opet ne mijenja činjenicu da se teze o skidanju gača nisu spominjale kada je Novak ziogu protivnike, ali se Nadalu redovno nabijaju na nos. Kontradikcija, slučajnost ili nešto treće ?!

                  Navešću, čim se sjetim teme u kojoj se to pisalo. ;)
                  8-7 i 2-13, ne da je sustinski bitno ali cisto da budemo precizni ;) Mozda su mu i tesne, ne treba ni tu mogucnost eliminisati Nabijaju se i Davidu Fereru na nos, kada ih navodno skine protiv nekog iz prve cetvorke, a kada Federer uradi isto to onda je to match-up Lici li ti to na dvostruke arsine?

                  Ajd, kad se setis javi
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • Ovdje se prica kao da je Federer neki levat koji nema 17 GS titula
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Ovdje se prica kao da je Federer neki levat koji nema 17 GS titula
                      Levat je preteska rijec ali ima dosta dosta istine u ovom sto Navaras prica,ja sam pokusavao ovo prijasnji godina da dokazem ali sve je ostalo na rijecima.

                      Match-up,match-up a nije problem match-up u dvorani u Londonu kada razbije Nadala,tada je ok posto podloga odgovara Fed-u i tu GOAT moze da pokaze svoje a problem match-up i kompleks je kada ga Rafa dobije na sljaci.Klasicni dvostruki arsini,cist primjer
                      Last edited by DinoFC; 24-05-13, 16:51.

                      Comment


                      • @Navras

                        Ne liči, jer tačno se zna šta je uzrok Rogerovih poraza od Nadala na šljaci, bio i biće. ;) Ovaj će mu držati predavanja na toj podlozi, kao i na sporom hardu, dok će ovaj njega odrađivati na brzim podlogama i u dvoranama. Druga stvar je što je veoma malo brzih podloga i dvoranskih turnira. Dakle, tu nema skidanja gača, to je čisti match up.

                        Naravno da će se osporavati. Kada igrač izjavi da ne vjeruje u pobjedu uoči polufinalnog duela GS turnira, šta treba, da mu čestitamo na tome ?!
                        David mi je antipatičan igrač i izuzetno mi je drago što ga je Rafa maknuo sa #4 na ATP listi, međutim, kad god sam ga osporavao argumentirao sam zašto mislim tako. Kao što ću uvijek pohvaliti recimo njegov servis i ritern, koji su s obzirom na visinu izuzetno dobri.

                        Opet, to nije bila suština moje opaske. Rijetki su igrači koji će izaći na teren protiv TOP 4 i igrati kao da im život od toga zavisi. Smatram da to ne treba opravdavati, kao što je bio slučaj sa Davidovim mečevima protiv TOP 4, naročito Novaka. Fale citati kao dokaz, međutim, čim se sjetim i nakanim da pretražujem forum, dobićeš ih pa makar na PM.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Porediti Nadala i Federera po pitanju igre na sljaci je idiotizam.. Nadal ima 70% osvojenih GS titula samo na sljaci dok Federer ima samo jedan GS na sljaci, a svaki ostali ima vise od 3 puta, dok Rafica ne...

                          Nadal igra najbolje na sljaci, Federer na travi i na hardu, dok u dvoranama se jedino moze porediti samo sa Samprasom...
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • I zaboravio sam jos jednu stvar da kazem.Ako si GOAT,trebao bi se nakon toliko meceva bar malo prilagoditi toj igri protivnika(koju neki ovdje opisuju kao jednodimenzionalnu i veoma jednostavnu) koja ti ne odgovara,kao sto je taj isti protivnik se prilagodio podlozi na kojoj nije znao da trci prvi put kada je na nju krocio i dobiju ga na njegovoj podlozi

                            Nemogucnosti prilagodjavanja ja dolazim do toga da je on inferioran u odnosu na Nadala
                            Last edited by DinoFC; 24-05-13, 16:57.

                            Comment


                            • Lepo ja rekoh bice zreb zanimljiviji od mnogih meceva
                              Samo jedan ostaje svi ostali na
                              sigpic

                              Comment


                              • Ma Nike radi za Federera, namjestili Federeru da dodje do finala

                                Misle sta ce levat ima milion godina nek i on napokon do finala dodje

                                Last edited by maliajnstajn; 24-05-13, 17:13.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X