Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2013. - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Skidaju buđave najlončine, još da navataju igrače po kafanama i počinje
    sigpic

    Comment


    • Rafa nosi sada po dva peškira na teren (u toku gema)? To je neka novina?
      Čisto malo zapažanje dok smislim plan.

      Originally posted by notorious View Post
      Ništa, neko će morati da dobije 7 mečeva u 11-12 dana za razliku od nekih koji za to imaju 14-15
      Mnogo sam se iznervirala što igra trećeg dana, još ova glupa kiša koju najavljuju već nekoliko dana u nazad.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Fizicki napori u mecu protiv Goffina pomjereni za 1 dan ce sigurno imati uticaja u zavrsnici turnira

        Comment


        • Role je oduvek bio majstor

          Sunday Start Sufficient
          World No. 3 Roger Federer dropped just seven games in his first-round win versus qualifier Pablo Carreno Busta and revealed that he didn’t mind the Sunday start in Paris, stating, “I'm happy this time around. I told them if they wanted me to play Sunday, whatever, I'm fine with it. They took that opportunity right away, so... (Smiling.)”
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ja sam ocekivao da ce igrati drugi dan a ne treci... Uzas... Sad mora da se ceka..

            Obicno volim kisu ali sada mi nesto i nije omiljena .
            sigpic

            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

            Without error there can be no brilliancy.

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Fizicki napori u mecu protiv Goffina pomjereni za 1 dan ce sigurno imati uticaja u zavrsnici turnira

              Dan po kišni dan i eto problema
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • u normalnim GS uslovima je ovo drugi dan

                Comment


                • RG je sve samo ne normalan GS.
                  sigpic

                  Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                  Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                  Without error there can be no brilliancy.

                  Comment


                  • Zar nije uvek u normalnim uslovima RG-a ovo treći dan?
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Jeste u zadnjih 4-5 godina...ali na ostalim GSovima je utorak drugi dan...tako da pocetak GSa drugog dana nije neka novost covjeku na No.1

                      i na Wimbledonu ce poceti u utorak

                      Comment


                      • Pa dobro, pričamo o RG... baksuzu jedan.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Poceo Grigor...mogao bi ga danas Falla namuciti

                          Comment


                          • [QUOTE=miloolja;1023561]Rafa nosi sada po dva peškira na teren (u toku gema)? To je neka novina?
                            Čisto malo zapažanje dok smislim plan.

                            Tu novu "rutinu" je stekao ovog proljeca, jos od Mastersa, valjda ima veze sa ogranicenja serviranja, pa cim pruzi ruku odma dobije peskir i zastedi 2-3 sekunde.

                            Comment


                            • konacno tenis
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • shminka je u pravu. Ovo je 2. dan. Nedjelja je bonus dan.

                                Za Novaka je bitno da i on i potencijlni protivnik u drugom kolu zavrse sto prije, tako da sljedecu rundu ne mora da ceka. Ako vremenski uslovi potraju, to ce imati uticaj na konacni ishod. Ne jednom sam vidio da kisa odredi pobjednika GS-a.

                                O tom potom. Tek je pocelo. Kad je kisa onda je vazno da se ekspeditivno dobijaju mecevi.

                                Comment

                                Working...
                                X