Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2010/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Manchesterova obrana u ovom trenutku je najbolja na svijetu jer kad imate takvu obranu puno je lakse igrat u vezi i u napadu.Apsolutna njihova dominacija u igri.Bit ce tesko Barci ili Realu protiv njih.
    sigpic
    4ever in my heart!

    Comment


    • Dobrodosao na forum,lisicki.
      Slazem se sa tim da Manc ima najbolju odbranu,kada igraju centralne Rio i Vidic.;)
      sigpic
      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

      Comment


      • Originally posted by manda View Post
        Sta mislite o mecu danas?
        Nesto mislim da ce Barsa da pobjedi,mada vise bi volio da Real,jer njih vise simpatisem.
        Na kraju ce se ta utakmica svesti na jedan gol.
        Mislim da ce Real pobediti,Murinjo je to.
        sigpic

        Comment


        • Bolje Barsa da osvoji treci put LS,nego Real deseti.Nadam se samo prolasku Barse.Pre svega zelim da titulu osvoji Mancester kao njihov simpatizer, samo da ne osvoji Real.Barsu ne volim, al Real ne podnosim. xD
          Kako se vama cinio Fabio na poziciji desnog beka?Sinoc sam imao obaveze, pa sam gledao samo nekih 15-20 minuta i to period kada je Mancester dao oba gola.
          Last edited by Ricma; 27-04-11, 10:59.

          Comment


          • Malo ova odbana od Barse je cudna xD

            Evo na engleskom:
            Real Madrid

            They were amazing against Valencia at Mestalla ,3-6(they were winning 0-5 at 51'),a game that Kaka Benzema and Higuain were simply outstanding,making it clear that they are in top form.Mourinho said Kaka was fantastic plus his second child came to life 2 days before (congrats Kaka) so his mood and morale is superb,also Higuain confirmed that he is fully recovered from his injury.

            Real has 2 serious absent players R.Carvalho and Kentira and 3 players will miss the second match on Camp nou if they get a yellow card tonight,C.Ronaldo R.Albiol and S.Ramos.

            Possible lineup (4-1-4-1):
            So far Mourinho played like this on the 2 previous clasico

            ------------------Casillas--------------
            Arbeloa------Ramos-----Albiol----Marcelo
            -----------------Pepe------------------
            ----------L.Diara-------Xavi Alonso-----
            ----Ozil-------------------------Di Maria
            ---------------C.Ronaldo----------------

            Barcelona

            They played with 7 substitutions against Osasuna in a game that we didnt see the Barcelona we all know,thus Villa and Messi did what they are most capable of and so Barcelona won with 2-0.It was a good thing that Villa scored after 11 matches without a goal.

            Barcelona has even more serious absent players than Real as Iniesta Maxwell and Adriano wont be able to play.So barca has a problem with left back as no player is left to play there,many say Pujol is going to start there as he played that posission before.

            Possible lineup (4-3-3):
            -------------------Valdez--------------
            D.Alves-----Mascherano----Pique---Pujol
            --------------Busquets-----------------
            -------Xavi--------------Keita----------
            ---Messi--------------------Pedro------
            ---------------Villa---------------------
            sigpic
            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

            Comment


            • LŠ: Barsi titula, Realu Kup, ko će na Vembli?



              Primera je pripala Barseloni (5:0, 1:1), Kup kralja Realu (1:0), sada je red na dva okršaja u Ligi šampiona.



              Pretposlednji "El Klasiko" za ovu sezonu na programu je u sredu, 23. aprila (20.45), u Madridu. U prvom meču polufinala Lige šampiona Real Madrid dočekuje večitog rivala Barselonu.

              Cilj je finale na Vembliju, 28. maja. Devetostruki prvak Evrope dočekaće trostrukog.

              Kako trenutno stvari stoje Barselona je na domak titule prvaka Španije, jer ima osam bodova prednostu u odnosu na najvećeg rivala, ali je Real već osvojio jedan trofej pošto je u finalu Kupa kralja savladao Barselonu sa 1:0.

              Na poslednja dva susreta velikih rivala, u prvenstvu (1:1) i u Kupu (1:0), bilo je očigledno da je strateg Madriđana Žose Murinjo uspeo da "razbije" tečnost u igri protivnika.

              Sličnu taktiku Reala Katalonci očekuju i u sredu na stadionu Santijago Bernabeu:

              "Normalno je za njih da svu pažnju posvete odbrani, kako bi nas zaustavili. Očekujem da Murinjo učini sve što je u njegovoj moći da razbije našu prepoznatljivu pas igru", rekao je defanzivac Barselone Đerar Pike.

              Revanš meč je 3. maja u Barseloni.

              Pike upozorava, međutim, da snaga "kraljevskog kluba" nije samo u odbrani i kvarenju igre suparnika, već i u kvalitetnim napadačima koji su svoju efikasnost već demonstrirali u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.

              Zanimljivo je da Barselona ni malo ne zaostaje u tom segmentu. Činjenica je, međutim, da se strelci oba tima nisu baš istakli u poslednja dva meča ovih rivala. Prvenstveni duel u Madridu završen je rezultato 1:1, a u Kupu Madriđani su do jedinog gola stigli tek u produžetku.

              Upravo takvu utakmicu priželjkuje Murinjo, koji je prošle godine u istoj fazi takmičenja izbacio Barselonu, ali sa Interom. U Milanu je bilo ubedljivih 3:1 za nerazure, a u revanšu u Barseloni, Murinjo je parkirao "autobus" ispred gola, doduše sa desetoricom od 35. minuta, i izborio poraz do 1:0, s kojim je otišao u finale, kasnije i osvojio LŠ.

              "Murinjo je opušten, kao i uvek. On je trener koji nikada ne menja svoju filosofiju, stil i navike. Ima jasnu ideju šta želi u ovoj utakmici i nastaviće da radi u tom smeru do kraja. On neće prilagođavati naš način rada i pristup bez obzira ko je s druge strane", rekao je sjajni defanzivac Reala Serhio Ramos, koji se nada da će Bernabeu biti prepun i da će navijači napraviti paklen doček za Katalonce.

              "Odgovor navijača je presudan za nas. Očekujemo da Bernabeu podigne svoj tim, da nam daju podršku do poslednje sekunde i da niko na tribinama ne sumnja da ćemo dati sve od sebe dole na terenu", dodao je Ramos.




              ŠTA KAŽE STATISTIKA:

              Postignuti golovi u Ligi šampiona: Real Madrid 24, Barselona 24.

              Primljeni golovi u Ligi šampiona: Real Madrid 3, Barselona 7.

              Žuti kartoni: Real Madrid 25, Barselona 7.

              Crveni kartoni: Real Madrid 2, Barselona 0.

              Šutevi na gol: Real Madrid 82, Barselona 71.

              Načinjeni faulovi: Real Madrid 124, Barselona 102.

              Faulovi protivničke ekipe: Real Madrid 141, Barselona 145.

              Posed lopte u procentima: Real Madrid 62 odsto, Barselona 61 odsto.

              Posed lopte u minutima: Real Madrid 369, Barselona 407.

              Najbolji strelac: Karim Benzema 6, Lionel Mesi 9.

              Najbolji asistent: Mesut Ozil 6, Andres Inijesta 3.

              Najviše šuteva: Kristijano Ronaldo 22, Lionel Mesi 26.

              Najviše faulova pojedinca: Lasana Dijara 17, Dani Alveš 21.

              Najčešće faulirani igrač: Ćabi Alonso 20, Serhio Buskets 18.

              Što se kadrovske situacije tiče ni jedan ni drugi tim neće biti kompletni. U redovima Reala povređenog Samija Kediru na sredini terena zameniće Lasana Dijara, a Murinjo neće moći da računa ni na suspendovanog Rikarda Karvalja.

              Trener Barselone Pep Gvardiala, pak, neće moći da računa na Abidala, Adrijana, Maksvela i Inijestu.

              REAL MADRID: Kasiljas - Arbeloa, Ramos, Albiol, Marselo - Lasana Dijara, Pepe, Alonso - Di Marija, Ozil - Ronaldo.

              BARSELONA: Valdes - Alveš, Buskets, Pike, Pujol - Maskerano, Keita, Ćavi - Pedro, Mesi - Vilja.

              U dvomeč Lige šampiona, računajući sve takmičarske mečeve, Real ulazi sa 86 pobeda, Barselona sa 82, uz 43 remija. Real Madrid je dva puta izbacio Barselonu u polufinalu Kupa, odnosno Lige šampiona, prvo 1960, potom i 2002. godine.

              Što se tiče mečeva u Madridu, tu Real ima znatno veću prednost: 50-16-15, ali je Barsa poslednji put poražena u prestonici 7. maja 2008. godine, kada je bilo 4:1. Od tada, 0:2, 2:6, 1:1.


              Last edited by Il Capitano; 27-04-11, 11:24.
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • Maric91,
                Fabio je i ranije "pretrčavao" na desnu stranu ili se prilično primicao desnoj strani terena, kada je o napadačkim akcijama reč... Ferguson ima nesagledive ideje, pa je sasvim moguće da je želeo protiv ekipe kao što je Šalke da se malo "poigra" i da isproba takvu mogućnost "upotrebe" talentovanog Brazilca, tim pre što ih je dvojica, blizanci. To je jedna od stvari za koje mislim da su običnom oku nedovoljno "vidljive", kada su zamisli Fergusona u pitanju... Znači, "nevidljiva tehnologija" ('stelt'), dolaska do većih rezultata... Treba se maksimalno udubiti u Fergijeve taktičke zamisli, do najsitnijih detalja...!?
                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                Comment


                • kakva utakmica manchestera...STRAVA
                  nadam se da barca prolazi
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 27-04-11, 11:29.

                  Comment


                  • Murinjo ismejao Gvardiolu



                    Dan uoči prve polufinalne utakmice Lige šampiona, ujedno i trećeg "el klasika" za samo desetak dana, Žoze Murinjo "odapeo je strelicu" ka kolegi na klupi Barse, Hosepu Gvardioli. Portugalac je zapravo odgovorio Špancu koji je nedavno rekao kako bi bio "presrećan" kada bi duel Reala i Barselone sudio Murinjov zemljak Pedro Proensa. Naravno, bio je sarkastičan...

                    U međuvremenu UEFA je odredila da meč u Madridu sudi Nemac Volfgang Štark, a Murinjo kao da je jedva dočekao ovakvu vrstu Gvardiolinog komentara, pa je u svom stilu replicirao mlađem kolegi.

                    - Mnogo važnije od delegiranja sudije za utakmicu i pritiska koji su vršili da to ne bude Proensa, je činjenica da smo, izgleda dobili novu vrstu trenera. Do sada smo imali dva tipa, one koji uopšte ne komentarišu sudijske odluke, i drugu grupu - kojoj pripadam i ja - koji kritikuju sudije onda kada naprave velike greške. To je ujedno i grupa koja zna i da pohvali arbitre kada dobro obave posao. A, sada, sa izjavom Gvardiole, dobili smo i treći tip trenera. Ušli smo, izgleda, u novu eru u kojoj postoje treneri - a to je Gvardiola - koji kritikuju ispravne odluke sudija - rekao je Murinjo.

                    - To je novi momenat u fudbalu - zaključio je Portugalac.



                    Gvardiola "pukao": Murinjo je j..... šef



                    I živci Pepa Gvardiole imaju rok trajanja. Popucali su u utorak.

                    Trener Barselone je na konferenciji za medije, dan uoči prvog polufinalnog dvoboja Lige šampiona sa Real Madridom, uz niz psovki, odgovorio na provokacije Žozea Murinja.

                    Gvardiolu je isprovocirala izjava Murinja, koji je za njega rekao da je "otišao predaleko i uvredio sve Portugalce" kada je komentarisao mogući izbor Pedra Proense za sudiju tog meča (izbor je pao na Volfganga Štarka).

                    "Obratio se direktno meni, pa ću da mu odgovorim. U sredu ćemo se videti na terenu. Van terena me je dobio", počeo je Gvardiola.

                    Koliko je bio besan svedoči podatak da je počeo i da psuje.

                    "U ovoj sobi (prim.aut. sala za konferencije za medije) on je j..... šef i j..... gazda. Ja ne mogu da se takmičim s njim. Takvu igru neću da igram, jer ne znam da je igram", nastavio je šef struke šampiona Španije.

                    Gvardiola je dodao da ima šta da nauči od Murinja.

                    "Čestitam im, jer su zasluženo, na terenu, osvojili pehar u Kupu kralja protiv tima koji ja vodim i na koji sam ponosan. Tada nisam optuživao sudije niti sam ikada to radio. Na terenu pokušavam da naučim što više od njega (Murinja), a van terena ne toliko. Može se igrati na više načina, njegovi metodi su veoma dobri", završio je Gvardiola priču o Murinju.
                    Last edited by Il Capitano; 27-04-11, 12:03.
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • Originally posted by Vule_89 View Post
                      Pa kada bi Real i Barselona igrali u PL,onda bi se videla prava snaga ta dva tima,ovo sto oni igraju u Spaniji se zove"trening"pa oni se uopste ne umaraju tamo...
                      Delimicno se slazem sa tobom, mada ne bih rekao za Barsu da nije istrosena, Gvardiola pravi veoma mali roster, u svaku sledecu utakmicu ulazi sa istom ekipom, tj. sa ekipom u koju je 100 posto siguran, sa najboljih 11, sto je dovelo do toga da kako se sezona odmice imaju sve vise povredjenih igraca, evo npr. juce je taj broj dostigao maksimum za ovu sezonu, mada sumnjam da se do kraja taj broj nece povecati, jer igraci se umaraju, narocito ove sezone jer bukvalno nisu imali odmor zbog SP, a bas vecina tih igraca koji igraju za Barsu je odirala najvise utakmica na istom, uz Holandjane naravno (mada i oni malo, malo pa neko povredjen, eto. nam primer Robena).
                      A pogledaj Fergija, ja se ne secam da je on dve utakmice uzastopno poceo sa istih 11, non-stop vrti startnu postavu a ne gubi kontinuitet i to u najjacoj ligi na svetu! Covek je jednostavno genije, doktor u svojoj profesiji!
                      Dakle, ne bih se slozio da Mancester nema sanse sa Spancima, po mom misljenju tu su sanse 50-50, u ostalom oni su ekipa koja je u poslednjih pet godina najvise igrala finale LS (ovo ce im biti treci put), a to svakako pokazuje njihov kvalitet, koji je nesporan!
                      Inace, da neko ne pomisli da sam pristrasan, licno ne navijam ni za jedan klub u 1/2 LS, ali cu zbog zanimljivosti pracenja, kao i zbog jedinog naseg ucesnika Nemanje Vidica, ipak bodriti ManU
                      btw. FORZA JUVE

                      Comment


                      • A sto se tice vecerasnjeg duela, blagu prednost dajem Realu-prvo zbog domaceg terena, drugo posle pobede u Kupu Kralja shvatili su da mogu da pobede tu Barsu, tj. da ta Barsa nije bauk, trece Barsa vcrs igra bez nekoliko veoma vaznih igraca (pre svega mislim na Iniestu, koji je po mom misljenju u top3 igraca na svetu, ako ne i najbolji), cetvrto na klupi Reala je lisica Zoze Murinjo i verujem da i za ovaj mec ima neko iznenadjenje za Gvardiolu, te mislim da nece uci sa istim stilom kao u onaj prosli, msm ako to uradi nece biti "Poseban" jer je ocigledno da suprotna strana ocekuje bas to od njega, siguran sam da ima zamku za majstore iz Barselone.
                        Ipka, i pored toga dajem samo malu prednost Relau, negde 55-45, jer je Barsa jednostavno Barsa, jedan od najboljih kolektiva koji je ikada istrcao na fudbalski teren!
                        Bice zanimljivo, mada ja na kladionici iskreno guram 1, ipak je 55 vece od 45
                        Last edited by Brajkula; 27-04-11, 14:24.

                        Comment


                        • Uuuum, Iniesta nije u top 3 igraca sveta.

                          Evo 5 igraca koji su trenutno bolji od njega- Ronaldo, Messi, Xavi, Gerrard i Sneijder.
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • Ma kakav Gerard on je ove sezone los,to jest stalno je povredjen.
                            sigpic
                            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                            Comment


                            • Eto neka nije on, Rooney, Fabregas, Xabi Alonso...

                              Ne kazem ja da je Iniesta los igrac, odlican je on, ali mu je lakse kada pored sebe ima Xavi-a, dok recimo Alonso drzi vezni red Reala, uvek najvise pretrci i najkorisniji je igrac jednog tima. Svaki trener bi pozeleo takvog igraca.

                              Sada ce ispasti da ne smatram Iniesta-u dobrim igracem zato sto navijam za Real, a nije tako. Jednostavno meni ima boljih igraca, mozda i nije tako....
                              sigpic

                              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                              Batica Wilshere je gospodin covek...

                              All hail the Chan-Chan man!

                              Comment


                              • Originally posted by manda View Post
                                Ma kakav Gerard on je ove sezone los,to jest stalno je povredjen.
                                Korisnik je banovan

                                Malo se D-Wade zabunio ako je mislio na ovu sezonu ,ali po meni kad je Gerrard u najboljoj formi nema mu ravnog na toj poziciji.
                                TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                                "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                                LFC:18+5=THE GREATEST

                                Comment

                                Working...
                                X