Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2010/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
    Bez vrijedjanja,ako nemate sta pisati vezano za ovu utakmicu i LP preskocite temu.
    ja vise da ga vredjam video sam dovoljno...

    Comment


    • Haha, ajde ljudi sta pricate, ne zna se ni ko igra u finalu, a vi vec kako nema sanse. Cekajte dok dođe do toga, pa onda komentarisite, a za vređanjem nema potrebe.
      sigpic

      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

      Batica Wilshere je gospodin covek...

      All hail the Chan-Chan man!

      Comment


      • Mancester je stao mogao je da zabije jos koji gol,ali cuvaju se za Arsenal.
        Danas su svi briljirali,cak je i Kerik bio fantastican.
        sigpic
        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

        Comment


        • Ma sta Vam je Salke dobija 2-5 u Manchesteru i ide u finale
          Cestitke stvarno na brilijantnoj igri,ovaj Nojer moze da bude dobra zamena za Buffona ne bi me cudilo da sutra izadje vest "Juventus zainteresovan za Nojera"
          Last edited by bice; 26-04-11, 21:57.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Realan rezulatat bi bio 6-7 razlike

            Comment


            • Originally posted by bice View Post
              Ma sta Vam je Salke dobija 2-5 u Manchesteru i ide u finale
              Cestitke stvarno na brilijantnoj igri,ovaj Nojer moze da bude dobra zamena za Buffona ne bi me cudilo da sutra izadje vest "Juventus zainteresovan za Nojera"
              Ja mislim da je sve zavrseno od sljedece sezone ce nosit dres Bayerna

              Comment


              • Ma zezam se,nego bila bi fora
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • S tim sto bi Bufon bio zamena Nojeru koji je u ovom trenutku mnogo iznad italijanskog veterana
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                  Comment


                  • Jeste iznad ali ipak je legenda Juventusa imao bi prednost. ;)
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • Analiza:
                      Fudbal, P-F, Liga šamp.: RTS-1, direktno, 26.4.11, 20,45h

                      Šalke 04 : Mančester Utd. 0:2 (0:0)

                      Komentator: Miloš Krivokapić (RTS) – VRLO DOBAR

                      POBEDA MANČESTERA “NEVIDLJIVOM TEHNOLOGIJOM

                      Početak utakmice, neočekivano (toliko) otvoren, gotovo bez perioda “međusobnog upoznavanja”, znači, znaju jedni o drugima sve neophodno... Mančester opasniji, a Nojer raspoložen za odbranu gola... U prvih pet minuta tri udarca u okvir gola, ali Nojer siguran... Desetak izglednih šansi Mančestera, ali Nojer je bio nesavladiv... Neefikasnost Mančestera (u poslednjih nekoliko utakmica), mogla bi da im poljulja (izgledalo je!) - namere... Prvo poluvreme – Nojer : Mančester 0:0...
                      Utisak: Prepoznatljiv je bio visoki presing igrača Manšestera na svakom delu terena, posebno na sredini. Runi se vraćao do svog šesnaesterca i “planirano” gubio snagu. Tada je bilo jasno da je Fergusonov osnovni cilj bio čuvanje rezultata 0:0, a juriši na gol bili su više prividni, da se ostavi utisak o želji za pobedom. Mančester je ostvario osnovnu nameru – dominacija na celom terenu, i rezultat - 0:0...

                      Drugo poluvreme: Sačuvati dominaciju i držati što više loptu u svojim nogama, beskrajnim kombinacijama, što dalje od svoga gola, sa što manje dodira lopte, da se ne napravi greška, da se ne dobije veći broj “žutih kartona”, da ne bude povređenih igrača, jer najteže tek predstoji... Očigledno prvu utakmicu Ferguson pretvara u “prvo poluvreme”, a odluka da bude doneta u Mančesteru... Jer, verovatno, tako im više odgovara, igraju protiv nemačke ekipe, i imaju kao protivnika Raula, koji može jednim potezom da reši utakmicu... Tako je izgledalo u prvih nešto više od šezdesetak minuta... Ono što se posle toga dešavalo, može se nazvati spontanom i uspešnom - “nadogradnjom”.

                      Minut 65, bila je prva direktna prilika za Šalke, sa distance, jer Mančester ih je znalački udaljio od svog gola, ali V.d.Sar je iskusan golman da bi bio iznenađen...
                      Ali, 67. minut, Rajan Gigs, na asistenciju Runija, kroz “šumu nogu” igrača Šalkea... Mančester, kao da je u tom trenutku realno zakoračio u završnicu Lige... prekidam... 2:0, goool Vejna Runija (69. minut), na asistenciju mlađanog Meksikanca Ćićarita... Napisao sam i ono: “...prekidam...”, jer pišem iz “prve ruke”, ne želeći da “redigujem unazad”...
                      Nije uspeo Mančester toliko da poboljša svoju dobro osmišljenu postavku igre, koliko je Nemcima na trenutak pala koncentracija (Ali, dovedeni su u takvu situaciju!)... Ako uspemo da se izdignemo “iznad situacije”, prvi zaključak jeste da je rezultat Mančesterovog iznenadnog ubedljivog vođstva, pre svega, plod mudre taktičke zamisli trenera Fergusona, koji nije ni jednog minuta “dozvolio” da Šalke “razvije” svoju igru, iako se utakmica odigravala na nemačkom terenu...
                      Kratko: Mančester je ispoljio bolje - taktiku, tehniku, kondiciju, kreaciju, karakter..., i još nešto o čemu prvi put sada razmišljam... To je primena, nazvaću je, “nove tehnologije” dolaska do željenog rezultata, a to je pravovremena primena prethodno navedenih elemenata fudbalske igre, ali “NEVIDLJIVO” golim okom... Metaforički rečeno! (Primenom “nevidljive” - stelt – tehnologije!)...

                      Već na poluvremenu sam mogao da “kovertiram” izmenu Runija u poslednjih petnaestak minuta pre kraja, jer bilo je jasno da ga je trener previše “trošio” za presing na igru između dva šesnaesterca... Runi je dao svoj maksimum nešto ranije od svih igrača koji su se nalazili na terenu. Bio je “najvažnija karika” pobede Mančestera... Svojim “korisnim” kretanjem je stvarao prostor saigračima, a posrećilo se najviše veteranu Gigsu, koji je nakon takve akcije i postigao efektan goool (0:1).

                      Ako neko traži objašnjenje, na primer, zašto Nani nije igrao od početka, neka se podseti njegovog pokušaja u 91. minutu, kada nije mogao da se izbori za loptu s mnogo jačim odbrambenim igračem Šalkea, ali mislim da će Nani upravo “nošen svojim navijačima” u Mančesteru, držati dovoljan deo Šalkeove ekipe pred njihovim golom, neprekidno kružeći s leve na desnu stranu, i tako čuvati rezultat s ove utakmice... Dok se ne potroši... Opet, će Mančester postići gol, jer objektivno je bolja ekipa, na svakom delu terena...

                      Šalke: nije imao nikakvu igru, bezidejno, povučeno, preoprezno, neodlučno, neočekivano slabo...

                      "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                      Comment


                      • Originally posted by Rossonero View Post
                        Ja mislim da je sve zavrseno od sljedece sezone ce nosit dres Bayerna
                        Tako je,mada se i dalje pominj Man,ali nece biti nista od toga posto je De Gea sad tu ;)
                        Iako je Nojer za mene dosta bolji..

                        Ragniku svaka cast,ovako visoko igrati protiv Mana,pa to bi samo najboljim trenerima u istoriji palo napamet
                        sigpic

                        Comment


                        • Stvarno jeste smesna izjava da Mancester nema sanse u finalu! Msm bez uvrede ali to je jednako apsurdu!
                          Mancester je jedina ekipa uz Barsu koja je konstantna celu sezonu, pored toga imaju najjacu odbranu na planeti, a i napad im nista ne zaostaje, jer kao sto je neko rekao Runi je definitivno najkompletniji napadac trenutno, a i Hernandez igra sve bolje, definitivno najbolji soping sezone, gde je ser Alex opet pokaza svoju velicinu, a kada smo kod ser Aleksa on je svakako najbolji trener danasnjice, mozda i u istoriji fudbala, tako da sve bi to bili Mancesterovi favoriti za finale! U ostalom glupo je raspravljati da li jedan MANCESTER JUNAJTED ima sanse u finalu LS ili ne, da se razumemo!

                          Comment


                          • Znalo se da je ManU favorit u ovom duelu... I opravdali su svoju ulogu, na fantastican nacin! Odlicna tecna igra...

                            S obzirom da je sve ovde reseno, nadam se da ce SAF pokusati da stupi u kontakt sa Neuer-om i pokusati da ga dovede u ManU!
                            Ko je gledao prenos do kraja, video je da je SAF prisao Neuer-u i cestitao mu...

                            Mada ne bunim se ni da dodje De Gea, koji je jos mladji od Neuer-a a fantasticno brani!

                            Comment


                            • Ali igra je ono sto mene raduje,posle dva blijeda izdanja u PL ovako odigrati,ovako nadigrati protivnika,znaci da forma nije problem,cudo je motivacija,samopouzdanje.Jos kad igraju Rio i Vida nema zime,ekipa je mirna.Ne volim Runija previse ali kad je u formi jedan je od najboljih napadaca na svijetu,mzoda i najbolji,ipak jedan je Rajan Gigs,mada je onaj gol Runijev,kakva vizija
                              sigpic

                              Comment


                              • Nojer jeste bolji trenutno zato sto je nesto stariji i iskusniji ali nisam siguran da ce imati vecu karijeru od De Gee,taj decko je jednostavno puma.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X