Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix of Spain MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    U najslabijoj kategoriji Rins i Folger deluju najjace, ali Vinales mi je velika misterija. U sva 3 treninga je bio isti obrazac - jako brz, ako ne najbrzi u prvoj polovini treninga, potom ne poboljsava vreme i pada kroz poredak. Uopste mi nije jasno o cemu se radi... Podesavanje za trku, losiji mehanicari? Uglavnom, i pored toga, smatram da ce ova trojica popuniti podijum.

    Moto2 ponovo prolazi u znaku Rabata, momak je zreo za pobedu. Espargaro se polako poboljsava, tu je, najblizi je Titu i mislim da nece dozvoliti kolegi da dodje do prvog trijumfa. Redding, Terol i Nakagami su tu, malo zaostaju, ali zaostaju, a Elias i Torres ih prate u stopu. Odatle vec pocinje blazi ocekivani pad...

    Crutchlow me je odusevio jutros, svaka mu cast, ali ozbiljno strahujem da nece moci da izdrzi celu trku u tom ritmu. Srdjan je tu spot on - kad ste na ivici, greske se mnogo lakse prave. Desilo mu se u obe trke i ne ocekujem da ce se to promeniti sutra. Rossi se malo setao po zivcima navijaca, ne znam sta je pokusavao u prvom delu treninga, ali drugi deo je prosao jako dobro i zbog toga treba da bude zadovoljan. Ako je Lorenzo zaista tako savrsen na M1 sada, Rossi realno ne zaostaje za njim. A trka tek treba da se odveze. Pedrosa je uvek u Jerezu bio dobar, dobro ide ta Honda, ali samo pod njegovim rukama. Marc, kao i Bradl se dosta muci, Bautista je u nesto boljoj relativnoj situaciji. Barbera zvani prilepak... Da, usavrsio je definitivino tu drevnu tehniku pracenja drugih vozaca, ali Espargaro je pokazao mnogo vise od njega. Sve ce to doci na svoje u trci.

    Comment


    • #17
      Kvalifikacije ce biti vise nego bitne. Kada bi ovakav poredak bio posle kvalifikacija, bilo bi to dobro za trku. Ako se na primer Kal ili Dovi ubace ispred Rosija i Pedrose to ne bi valjalo

      Comment


      • #18
        Nije ovo staza na kojoj se tesko pretice i nije ovo F1, pa da grid ima tako znacajan uticaj. I stvarno sumnjam da Dovi moze da nadje pola sekunde tek tako...

        Folger razocarao... Ponovo. Nema glavu, nikako... Salom se opet izvuce nekako. Binderu, Milleru i Antonelliju naklon do poda. A Rinsu jos vise. Momak je fantastican, pravi trkac, pobeda ga je dodatno motivisala. Ima mnogo klinaca koji pobede i misle da su zavrsili posao, ne i Rins.

        Comment


        • #19
          Nije u pitanju staza, videli smo sta se desilo u Kataru. A sto se tice Dovija, njemu je ostalo jedino da bude dobar u kvalifikacijama, tako da ne sumnjam da ce voziti na ivici. Kao uostalom i Kal

          I nije tesko obilaziti u F1, samo treba znati kako
          Last edited by crni; 04-05-13, 12:41.

          Comment


          • #20
            Au koliko je lud ovaj Kal
            Riding a race bike is an art - a thing that you do because you feel something inside.

            Comment


            • #21
              Uf, kakve lude kvalifikacije. Stvarno se ne secam kad je bilo toliko padova... Veliki je pritisak, velike su zelje, sve je islo ka ovome.

              Cal je ocigledno dobro, Dani i Vale deluju dobro. Motori ce se srediti, vidjali su oni i gore situacije. Mogao je Vale minimum do nekih 0.3s iza Lorenza, Slicno kao i Cal. U onom krugu pred pad je isto imao momenat u Ferrari krivini, nikad on u zadnjoj krivini nije gubio vise od 0.1s za Lorenzom. Dobro, fino startno mesto, svi ispred su brzi, nece ga niko usporavati. Treba ocekivati Pedrosu kao vodeceg u prvoj krivini, a onda ludilo...

              Comment


              • #22
                malo je reci da ga ne volim ali stvarno Jorge je potpuno impresivan, koliko to smireno i jednostavno deluje, bas kao sto rece Srdjan, kao da se ne trudi, kao da ide sporo a vremena sjajna... zaista ne vidim ko bi mogao da ga ugrozi sutra u nekim normlanim uslovima, mozda Pedrosa sa sjajnim startom ali cenim da ce ta eventualna prednost biti kratkog daha, nekoliko krugova...
                od stvari koje me istinski zanimaju (Rossi), vidim sansu u tome sto se Mark i Cal dosta muce tokom celog vikenda tako da se moze ocekivati u drugom delu trke da ih ipak pretekne i popne se na podijum, preko toga realno nista nazalost
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #23
                  Bravo za Rabata, celog vikenda je bio brz, dobro je za njega da je to i iskoristio. Videcemo kako ce proci u trci, podijum je najmanje sto moze da ocekuje i sve osim toga bi bio poraz. Stavise, cak bih u njegovoj situaciji i trece mesto smatrao losim rezultatom... Pol jos uvek nije na nivou, videcemo kako ce to izgledati sutra, ali mislim da moze da iskoristi Warm-Up u svoju korist.

                  Comment


                  • #24
                    tek sam sad odgledao kvalifikacije samo za MotoGP jer nisam bio u mogucnosti za ostale... Lorenzo je odlican. Mozete ga mrzeti ali covek zasluzuje sve pohvale. Vozi konstantno i ima bas elegantan stil i VEOMA retko pada. Zao mi Cala ali covek je od celika i lud je kao struja definitivno drugi omiljeni vozac pored Spiesa ofc... i zbog voznje i zbog licnosti. ostalo ste vec sve komentarisali vas 2 a i mene mrzi dalje e da, svidja mi se novi ducati definitivno

                    Comment


                    • #25
                      Nije vreme, nije tema, ali ja jednostavno moram da napisem, moram da se setim Marka... Sad sam gledao nesto, jako sam tuzan.. RIPOSA IN PACE SIC! NISMO TE ZABORAVILI <3

                      Comment


                      • #26
                        Nije lepo sto se ovo desilo Techeru, uopste mi se ne svidja Jerez ove godine. Mora ta staza da se asfaltira do sledece godine. Istrosena je i puna grba, sto je mnogo, mnogo je...

                        Steta za Rinsa i to su mi prve emocije nakon Techera. Izgledalo mi je da ima vise od Vinalesa "u rezervoaru", ali izgleda da je imao previse toga i premalo srece. Tek onda dolazi Vinales. Dobra, mirna trka za njega, rano je preuzeo vodjstvo, sto se ispostavilo kao pametan potez. Salom se provukao ponovo. Folger neobjasnjivo ponovo krenuo da pada nakon pola trke... Glava je to...

                        Comment


                        • #27
                          Svaka cast za Tita, pol pozicija, najbrzi krug i pobeda, pravi mali hat-trick za njega. I to pred domacom publikom. Sjajno... Redding se odlicno drzi, dobra trka za njega, pobedio je Espargara u Spaniji, to nije mala stvar. Pol me je razocarao danas, ocekivao sam mnogo vise od njega. Ona situacija sa Suciptom ga je svakako kostala, sramota zaista, ali opet, nije bio na nivou danas. Jos 2-3 ovako slabije trke i nece biti u lepoj situaciji. Jeste to 11 poena zaostatka u 3 trke, a jednu nije zavrsio i samim tim je pristojna situacija, ali prosto, danas je moralo bolje. Takaaki me malo podseca na Iannonea, drzi se dok ne pojede gume, a potom lagano pada. Ostali prilicno nevidljivi, Luthi se dobro drzao, obzirom da je ovo prva trka za njega ove sezone.

                          Comment


                          • #28
                            odlican Tito. ODLICAN! bas mi je drago sto je pobedio i kao sto vanja rece sto je imao hat-trick i to u spaniji. Redding je dao sve od sebe ali je Tito objasnio neke stvari tokom celog vikenda. Espargaro na kraju treci, moglo je da ga kosta ono sa Suciptom ali dobro je pa nije... Takaaki se drzi dok ne pojede gume...
                            u Moto3 pobeda vinalesa, zao mi je sto je rins izleteo, mnogo se popravio ove sezone. Techer se iskreno nadam da je dobro i zelim mu brz oporavak! Salom razocaran, kaze da je mozda mogao i da pobedi, Folger opet nestane od pola trke pa na dalje... A sad da cekamo MotoGP

                            Comment


                            • #29
                              Какав је мајстор мали.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                DZUKELA ostaje DZUKELA !!!

                                Comment

                                Working...
                                X