Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2014. - Velike promene

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Flavio Briatore šef tima, Kimi Raikkonen sa jednakim statusom kao Alonso u Ferrariju, Allison i Byrne da razvijaju bolid... zaista jebitačan tim, ali ovaj prvi bi sigurno sve pokvario jer je menadžer Alonsu.

    A jel da da je Montecemolo nahvalio Kimija?
    Mislim da se tu nebi uklapao Alonso.Jel se sećaš 2007 dok je Alonso bio u McLarenu i VN Mađarske šta su radili on i Lewis??

    U tu priču fino bi bilo staviti Hulka a ne Alonsa

    I Alonsa poslati u McLaren umesto Pereza a Massu ispaliti u Lotus ili Sauber

    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Našao sam sinoć vest na facebooku, a početni izvori te vesti sa Twittera su navodno vrlo pouzdani, da će Ferrari da objavi Raikkonena u sredu ili četvrtak sledeće nedelje.

    Takođe sam i ovo pronašao:

    "I head from the Globo TV broadcasters, working with Barrichello and Burti as commentators that Alonso broke his contract the moment he publicly complained about Ferrari.

    The former Ferrari drivers mentioned that there is always such clause in every contract drivers sign with the red team.

    So Ferrari can boot Alonso anytime now."
    Jesam li ja dobro razumio da Ferrari može dati nogu u guzicu Alonsu kada god hoće?
    Last edited by MarkedOne8; 08-09-13, 09:19.
    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

    Comment


    • #47
      Kako ljudi selektivno pamte. A kako se Nando ponasao sa Fizikom koji je isto u to vreme bio vrhunski vozac? Mnogo se forsira da je covek egoisticna budala a to nije tacno. Taj potez u Madjarskoj je bio bunt zato sto je tim forsirao klinca (zato sto je Englez) ispred tadasnjeg svetskog sampiona i coveka koji je uprkos losijem statusu bio ispred njega u sampionatu. Jeste ponosan i sujetan kao i svaka velicina u svakom sportu, ali ne rusi planski timove. Njemu nijedna vrata u F1 nisu zatvorena, cak ni Meklaren posle odlaska Denisa, a u paddocku se sve sazna, mislite o tome.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #48
        Znam dobro šta se dešavalo, ali moram da dam određenu dozu lufta toj priči da Alonso ne podnosi da deli jednak status sa ostalima. Nije isključeno da je to u vezi Alonsa samo jeftin izgovor kao što je za Kimija bila motivacija. Međutim, to što zadržavaju Masu već ko zna koliko sezona duže nego što bi trebali ipak vuče ka toj strani da Alonso ne želi da deli jednak status sa nekim jakim vozačem.

        Ako je verovati izvoru Barikela, odgovor je da. Da, Alonso je prekršio ugovor i Ferrari ima pravo da ga zameni bez ikakve nadohnade.

        Od svega ovoga bio bih zadovoljan ako se makar jedna stvar obestini, a to je da Kimi od sledeće sezone vozi za Ferrari.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #49
          Masu drze iz pijeteta i zato sto su cekali Sehija ili Hulka, takvu neku priliku. Mislis da bi njih dvojica imali drugaciju poziciju nego Masa? I da se Kubici nije desila ona nesreca on bi do sada bio u Ferariju i Nando se ni na to nije bunio. Tako da ono, cela prica je glupost za koju se redovno poteze Madjarska.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #50
            Originally posted by NebojsaNS View Post
            Masu drze iz pijeteta i zato sto su cekali Sehija ili Hulka, takvu neku priliku. Mislis da bi njih dvojica imali drugaciju poziciju nego Masa? I da se Kubici nije desila ona nesreca on bi do sada bio u Ferariju i Nando se ni na to nije bunio. Tako da ono, cela prica je glupost za koju se redovno poteze Madjarska.
            Pa Perez je u F1 od 2011. Ako su ga čekali, zašto ga nisu uzeli ove sezone? 'Ajde 2 sezone u Sauberu dok ne sazri, ali šta posle? Prepustili su ga McLarenu. To znači da čekanje Pereza nije bio razlog za ostavljanje Mase. Sad posle McLarena bi ga možda i uzeli kad vide da nije bolji od Batona i da ipak nije toliko jak koliko su mislili. Hulkenberg 2011. nije vozio. Ako su čekali njega, morali su da ga uzmu na kraju 2012. Prepustili su ga Sauberu. To takođe znači da Hulkenberg nije bio razlog ostavljanja Mase. Zašto se onda Masa i dalje ostavlja?

            Kubicu nikada nisam kotirao išta bolje od jake sredine grida. Mnogi su ga primećivali zbog dobre sezone 2010. sa Renoom dok je to još bio fabrički tim. Zbog te jedne sezone svi govore o njemu i stalno pitaju kad će da se vrati. Isto su tako za Sutila pričali, a Di Resta ga pobeđuje. Kubica je po meni bolji od Sutila za nijansu ili dve, ali ni jedan ni drugi po meni nisu bolji od Batona, a kamo li ostalih svetskih šampiona. Samo mi nije jasno ko je počeo tu propagandu kako je Kubica budući šampion i slično. Osim sezone 2010 ja se ne sećam ičega posebnog kod Kubice. Naravno, imao je odličnu sezonu 2008 jer je tada BMW nadohnadio zaostatak na bolidu. Hajdfeld ga je dobio 2007, pa on Hajdfelda 2008. za 15 poena. Ništa vanzemaljsko.
            Last edited by MarkedOne8; 08-09-13, 09:51.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #51
              Perez je testirao Ferari sa Bjankijem ako se secas. Dakle,sigurno je bio planiran, i to verovatno za ovu sezonu, sta se u medjuvremenu desilo ne znam, ali nekako ne zvuci realno da se Nando uplasio i stavio veto. Sa bilo kojim mladim vozacem on bi bio prvi u timu, verovatno ibez obzira na rezultate. Meni je Perez savrseno uklopljen, sa spanskog ovornog podrucja, mlad sa nekim uspesima, ne pravi probleme, standardno dobra saradnja sa Zauberom... Ja imam teoriju da je Meklaren poceo da gubi pare i sponzore, i da bi se to jos vise ubrzalo odlaskom Luisa, i da je Bernie poslao Serhija (zapravo Slima i Telmax) kao zlatni padobran. Medjutim, to je bas teorija zavere iako ne potpuno neverovatna u danasnjoj F1, nazalost.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #52
                Nisu ga cekali, ali su imali uvid u njegove mogucnosti. Testirao je za njih, radio u simulatoru... Ovo sto postize u McLarenu je znacajan napredak u odnosu na proslu godinu.

                Hulk je bio slobodan 2011, ali mesto u timu nije. Simple as that. Hulk, koji je u to vreme bio vise pod rukom Mercedesa nego bilo koga drugog i koji je kao jedini rezultat iza sebe imao pol poziciju na mokroj stazi u Brazilu 2010. Sta je to? Nista, a sa druge strane Massa, koji je 2008. umalo bio sampion.

                Kubica je imao predugovor za 2012. sa njima. Jel to nesto znaci? Da, znaci mnogo. Znaci da Massa nije bio opcija, simple as that. Znaci i da je Alonso stao uz Kubicu, simple as that. Zasto je sa Massom produzen ugovor za ovu godinu? Zato sto su Alonsu morali da ponude udeo u odluci, jer mu duguju titulu iz 2010. i jer niko drugi u to vreme nije bio sigurno jak vozac. Isto to sto je propalo sa Kubicom - evo, kazi sa kime bi ti, mi nismo sigurni. I sta, on ce da kaze - dovedite mi nekog klinca, za koga nije provereno da li je brz ili ne, umesto vozaca kome znamo mogucnosti i koji bi mi pomogao u borbi za titulu? Ne, to niko nece reci, narocito ne velicine od vozaca. Mnogo je vise stvari tu u igri od pukog posmatranja crno-belo...

                Kubica, sa druge strane, je izuzetan vozac. Mislis li da bi Mecka trazila njega u tom losem stanju kao vozaca za simulator da je u pitanju los vozac? 2007. mu je bila prva puna sezona u ekipi. Imao je stravican udes u Kanadi. odjedno, udesi nisu nista lose, zar ne? Vratio se sledece godine i pobedio tamo. Spletom okolnosti, ali je pobedio... Vozi reli, pobedjuje mnoge stalne reli vozace, to je jasan znak brzine. Isto kao i Rossi, koji je jos impresivniji obzirom da vozi motore, a ne neki vid cetvorotockasa... Sezona 2010. nema veze sa pogledom na njegove mogucnosti, samo ih potvrdjuje...

                Pogled na Madjarsku 2007. pokazuje spremnost osobe da preispita svoje stavove i da (ne)prihvati cinjenice. Nema potrebe obnavljati gradivo, moze da veruje ko u sta hoce, cinjenice se nece promeniti...

                Nebojsa, Bernie je imao uticaja u Lewisovoj odluci, zasto ne bi imao i u Perezovoj? Narocito sto Ferrari nije tako ozbiljno usao u pricu sa njim, lako je promeniti neciji stav u tom slucaju...
                Last edited by Vanja #66; 08-09-13, 10:01.

                Comment


                • #53
                  Button je rekao da je McLaren zainteresovan za Alonsa
                  If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                  Comment


                  • #54
                    TV-channel RTL from Germany says they have found out that Kimi signed Ferrari deal last wednesday and Di Montezemolo wants to announce it very soon after Monza.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Sve se više zakuhava.Jedva čekam da priznaju da su potpisali sa Kimijem a Alonsu dali nogu
                      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Nikoletina View Post
                        Sve se više zakuhava.Jedva čekam da priznaju da su potpisali sa Kimijem a Alonsu dali nogu
                        Zasto bi Alonsu dali nogu, imali bi 2 od 4 najbolja vozaca na gridu. Sledece sezone kada ce biti reset performansi to ce biti zlata vredno. I prekini otvoreno da hejtujes Alonsu, pocinjes jako da mi ides na zivce.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Zasto bi Alonsu dali nogu, imali bi 2 od 4 najbolja vozaca na gridu. Sledece sezone kada ce biti reset performansi to ce biti zlata vredno. I prekini otvoreno da hejtujes Alonsu, pocinjes jako da mi ides na zivce.
                          Zar ti misliš da će Alonso i Kimi moći biti zajedno u timu?I da li ti zaboravljaš da je KIMI zadnji Ferrarijev šampion???
                          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Nikoletina View Post
                            Button je rekao da je McLaren zainteresovan za Alonsa
                            Oduvek sam znao da se cudne stvari odvijaju u Jensonovoj glavi

                            Comment


                            • #59
                              Jao ljudi kako je Edie Jordan silovao Erica Boulliera!!!
                              Pogledajte ovo!

                              https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

                              Unakazio ga je!

                              Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Naravno, posto smo davno apsolirali da Kimi ne moze da pogresi nikada. Kako moze krivica da bude na startu na vozacu ispred?
                              Išli-su-pa-ra-le-lno. Išli su paralelno!

                              A kako vozač ispred može da bude kriv, pitaj Alonsa za brake-test tehniku iz doba Renoa.

                              Vanja, ako ti neće da praviš screenshotove, ja hoću malo kasnije.

                              A vi koji sada branite Pereza prošle godine ste pljuvali i krivili Grožana. Niste objektivni.
                              Last edited by MarkedOne8; 08-09-13, 15:54.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                AMuS kaže da je ugovor/dogovor već rešen.

                                http://www.auto-motor-und-sport.de/f...i-7693815.html
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X