Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2014. - Velike promene

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • i interesuje me kako ce sauber izgledati.. tj boje.. ko im je ove sezone glavni sponzor ?
    www.balkansimracing.com/forum

    Real cars. Real racing. Dobrodosli

    Comment


    • Nisam siguran da će se puno toga promeniti u odnosu na prošlu godinu, tj. ne mislim da će imati nekog većeg sponzora... One ruske veze nisu bile tako jake...

      Comment


      • ove sezone svi znamo da su formule ruzne .. ali da su pametniji mogli bi prekriti tu ruznocu sa nekim lijepim detaljima.. mcm je imao sansu ali nisu uradili .. one drzace nosa da su ofarbali u crnu izgledao bi bolid savrseno.. kao sto sam prije postavio slike..
        www.balkansimracing.com/forum

        Real cars. Real racing. Dobrodosli

        Comment





        • If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

          Comment


          • A mogli su majku mu ljudski da kažu da će odraditi prezentaciju 24h nakon Ferrarija...

            Ne vidi se puno toga, obzirom da su ostavili na sajtu jasan znak kako će nos izgledati, sve očekivano... Mali otvor iznad vozača, očekivano zbog Ferrarijevog motora. Isto će tako i Marussija izgledati.

            Comment


            • Ala su nos zasrali
              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

              Comment


              • Pa šta si očekivao? Ovo još i izgleda pristojno, lepše mi je nego McLarenova varijanta, mada uopšte mi ne izgleda preterano efikasno. Ali ne može se puno reći samo na osnovu ove dve slike...

                Comment


                • bola grida ce biti iste boje
                  www.balkansimracing.com/forum

                  Real cars. Real racing. Dobrodosli

                  Comment


                  • http://f1.f-e-n.net/images/f1/2014/2...de_2014_A4.jpg

                    http://f1.f-e-n.net/images/f1/2014/2...de_2014_A4.jpg

                    Baš su velike slike, neću da preopterećujem stranicu sa njima. Evo ih i Sutil i Esteban...

                    http://f1.f-e-n.net/images/f1/2014/2...elmet_2014.jpg

                    http://f1.f-e-n.net/images/f1/2014/2...elmet_2014.jpg

                    Comment


                    • Spoiler
                      Obrisao sam one poruke i moju sramotu sa Mercedesom.


                      Šaljive slike s nosevima stavljajte u smešnu temu - http://www.sportklub.info/forum/show...67#post1170167

                      Ma da mislim da smo dosta toga već videli a i da imamo bolji materijal za pisanje. Ipak smo mi, barem tako ja smatram, po nivou svesti iznad drugih foruma.

                      -----------------------------------------------------------------------
                      E sad šta je meni zanimljivo. Viđaćemo veće maksimalne brzine ove godine. Iskreno mi je drago što nestaju coanda i produvani izduvi. To mi je previše veštački potisak. Nije ništa manje veštački koliko su preticanja uz DRS veštačka. Vremena krugova se očekuju da opadnu u početku. Ne puno. Moja predviđanja su 1,5 do 2,5 sekundi. To je moja procena u vidu proseka. Na nekim stazama će vreme biti možda čak i brže, a na nekima i po 3-4 sekunde sporije. Dosta zavisi i od toga kakve je gume Pirelli napravio. Preticanja će biti lakša zbog višestruko veće energije koja će biti na raspolaganju iz ERS-a nego što je bila kod KERS-a. Tome dosta doprinosi Heat Energy Recovery System , koji se sad zove MGU-H, koji omogućava neograničenu iskorišćenost. Veoma zanimljiva tehnologija pošto znamo kolike se temperature stvaraju u motorima. Nadam se da tu nisu nešto kardinalno pogrešili u pravilniku pa da neko dominira samo zbog toga.

                      I da, imam pitanje. (Vanja?)
                      Pominje se da je ograničena količina goriva 100kg benzina po trci. A negde se pominje 100 kg/h dozvoljeni maksimalni protok. Znamo da trke traju lagano više od sat vremena. Šta je od toga tačno? Ako važe oba pravila, predpostavljam da se misli na ono da ni u jednom trenutku ne sme motor da ti bude ‚‚overklokovan" kako je Renault radio proteklih sezona.

                      Last edited by MarkedOne8; 26-01-14, 18:49.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • MGU-H je fensi naziv za spajanje turbine sa baterijom, ukratko... Nema tu puno filozofije, što se većom snagom vrti turbina to je bolje. Količina energije koju on može da ubaci u bateriju je neograničena, a za MGU-K je tih 4 MJ. Ako sam dobro skontao, energija sa MGU-H će se praktično konstantno dovoditi u elektromotore i biće korišćena sa gasom, a MGU-K će se kontrolisati sa dugmetom, kao i do sad. Očekuje se da će na ne malo trka MGU-K moći da se koristi manje od tih 33,3 sekunde, prosto jer se ne provodi toliko vremena na čistom gasu.

                        Što se tiče protoka, oba su ograničena. 100kg/h je maksimalni dozvoljeni protok, koji će praktično biti korišćen u kvalifikacijama, a 100kg je ograničenje za trku. Odnosno oko 65kg/h za prosečnu trku od oko 95-100 minuta. E, to će biti umetnost ostvariti, tu će inteligentniji vozači moći mnogo da dobiju, oni koji će u sporijim krivinama koristiti MGU-K u većoj meri nego sam motor, npr... Fry očekuje da će neke od trka moći da se voze gasom do daske (Monaco, npr, što je odlično), ali na nekima će biti pakleno, Spa i Monza najverovatnije. Akcenat će ove godine biti na pouzdanosti i efikasnosti...

                        Jedna od priča koja se pojavila u italijanskoj štampi je da Ferrarijev motor pravi najveći obrtni moment, a po potrošnji goriva i snazi je između Mečke i Renaulta. Shelby je odavno rekao za šta služi snaga, a za šta obrtni moment. Nadam se da ovo nije još jedno potpuno neosnovano busanje u grudi italijanske štampe...

                        Inače, u Jerezu se polako okuplja ekipa... Red Bull i McLaren su dopremili šlepere, ali nema potrebe da se pokazuju njihove slike... Ali evo malo VJM07...







                        Bočni usisnici su jako uski i jako široki, kao i cele bočne strane...

                        OK, u međuvremenu sam video kamione i svih ostalih timova, tako da će biti prisutni svi osim Lotusa... Ovo prosto moram da ostavim, jače je od mene...



                        http://www.f1today.net/en/photos
                        Last edited by Vanja #66; 26-01-14, 19:21.

                        Comment


                        • Dakle, Sauber nam nije mnogo otkrio. Opet po meni ispod prosečan i nekarakterističan paint-job za taj tim. Lepši su bili kad su bili beli sa crnim. Al' dobro.

                          Meni Ferrari F14 T izgleda sve lepši svaki put kad ga opet proverim da li je zaista ružan. Pogotovo na videu u Ferrari temi što je stavila Olja. Oni su nama servirali render pod laboratorijskim uslovima. Na stazi pri onoj brzini se neće videti ni da je konkavan n ništa. Ta jarka crvena pomaže da se obline slabije primećuju, što je dobro u ovom slučaju.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Svaka cast kolege ,vidi se da ste inzenjeri stvarno je zadovoljstvo citati vase diskusije moze mnoogo toga da se nauci....ma ja vise neverujem nista ni Ferrariju a tek italijanskoj stampi nista ,mnogo puta su nas lagali hocu REZULTATE POBEDE = TITULU
                            sigpic http://caseystoner.com.au/

                            Comment


                            • Džoni brate tu si u pravu i 2009 i 2011 su se dičili idemo na titulu ovo ono a na kraju po jedna pobeda
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment


                              • 2009. se nisu dičili ni malo, a 2011. su ušli u testove sa idejom da idu najbrže očekujući da će i ostali, pomislili da je to to i rekli - super, najbrži smo... Od tad im se to nije dešavalo, a ove godine ne verujem da će se iko ususditi da to kaže. Sa druge strane, alko se može desiti da testovi ove godine budu validniji nego pre, jer će ceo bolid morati da se testira na maksimalnom opterećenju pre trka. Ne verujem da će krenuti maksimalno već sutra, pa ni do kraja Jereza, ali u Bahreinu će biti dosta zanimljivije i korisnije pratiti testove...

                                Izgleda da će ovaj nos na F14 biti samo u Jerezu, spremaju ekstremniju varijantu za Bahrein, koju izgleda nisu stigli da spreme za crash-test do sad. Isto, neki španski mediji tvrde da je Ferrari uštedeo pola kile ne farbajući zadnji kraj, to uopšte nije tako malo...





                                Last edited by Vanja #66; 27-01-14, 11:47.

                                Comment

                                Working...
                                X