Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA PLAYOFFS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam utisak da Kevin Garnet ne treba da odigra još jednu sezonu za Seltikse. Prvo mislim da nije slučajno to što je Deni Ejndž odlučio da prvo razgovara sa Polom Pirsom, pa Kevinom Garnetom, i na kraju sa Glenom Riversom. On planira velike promene u timu, to je već očigledno i pokušaće da prvo sredi situaciju sa igračem koga može prvo da se otarasi.Izvinjavam se ako sam pregrub. Naime Boston može u nekoj kombinaciji otkupiti ugovor Pirsa, a izgleda da Ejndž misli da Pirs ili ne može dovoljno da pruži sledeće sezone da bi ekipa ušla u plej-of i pružila dobru igru barem u prvom kolu doigravanja, ili pak misli da za taj novac koji njemu daju Seltiksi on može da dovede neka pojačanja ali samo ako Pirs ode. Poznato je da u NBA ligi centri u neku ruku duže traju, jer visina je uglavnom nenadoknadiva, a u današnjoj NBA ligi (dobrih)visokih igrača nikad dosta. Sve ovo je po meni i argument što i Pirs možda treba da se povuče,uz još jednu vrlo važnu stvar.Ova generacija zvezda Bostona, ili ''Velika trojka'', koja je kasnije postala i ''Velika četvorka''(realno gledano) je počela da slabi onog momenta kada je Deni Ejndž doneo,po mom mišljenju,istorijsku odluku da menja Kendrika Perkinsa i Nejta Robinsona za Nenada Krstića i Džefa Grina. U tim je došli i Karlos Arojo,Troj Marfi i Saša Pavlović više kao reezultat povreda nekih igrača koje je trebalo zameniti(Džermejn O'Nil i Šakil O'Nil). Počeo je, čini mi se, samo jednim potezom,obnavljanje tima(i to uveliko) bez obzira na povrede, a da to nije ni znao.Sećam se kao da je juče bilo kad su posle meča Seltiksa sa ne znam tačno kojom ekipom, pitali Pola Pirsa u svlačionici šta misli o odluci koja je doneta da se Perkins pošalje u Oklahomu. On je sa nevericom na licu odgovorio.''Samo se nadam da znaju šta rade''.Ekipa je teško podnela odlazak Perkinsa koji je navodno tražio više novca.Š. O'Nil je bio povredjen ali je Ejndž izgleda začudjujuće više verovao u njegov doprinos timu(Šek je 6. marta punio 39 godina) nego u Perkinsa.A uz to to je bila ona sličan igra kao sa Hauardom, ako ne dobije onaj novac koji želi, otići će kao slobodan agent i za njega nema zamene na tržištu slobodnih igrača na leto. Hmmmm...Ja sam uvek pristalica teorije da je bolje zadržati igrača koji je deo jednog nukleusa koji ste uz mnogo sreće stvorili i pokušati da osvojite još jednu titulu,pa makar ga izgubili na leto, iako je povredjen,kao i sam Š. O'Nil, nego da ga menjate i dovodite u ekipu dva nova igrača koja bi trebalo da igraju važnu ulogu u timu. Krstić je bio bitan za reket naravno,a to je ključni deo terena za Boston,ipak. Džef Grin kao talentovani strelac bio morao da preuzme dosta odgovornosti u plej-ofu jer velika trojka stari...Na kraju se u samom plej-ofu čini mi se i Ražon Rondo povredio, i to je uticalo na poraz od Majamija u drugom kolu plej-ofa sa 4-1.Ali pre svega je uticalo to što su Seltiksi odjednom postali promenjeni tim, koji traži svoju igru. U vreme te razmene igrača su imali skor 41-14,a na kraju sezone 56-26. Da su ostali u istom sastavu, verujem da bi otišli do Velikog finala. Velika četvorka je teško podnela odlazak Perkinsa(posebo Rondo) i kao ljudi i kao igrači. Ovo je po meni dokaz da Deni Ejndž nije dovoljno verovao u svoj tim tada,kada su igrali odlično, pa je napravio razmenu ne uvidjajući još jednu stvar koja je danas izgubljena u NBA ligi.A to je TIM. Ne ,ne skup dobro poklopljenih zvezda sa svim njihovim igračkim sposobnostima i karakterima(da ne upotrebim težu reč), već jedna mala družina koja je učinila velike stvari, i imala volje i snage da učini još više. Zbog toga mislim da i Garnet treba da odustane od još jedne sezone za Seltikse isto kao i Pirs,jer ma se vrlo lako može desiti da,ako se povrede,ili ne budu ispunili očekivanja Denija Ejndža, ili tim ne bude igrao dovoljno dobro po njemu, oni mogu biti poslati u neki drugi tim, i završiti karijeru na, po meni,jedan neslavan način. Sva tri igrača koja su došla u ''Veliku trojku'' su žrtvovala svoj status vodje tima,ili najboljeg strelca zarad titule. Deni Ejndž je pošto je poslao Perkinsa u Oklahomu ''okrnjio'' reket Seltiksa i uz mnoge promene koje je pokušao,nije uspeo da napravi opet takvu snagu u reketu koju je nekad imao. Bez obzira na sve povrede igrača Bostona koje su ih omele u reg. sezoni i u plej-ofu. To je bio nesvesni početak kraja ''Velike trojke''. Ono što su uradili u prošlogodišnjem plej-ofu protiv Majamija kada su od 0-2 došli do prednosti od 3-2 u seriji(i kasnije izgubili seriju) je bio poslednji podvig ove ekipe. Onda je i Rej Alen izgubio strpljenje i otišao u Majami. Ili je jednostavno uvideo da je to bio poslednji podvig ovog tima. Garnet, Pirs i Rondo su i to teško primili, i to još jednom pokazuje koliku grešku je Ejndž napravio godinu dana ranije.
    Sličnu grešku je po meni napravio i Džo Dumars kada je zamenio Čonsija Bilapsa za Alena Ajversona u novembru 2008. Iako je Dumars rekao da je to jedna od najtežih odluka koje je doneo kao generalni menadžer tima, zamenio je igrača koji je tu ekipu,koja se po meni nikada nije potpuno navikla na trenera Flipa Saundersa, držao na okupu. Antonio Mekdajs je bio deo trejda ali se iste sezone vratio u Detroit. Čonsi Bilaps,vodja ekipe, Mr.Big Shot, koji je svoje saigrače iz prve petorke(Rašid Valas,Tajšon Prins, Ričard Hamilton,Antonio Mekdajs) nazvao ''braćom za ceo život'' je zamenjen za Alena Ajversona koji ima potpuno drugačiji stil igre i potpuno drugačiju ulogu u timovima u kjima je igrao. Pistonsi su pali u igri i u prvom kolu plej-ofa su poraženi od Klivlenda sa 4-0. Ajverson ih je napustio posle te sezone,a otišli su i Rašid Valas i Antonio Mekdajs. Ovaj tim je od sezone 2002/2003 do sezone 2007/2008 učestvovao u šest finala konferencije, osvojio jednu titulu(2004) i izgubio jedno Veliko finale(2005). Na papiru još uspešniji tim od Bostona sa ''Velikom trojkom''. Možda i bolji šampionski tim(2004) sveukupno.

    Pogledajte Spurse danas. Šta god da urade u Velikom finalu, Greg Popović i pored svih problema koje je imao sa Tonijem Parkerom, a bilo je i priča tokom Velikog finala 2003(sećam se toga dobro,čak je bila priča da će da ga menjaju za Džejsona Kida, iz Nju Džersi Netsa koje su Spursi pobedili u tom finalu), opet nije razbio nukleus tima. Samo ga je dopunjavao oko svoje ''Velike trojke''. Ironija, ili ne...Deni Ejndž nije dovoljno verovao u družinu od pet igrača koju je sastavio i koja je donela titulu Bostonu. Mislim da Pol Pirs i Kevin Garnet ne treba da mu veruju sad, kad su na samom kraju karijere,kada mogu da pruže najmanje, jer on nije verovao dovoljno u tim koji su oni sa Rondom i Alenom vodili, i koji je mogao da ode do Velikog finala, i kad su njih dvojica mogli da pruže mnogo,mnogo više...Žalosno je, i možda nekorektno što ovo moram da kažem,ali to je jače od mene.
    Last edited by pemarinkovic; 01-06-13, 00:58.
    ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
    -Bob Knight

    Comment


    • Birdman suspendovan za sledecu utakmicu. Potpuno zasluzeno, a bice zanimljivo ako Bosh opet udje u probleme sa faulovima..

      Comment


      • David West missed shootaround with an upper-respiratory infection but is expected to play in Saturday's Game 6.
        Dwyane Wade says his ailing knee has "good and bad" moments.
        Chris Andersen said he has no regrets about the Game 5 foul that got him suspended for Saturday's Game 6.
        Kobe Bryant (Achilles) has started walking on a weight-bearing treadmill while wearing his special "medical Mamba" shoe.
        Danilo Gallinari surgery is delayed, forward may be out longer
        Jazz F Marvin Williams needs surgery on his right heel and will be out six months.
        Wesley Matthews received a PRP injection in his right ankle this offseason.
        New Raptors GM Masai Ujiri's first order of business will be shopping Andrea Bargnani to the entire league in hopes of moving him before July 1, ESPN's Marc Stein reports.
        ESPN's Chris Broussard says the Hawks could potentially try to acquire both Chris Paul and Dwight Howard in free agency.
        Brandon Jennings called the Bucks' hiring of Larry Drew a "great pickup" on Twitter on Friday.
        Clippers, Hawks reportedly interested in David West if he decides to leave the Pacers
        The Clippers say the decision to part ways with Vinny Del Negro was an "organizational decision" and not done at the request of Chris Paul.
        The NBA has set a deadline for the Kings' new ownership group to build an arena in Sacramento.
        Dwight Howard has already talked to James Harden and possibly Chandler Parsons about joining the Rockets, sources tell HoopsWorld's Alex Kennedy.
        Kings owner Vivek Ranadive recently felt out Larry Bird's interest in Sacramento's general manager job, sources told ESPN.com's Marc Stein.
        The Nets have reportedly made preliminary contact with Jeff Van Gundy regarding their head coaching vacancy.
        Ginobili: ‘I’m not planning on retiring’
        Steve Nash fights to keep ex-wife from moving to California
        Former NBA star Mookie Blaylock critical, 1 killed after wreck

        Comment


        • Inace, upravo kruzi vest da je Boston na deadline-u probao da dodje do Millsap-a ili Jefferson-a, pitanje koliko bi im to pomoglo i koga bi se odrekli.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • Clevland je bio pokusao da dovede Aldridgea za Thompsona i prvog pika. Naravno da su odbijeni.
            Vjerovatno ce biti odbijeni i za onaj pokusaj da dovedu Lovea.
            sigpic

            Comment


            • Prica se da ce pokusati da dovedu i Pekovica koji je RFA na leto.

              Comment





              • Hibbert po meni zlata vredan lik u ovoj seriji. Heat kroz celu seriju ocajan, svi sem LeBrona. Ipak morace Indiana da odigra perfektno u 7. utakmici za prolaz u finale
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Dobro stivo i jos bolja prica o igracu koji je najvise napredovao ove sezone.

                  http://www.sbnation.com/longform/201...-playoffs-2013
                  sigpic

                  Comment


                  • LeBron over last two games: 59 points on .542 eFG. Wade+Bosh combined over last two games: 32 points on .338 eFG.
                    Big 3 , Vejdara brat, top 5 bekova ikad

                    Comment


                    • Kralj, ali flopping-a.

                      Comment


                      • Nek mi posalje neko na pm link cele tekme. Odlgedao sam samo do poluremena sinoc.
                        sigpic

                        Comment


                        • Хипотетички. Да прође Мајами...
                          На коју фору би могао да добије Спарсе? Распадају се и овако, само им Леброн игра. А ако се узме у обзир да ће одмарати 2 дана, а САС лади болс 9 дана тек онда не видим како може да их добију.
                          Значи, ови су лоши, и уморни су, и само им Џејмс игра, и у финалу ће да игра само он, и како може само он да добије Сан Антонио?
                          Arise, Serbia!
                          You fell asleep long ago,
                          And have lain in the dark.
                          Now wake up
                          And rouse the Serbs!


                          sigpic

                          Comment


                          • To nema toliko veze s umorom. Prosle sezone krv propisase protiv Boston-a, pa razvalise OKC u finalu. Ako ovako budu igrali i u finalu, onda teska vajda za njih, ali cisto sumnjam da ce bas ovoliko da budu u kanti.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ма умор је само један фактор. Кажем, тренутно само Леброн игра, и они са оваквом игром нема Бога да добију Сан Антонио. Е сад, ја стварно не знам како ће они од једном да се препороде и да почну да играју нешто много боље.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment


                              • Pa pauza vise SA-u ne odgovara. Izgubili su takmicarski ritam sa 9 dana pauze. Ko god da upane sa istoka, imace prednost u prvom mecu. Pogledaj sta se desilo sa Heatom posle kad su igrali protiv Bullsa u prvi mec posle vise od nedelju dana pauze.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X