Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA PLAYOFFS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najgori matchup za SA bi bili Clippersi, moras da razumes pojam matchup, ne gleda se snaga protivnika vec odnos vrlina i mana. Clippersi imaju odlicnog defanzivnog pleja koji moze da prati Parkera oko screenova, koji bi ga terao da se umara sa defanzivne strane (to je ono sto Conley nije imao i dobar deo zasto je Memphis tako lako pukao), imaju duzinu i atlete da zaustave Duncana i da izdominiraju skok, dovoljno dugu klupu da izdrze one prazne minute, dovoljno ofanzivnog potencijala da isprate realizaciju i dovoljno dobru tranziciju da matorcima ispadne jezik oko petog meca. Ali hej, kome ja pricam?
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by NebojsaNS View Post
      Najgori matchup za SA bi bili Clippersi, moras da razumes pojam matchup, ne gleda se snaga protivnika vec odnos vrlina i mana. Clippersi imaju odlicnog defanzivnog pleja koji moze da prati Parkera oko screenova, koji bi ga terao da se umara sa defanzivne strane (to je ono sto Conley nije imao i dobar deo zasto je Memphis tako lako pukao), imaju duzinu i atlete da zaustave Duncana i da izdominiraju skok, dovoljno dugu klupu da izdrze one prazne minute, dovoljno ofanzivnog potencijala da isprate realizaciju i dovoljno dobru tranziciju da matorcima ispadne jezik oko petog meca. Ali hej, kome ja pricam?
      Okc? Mislim da sa Russelom (sta bi bilo kad bi bilo) SA nikako ne bi mogao da dobije OKC posto bi imali prednost domaceg terena.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by Branislav View Post
        Lakers-e ne uzimam za ozbiljnog protvnika, a ako su protiv GSW-a morali dati 100% svojih mogucnosti onda je to bedak. Mislim da jos nisu dovedeni do tacke da moraju da "puze" po parketu kako bi dobili tekmu. Memphis su pocistili lagano. Ako je Heat-u najgori matchup SA onda to isto vazi i za njih. Heat bi mogao da iz njih izvuce onaj maksimum po kome bi se videlo koliko zaista vrede. A ja tvrdim da vrede manje od Heat-a.
        Pa nisu oni odvaljivali protivnike po 40 razlike, pa da su nekog pocistili lagano.
        Protiv tog istog Memphisa su igrali dva produzetka. Mislim, ako je to lagano
        ciscenje, onda ne znam sta smatras za muku. Ili pak sve ekipe samo protiv
        Heata igraju 100%, i samo Heat daje 100%, ostali niko nista. Sto se i igra
        liga uopste? Vidim da i Indijanu tuku sa 4:0.

        Mislim, da stvari svedemo na realnost, LeBron bi bio contender i sa ekipom
        Sacrementa, ali ako on mora da iz utakmice u utakmicu glumi Supermena
        da bi Heat prosao dalje onda jebes takvu ekipu, i taj prsten. Covek umire
        na terenu, daje maximum, dok vise od pola ekipe ladi jaja u fazonu: "Ma,
        ulazimo u finale, sta se cimamo".
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • @Chofy

          Iskreno, ako pogledamo ovaj PO, prednost domaceg terena i nije toliko bitna, nemam sada statistiku, ali bilo je mnogo dobijenih meceva u gostima. Jedini sedmi mec je otisao gostima, i to u vrlo blizu seriji gde bi domaci teren trebalo da bude presudan.

          Sto se tice OKC, slazem se da bi bili jako nezgodni, ali im fali klupa i Harden u odnosu na proslu sezonu. To bi se osetilo u ovom PO, i sa zdravim Russom. Mislim da su Clippsi mnogo bolji u tranziciji i da bi tako predstavljali najveci problem. Sve bi se pretvorilo u borbu za kontolu tempa. Ne shvataju ljudi koliko su Clippsi nezgodan i opasan tim, ali su naleteli na jedini tim na zapadu uz zdrave Lakerse koji moze da ih unisti unutra.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Originally posted by NebojsaNS View Post
            Najgori matchup za SA bi bili Clippersi, moras da razumes pojam matchup, ne gleda se snaga protivnika vec odnos vrlina i mana. Clippersi imaju odlicnog defanzivnog pleja koji moze da prati Parkera oko screenova, koji bi ga terao da se umara sa defanzivne strane (to je ono sto Conley nije imao i dobar deo zasto je Memphis tako lako pukao), imaju duzinu i atlete da zaustave Duncana i da izdominiraju skok, dovoljno dugu klupu da izdrze one prazne minute, dovoljno ofanzivnog potencijala da isprate realizaciju i dovoljno dobru tranziciju da matorcima ispadne jezik oko petog meca. Ali hej, kome ja pricam?
            Ne znam kome pricas? Valjda svima koji citaju ovaj deo foruma. Po ovome sto ti napisa, ja bih se mogao upitati kako se Heat uopste i nasao treci put za redom u finalu konferencije. I bas cudno da su u reg. delu sezone dobili svih 29 timova. Ispada, medjutim, da Heat nema nikoga i nista kako bi mogao da dobije jedan SA. Ako rese ove "gorile" iz Indiana-e, resice i SA kao i bilo koji drugi tim. Znam da bi ste voleli da SA osvoji ali ja, valjda, imam pravo da mislim da nece. A sve te pametne konstrukcije koje pravis su lepe za citanje ali samo na nivou teorije. Heat je najveci matchup za SA na parketu.
            Last edited by Branislav; 30-05-13, 00:11.

            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
            sigpic
            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
            - 4xMVP -

            Comment


            • Originally posted by NebojsaNS View Post
              @Chofy

              Iskreno, ako pogledamo ovaj PO, prednost domaceg terena i nije toliko bitna, nemam sada statistiku, ali bilo je mnogo dobijenih meceva u gostima. Jedini sedmi mec je otisao gostima, i to u vrlo blizu seriji gde bi domaci teren trebalo da bude presudan.

              Sto se tice OKC, slazem se da bi bili jako nezgodni, ali im fali klupa i Harden u odnosu na proslu sezonu. To bi se osetilo u ovom PO, i sa zdravim Russom. Mislim da su Clippsi mnogo bolji u tranziciji i da bi tako predstavljali najveci problem. Sve bi se pretvorilo u borbu za kontolu tempa. Ne shvataju ljudi koliko su Clippsi nezgodan i opasan tim, ali su naleteli na jedini tim na zapadu uz zdrave Lakerse koji moze da ih unisti unutra.
              Nekako u mecevima izmedju SA i OKC je ove godine bar, bio presudan domaci teren, skor u ovoj sezoni je 2:2 sve pobede su odneli domacini. Msm da su Clipersi i Oklahoma jedini timovi sa zapada sa kojima SA nema pozitivan skor ove sezone, ali nisam siguran.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • @Branislav

                OK Branislave, bas me zanima kako mislis da ce Heat da brani Parkera. Sa Chalmersom i Coleom? To ce biti lud provod. Sa udvajanjima Jamesa i Wadea? Odlicno u teoriji, ali onda ostavljas najbolje trojkase ovogodisnjeg Playoffa same. I tako si pecen. Opet ako gledas da pretvoris sve u tranziciju, ulazimo u onu pricu oko borbe za kontrolu tempa. To seriju jako produzava i to nam pokazuje i Indiana, kada pretvori sve u utakmicu na malo poseda i poena dobija skoro sigurno. Kako ces da ih dobijes u skoku kada je Miami najgori skakacki tim medju 16 ekipa u PO? I jos mnogo toga. Bas bih voleo da vidis kako ce izgledati ta serija. Muke tantalove.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by chofy88 View Post
                  Nekako u mecevima izmedju SA i OKC je ove godine bar, bio presudan domaci teren, skor u ovoj sezoni je 2:2 sve pobede su odneli domacini. Msm da su Clipersi i Oklahoma jedini timovi sa zapada sa kojima SA nema pozitivan skor ove sezone, ali nisam siguran.
                  Ono sto Thunder treba da brine ove sezone je da Brooks ponovo nije napravio prave promene i prilagodjavanja. OK, Russa nema, to mnogo komplikuje situaciju. Ali vidis da te recimo Pontdexter busi. Oni nista nisu uradili da izbace loptu iz njegovih ruku, da ga brane u konerima kako treba. Neverovatno mi je koliko je covek ostajao sam, a napuni te svaki put. Opet pokazuje neke slabosti kao trener kada dodje PO i serija utakmica protiv jednog tima. Mislim sve je ovo sbb kbb fazon. Jeste imao srece SA sto ne mora da igra sa OKC u punoj snazi, ali opet to ne znaci da bi Thunder prosao.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • @NebojsaNS

                    Pa i treba da budu Tantalove muke. Igra se za titulu. Kako god bilo i sta god bilo, ukoliko dodje do finala Heat-SA, a voleo bih naravno, Heat ce naci nacina da dobije SA. A ako to ne uspeju onda ce SA propljuvati krv za taj prsten (hocu da kazem da ce im biti teze nego protiv bilo kog drugog tima lige). Mozda LAC ili OKC ne odgovaraju SA u tim teorijskim spekulacijama ali kada krene tekma, mislim da i Popovic najmanje zeli Heat za protivnika. Svi igraci i pozitivne strane SA koje si naveo, mogu biti eliminisani od strane Heat-a.

                    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                    sigpic
                    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                    - 4xMVP -

                    Comment


                    • Tvoj prvi post je bio, parafraziram, da ce Heat pocistiti San Antonio kao da ne postoji. Zato kazem, Miami je jos uvek favorit, ali stavljati ih u visu klasu u odnosu na druge je potcenjivacki.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Ono sto Thunder treba da brine ove sezone je da Brooks ponovo nije napravio prave promene i prilagodjavanja. OK, Russa nema, to mnogo komplikuje situaciju. Ali vidis da te recimo Pontdexter busi. Oni nista nisu uradili da izbace loptu iz njegovih ruku, da ga brane u konerima kako treba. Neverovatno mi je koliko je covek ostajao sam, a napuni te svaki put. Opet pokazuje neke slabosti kao trener kada dodje PO i serija utakmica protiv jednog tima. Mislim sve je ovo sbb kbb fazon. Jeste imao srece SA sto ne mora da igra sa OKC u punoj snazi, ali opet to ne znaci da bi Thunder prosao.
                        Brooks je i posle gubitka Russa igrao half-court igru, i to samo sa Durantom,
                        pa jedva su prosli Houston s takvom igrom. Potpuno si u pravu, ali tako je
                        ekipa formirana, i jako tesko tu mozes napraviti bilo kakvo prilagodjavanje,
                        jer imaju nulu sto se tice raznovrsnosti igre. Ili ce ici na automatik-masinu
                        Duranta ili pustiti Russa da indijanise. Ocekivati od bilo koga drugog u toj
                        ekipi neki veci effort je potpuno suludo.

                        OKC je jump-shot ekipa, i nikad nece osvojiti prsten ukoliko ne dovedu nekog
                        ozbiljnijeg centra. Do tada ce izgledati lepo, mozda i gurati daleko, ali nece
                        osvojiti prsten. To sam pricao i pre proslogodisnjeg finala sa Majamijem.

                        Zajebani matchupovi na Zapadu i cine tu konferenciju zanimljivijom od Istoka.
                        OKC bi muku mucio sa Memphisom i da je Russ bio na terenu, jer im nikako
                        ne leze, Perkins/Ibaka ne bi mogli da se nose sa Z-Bo/Gasol dvojcem. Opet,
                        LAC bi verovatno bili favoriti protiv Spursa da su imali prilike da igraju
                        protiv njih. S druge strane Denver bi pregazio Memphis. Sve je pitanje matchupa,
                        u pitanju su nijanse, a u seriji gde se igra na cetiri dobijene utakmice mozes
                        da iskljucis faktor srece.
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Tvoj prvi post je bio, parafraziram, da ce Heat pocistiti San Antonio kao da ne postoji. Zato kazem, Miami je jos uvek favorit, ali stavljati ih u visu klasu u odnosu na druge je potcenjivacki.
                          Ne, samo sam napisao da mogu lako da ih dobiju u 5-6 utakmica i da ce im SA biti laksi protivnik od Indiana-e. A to "lako da ih dobiju" ne mislim na pociste vec da jednostavno osvoje prsten sa 3 pobede kod kuce i brejkom na strani bez potrebe za sedmom utakmicom. Nista tu nije potcenjivacki. SA je prvak Zapada i znaci najbolja ekipa Zapada. Sanse su 50/50 ali ja licno dajem prednost Heat-u, ako prodju do finala.

                          LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                          sigpic
                          RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                          - 4xMVP -

                          Comment


                          • David West has been assessed a flagrant-1 for his foul on Dwyane Wade with 5:57 left in Game 4 of the Eastern Conference finals.
                            Also, West, LeBron James and Lance Stephenson have been fined $5,000 each for flopping in Game 4.
                            Stephenson was fined for pretending (poorly) that Ray Allen elbowed him in the face in the first quarter of Game 4.
                            LeBron and West were fined for their epic rendition of synchronized flopping that will go down in the annals of flopping history.
                            Какав је флопер овај Леброн, е... само то и зна.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • Chris Bosh and LeBron James will not be inhibited by their ankle injuries and each will start Game 5 vs. the Pacers.
                              Kobe Bryant (Achilles) will have his boot removed on Thursday and will be in a "medical Mamba" shoe.
                              Bryant's Achilles rehab has gone as planned so far, but he's not close to being out of the woods yet.
                              The Cavs are looking for a scoring forward in any deal for the No. 1 pick in June's draft, according to SI.com's Chris Mannix.
                              Magic interested in trading Afflalo for LA's Bledsoe?
                              David Lee had successful surgery to repair his torn hip flexor and is expected to be ready for training camp.
                              Rockets’ Carlos Delfino has foot surgery, out 4 to 6 months
                              Hot property Hollins hopes to return to Griz
                              Brian Shaw and Jeff Van Gundy are being "strongly considered" for the Clippers head coaching job, according to the Orange County Register.
                              Bucks interview Larry Drew, Kelvin Sampson for second time
                              K. Malone to work with young Jazz big men
                              Pistons interview Bulls assistant Adrian Griffin for coaching job
                              Jackson: Lakers need to 'get back inside'

                              Comment


                              • Gledam juče onu utakmicu izmedju Majamija i Indijane i kažem: plej-of utakmica.Sjajna igra oba tima, borba, jake odbrane,a opet dosta poena. Zašto? Indijana dosta bolja u ofanzivnom skoku i postigla čak 19 poena posle tih silnih ofanzivnih skokova. Majami 12 poena iz druge šanse. Bilo je malo trojki sveukupno,ali nadahnuta igra oba tima, posebno Indijane, koja je po mom mišljenju, stekla neku sigurnost upravo tim ofanzivnim skokovima,jer su na momente previše solirali. Mario Čalmers sa druge strane držao Majami u igri, i možda je,medju svim onim faulovima, njegov četvrti bio ključan.Kad je izašao zbog tog faula, bilo je 60:57 za Majami u 3. četvrtini. A onda Indijana pravi seriju 20:10 do kraja četvrtine i bilo je 77:70 za njih. Baš u tim momentima kad je Majami preuzimao vodjstvo Čalmers je izašao. Minut i po posle njega izlazi Boš zbog povrede. On nije dobro odigrao ovaj meč,ali je interesanto da čim su se njih dvojica vratili u četvrtoj četvrtini,nekih 9 minuta pre kraja,Majami pravi seriju i izjednačuje na 83:83. A Indijana je prethodno vodila 81:72. Srdjan Radojević je rekao posle tog četvrtog faula Čalmersa da to može biti veoma važan momenat na meču. Dobar primer kako neki igrači,iako su plejmejkeri, sa samo jednom asistencijom na meču mogu kontrolisati igru svog tima. Možda košarkaši Majamija nisu očekivali ovakav otpor Indijane. Obe ekipe su na momente igrale bez nekog plana, ali je Indijana poenima posle ofanzivnih skokova i popravila te neke greške u napadu. Njima su ti poeni došli u pravom momentu. Mislim da je Majami na neki način odustao od svoje igre jer nisu koristili Lebrona Džejmsa na tom pik-ned-rolu na sredini,koji je još uvek njegov omiljeni napad.Jeste Indijana igrala dobru odbranu, ali Džejms je više napadao sa krila i pod košem, više šutirao a manje išao na ulaz(sl. bacanja). Moram da priznam da sam očekivao da on vodi igru svog tima u tom četvrtom meču. Na kraju su i Vejd i Alen loše šutirali,tako je ispalo...Indijana dobro branila reket pa Birdman nije imao svoje veče opet,iz drugog plana. U reketu Indijana bolja sa 50 postignutih poena,naspram 32 Majamija.
                                E sad, naravno,sudjenje. Prvo da kažem da mene iznad svega nervira kriterijum koji je uspostavljen tokom meča. Kao da sudije nisu htele da dozvole igračima da udju u neku veliku borbu, sa puno ''ničijih lopti'' koje treba osvojiti, sa 5-6 igrača koji skaču za loptu posle skoro svakog šuta,kao da je poslednji napad na utakmici...U ovom meču smo videli pravu demonstraciju $ternove ''ticky-tack-touch-foul'' igre. Kriterijum za srednju školu. U koledž košarci u plej-ofu sam bezbroj puta video veći kontakt i u borbi pod košem,i u borbi za ''ničiju loptu'', i u odbrani ''1 na 1''. Ne bih se složio sa našim komentatorima da je sudijski kriterijum preksinoć bio sveden na evropski kriterijum. Ne, to je novi NBA kriterijum! Praktično isti kao i u Evropi. Sve kao deo $ternove ekumenske misije ujedinjavanja NBA i Evrolige. Sad je i reket u nekim NBA dvoranama isti kao i u Evropi(nema više onih linija unutra koje označavaju NCAA reket), i obrnuto. Namerno nisam na početku rekao ''prava'' plej-of utakmica, jer su tri bela medveda svela meč sa plej-of duela na meč regularnog dela sezone, i gore od toga. Kompenzacija je bilo. Ali dok sam gledao meč juče,palo mi je na pamet kako se Lebron Džejms sačuvao od faulova, pa i ona čuvena priča da su sudije čuvale Džordana od faulova. Medjutim, Džejms je napravio 4 lične greške u zadnjih 7-8 minuta meča. Presedan! Nikada za zadnjih 20 godina na bilo kojoj NBA utakmici nisam video da jedna NBA zvezda,ma kog kalibra,napravi 4 faula za taj vremenski period.I to u 4. četvrtini. Treći njegov faul je bio posle očiglednih koraka Hiberta kad se ovaj kretao unazad. Da mu je izbio loptu,pa da sviraju.Ali nije, pa su mogli i njemu i Hibertu da progledaju kroz prste. Četvrti faul je bio na Džordžu gde je Džejms skočio u vis i dizao ruke gore dok su obojica ulazili u kontakt. Mislim da je skočio delić sekunde ranije,sa već podignutim rukama,da sudija ne bi svirao faul. Peti faul je bio na Hibertu, u gužvi pod košem,nakon ofanzivnog skoka Hiberta koji je tom prilikom položio loptu u koš. Ja nisam video zadršku Hiberta pri tom polaganju,pa mi nije jasno koliki je taj kontakt da bi se svirao faul,pogotovo što je tu bio još jedan igrač Majamija. Kako je sudija to u deliću sekunde ocenio. Šesti faul je bio kad je Džejms napravio blok gde se Lens Stivenson sapleo od njega. Ako s esećate,Džejms je potpuno isti takav blok napravio dva napada ranije,na potpuno istom mestu. Ovoga puta je malo kasnije stao sa obe noge na parket,ali pre nego što je došlo do kontakta sa Stivensonom. Da Stivenson nije pao,ne bi bilo faula.Smešno. Znam da sve ovo deluje kao traženje dlake u jajetu,ali da, sećam se ja i kada je Pol Džordž zaradio drugu ličnu grešku pošto je čisto izbio loptu Džejmsu sa ledja. Pa je Džordž Hil fauliran od strane Vejda na dva metra od sudije,na čeonoj linji kada ga je Vejd udario po ruci da mu izbije loptu,što nije uspelo,pa mu je Džejms izbio loptu i otišao u kontru,itd...Meni su ovi faulovi nad Džejmsom zapali za oko jer su se dogodili dok je Majami stizao razliku, i to sve u periodu od nekih 6 minuta aktivne igre. Ne kažem da bi Majami u suprotnom dobio meč,ne. Ali je vrlo zanimljivo kako je to uradjeno, i kada...To što zvaničnici NBA lige proveravaju floping(i kažnjavaju bre!), te ovaj ga je možda udario laktom(a beli medvedi,jadni,nisu videli),te ovaj nesportsku vrste 1(!), dovoljno pokazuje koliko i sam vrh te lige ne veruje svojim sudijama. Ta razmena tipa, igrači ne smeju da se žale kod belih medveda,a mi ćemo zauzvrat da ponudimo naknadno pošteno sudjenje za sve ''nestašluke'' igrača na utakmici koje ovi beli nisu videli, pravi jednu zbrku gde NBA upada u zamku. U tu zamku su upali još od skandala ''Donahi'', na koji se povremeno vraćam(šta ću, dežurni sam krivac za teoriju zavere) i koji je po meni koren svih ovih stvari koje danas gledamo. Moje mišljenje je da su igrači prepoznali svoju šansu u ovakvom novom NBA kriterijumu sudjenja da rade to glumatanje, a možda i prepoznali nekompetentnost nekih sudija...To govori i o ustrojstvu Lige i o ovoj mladjoj generaciji igrača. Taj isti Lebron Džejms, koji negira da je ikad glumatao faul nad sobom, kaže kako razume da to neki igrači rade,u cilju da steknu bilo kakvu prednost nad protivnikom, i zbog toga to i opravdava.
                                Da se vratim na kraju na ono glavno: samu igru,što je i najvažnije. Indijani treba neko čudo sa klupe da bi dobila ovu seriju. Obe utakmice koje su dobili ,dobili su sjajnom igrom prve petorke. Pitanje je da li će ta prva petorka moći da iznese ovaj tim do Velikog finala. Pristup igri mora biti kao u drugom i četvrtom meču, i treba konačno očekivati malo više inicijative od L.Džejmsa, pa bi u tom slučaju moža bilo bolje čuvati reket(igrati na to gde možeš nešto da uradiš) i rizikovati da te Majami dobije šutem spolja(koji još nije proradio kako zna) posle Džejmsovih asistencija. Džejmsa treba usmeravati u stranu i rotirati po slaboj strani kada on napravi svoje prvo dodavanje sa bekovske pozicije ili sa krila. Po meni je bolje tako,nego da Džejms probija posle bloka kroz sredinu, jer onda odbrana previše skuplja u reketu i teže je stizati spolja. Zašto sve to? Pa mislimda Dvejn Vejd nije dovoljno spreman da pruži maksimum u barem jednoj utakmici.Gledam ga juče na samom početku utakmice,kako triči u kontru i vidi se da je sporiji. Kad Džejms probija kroz sredinu, i posle jednog ili dva dodavanja ako dodje lopta do Vejda,on će u većini situacija da šutira nego da probije sa bekovkse pozicije(sa krila vrlo retko probija,i na to treba obratiti pažnju),a nije skroz spreman...U napadu treba igrati malo više organizovano, imali su i sreće u četvrtom meču, jer ti ofanzivni skokovi neće doći uvek u tolikom broju i u važnijim momentima. Problem Indijane je to što Majami može donekle da im parira u odbrani,ali je mnogo raznovrsniji u napadu, ima bolju pas igru. Kad smo kod dodavanja, Majami mora da se vrati svojoj igri sa Džejmsom na sredini,jer u zadnje dve utakmice to nisu radili. Treći meč su tako dobili,ali kao što sam već rekao,pristup Indijane nije bio isti kao u drugom meču. Indijana je i prvi meč odigrala vrlo dobro,ali je izgubila u produžetku. Džejms kao kreator igre u sledećoj utakmici ne bi možda iznenadio stručni štab Indijane,ali bi bio promena u odnosu na prethodna dva meča. Ne znam zašto Erik Spoelstra više ne koristi Rašarda Luisa, pa i Džejmsa Džonsa.Ja znam da oni nisu neki odbrambeni igrači,ali oni su tu upravo dovedeni da bi se tim uklopio u igru Lebrona Džejmsa, da bi ga opsluživali svojim šutevima spolja, i tako,malo po malo, skidali pritisak sa njega u njegovoj igri ''1 na 1''. Jer, ipak je i dalje reket najbitniji deo njegove igre,ali licem ka košu.



                                Četiri faula,u proseku na minut i po,za tzv.naslednika Majkla Džordana(ili nešto više od toga???)...

                                NBA:Where extended series happen(?)
                                Last edited by pemarinkovic; 30-05-13, 18:21.
                                ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
                                -Bob Knight

                                Comment

                                Working...
                                X