Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 NBA PLAYOFFS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toronto Ujiriju nudi 3-4 puta vecu godisnju platu nego Denver,
    cak se spominje cifra od oko $2-$3M, sto je amazing.

    Spremaju se opasno Raptorsi. Za par sezona ko zna.
    It is not the violence that sets a man apart.
    It's the distance he's prepared to go.

    Comment


    • Meni je Detroit simpatičan,ako izmuljaju nekog dobrog šutera...neće biti za bacanje.A za centarsku liniju im se ne sekiram.Drummond-Monroe

      Comment


      • Evo malo da se osvrnem na ove dve serije koje gledamo. Počeo bih od San Antonia i Memfisa. I ja sam iznenadjen krajnjim rezultatom ove serije, ali u isto vreme moram da priznam da je to verovatno najslabije finale konferencije koje sam gledao u ovih 20 godina koliko aktivno pratim NBA. Nije ni čudo. Prvo u NBA je na sceni ''smena generacija'', mladi timovi preuzimaju primat u celoj ligi. Memfis,Oklahoma,Čikago,Njujork, Indijana, Golden Stejt i drugi. Druga stvar je što su timovi gde su nosioci igre veterani(San Antonio,Lejkersi, i naravno Boston), na samom zalasku, ali baš. Ova ekipa San Antonia je dobila ovu seriju pošto su bili bolji u dva sastojka neophodna za uspeh u plej-ofu,a to su iskustvo i sposobnost prilagodjavanja. Klupa kao treći bitan faktor je bilo nešto u čemu su bili izjednačeni. Ponovo se vraćam na prvu utakmicu serije gde je po mom mišljenju Memfis jednom doslednom agresivnom igrom do samog kraja meča mogao da San Antoniu, barem u njihovoj podsvesti,vrati onaj osećaj iz plej-of serije pre dve godine kada su košarkaši Memfisa napravili senzaciju pobedivši San Antonio u prvom kolu plej-ofa. U drugoj utakmici su odigrali agresivnije ali su izgubili u produžetku. Treću utakmicu je Memfis počeo najbolje, veoma jako u odbrani, uz dosta nepotrebnih grešaka San Antonia, i čak kad se San Antonio vratio i na poluvremenu gubio sa 40:44, bilo je za očekivati da će onaj dobro poznati borbeni duh Memfisa doći do izražaja u drugom poluvremenu. Mene je iznenadilo da su oni tu prvo izgubili prednost prilično lako,pa još više, kad su se vratili opet nekako neobjašnjivo pali. Ne želim da umanjim značaj odlične igre Spursa,ali mislim da se u toj utakmici videlo da u Memfisu nešto ne štima. Čak i pored odlične odbrane Spursa na Rendolfu, Memfis po meni nije dovoljno koristio Marka Gasola. Jednostavno nisu koristili njegov šut spolja da malo rašire odbranu Spursa u reketu,smanje pritisak na Zeku Rendolfu, i omoguće mu da barem iz skoka u napadu postigne neke poene i stekne samopouzdanje za duele ''1 na 1'', kada se planski ide na njega. Ovako,Kvinsi Pondekster je koristio takvu situaciju i dopunjavao tu ''rupu'' u napadu Memfisa.Ali, nije to dovoljno,jer najača snaga Memfisa je u reketu i igra Memfisa je baš zbog ovoga što sam naveo delovala nekako predvidivo. Nisu Spursi toliko jaki koliko je Memfis nekako lako odustao od svoje igre,nije se prilagodio dobroj odbrani na Rendolfu, i ja tu najviše krivim Lajonela Holinsa. On je napravio sjajnuekipu ove sezone,ali i on naravno ima još neke stvari da koriguje u svojoj ekipi. S druge strane,ni igrači Memfisa nisu pokazali neki borbeni mentalitet,i to s evidelo u zadnjoj utakmici serije. Uporedite prvu četvrtinu druge i četvrte utakmice serije i sve će vam biti jasno. Ne govorim o tome kako se kretao rezultat,već o pristupu igri(omiljena reč naših trenera). Vrlo slaba odbrana na Parkeru, nije bilo nikakvih prilagodjavanja njegovoj igri. Po meni je bolje pokušati njega zatvoriti koliko je god moguće,pa ostaviti Dnakana i Splitera da se bore sa Rendolfom i Gasolom u napadu. Prebaciti težište igre tamo gde si jači. Barem pokušati. Pritisak na loptu. Ali,Parker je odigrao onako kako je hteo.Gledao sam Marka Gasola sinoć i njegov govor tela tokom većeg dela meča mi je dao znak da nije zadovoljan igrom svog tima,kao da je razočaran rešenjima u napadu svoje ekipe.U odbrani je nekad delovao mlako i rezignirano. Pokušao je nešto da uradi,nije da se nije trudio,ali kad vam je u ovakvoj utakmici glavni borac Toni Alen,jedan od najstarijih igrača ekipe, a uz njega su se ruku na srce i Pondekster se dosta trudio,onda u timu nešto nije u redu. Spursi sa druge strane odigrali koliko je bilo dovoljno. Naš komentator Darko Plavšić je rekao u jednom momentu sinoć da su košarkaši San Antonia povremeno delovali nezainteresovano(!?) Lagana utakmica, uglavnom. Nekako mislimda iako to zvuči čudno,jer su Spursi već u Velikom finalu, mi još uvek ne znamo granice ovog tima. Djinobili je odigrao samo jednu utakmicu na svom nivou, i to treću,koja je kako s esada pokazalo,slomila duh Memfisa. To je ono što me najviše čudi u ovoj seriji: Spursi jesu zaustavili Rendolfa,ali su od Djinobilija dobili samo jednu dobru partiju. To je možda i još jednom pokazana veličina lukavog Argentinca. On vas dotuče u najnezgodnijem trenutku meča. Ko god da im je protivnik u Finalu, Spursi će tek tada biti dovedeni do ivice svojih mogućnosti...
        Slična priča i na istoku. S tim što Majami u trećam meču nije ni morao mnogo toga da menja u svojoj igri.Da, tačno je, Lebron Džejms kao lider i najbolji igrač Majamija je dobio pomoć u ovoj trećoj utakmici. Ali zašto? Prisetimo se prve četvrtine te treće utakmice serije i videćemo zašto. Utakmica je počela kao šuterski trening maltene. Bez odbrane. Ono što je mene začudilo je da je Majami taj koji je prvu ''povukao'' u odbrani negde na 4 minuta pre kraja te prve četvrtine. Indijana se nekako snašla i izgubila tu četvrtinu samo sa četiri razlike(34:30 za Majami).Ali primili su 34 poena. Oni ne mogu da se u napadu nadmudruju sa Majamijem.Nikako. Tako ih neće dobiti nijednom. Ta prva četvrtina je Majmiju dala upravo ono što im je trebalo. Samopouzdanje.Ova ekipa je došla u krizu u seriji sa Bulsima iako su ih u trećem meču ubedljivo dobili. Možda su vrhunac forme doživeli odavno, pa je sada došao mali pad u igri. Medjutim, u nedelju se sve promenilo. Ranjeni lav se oporavio. Da je ekipa Indijane pristupila utakmici kao u drugom meču ove serije,od samog početka, siguran sam da bi Lebron Džejms ponovo pokušao da preuzme stvar u svoje ruke, i gledali bismo njegovu simultanku kakav god krajnji rezultat bio. Ne kažem da bi Indijana pobedila,ali bi taj meč uticao značajno na njihovo samopouzdanje, kao i na samopouzdanje Majamija u ovoj seriji. Setimo se reči Srdjana Radojevića od sinoć kada je posle meča rekao da u slučaju da je Mmefis dobio jedan od ona dva meča koja je izgubio u produžetku,ova serija bi možda išla drugim tokom. Mislim pre svega na igru. Indijana je u drugoj četvrtini trećeg meča primila 36 poena. Ja razumem neiskustvo, ali kao što Amerikanci kažu ''Choke does not make you incapable of playing defense''. Setimo se Seltiksa u šestoj utakmici protiv Njujorka u ovogodišnjem plej-ofu. Na jednom od tajm-auta Dok Rivers im kaže ''Ne brinite za napad,igrajte odbranu!''A oni gube nekih 15 razlike u tom momentu, u drugoj četvrtini, koju su završili sa 17 postignutih poena(27:39 za Nikse na poluvremenu). Ne shvatajte to bukvalno,samo da ilustrujem...Sve ovo je napravilo pozornicu za još jednu maestralnu partiju Lebrona Džejmsa večeras, i veliku priliku za Majami. Njegovi saigrači su čini mi se stekli dovoljno sigurnosti da mu pomognu u pravom momentu. Dosta će zavisiti i od igre Dvejna Vejda.
        Last edited by pemarinkovic; 29-05-13, 00:25.
        ''The will to succeed is important. But what is more important is the will to prepare''.
        -Bob Knight

        Comment


        • Bogdanović nastavlja karijeru u Brooklyn Netsima, Feneru 570.000 dolara odštete.
          Jel istina ovo

          Comment


          • NBA klub moze da isplati otkup ugovora za internacionalnog igraca
            u maksimalnom iznosu od $570,000. Fener je bio prvo cenio ugovor
            na $2M, a sad je kao pristao na $1M, sto znaci da Bogdanovic mora
            iz svog dzepa da uplati $430,000 ako zeli da zaigra naredne sezone
            u NBA. Postoji i mogucnost da Fener prihvati sumu od $570,000, ali
            nesto ne verujem u to.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Svaka cast Indiani strasna ekipa,ali budimo realni MIAMI prolazi sa 4-2,to je realnost

              Comment


              • 19 skoka više u korist Indijane, ja to nazivam realnost. Da su juče šutirali malo bolje za 3pt, lagodnije bi dobili ovo. Ako Indijana nastavi da dominira u skok igri, lagano prolazi.
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • Originally posted by papekings View Post
                  Svaka cast Indiani strasna ekipa,ali budimo realni MIAMI prolazi sa 4-2,to je realnost
                  Ne bih ja ovde iskljucio mogucnost 7-me utakmice
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Koliko ljudi na svetu je pre pocetka play offa ocekivalo finale San Antonio - Indiana? Cak i kao neki sedmi scenario.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • OKC -SAS vs MIA - NYK
                      Originally posted by Brajkula
                      Veruj meni, radi kako hoćeš

                      Brajkula, 2014. N.E

                      Comment


                      • Мени су најјачи они што су причали да нема силе да Сан Антонио стигне ни до финала конференције. Пљују по том тиму као да је Шарлот. Страшно колико их потцењују, а уопште ми није јасно, зашто.
                        Што је најгоре, и даље има њих доста који верују да је САС усрало и да ће Мајами да их угази у финалу (а не питају се уопште да ли ће Мајами доћи до финала).
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Mladen View Post
                          19 skoka više u korist Indijane, ja to nazivam realnost. Da su juče šutirali malo bolje za 3pt, lagodnije bi dobili ovo. Ako Indijana nastavi da dominira u skok igri, lagano prolazi.
                          Da nije kriterijum takav kakav je bilo bi smesno. Da najboljem na svetu na ledjima pise Durant - imam 25 kila i mnogo sam opasan igracic a ustvari sam bez Vestbruka nista, volim svoju mamu najvise na svetu ali pocinjem da pustam muda,da snimam reklamice, da prozivam rivale i dozvoljavam Memfisu da me pravi amaterom - sutirao bi 38 bacanja po utakmici.

                          Comment


                          • Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Uprava Memphisa jos uvek nije ponudila novi ugovor Lionel Hollinsu,
                              a kako stvari stoje ni nece, sve do kraja juna kad mu istice ugovor.

                              U Memphisu se nadaju da ce to tada vecina NBA timova naci trenere,
                              pa ce time i cena Hollinsa drasticno opasti, dok su u medjuvremenu
                              izdali saopstenje da nedozvoljavaju Hollinsu kontakt i pregovore sa
                              drugim NBA timova dok je ugovorno vezan za Memphis.

                              Zaista bedno za ekipu koja je igrala finale Zapada, i od koje je bas
                              Hollins napravio contendera bukvalno ni iz cega. Hollins je izjavio
                              kako zeli da ostane na klupi Grizzliesa, ali je sigurno da ce uprava
                              Memphisa morati najmanje da udvostruci ponudi ukoliko zeli da ima
                              ovog stucnjaka na klupi i naredne sezone.

                              Hollins je sa $2M po sezoni bio jedan od najslabije placenih trenera
                              u NBA. Vec se uveliko prica kako su Netsi voljni da mu ponude nekih
                              $5M po sezoni, ako ne i vise, ukoliko bi pristao da sedne na klupu
                              ekipe iz Bruklina.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Procitah negde da su Charlotte ,Clevland i Dallas zaineresovani za Demarcusa Cousinsa i trejd za njega?
                                Sta rade ovi u Sacramentu tjs Geoff Petrie gemeralni menadzer Kingsa,dolaskom Divca je radio dobar posao i tada je napravio dobar tim od tada evo vec 10 god Kingsi se raspadaju.
                                Ako neko nesto zna vise na ovu temu nek javi?

                                Comment

                                Working...
                                X