Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix (Sakhir)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sto je Veber dobio kaznu ?
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #47


      Wau, Rosberg iznenadio sve... Lepo za njega, bio je u boljem ritmu celog vikenda. Mozda malo besan zbog odustajanja, ali motivacija mu je na nivou bila. Medjutim, sutra se boduje, a pitanje je kako je taj bolid podesen. Ne bih iskljucio da je ovo bilo za slavu.

      Vettel i Alonso tu gde je i ocekivano. Alonso je odustao od svog kruga jer je napravio grsku u krivinama 9-10, blokirao tocak i posle izgubio jos vremena, tako da su te gume jako lose za pocetak trke. Istina da su ove na kojima ce krenuti videle i Q2 i Q3, ali samo po 1 krug i jos po 2 za ulaz/izlaz, tako da nije to strasno. Manje zlo u svakom slucaju...

      Massa ce krenuti iza Alonsa zbog kazne za Lewisa i Webbera, ali na Hard gumama, pametna podela strategije za Ferrari, cisto da se ne dodje ponovo u situaciju da jedan krug duze na stazi znaci pad od 4 mesta...

      Webber isto sa kaznom, krenuce sa 7. pozicije, Lewis sa 9. Kimiju ce to mozda i da skodi, krenuce sa prljavije strane. Button opet sa izborom guma za sutra...

      Grosjean, mislim da je tim zafrknuo situaciju i ostavio ga u boxu kad je trebalo da izadje. Maldonado se bruka, Bottas sa druge strane prijatno iznenadjuje.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Nikoletina View Post
        Masa 4 na tvrdim startuje
        mogao bi da iznenadi
        Nece.

        Originally posted by Mr.M View Post
        Sto je Veber dobio kaznu ?
        Pa jel zveknuo Vergna?

        Comment


        • #49
          @Mr.M
          Masa je 4,Veber ima kaznu iz Kine posto je pokupio Verna
          Last edited by Dexteroza; 20-04-13, 13:21.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Originally posted by Dexteroza View Post
            Masa je 4,Veber ima kaznu iz Kine,sjecas se
            Totalno sam zaboravio na to.
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • #51
              Force Indije su iznenadile dobrano. Gutierez tragičan, a Perez još gori. Kad bi mu se spremila jedna metlica pa da nauči gde mu je mesto. Botas bolji od Maldonada za 0.000 ali opet bolji.

              Kimi je opet pogrešio u kvalifikacijama, a sa 1:33.146 iz Q2 je mogao da bude 6. i da umesto Mase startuje 4. Startovaće sa osmog, odmah ispred Hamiltona. Kad je prošle godine sa E20 stigao do 2., mogao bi i ove godine da se bori za podium. Računa se na tempo u trci.
              Last edited by MarkedOne8; 20-04-13, 13:23.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #52
                Button je zvucao kao da je uzeo podijum, toliko o tom McLarenu... Sta vise ocekivati od Pereza?

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Button je zvucao kao da je uzeo podijum, toliko o tom McLarenu... Sta vise ocekivati od Pereza?
                  Ciljao je titulu. Ako je ciljao titulu, to znači da je ciljao i da bude bolji od timskog kolege.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    Ciljao je titulu. Ako je ciljao titulu, to znači da je ciljao i da bude bolji od timskog kolege.
                    Ciljao je on i da ga tim ne posmatra kao nuzno zlo, a to je upravo njegov status u McLarenu... Ciljao je i da se McLaren ne obruka sa bolidom, pa su se obrukali nikad jace u zadnjih 20 godina.

                    Sporiji je 0.2s od Romaina u Lotusu, koji je jedan od 2 najbolja bolida, a McLaren je bar sekund sporiji od tog Lotusa...

                    Comment


                    • #55
                      Practice 2 maksimalne brzine:
                      http://www.formula1.com/results/seas...peed_trap.html
                      Kvalifikacije maksimalne brzine:
                      http://www.formula1.com/results/seas...peed_trap.html

                      Da mi je samo znati koji je biser odlučio da se smanje maksimalne brzine za čak 8km/h na Lotusima! Tačno su bili solidni u FP2 i kako su im smanjili brzine u FP3, tako ode tempo nizbrdo u poređenju sa drugima. U prvom i drugom sektoru je Kimi bio najjači, a sad oba Lotusa nije bilo nigde u tim sektorima. Još sam se ja pitao kao blesav kako je moguće da izgubi pola sekunde od Rozberga u S1 gde imaš samo 2 postojane krivine.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Auh, 'ladno Rosberg prvi, za mene neocekivano, i ispade Mercedes sa 1. i 4. pozicijom najbolji u kvalifikacijama, steta za Luisovu kaznu, ali ako biste izabrali stazu za start sa malo slabije pozicije to je onda Bahrain, svakako ima mesta za prestizanje... Jedino me brine sto Lewis nema neke znacajnije uspehe na ovoj stazi, prosle godine je sa odlicnim McLarenom tavorio pola trke iza Masse i Alonsa ako se dobro secam koji su bili u znatno losijem Ferrariju, jesu ga sjebali mehanicari, ali opet mogao je bolje na samoj stazi, pa se tako ne nadam nekom velikom uspehu ni ove godine, top 5 bi bila premija... Kapiram da ce Alonso do pobede, on i Kimi su najstabilniji, a Kimi zeznuo stvar i startuje predaleko, jedino ako na taktiku nesto nadoknadi... Nadam se samo da Vettel nece odmagliti na startu... A Rosberg bi mogao na podijumu da zavrsi, pobedu je tesko ocekivati...
                        Last edited by Tony_G; 20-04-13, 15:22.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57






                          So sweet...

                          Comment


                          • #58
                            Prvi vikend koji cu kao covek ispratiti, sa direktnim prenosima. Izgleda da ce ovo biti najteza sezona za nas, od kada gledam F1. Mozda gora i od 2004. Valjda ce biti makar malo bolje kada se krene sa Evropom. Bas je mucno gledati kako se mucimo iz vikenda u vikend u Q3 da udjemo Danas je Button usao samo zbog lose procene Grosjean-a, realnost je 11. i 12. mesto. Neki bolji rezultat je ocigledno moguce napraviti samo drugacijom, dobrom taktikom.

                            Rosberg me iznenadio, svaka cast na polu. Bas je dobro delovao, ali ne verujem da moze da sacuva tu poziciju sutra, no videcemo. Mislim i nadam se da nas ocekuje uzbudljiva trka.

                            Comment


                            • #59
                              Da mi je samo znati šta može tako da vidi.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Merka dimenzije, da li moze da stane u njega sledece godine, kakav ce mu pogled biti i tako to...

                                Originally posted by p4p1 View Post
                                Prvi vikend koji cu kao covek ispratiti, sa direktnim prenosima. Izgleda da ce ovo biti najteza sezona za nas, od kada gledam F1. Mozda gora i od 2004. Valjda ce biti makar malo bolje kada se krene sa Evropom. Bas je mucno gledati kako se mucimo iz vikenda u vikend u Q3 da udjemo Danas je Button usao samo zbog lose procene Grosjean-a, realnost je 11. i 12. mesto. Neki bolji rezultat je ocigledno moguce napraviti samo drugacijom, dobrom taktikom.

                                Rosberg me iznenadio, svaka cast na polu. Bas je dobro delovao, ali ne verujem da moze da sacuva tu poziciju sutra, no videcemo. Mislim i nadam se da nas ocekuje uzbudljiva trka.
                                Trebalo bi da se donese mnogo novina na Barsu. Potpuno redizajniran zadnji deo (auspuh, pod i difuzor), nova krila, s tim sto ce i zadnje krilo biti novog koncepta, novi brake-ductovi, novi poklopac motora. Negde sam citao i novo zadnje vesanje, koje pravi mnogo problema sa podesavanjem visine bolida. Mnogo vise nego Ferrari 2012, a realno - i treba im mnogo vise.
                                Last edited by Vanja #66; 20-04-13, 15:30.

                                Comment

                                Working...
                                X