Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix (Sakhir)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Evo prognoze i misljenja M Jergovica,u vezi sa danasnjim treningom,vremenima itd...

    http://mladenjergovic.com/lotus-ili-ferrari

    Comment


    • #32
      Sudeći prema činjenicama... prvi i treći sektor su istog tipa, a u prvom je Kimi bio brži dve desetinke od Vebera a u trećem sporiji 5 desetinki. Imao je ozbiljnu grešku u zadnjoj i manju u predzadnjoj krivini. Po sektor analizi ispada da je samu s3 izgubio 5 desetinki. Gde je Alonso usporen? Nisu ga valjda u sva tri usporavali? U drugom sektoru je bio dobar.u prvom i trećem za čudo ništa bolje od red bulla.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #33
        Ovde su rezultati od petka do te mere nebitni, da mozes da gledas samo radi sopstvenog uzivanja, a oni voze da sklone prokleti pesak sa idealne putanja, hebala ih sve pustinja i ko ostavi naftu tamo. Videcete da u kvalifikacijama to nista nece vaziti.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #34
          Bahrein je najbolja staza od svih pustinja po meni i to ubedljivo. SC je jako redak. Mešavina svih tipova krivina s pravcima je ujednačena. Nijedan pesak nikada nisam voleo osim Dunavca.XD

          Ako je nešto sigurno od petka to je da su Ferari i Lorus ispred svih. Biće bizarno ako se nastavi poredak od petka.Šta će onda menjati? Vraćaće produvane podove i d difuzore?
          Ako gume od Španije budu imale istu strukturu a različitu tvrdoću, to neće išta promeniti.
          Last edited by MarkedOne8; 20-04-13, 00:25.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            Hoce, promenice dosta toga. Red Bull ce moci da ide brze i onda ce dobar deo rada koji su Ferrari i Lotus posvetili prokljuvljivanju guma preko zime pasti u vodu. Naravno da ce i oni moci da pojacaju, mozda i do samih granica, ali od male je to koristi kad su Mecka i Red Bull radili na brzini vise od njih. Vidi se ko daje izjave da mu gume ne smetaju - Kimi i Massa, a ko da su gume rubbish...

            Montezuma nece biti srecan ako se to desi i ako rezultati budu ovakvi kakve ocekujem. I to cemo znati po njegovim reakcijama, ako nastavi ping-pong koji je zapoceo preko zime sa Bernijem, onda ce biti veselo...

            Comment


            • #36
              Podebljavati gume, a pritom im ne menjati geometriju i strukturu osim u pravcu normale zbog debljine, po mojoj logici znači ubrzati svaki bolid podjednako i omogućiti mu istu promenu performansi. To nije tip promena kakve smo videli između 2012-2013 jer se menjala struktura same gume. Tako kaže moja logika, a i iskreno se nadam da to znači. AKO, ponavljam, AKO se menja samo struktura tj. tako kako sam rekao da bi trebalo u teoriji da se to odrazi, onda bi te promene kao i rezultati trebali da budu slični kao ova promena sa soft na medium u Bahreinu. Kimi je na primer vozio 15 (ili čak 19, jer negde piše 14, negde 15 a negde 19) juče u FP2 u stintu na medium gumama. Fetel je vozio samo 9 (da li je i toliko). Da su soft gume u Bahreinu, verovatno bi Fetel vozio nekih 5-6 kao u Kini, a Kimi 10-ak lagano. Ovo nije baš precizan brojčani proračun, ali mislim da shvatate na šta mislim. Dakle, linearno i jednako poboljšanje performansi u vidu promene guma.

              Kako stoje stvari u Bahreinu, promena guma nije uticala na poredak barem kada su Ferari, Lotus i Red Bull u pitanju. Čak je i Mercedes malo zatajio, pa ispada da je anti-Pireli 2013 bloku čak odmogla ta promena.
              Last edited by MarkedOne8; 20-04-13, 08:01.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #37
                Mecka jako brzo greje gume i pregreva ih za ove uslove, isto je bilo i prosle godine. Kad sam govorio na testovima da se zanemare njihovi dobri rezultati, to sam bas zato govorio. Ako se u hladnijim uslovima gume dovedu na radnu temperaturu, problem ce nastati na toplim stazama.

                Gume se nece podebljavati, jer i to ulazi u arhitekturu i njihovu geometriju, ako bi se to uradilo povecala bi im se nominalna tezina i promena bi bila ocigledna. Promenice se hemijska smesa samih guma, bice izdrzljivije.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Gume se nece podebljavati, jer i to ulazi u arhitekturu i njihovu geometriju, ako bi se to uradilo povecala bi im se nominalna tezina i promena bi bila ocigledna. Promenice se hemijska smesa samih guma, bice izdrzljivije.
                  Na to sam i mislio, ali sam namerno iskoristio taj izraz da bi nas i ostali razumeli.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #39


                    I poslednji trening zavrsen... Zacudo, Medium gume nisu preterano poboljsavale vremena. Razlike su male, Q3 ce biti zanimljiv, a mozda opet nece, mada ne bi trebalo da bude cuvanaj guma. Moze se desiti da bude ljudi koji ce odabrati Hard gume, ako razlike ostanu do 0.1-0.2s koliko je sad bilo. Mecke su jako malo poboljsale vremena, Red Bullovi jos manje, zapravo Vettel nije ni imao priliku, ali imao je 0.1s zaostatka u S2, tako da bi nadoknada bila minimalna da ga Pic nije blokirao. Alonso je jedini koji je znacajnije poboljsao vreme. Ipak, sumnjam da ce ici na pol...

                    Lewis dobio ostecenje zadnjeg vesanja, ne bi trebalo da bude problem da se zameni do kvalifikacija. Takodje je pala delaminacija gume, ostaje nerazjasnjeno da li je to posledica ili uzrok...

                    Comment


                    • #40
                      +5 na gridu za Lewisa, promenjen menjac pre vremena.

                      http://www.chatzy.com/23633478726143
                      Last edited by Vanja #66; 20-04-13, 11:41.

                      Comment


                      • #41
                        Postaju kvalifikacije generalno teski smor , pre sam ih gotivio samo tako , bile mi u rangu trke a sada dosta nisko... Maltene svi se trkaju u zadnjoj minuti za najbrzi krug... Steta za Nandov zadnji krug verujem da bi bilo bolje a i bice zanimljivo sa Masom sutra s obzirom da krece na hard gumama.
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #42
                          Masa 4 na tvrdim startuje
                          mogao bi da iznenadi
                          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                          Comment


                          • #43
                            kako 4-ti , valjda Masa peti startuje ?
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • #44
                              Ide mu na ruku(Alonso) sto su Veber i Hamilton pomereni par pozicija unazad, a cisto sumnjam da ce ga Masa napasti na prvoj krivini tako da mislim da je on bezbedan.Mecka je uvek jaka na kvalifikacijama, a kada dodje trka nema ih nigde.Verovatno ce i takav biti slucaj sutra.Kada Masa izveze brze od Rajkonenan na tvrdim gumama i obe Fors Indije.Sto se tice Kimija, bice mu veoma tesko odmah na startu zato sto je on bas izmedju Vebera i Hamiltona.

                              Comment


                              • #45
                                Webber kazna tri mesta i Hamilton kazna pet mesta,Massa je zavrsio sest na ovom treningu tako da startuje cetvrti
                                If the police cant stop you you must be on the dust

                                Comment

                                Working...
                                X