Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanja, jel možeš da shvatiš jednu jednostavnu stvar na koju sam više puta skrenuo pažnju? Kombinacija Kimi+Lotus E21 je bila BRŽA od konkurencije i pored toga što je bila ŠTEDLJIVIJA na gumama. Aj mi molim te reci kako se to Kimi držao podalje od borbe? Gledao sam snimak Australije više puta prethodnih dana. Ne zato što ,,pišam firnajz" nego zato što se lakše uspavam kad gledam nešto (inače je to NBA ili film, mada nebitno je to sad). Oba Ferrarija su pretekli Hamiltona do 4. krivine. Kimi je, zbog lošije startne pozicije, tek trebao da obiđe Hamiltona. Pritiskao ga je prva dva kruga, i na početku trećeg sektora drugog kruga ga je obišao. Tu je imao otprilike 3,5 sekundi zaostatka za Ferrarijima. Oni su smanjivali razliku za Fetelom, a Kimi je smanjivao razliku za svom trojicom. Pred kraj stinta je sustigao Alonsa. Iako je imao tada vidljivo bolje gume (sećaš se Alonsovog proklizavanja u 11. krugu?), otišao je u boks odmah kad i Alonso. To je automatski podrazumevalo da izađe iza Alonsa, a to se direktno kosi sa tvojom tvrdnjom da je izbegavao borbu. Da je, kao što ti tvrdiš, izbegavao borbu, zadržali bi ga zbog bolji guma do 12-14 kruga. Umesto da izađe odmah iza Alonsa, izašao je na neke 3 sekunde iza. Pola sekunde pri samom ulasku u boks (minimalna razlika) jer je dotle Kimi dogurao na kraju stinta, još 0,5s-1,0s koliko Ferari brže obavlja sam servis, a ni ono Maldonadovo izletanje nije pomoglo Kimiju. Eto, a ti posle reci da je Kimi bežao od borbe. Alonso je krenuo da pritiska i juri Masu i Fetela. Njemu su gume trajale oko 80% manje nego Kimiju u drugom stintu. Kimi pritom nije bio toliko sporiji koliko je Alonso više pritiskao. Imali smo nebrojan broj slučajeva kada vozač pokuša sa zaustavljanjem manje da nadohnadi razliku pa da mu to ne pođe za rukom. Govorite skoro kao da su Kimi i Lotus varali u Australiji ili da to nije džentlmenski što su išli na stajanje manje. Jel se sećaš kako je tadašnji Brawn GP ostvario 1-2 u Monci? U poznoj sredini sezone nisu imali najbrži bolid, u Monci su svi išli na dva stajanja, a oni na jedno. 1-2, Barikelo, Baton.

    E sad da te pitam nešto. Da li misliš da bi Alonso jednako brzo išao po krugovima da je išao na dva zaustavljanja?
    Ne moraš da mi odgovoriš jer je odgovoran vrlo logičan i jasan. NE BI!

    Neću da kažem da je taj rezultat u vidu paralelne štednje i brzine postignut od strane Kimija. Recimo da je to kombinacija Kimi+Lotus E21 iako svi znamo da Grožan ne bi ni u snu mogao tako nešto, bar dok Lotus ne napravi nešto kao RB7.

    --------------------------
    Što se tiče današnje trke, vidim da neki otvaraju polemiku kako im se ne sviđa trka zbog timskih naredbi. Ferrari ih je koristio i kada su bile zabranjene, a i kada nisu od početka 2011. Red Bull ih nije koristio 2010., pa ni McLaren. I dan-danas se neki timovi ustručavaju od toga. Lotus je tek od ove sezone favorizovao jednog vozača ali za sada još uvek samo po pitanju novih delova koji ne daju više od 3 desetinke po krugu. Kao što se vidi, niko nije tražio Grožanu da rotira mesta sa Kimijem na kraju ove trke. Neko je uputio pitanje navijačima Ferrarija da li im se dopadaju ovakve trke. Dobro pitanje. Neka sami daju odgovor. Fetel umesto da ima 33 poena, sada ima 40 poena. Jel osećate sad kako boli tih dodatnih 7 poena? Alonso sad ima 18, a Fetel 40. To je 22 poena razlike, a moglo je da bude svega 15.

    Što se tiče Red Bulla i Mercedesa... Vrlo slični slučajevi, ali postoje i razlike. Hamilton je mnogo ranije kočio pred kraj trke. Kasnije je i menjao brzine. Štedeo je šta se moglo maksimalno uštedeti. Da li mu je falilo goriva/guma/performansi, ko to zna, ali Rozberg je i u slučaju sopstvene štednje mogao da ga obiđe. Red Bullov slučaj je lakši zato što su rekli Veberu(1) i Fetelu(2) da ostanu na tim pozicijama, da je ,,trka gotova". Fetel ih nije poslušao. Da ne bih ispao naivan, a i da utešim neke navijače koji su uvređeni njihovim postupcima, ostaviću otvorenu i opciju da je Red Bull možda namerno kritikovao Fetela kako bi oni stvorili utisak prave trkačke ekipe. Kako god, siguran sam da to neće na kraju sezone odlučiti pobednika u duelu Alonso-Fetel jer će Red Bull ili da im odmagli ili će Ferrari kroz sezonu timskim odredbama da im to dobro vrati.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Iceman View Post
      bio je bolji od vettela u trci
      Objasnjenje ti je vrhunsko, zasto je onda izgubio duel ako je bio bolji u trci?
      sigpic

      Comment


      • Zato sto je bio na gorim gumama, a bolidi lagani.
        sigpic

        Comment


        • nije znao sto ga je snaslo kad je vidio vettela da ce ga obici ;)
          www.balkansimracing.com/forum

          Real cars. Real racing. Dobrodosli

          Comment


          • Attached Files
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • @Marked

              Gledaj ti sa ove strane, vratilo se Ferariju na kraju te sezone to njihovo famozno timsko naredjenje tako sto je Alonso ostao bez titule, a da li ce isto da zadesi RB nisam bas siguran.Tako da ja nikako ne bih poredjivao ta dva slucaja.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Zato sto je bio na gorim gumama, a bolidi lagani.
                Ali na tim "gorim" gumama je postavljao bolja vremena od Vettela sredinom trke...
                A ono, da je Vettel favorizovan jer je otisao ranije na pit stop je malo smesne, isli su naizmenicno, prethodni pit stop je Webber isao prvi, sad mogu ja da kazem da je zahvaljujuci tome dosao u situaciju da vodi trku... Mislim, sve mi je to nategnuto, nije bilo pustanja ni s jedne strane, odradili su sve kako treba i kraj price. Isli su uvek krug za krugom u box, nije bilo price kao sto je Massa imao "cistu stazu" u Australiji i sl.
                Daleko od toga da ja nesto volim Vettela, ali je zasluzeno pobedio...
                sigpic

                Comment


                • jos samo reci kao doktor helmut marko da u red bullu ne postoje 1 i 2 vozac
                  www.balkansimracing.com/forum

                  Real cars. Real racing. Dobrodosli

                  Comment


                  • Originally posted by Tony_G View Post
                    Ali na tim "gorim" gumama je postavljao bolja vremena od Vettela sredinom trke...
                    A ono, da je Vettel favorizovan jer je otisao ranije na pit stop je malo smesne, isli su naizmenicno, prethodni pit stop je Webber isao prvi, sad mogu ja da kazem da je zahvaljujuci tome dosao u situaciju da vodi trku... Mislim, sve mi je to nategnuto, nije bilo pustanja ni s jedne strane, odradili su sve kako treba i kraj price. Isli su uvek krug za krugom u box, nije bilo price kao sto je Massa imao "cistu stazu" u Australiji i sl.
                    Daleko od toga da ja nesto volim Vettela, ali je zasluzeno pobedio...
                    Pa nije bas, u prvom stintu nije i cak su Sebove srednje duze izdrzale od Markovih tvrdih, u drugom jeste ali je tada i on bio na srednjim cini mi se. Ipak tvrde i ako mogu imati prednost i moraju stavise kad su bolidi teski na kraju to nikako nije slucaj. Jasno je da su maksimalno isforsirali Sebastijana, samo je falilo da zadrze Marka koju sekundu u boksu pa da to na taj nacin rijese. Mark da je uspio da odoli nekoliko krugova ovaj mu vise nista ne bi mogao. To bi se desilo da je prvi usao u boks. Sebastijan je isao prvi, pa onda Mark, pa opet Mark i na kraju Sebastijan. Svaki put onaj ispred koji je bio je prvi isao u boks, sem zadnjeg puta naravno.
                    sigpic

                    Comment


                    • Fetel se javno izvinio Veberu, priznao da je prekršio dogovor i rekao da se neće ponoviti ako se nađu u istoj situaciji.... Mislim da to govori sve... Polemike su ostalo... P.S. Opet može da postoji teorija zavere da su oni to namerno osmislili da bude tako i da izgleda kao da ne favorizuju Fetela, to je već priča bez kraja....

                      Comment


                      • moze vettel izvinjenje okacit macku o rep
                        www.balkansimracing.com/forum

                        Real cars. Real racing. Dobrodosli

                        Comment


                        • Originally posted by Maric91 View Post
                          @Marked

                          Gledaj ti sa ove strane, vratilo se Ferariju na kraju te sezone to njihovo famozno timsko naredjenje tako sto je Alonso ostao bez titule, a da li ce isto da zadesi RB nisam bas siguran.Tako da ja nikako ne bih poredjivao ta dva slucaja.
                          Da, vratilo im se. Isto kao i McLarenu 2007. Ja verujem u tu višu silu koja to na kraju dodeli ko kako zaslužuje. Nadam se da u životu nikad neću čuti od Kimija ono što čujem od Alonsa i Fetela. Neko me je to OK, meni to nije. Titule su se osvajale i bez toga, a vala mogu i još uvek. To je neko moje viđenje.

                          Fetel jeste ,,kreštao" iz kokpita, ali setite se Alonsovog razgovora za ekipom u Nemačkoj 2010. "This is ridiculous!" - biva propušten bez imalo otpora. Dakle, ne podržavam Fetela uopšte u onoj izvaji na radiu kada se žalio, ali to nije ništa što Alonso već nije učinio.
                          Last edited by MarkedOne8; 24-03-13, 11:34.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Prvo, posto si me okarakterisao kao navijaca Ferarija, da te tu ispravim...
                            Mozda je tako ispalo ali uospte nisam tebe licno imao na umu iako sam odgovorio na tvoj komentar. Na tebe su se direktno odnosilo samo prve dve recenice.

                            Meni je generalno neverovatno, da se sad odjednom, kao svi gade!? Tj. da budem tacan da se sad navijaci crvenih kao nesto gade? Ej bre? Pitam se bez ikakve uvrede (jer ovo to nije, posto je cinjenica), imaju li neki ljudi obraz uopste ili djonove od vojnickih cizama? Kad to radi Ferari onda je to divno, to je deo sporta, cak sam cuo i takve stvari kao sto su da to daje draz??? Sram vas bre bilo. Sport, konkretno Formula se gusi vec sezonama, otprilike od dolaska Sumahera u Ferari, na ovaj nacin, ne od danas, i sad su neki navijaci takvih nasli da dizu glas protiv toga. Mnogo su posteniji oni koji navijaju za takve i sad cute jer dobro znaju da je to do cega je dogurala Formula 1, a i sport uopste radi takvih stvari, nesto odvratno.

                            Da se razumemo nemam nista protiv da se nesto menja bilo kad ali ne na nacin da dok to radi jedan tim, to je ok, cak i kad je bilo protiv pravila, pa se ista naknadno menjaju bez kazne za isti, po postojecim u trenutku izdavanja naredbe. Ako je gadno, onda je gadno uvek i za svaki tim. Ako simulira neko iz Arsenala za koji ja navijam, to je jednako odvratno kao kada to uradi i neko iz Junajteda koji organski ne varim jer je isto sto i Ferari u F1 (sto ce reci podebelo zasticen). Neki ce se setiti kako se digla buka u jednom momentu nakon simuliranja bas jednog igraca prvo pomenutog tima, a pre toga se poprilicno cutalo dok su to radili razne Kristine i slicni. Tada nije toliko smetalo, to je bilo deo sporta.

                            Izgleda da u svuda postoje dvostruki arsini i drukcija pravila, ma kako se sport zvao. E pa ne moze tako, ako se bunite bunite se uvek, i kada vas tim bude poguran (mozda bi tad cak trebalo da budete najglasniji) zarad takmicenja i onoga neka bolji pobedi. Dok god budemo cutali ako navijamo za Ferari, Junajted, Juventus, Real, Barsu, Partizan ili Zvezdu dok se njima pomaze, od napretka nece biti nista, nigde, ni u jednom sportu. I vrlo cesto ce pobednik neke trke/meca, cak i sampionata, biti poguraniji tim, a ne bolji (kao ni na kraju sampionata najbolji) ili makar srecniji (sto jeste sastavni deo samog zivota i sporta).
                            Last edited by salesam; 24-03-13, 12:05.

                            Comment


                            • tako je to kad su na forumu sve rossijevci i ferrarijevci da ih tako nazovem... sve drugo pljuju a njih dizu do nebesa... nemam nista protiv njih, taman posla, jer su obojica fenomenalni vozaci ali me terate da ih mrzim vasim izjavama...

                              Comment


                              • Originally posted by Maric91 View Post
                                @Marked

                                Gledaj ti sa ove strane, vratilo se Ferariju na kraju te sezone to njihovo famozno timsko naredjenje tako sto je Alonso ostao bez titule, a da li ce isto da zadesi RB nisam bas siguran.Tako da ja nikako ne bih poredjivao ta dva slucaja.
                                Brate kad nakon pola sezone ostanu 2 vozaca u trci za titulu , logicno je da ce ovaj sto nije u trci (prim.aut Masa) da radi za Alonso , pa isto je radio Kimi za Masu 2008-e a mislim cak i Masa za Kimija na prezadnjoj trci 2007-e , mozda i zadnjoj tako da...
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X