Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakav god bio, elegantan ili ne...majstor je za neke ljude koji su se vrtili oko TOP10...tenisko znanje mu niko ne moze osporiti

    Samo sam od njegovih trenera ocekivao da nesto mijenjaju, a promjenama ni traga

    Comment


    • Igrac koji ima sigurno najveci potencijal na touru...Samo cu to reci..
      Jedini mu je problem sto nema covjeka iza sebe,da ga gurne u sam vrh,tamo gdje i pripada..
      Nesto sto je Lendl Murrayu,da mu objasni,da se sa servis volej igrom,kakvu Gasquet ima,i sa prilaznim udarcima kakve ima,ne treba povlaciti 2 metra iza base linea

      Comment


      • Naravno, uopste meni nije bitno kako neko izgleda dok igra, najbitnija mi je ucinkovitost.... ali me opasno nervira kada procitam pre-elegantni Gaske, a covek i elegancija dva razlicita pojma .... Realno ove godine je najkonstantniji, ima cak i dve titule do sada, tako da videcemo, ali opet ja se od njega nikada ne ocekujem previse, tako da uvek moze pozitivno da me iznenadi
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Prvenstveno se misli na eleganciju kod izvodjenja udaraca...Pogledaj BH,igru na mrezi,slajs,pa prilaz na mrezu...

          Comment


          • Meni on ima potencijala tacno da se ovako vrti oko TOP 10 i to je to. Vise potencijala masu imaju Tomik i Dimitrov, a ovaj drugi se sa pravom moze i reci da je elegantan.
            Covjek sa prilicno slabim servisom, sa mlakim udarcima, kad mu odigras drop rijetko kad stigne jer stoji 3 metra iza linije. Najbolji se prosto sprdaju sa njim.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by luka View Post
              Prvenstveno se misli na eleganciju kod izvodjenja udaraca...Pogledaj BH,igru na mrezi,slajs,pa prilaz na mrezu...
              A pogledaj mu noge u tom trenutku, i kako je natrcen i raskrecen ... i kako su mu sitni koraci kojima se namesta u pravu poziciju za udarac nezgapni i SMESNI ....
              A Dimitrov bi bio bolji teniser da je manje elegantan
              Last edited by Sandugp; 25-03-13, 17:05.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Meni je smjesno usporediti potencijal Dimitrova i Gasqueta...Tomic,moze biti,ali Dimitrov nikako...Dimitrov nikad nece biti Top 10

                Sandugp,takav je on i gradjom,vjerojatno i kuci tako hoda
                Last edited by luka; 25-03-13, 17:10.

                Comment


                • To je Vadan vise hteo da Dimitrova poveze sa elegancijom, i tako nam da primer prave elegancije, tj osobe koju "mali" Bugarin kopira .... za koga se zaista mora priznati da je vrh sto se toga tice ...
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Dimitrov kad bi imao konstantnost bi mogao itekako da muci i mozda puca na pobjede protiv najboljih, ako ne sad, a ono za par godina sigurno. Njegovi udarci mogu da naprave dosta stete, dok to Gasquetovi jednostavno ne mogu. On ne umije da napada, ne moze da izdrzi taj ritam i samim tim je bezopasan za one iz vrha.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ako Tomik ikad dostigne ovo sto je Risa, svaka mu cast...ne mogu mi njih dvojica u istu recenicu, Risa je puno bolji
                      Dimitrov ima najubojitiji FH od pomenutih igraca, pa samim tim ima i najveci potencijal da napravi nesto vise...mozda cak protiv Murraya veceras

                      Moze Gasquet igrati izuzetno agresivno, mada si Vladane vjerovatno pogodio kada kazes da ne moze u tom ritmu igrati duze vremena protiv najboljih, pa valjda zato pokusava igrati tenis kakav igra ne znam, stvarno nisam pametan

                      Comment


                      • Suvise je pasivan ponekad (cuj ponekad bolja rec bi bila precesto ali ajde) i takav ne moze na najvece trofeje pucati. Zasto je to tako: Vladan je delimicno objasnio jer ne moze u kontinuitetu igrati agresivno. Ali zasto ne moze? To je glavno pitanje. Mislim da odgovor lezi u njegovoj glavi ponajvise, tj nije potpuno siguran u svoje udarce i nema dovoljno samopouzdanja. A zna i da cokne - takve stvari su mu se precesto desavale - da vrati protivnika u zivot i samim tim samopouzdanje ide dole..... Trenutna njegova pozicija na listi je po mom misljenju njegov maksimum. Moze Janka da skine sa devetke, ali u prvih osam ne vidim kako ce....
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Meni je Gaske bio bolji igrac 2007-e,uzivao sam gledajuci njegove meceve a narocito mi je bio impresivan Vimbldon kada je dosao do polufinala.Sada je konstantan ali nema igru sa kojom bi pobjedio one najbolje,defanzivan je isuvise.

                          Comment


                          • Fizicki nije dovoljno spreman za vrh...ni blizu najboljih, mada je situacija bolja puno no sto je bila prije 2-3 godine
                            Ne vjerujem da je plitkoca udaraca rezultat nedostatka samopouzdanja. Pa cijeli zivot mu je reket u rukama, valjda je u stanju igrati slican tenis, a lopticu pomjeriti barem metar i po blize linijama

                            Pretpostavljam da on hoce da igra ovakav tenis i da treneri nemaju dovoljno dobar uticaj na njega da promijene neke stvari...nego jednostavno pomazu da ovakav tenis izgleda sto je mogue bolje

                            Ja svakako od njega ocekujem odlicne partije na Wimbledonu i od toga necu odustati dok se ne penzionise

                            Serena umire na terenu, ne krece se nikako

                            Comment


                            • Tesko je reci zasto on tako igra. Defanziva i ovakav stil vise trose, nisam siguran da li traziti opravdanje za ovakvu igru u losoj fizickoj pripremi ili jednostavno sto nema dovoljno mocna oruzja i nemogucnost da kontrolise udarce. Drugacije je sve kad je igrac mlad, on tada igra rastereceno, pricao je Novak o tome, zmuris i udaras maltene, kad se afirmisu mora se nesto mijenjati. Ali niko nije ocekivao da ce postatit ovoliko pasivan, a jednostavno nije dovoljno mocan u defanzivi.
                              sigpic

                              Comment


                              • Prvo,Gasquet je izmislio tenis za janka,tsongu,pa cak i ferrera..Najbolji Gasquet je bolji od najboljeg Berdycha...Znaci sigurno je ogroman potencijal,i ne samo potencijal,odlican igrac...
                                Problem je sto on ne moze da u svojoj glavi shvati,da se taj potencijal razvije do kraja tek kad promjeni neke svoje navike u igri..
                                Naveo sam primjer Murraya,koji je imao identican problem,dok nije shvatio to sto mu je Lendl objasnio...Ne postaje se pobjednik preko noci,i nekim skupom urodjenih predispozicija za nesto zvanih talenat..Treba puno rada,samokontrole...To je Murray shvatio i vec su stigle titule,a i dok to nije shvatio bio je top 5-10 igrac...
                                Takva je situacija sada sa Gasquetom..On treba raditi i to ce se sigurno pokazati,ja vjerujem cak i Slemom..Sjetite se mene kad se to dogodi
                                Slazem se sa shminkom,da treba i na fizickoj spremi poradit,ali takodjer treba naglasit,da se on zbog svog nacina igre on u svojim mecevima trosi duplo vise od ostalih,igrajuci toliko iza osnovne..
                                Sa par koraka u terenu,puno ce manje biti "bezveznih" trcanja,i suvisnih koraka,to je logicno...On nema jos puno vremena da shvati sve ovo,jer citav zivot tako igra,a treba puno vremena da se navike promjene,ali ja vjerujem u njega

                                Comment

                                Working...
                                X