Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2013. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mec sa Dimitrov je bio mnogo manje zanjimljiv od meca sa Fonjinijem.

    Ono sto je Dimitrov pokazao na pocetku seta je bilo sjajno. Tacno je pokazao sto treba protiv Novaka:

    *odlican servis sa visokim postotkom prvog unutra
    *maksimalno agresivna igra
    *i konacno igrati poene sto je brze moguce

    Svaka mu cast na tome. Novak je bio jako los. 13 neiznudjenih u 5-6 gemova. Razlog je Grigor a ne Milano. Grigor mu nije dao da udje u ritam.

    Onda su dosla dva kljucna gema u mecu. Pri rezultatu 4:1 i Dimitrov vodio 30:0 na Novakov servis. Ali Novak uspijeva da se stabilizuje i sacuva servis. Od tog trenutka ce Dimitrov imati protivnika na terenu.

    Potom u sljedecem gemu ulaze u najduzu razmjenu tokom meca. FH CC na FH CC. Ako bi u nekoj razmjeni Dimitrov trebo biti bolji to je ta. Grigor je nekako dobio poen ali sumnjam da je pozelio jos jednu slicnu razmjenue. Djokoviceva poruka je bila jasna: ”Dok serviras kao lud i igras super agresivno imas sanse. Cim ti malo padne agresivnost gotov si.” Inace, cini mi se da je to jedini trenutak kad su obojica igrala dobro.

    Ta poruka ce doprinijeti Grigorovom raspadu pri rezultatu 5:3. Kao sto je i normalnoj u takvoj situaciji, Grigor je osjecao pritisak. Prvi servis je promasio. Smatram da je postupio ispravno sto je isao na agresivni drugi servis. Dosao je u dobijenu poziciu agresivnom igrom i ostaviti sebe na milost Djokovicevog returna poslije slabijeg 2. servisa nije bila narocito dobra alternativa. Po mom misljenu glavna Grigorova greska je bila sto nije usporio igru. Brzo redjati poene je sjajna taktika protiv Novaka ako te ide. Katastrofalna ako ne mozes pogoditi servis. Uhvatio je nevidjeni zamah u duplim greskama, kao po sinama, jednak onom zamahu sa pocetka kad je redjao servis vinere.

    Iza toga je odigrao odlican servis gem na 5:5 i jedan ili dva dobra poena u TB kad je Novak vec poveo 5:0. Ostalo je bila kompletna dezintegracija. Pa on uopste nije pruzio otpor u 2. setu. (67 minuta za 20 gemova!) Bas razocaravajuce. Cini mi se da je kljuc Grigorovog problema uobrazenost.

    Slazem se sa shminkom da je Novak ‘morao’ dati onaj poen u TB. Poslije takve Grigoreve velikodusnosti, sve bi drugo bilo alavo.
    Last edited by NI; 13-03-13, 00:36.

    Comment


    • Berlok je odigrao jedan od boljih meceva u svojoj karijeri,ali imao je srece sto je nishikori bio ocajan danas.Ovo mu je maksimum na ovom turniru u sledecem kolu ispada 100%
      http://youtu.be/6vTNGyjsDKs

      Comment


      • Zašto, Kei...

        Mašo, molim te nemoj se raspasti i završi posao protiv starija a Vika če protiv mlađe

        Kako mi je drago za Haasa!
        Last edited by wanderer; 13-03-13, 00:32.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Zaboravih i ovo, nece pricati o ovoj utakmici nikad, za njih ona ne postoji. Majo ljudi se razlikuju, ti sa dva fakulteta to moras znati. Ne kazem da je na Novaka to uticalo, smao kazem ako je to bio razlog da ga potpuno razumijem. Sad zvucis kao jedan drug koji ne prati sport, sto ja imam od toga kad oni zaradjuju milione i ne nerviraju se

          Mocni Carli, idemo do kraja
          Ma ok je pratiti sport, ja prva ga pratim i nerviram se, ali sto je pretjerano - pretjerano je.
          Tih tvojih 7 dana i iskljucivanje telefona i to da nekom nije ni do cega... Kapiram ja da ti malo preuvelicavas, ali opet to nije bas normalno.
          A pogotovo kod Djokovica i ljudi koji su toliki profesionalci da ih i stvari iz privatnog zivota i koje su mnogo ozbiljnije od poraza njihovog omiljenog kluba ne mogu toliko izbaciti iz takta... ;)
          Zamisli sad da se Djokovic danima ne moze sastaviti nakon poraza Milana, nakon poraza Zvezde, nakon sto su prestali snimati neku seriju ili sto razmislja o tuznom zavrsetku nekog filma. Ne da ne bi bio 1. reket svijeta vec tesko i da bi bio profesionalac.

          Comment


          • Ako nas ne ubedite ništa niste uradili.
            Vladane, ništa se ne sekiraj, ja te potpono razumem, a ne ko ove što im se nikovi završavaju u ženskom rodu.
            Čim se setim prošlog utorka mogu...
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Ako nas ne ubedite ništa niste uradili.
              Vladane, ništa se ne sekiraj, ja te potpono razumem, a ne ko ove što im se nikovi završavaju u ženskom rodu.
              Čim se setim prošlog utorka mogu...
              I kad odes na posao ne mozes da se sastavis danima?
              Sreca pa vam ja nisam sef.

              Comment


              • Majo spamuješ!
                Moj posao ne trpi zbog ispadanja ni MU, ni ostalih (pu-pu-pu).. pogotovu što je to uvek posle (ne)prospavane noći, a Nole je došao na svoj baš kada njegov tim jako loše odigrao i ispao posle skoro pa gotove stvari i još za 1/4 finale LŠ.
                Ej! Četvrtfinale LŠ... znaš li šta to znači?
                A na kraju, posao je odradio odlično...dobio je...samo se to pamti.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • NI,
                  zao mi je sto te nisam uspio isproviciratia neke jesam ,al sto se tice Grise po meni tu ima mnogo mesta za napredak u mnogim segmentima igre a najvise na glavi moze da se uradi,ja bi mu savetovao da za trenera uzme Havijera Pilesa i da ceka Novakov silazak sa teniske scene i ima osiguran NO.1 renking bar godinu -dve sa bar 2-3 GS ,cak ga Nole utesi na mrezi ,dobro je to ,ajde ajde,bices i ti prvi

                  Comment


                  • Originally posted by Shardonnay View Post
                    Realno samo ga je Vladan konstatovao
                    Jesam i ja ali samo do ovog kola.
                    Realno mislio sam da je Kei isuvise favorizovan, da bi Charlie prosao dalje!

                    Comment


                    • Originally posted by luka View Post
                      bonomo..
                      niti jedan sportas ne podnosi poraz,pa to je normalno..niko ne podnosi niti kad protivniku ide a tebe ne ide..neko to pokazuje na ovaj ili onaj nacin..ja vise cjenim kad baghdatis razbije 4 rekete,i tako ispolji svoj bjes..nego kad marej gubi od šardija ili ne znam ni ja koga i hvata se za ledja..razbijanje rekete ne omalovazava protivnika,a hvatanje za ledja umanjuju njegovu pobjedu..ne zelim ulaziti u polemike..cinjenica je da je novak tome bio sklon,i raznim provokacijama,dok nije sazrio kao igrac,tj,nakon osvajanja davisova kupa,i njegovog booma od melburna...tada je sazrio i shvatio kako se pobjednik treba ponasat...bar je shvatio..ne trebaju tenzije
                      E ajde necemo o tome. Mozemo do sutra da pisemo. Vec su ti rekli Nadal je u tome jedan od najgorih i Federer ima sklonosti ka provokacijama pa ne vidim da si to pominjao. Svaki sportista ume da se ljuti kad gubi i to je sasvim normalno.

                      Originally posted by majabl View Post
                      Ma ok je pratiti sport, ja prva ga pratim i nerviram se, ali sto je pretjerano - pretjerano je.
                      Tih tvojih 7 dana i iskljucivanje telefona i to da nekom nije ni do cega... Kapiram ja da ti malo preuvelicavas, ali opet to nije bas normalno.
                      A pogotovo kod Djokovica i ljudi koji su toliki profesionalci da ih i stvari iz privatnog zivota i koje su mnogo ozbiljnije od poraza njihovog omiljenog kluba ne mogu toliko izbaciti iz takta... ;)
                      Zamisli sad da se Djokovic danima ne moze sastaviti nakon poraza Milana, nakon poraza Zvezde, nakon sto su prestali snimati neku seriju ili sto razmislja o tuznom zavrsetku nekog filma. Ne da ne bi bio 1. reket svijeta vec tesko i da bi bio profesionalac.
                      Prosle godine Real i Bajern polufinale lige sampiona Real izgubi na penale meni je doslo da ugasim telefon i da nestanem na par dana koliko sam se iznervirao. To ti je kad volis nesto i pratis do iznemoglosti ... Svetsko prvenstvo u kosarci 2010 protiv Turske. Nakon meca sam plakao. I nije me sramota. Svi koji su gledali taj mec ... Pa malo ko bi izdrzao da ne place.

                      Izvinjavam se za off topic.
                      sigpic

                      Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                      Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                      Without error there can be no brilliancy.

                      Comment


                      • Ajmo Bjorn , idemo do pobede . Marija Kirilenko dobila u tri seta Radvansku

                        Edit : Odmah Delpo uzvrati ribrejkom i verovatno je gotovo
                        Last edited by Lord Aleksoni; 13-03-13, 01:55.

                        Comment


                        • Ovaj Marej ima vise srece nego pameti -.-.
                          sigpic

                          Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                          Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                          Without error there can be no brilliancy.

                          Comment


                          • Ma provlaci se Andy nekako , Lu mnogo gresu i Murray ce odneti sigurno pobedu.Jedino ako se desi raspad u igri Skota , tada ce imati sanse Lu da uzne barem jedan set .

                            Ipak nista nece biti nista od iznenadjenja,Andy je na korak od pobede , vodi 5/2 na servis Lua
                            na kraju pobedjuje sa napravljenim brejkom.Sledeci protivnik mu je Berloq, ne bi trebalo da ima problema sa Argentincem, ali poznato je da ume da zagorca zivot mnogim teniserima.
                            Last edited by Lord Aleksoni; 13-03-13, 03:47.

                            Comment


                            • Мареј завршио посао! 63 62
                              sigpic

                              Comment


                              • Na pocetku meca Novak je bio uzasan, tako da nisam siguran da je Grigor tada pokazao kako treba igrati protiv Novaka. Svaka cast Novakovim rivalima ali kad Novak u prvih 5 gemova napravi 12 ili 13 gresaka to je onda problem sa njim.

                                Inace neinteresantan mec koji ispade koristan zbog radi uspavljivanja.

                                Comment

                                Working...
                                X