Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2013. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hejtuje i provocira samo tako.

    Bitna je igra i rezultati. A znamo kakvi su Novakovi rezultati. Tako da ja sam miran.

    Finale Djokovic - Nadal bi bilo zanimljivo.
    sigpic

    Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

    Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

    Without error there can be no brilliancy.

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Maja ne navija za TOP igrace, ali zato hejtuje Novaka samo tako.

      Ako je vama normalno da covjek posle 7-8 mjeseci ovako igra i da mu je karijera ugrozena onda ok, postujem, nekima to nije normalno. Federeru svaka cast na shvatanju igre i ne kukumakanju, Novak je zestoko razmazen, ali je ipak malo dijete za Nadala, svi su, a znamo i sto Skot radi i kakav mu je govor tijela. Medjutim Roger se ne zali, nisam nesto vidio jutros da je neko pofalio Nadala, na prste jedne ruke se mogu izbrojati takvi, vise se pricalo o Rogerovoj povredi. I to je ok potpuno, navijaci su takvi. Kao da ce se to promijeniti, svako ima drugaciji pogled, sve je stvar percepcije.
      Nikad ovo nije bilo rivalstvo na nivou onog izmedju Nadala i Djokovica, kvalitet ta dva rivalstva je nebo i zemlja.
      Nadal nikad nije rekao da mu je karijera ugrozena, cak sta vise, rekao je da se za ovih 8 meseci njegova karijera nikad nije dovodila u pitanje.
      13/13!

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Maja ne navija za TOP igrace, ali zato hejtuje Novaka samo tako.

        Ako je vama normalno da covjek posle 7-8 mjeseci ovako igra i da mu je karijera ugrozena onda ok, postujem, nekima to nije normalno. Federeru svaka cast na shvatanju igre i ne kukumakanju, Novak je zestoko razmazen, ali je ipak malo dijete za Nadala, svi su, a znamo i sto Skot radi i kakav mu je govor tijela. Medjutim Roger se ne zali, nisam nesto vidio jutros da je neko pofalio Nadala, na prste jedne ruke se mogu izbrojati takvi, vise se pricalo o Rogerovoj povredi. I to je ok potpuno, navijaci su takvi. Kao da ce se to promijeniti, svako ima drugaciji pogled, sve je stvar percepcije.
        Nikad ovo rivalstvo nije bilo na nivou onog izmedju Nadala i Djokovica, kvalitet ta dva rivalstva je nebo i zemlja.
        Ne hejtujem ja Djokovica vec ponasanje nekih navijaca na forumu, to je kljucna razlika. A sva trojica su mi podjednako mila... Federer jos mozda najmanje.
        A ne razumijem, hoces da kazes da je Nadal - Djokovic vece rivalstvo od Federer - Djokovic? Ja sam spominjala Nadal-Federer i Marej - Djokovic, ali i Nadal - Djokovic nece nadmasiti Federer-Nadal, opet naglasavam, ne mislim na kvalitet tenisa...

        Comment


        • O pa necete valjda opet? Pustite vi nas Fedovce... ne mozete ni nama ni njemu nista oduzeti.Ako mislite da Fed ne moze bolje od ovoga to bi vas trebalo radovati Da li trazimo izgovore? Ne ,nikad i nismo...A to da li ce Fed biti magnet za navijace? Hoce i kada ode na Champions Tour
          sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

          Comment


          • Originally posted by Sarafa View Post
            Nadal nikad nije rekao da mu je karijera ugrozena, cak sta vise, rekao je da se za ovih 8 meseci njegova karijera nikad nije dovodila u pitanje.
            Podsjeticu te na neke situacije. Krenimo prvo od 2009. godine, konstanta prica kako ima koljena cetrdesetogodisnjaka, iz tima su stizale informacije da je cak i karijera pod znakom pitanja, da koljena ne mogu da izdrze, vratio se i stvarno je bio nekonkurentan najboljima nekoliko mjeseci, ali 2010. vec igra ludacki, trci i pokriva svaki ugao terena, ima ubitacan BH, maltene nikad bolji. Uzima 3 Slama, na USOu servira mijenjajuci servis lagano preko 210, nista prije toga na americkom hardu nije mogao i odjednom nalazi najjaci servis u karijeri i jedva gubi set na turniru. Servis mijenja za manje od divje nedelje. Da ne pricam sto je sve uspijevao da vrati i kako da igra. 2011. je bio na istom nivou, da nije bilo Novaka ne smijem ni da zamislim koju bi seriju napravio na Slamovima, 6-7 bi lagano vezao. Medjutim cim su stigli porazi od Novaka poceo je da razmislja o pecanju, da govori kako mu je dosta svega, kako mu fali motiva. Posle te price uzima RG i vraca mu se zelja za igrom, o pecanju vise nema ni govora. Tonijeve metode su mozda upitne, prica o raskidu saradnje, ipak nastavljaju i dalje zajedno.
            2012. se napokon pomirio da ima neko bolji od njega i da mora da ceka da taj neko popusti, on bolje od ovoga ne moze. Blizi je i samim tim srecniji, predaje polufinale Miamija zbog problema sa koljenom, zbog problema sa koljenom je pod znakom pitanja bio i IW. Dolazi u MC i izjavljuje kako ne zna kako ce koljeno reagovati, osjeca bol. Osvaja jubilarni 8. MC, potom gubi zbog podloge samo u Madridu, a onda uzima i Rome i RG, u Parizu je histerisao samo tako kad je bio glineni golub, radio sve ne bi li se mec odlozio za sjutra i uspjelo mu je. Posle poraza na Wu od Rosola nije ga Ceh dobio povreda je bila jaca, uzima pauzu i nakon toga odlaze povratak nekoliko puta. Bice srecan samo da je tu, samo da igra. U Vina del Maru izgleda zastrasujuce za nekoga ko se tek vratio i koga i dalje muce koljena, bol ce nestati ako nastavi da igra, jos ako pritom bude igrao i dublove. Poraz od Zeballosa ga izbaca i losije igra u Buenos Airesu, sprda se sa konkurencijom u Acapulcu, a sad ga evo i na hardu i tu ide do finala, moguce do titule, pritom igra strasno, nastavio je dje je stao. Sve je ok.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by majabl View Post
              Ne hejtujem ja Djokovica vec ponasanje nekih navijaca na forumu, to je kljucna razlika..
              A s kojim to pravom? Tvoje ponasanje je uzorno i treba da sluzi za primer pa na osnovu toga dajes sebi slobodu da ocenjujes druge ucesnike u diskusiji, bez obzira o kome se radi. U raspravi se uglavnom sluzis poluinformacijama i neistinma, pravljenjem konstrukcija i njihovim spinovanjem, a kad ti neko skrene paznju pravis se luda i nastavljas da provociras i trolujes. Pre neki dan opet si, po ko zna koji put, potegla pricu kako je Novak trazio i izdejstvovao prekid polufinalnog meca na USO-u prosle godine, i kada sam ti ja, argumentaovano naravno, skrenuo paznju da to nije istina naravno da nisi odgovorila, a trebalo je bar da se izvinis zbog sirenja neistina ;) Slicna prica je bila i oko navijanja juce. Obrati malo paznju na svoje ponasanje pa onda prebacuj nesto drugima
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Originally posted by majabl View Post
                Ne hejtujem ja Djokovica vec ponasanje nekih navijaca na forumu, to je kljucna razlika. A sva trojica su mi podjednako mila... Federer jos mozda najmanje.
                A ne razumijem, hoces da kazes da je Nadal - Djokovic vece rivalstvo od Federer - Djokovic? Ja sam spominjala Nadal-Federer i Marej - Djokovic, ali i Nadal - Djokovic nece nadmasiti Federer-Nadal, opet naglasavam, ne mislim na kvalitet tenisa...
                Ne svidja se ni meni ponasanje nekih Novakovih navijaca, da ne pricam o drugima pa mi je suludo da zbog nekih komentara ja sad hejtujem Rogera u cijem tenisu zaista uzivam. Andy mi je najveci kralj od svih njih ali njegov tenis za moj pojam ubija igru i ja ne mogu da uzivam u toj igri sem na momente kad on igra onako kako zaista moze. Ekstremno rijetke situacije ali sta ces.
                Marketing i baza navijaca sa jedne strane, Novakovi i Nadalovi mecevi sto se kvaliteta tice su nesto posebno, daleko su ostali match - upovi iz vrha.
                sigpic

                Comment


                • Ne znam samo gdje si nasao da hejtujem Djokovica kad se post fino odnosio na navijace?

                  Comment


                  • Originally posted by Navras View Post
                    Nakon prvog seta otisao sam na spavanje posto je bilo jasno u kom smeru mec ide. Zapravo, bilo je to jasno i nakon uvodnih par gemova, ali sam sacekao rasplet prvog. Od nekada velikog rivalstva ostalo je samo ime i ne verujem da ce se u narednom periodu situacija promeniti, mozda na gore po Rogera. Federer, bez obzira na eventualnu povredu na cemu njegovi navijaci neumorno insistiraju pravdajuci time ovaj prilicno ubedljiv poraz, polako silazi sa scene i jasno je da vise ne moze da drzi korak sa bar trojicom igraca. Godina proizvodnje jednostavno cini svoje. O mecu, odnosno onome sto sam gledao, nema se sta mnogo reci. I kada je bio na vrhuncu Federer nije imao resenje za Nadala, tesko je bilo ocekivati da ga ima sada. Rafa se potpuno oporavio, nema sumnje da je sada onaj stari, mada je i raninje bilo jasno da povreda nije ozbiljnije prirode. I dobro je sto je tako. BH posebno impresionira, ali potreban je ipak ozbiljniji test njegove stvarne izdrzljivosti i snage. Berdih nije bez sansi, naprotiv, mislim da ce to biti egal mec u kojem ce nijanse odluciti. Tomasu treba partija kao protiv Risara, narocito izdanje iz prvog seta.

                    Licno navijam za finale Djokovic-Nadal jer je to bez premca najbolji matchup u tenisu. Njihovi dueli pruzaju najbolji tenis i to je za sve ovo vreme Nadalovog odsustva najvise nedostajalo. Skot sa svojim puserajem nije mogao da nadomesti prazninu, niti ce to ikada moci, osim ako nesto ne promeni u igri, a ne vidim naznake da ce se to desiti.
                    Ti zaista mislis da je Roger rekao svoje, da vise ne moze da parira Rafi i kompaniji i da se vadi na povrede?
                    Poceo je lose godinu, to je tacno, ali ne znaci da ce je tako i zavrsiti.
                    Ne moze situacija tako drasticno da se promijeni u kratkom vremenskom roku. Nije on bas tako davno pojedjivao Andya i Novaka.
                    To sto on trenutno nije motivisan kao prosle godine je druga stvar, ali i to moze da se promijeni. Sto se tice njegovih ledja, evidentno je da se radi o ozbiljnijoj povredi, na sta ukazuju slabiji footwork, namjestanje na udarce itd.

                    Ali ok, vec nekoliko godina ljudi otpisuju Feda, a on ih uvijek demantuje. Tako ce i ovog puta ;)
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Vecina tih stvari koje pominjes nikada i nije bila izgovorena od strane Nadala, vec od medija, ili eventualno njegovog strica, a oni su nebrojeno puta imali sasvim suprotne izjave. Ne secam se da je 2009. ikad rekao da mu je karijera ugrozena, to je jedino rekao kad je imao probleme sa stopalom. 2010. je igrao stvarno ubitacno, ali ja tada nikad nisam ni posumnjala da ce se on vratiti. 2011. se po meni ne moze porediti sa 2010., Rafa jeste dolazio do finala, iz razloga sto niko drugi tada nije bio dovoljno konkurentan, ali se on i pored meceva sa Djokovicem, i sa drugim igracima itekako mucio, na svim podlogama, a pogotovo na sljaci. 90 odsto lopti mu nije prelazilo polovinu terena. 2012. je igrao odlicno do povrede, a nakon poraza od Rosola nije ni pomenuo povredu, tek pre nego sto je odustao od Olimpijade, rekao je da ima problem sa kolenom, logicno jel zasto bi inace odustajao od tako bitnog turnira, ljudi su odmah poraz na W povezali sa povredom. Nakon ove pauze, naravno da je srecan samo sto moze da igra, ali on uvek daje najvise od sebe, i samo njegova borbenost je dovoljna da pobedi vecinu igraca. Opet, ni nakon ove pauze, ja nisam sumnjala da ce se vratiti. Ne daje prepotentne izjave, nikad to i nije radio, a tu ga i razumem, ja sam isto takva, ne volim da se previse nadam, vec mi je bolje da mislim mozda i na najgore, kako se posle ne bih razocarala.
                      13/13!

                      Comment


                      • Originally posted by majabl View Post
                        Ne znam samo gdje si nasao da hejtujem Djokovica kad se post fino odnosio na navijace?
                        Utisak koji imam vec od sredine 2011. i pogotovo 2012. cini mi se da prije tako nije bilo, posebno tokom onog finala izmedju Novaka i Andya sa AOa 2011.
                        E da, Nadal uglavnom izvlaci ono najbolje iz igraca, zbog svog stila igre mecevi u kojem on ucestvuje su generalno najkvalitetniji ukoliko ga protivnik isprati. Zato bi volio da vidim Andya koji koristi svoja oruzja na pravi nacin jer ih ima i ima igru za Nadala. Federer i Novak su znali da odigraju meceva sa nenormalnim brojem gresaka, Federer se dosta puta raspao protiv Nadala, previse grijesio, bilo je tu strasnih meceva, klasika ali mnogo vise ovih drugih. To ako pricamo o kvalitetu, jedino sto Nadal i Novak imaju slican stil, kad se sudaraju drugaciji stilovi onda je zanimljivije, zato mi je kvalitentiji match - up npr. Sampras - Agassi.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan Piper View Post
                          Ti zaista mislis da je Roger rekao svoje, da vise ne moze da parira Rafi i kompaniji i da se vadi na povrede?
                          Poceo je lose godinu, to je tacno, ali ne znaci da ce je tako i zavrsiti.
                          Ne moze situacija tako drasticno da se promijeni u kratkom vremenskom roku. Nije on bas tako davno pojedjivao Andya i Novaka.
                          To sto on trenutno nije motivisan kao prosle godine je druga stvar, ali i to moze da se promijeni. Sto se tice njegovih ledja, evidentno je da se radi o ozbiljnijoj povredi, na sta ukazuju slabiji footwork, namjestanje na udarce itd.

                          Ali ok, vec nekoliko godina ljudi otpisuju Feda, a on ih uvijek demantuje. Tako ce i ovog puta ;)
                          Da, mislim da vise ne moze da im parira, odnosno da je sada igracki iza njih, a nigde nisam rekao da se vadi na povrede. To tako izgleda kada se stvar izvadi iz konteksta. Rekao sam bez obzira na eventualnu povredu i to je kljucno. Dakle, i da je zdrav ne verujem da bi mogao da parira Nadalu i kompaniji, jednostavno godine i potrosnja organizma cine svoje. Moze itekako, narpocito u tim godinama se stvari jako brzo menjaju kod profesionalnih sportista. Jedna godina vise u tridesetim nije isto kao godina vise u dvadesetim, vise je kao cetiri. Prosto, organizam je vec istrosen i svaki dodatni napor ubrzava taj proces te dekadencija dosta brze nastupa. Sigurno da ima problema i sa motivacijom i to je sasvim normalno i verujem da ce najbolja izdanja sacuvati za slemove. Povredu verovatno ima, ja nisam ni rekao da je nema, ali u svakom slucaju mislim da ce tesko moci da parira Skotu, Nadalu i Novaku iz razloga gore navedenih. Toliko.
                          Last edited by Navras 16950; 15-03-13, 16:28.
                          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                          Comment


                          • Logicno je da ce navijaci bilo kog tenisera u prvi mah posle poraza svog pulena traziti izgovore i opravdanja. Pa cak i oni najrealniji nece idrzati a da to ne pomenu, makar kroz analizu. I to ne treba uopste nikoga ovde da cudi... ljudi pa kao da smo se svi ovde okupili od juce pa ne znamo kako to ide....
                            Licno navijam za Djokovica, pa i sam posle nekih njegovih poraza pokusavam da trazim opravdanje, ali opet stvari treba sagledati realno. A realne stvari su da Federer vise nije u najboljim godinama i da ce mu se ovakve stvari sve cesce i cesce desavati. Nije samo ovaj urnir u pitanju, ovde je bilo ocigledno da nesto nije u redu sa njim, po govoru tela. Pogledajte npr njegov polufinalni mec u Dubaiju sa Berdihom. Imao je dobijen mec, ali je nekako uspeo da ga "ispusti". U trecem setu nije on izgubio jer je psihicki pao, nego zato sto je pao fizicki. Nema on vise snage da se ganja po terenu "100 godina" sa svojim rivalima. Bolje receno nema snage da se ganja citav mec (ukoliko se isti oduzi) na najvecem nivou. Ne sumnjam da i dalje moze da bude u vrhu svetskog tenisa, jer je jednostavno predobar za sve ostale,ali da ce predstavljati neku veliku pretnju ovima iz samog vrha.... to malo teze. Eventualno W i dvorane .
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Sarafa View Post
                              Vecina tih stvari koje pominjes nikada i nije bila izgovorena od strane Nadala, vec od medija, ili eventualno njegovog strica, a oni su nebrojeno puta imali sasvim suprotne izjave. Ne secam se da je 2009. ikad rekao da mu je karijera ugrozena, to je jedino rekao kad je imao probleme sa stopalom. 2010. je igrao stvarno ubitacno, ali ja tada nikad nisam ni posumnjala da ce se on vratiti. 2011. se po meni ne moze porediti sa 2010., Rafa jeste dolazio do finala, iz razloga sto niko drugi tada nije bio dovoljno konkurentan, ali se on i pored meceva sa Djokovicem, i sa drugim igracima itekako mucio, na svim podlogama, a pogotovo na sljaci. 90 odsto lopti mu nije prelazilo polovinu terena. 2012. je igrao odlicno do povrede, a nakon poraza od Rosola nije ni pomenuo povredu, tek pre nego sto je odustao od Olimpijade, rekao je da ima problem sa kolenom, logicno jel zasto bi inace odustajao od tako bitnog turnira, ljudi su odmah poraz na W povezali sa povredom. Nakon ove pauze, naravno da je srecan samo sto moze da igra, ali on uvek daje najvise od sebe, i samo njegova borbenost je dovoljna da pobedi vecinu igraca. Opet, ni nakon ove pauze, ja nisam sumnjala da ce se vratiti. Ne daje prepotentne izjave, nikad to i nije radio, a tu ga i razumem, ja sam isto takva, ne volim da se previse nadam, vec mi je bolje da mislim mozda i na najgore, kako se posle ne bih razocarala.
                              Ako dolazi od tima, od Tonija tacnije onda sto se mene tice kao da doalzi od njega. Toni je veliki mastermind i ja mu skidam kapu na tome, zna covjek kako da odradi te mind games, ali daleko od toga da je i Nadal mutav
                              Koliko je vremena bio prvi, preko 100 nedelja pa nesto nikad ne cuh da je favorit, on protiv Mella na sljaci ne ulazi kao favorit, a o izvinjavanju kad pobijedi protivnika u finalu da ne govorim. Ja mnogo vise postujem Rogera ili Gulbisa koji iskreno i u facu kazu ono sto misle(Safin nekad) nego ovo sto Nadal radi. Pazi i igrac za kojeg ja navijam je veliki diplomata i nisu mu strane ove stvari, ali je Nadal to sve podigao na jedan veci nivo, on im je ucitelj na neki nacin. O trazenju MTOa kad ne ide i magicnim preokretima na terenu je sve ispricano.
                              Vidis ja mislim da je on 2010. gore igrao nego 2011. nego nije imao pravog konkurenta tih dana, opet stvar pogleda, a i on je sam rekao da ne moze da igra bolje nego sto je igrao tih dana, sad cu da mu vjerujem po prvi put A 2009. iako nije uzeo RG je najbolje igrao na slajci da sam ja vidio, mozda ce izgledati paradoksalno.
                              Nadal je imao nekih problematicnih meceva 2011. ali je bio na nivou na svim velikim turnirima sem AOa. U psihickom problemu je bio posle Wa i kako on i dalje gubi meceve od istog covjeka, pa je zbog toga trpjela sezona Mastersa na hardu prije USOa, ali je opet na USOu isao do kraja i vidjeli smo kako je odigrao onaj treci set. Kraj sezone nikad nije bio njegov inace, ne pamtim da je nekad odradio sezonu od pocetka do kraja na istom nivou, to se jos nije desilo, kako je krenuo mozda ce ova biti to.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ma kakva titula ovde za Nadala ? Zna Nole kako sa njim.

                                Nema straha .

                                Dosta je bilo!
                                Last edited by prskaj; 15-03-13, 16:47.
                                sigpic

                                Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                                Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                                Without error there can be no brilliancy.

                                Comment

                                Working...
                                X