Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2013. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovaj sad forhend sto je izbacio udario je 2 cm od donjeg rama, uzas kako ne moze da se namjesti na zicere
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Realno ni ova kratka diagonala nije bila clean hit sredinom reketa al bar napreduje
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • SAmo mu voleji ne pate..majstor ostaje majstor

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Ali nacin na koji se udarac sa tim reketom izvodi je apsolutno caroban. Tacno se osjeti kako se generise snaga iz ramena preko lakta do zgloba i na kraju preko reketa na lopticu. Predobar osjecaj, ali treba oko sat vremena da se naviknes na njega, jer glava je toliko mala da apsolutno nema prostora za gresku.
          Ovo je tačno. Generalno, manje glave reketa zahtjevaju veću kontrolu loptice, zbog 'sweet spota' ali isto tako i pomažu da napadački potencijal dođe do što večeg izražaja. Činjenica da su igrači poput Samprasa i Federera, čija su ofanzivna rješenja dovedena do savršenstva, koristili najmanje glave reketa dovoljno govori o svemu tome.
          - Druga, jako bitna stvar u kontekstu Federera jeste da je ovo drugo vrijeme, koje se ne svodi na agresivnu igru sa osnovne, već na kontrolisani baseline. Toga je i on sam svjestan, kao i činjenice da je sporiji pola koraka ili korak nego ranije, tako da prilikom izvlačenja na forhend gubi na tranziciji i u konačnici na fizičkoj snazi, jer ipak noge ne slušaju kao ranije.

          Zato mu je bilo potrebno nešto što će mu omogučiti duže ostajanje u poenu, bolju defanzivu, pa čak i po cijenu toga da izgubi svoju karakterističnu oštrinu u forhendu. To je reket sa večom glavom. Opet dolazimo do 'sweet spota'. Sa starom 90-tkom Roger se prilikom svakog udarca morao savršeno namještati, jer da bi udarac bio efikasan bilo je neophodno da lopticu udari tačno sredinom glave reketa. Međutim, ako ima problema sa kretanjem i footworkom, napadački arsenal, kao i defanziva gube na izražaju, jer konstantno kasni na udarac i ne stiže da lopticu zahvati onako kako želi i kako mora. To dovodi do povećanja grešaka, što iznuđenih, što neiznuđenih.

          Međutim, večom glavom će djelimično zamijeniti problem sa kretanjem, jer može udariti lopticu bilo kojim dijelom reketa, a da udarac ne gubi na produktivnosti i efikasnosti. U tom slučaju, neće biti zavistan od kretanja i namještanja kao ranije, jer ako kasni na udarac, reket će to nadomjestiti, iako će, kako rekoh ranije, izgubiti tu oštrinu forhenda i ofanzivnog varijaiteta, koja ga je oduvijek krasila. To se međutim da popraviti, ppotrebo je samo vrijeme.

          Budući da je ovo prvi meč u kojem gledam Feda sa novim reketom, mogu samo reči da će vrijeme pokazati kako stoje stvari. Prvi utisak je da je slajs jednako ubitačan, ali BH kao udarac mnogo stabilniji i pouzdaniji. Dosta slobodnije i čistije ga udara, dijagonale su strašne, a flik izgleda odlično. Sada dosta bolje mijenja direkciju i nema problema sa absorpcijom snage iz zgloba. Generalno, na promjene ritma slabije reaguje, a FH je dosta lošiji. Ne samo da je izgubio 'split set', već i ubrzanje glave reketa, a to već nije nešto sa čim bi se trebao zajebavati. Ipak, potrebno je vrijeme, određeni pomaci su napravljeni, neke nove dimenzije su uvedene, a neke i trenutačno izgubljene.

          Ipak, mislim da je promjena reketa dobra stvar, bez obzira da li je ona dugoročna ili ne. Feđa ipak najbolje zna šta je najbolje za njega.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Jel mu BH sad blizu Grigorovog?

            Ubrzanje glave reketa je najveci problem. Teze ce kontrolisati FH, te izvlaciti niske loptice koje su mu uvijek bile poslastica. Na zemlji izgleda solidno...pitanje je na sta ce liciti na tvrdoj podlozi

            Comment


            • Sto se tice reketa, tu definitivno treba pustiti da prodje jos malo meceva i da on nadje pravi balans, ali ono sto me plasi su ponovo ta ledja od 2. seta se skroz cudno kretao izmedju poena, nije se toliko savijao u kolenima prilikom servisa, a servis je drugacije cekao...a i posle pobede nije uopste pokazao da je srecan
              a i izjava posle meca je zabrinjavajuca:
              "I'm happy that the match is over and I can get some recovery now"
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • @Šminka

                Puno je pitanja, premalo odgovora. Vrijeme će ipak sve pokazati. Feđa mora shvatiti vrline i mane novog reketa i prilagođavati se tome. Njegova elastičnoost u zglobu činila je njegov forhend tako karakterističnim i nepredvidim, da je bilo jako teško anticipirati na te udarce. Nešto, kao Nalbijev bekend, kada u posljednoj sekundi promijeni direkciju i pošalje protivnika u jednu, a lopticu u drugu stranu. Međutim, sa večom glavom, gubi na toj elastičnosti, nemoguće je tako brzo ubrzavati reket i trebaće mu vremena da to shvati. Ipak, najbitniji je ratio između pozitivnih i negativnih stvari koji mu novi reket donosi. Ako Feđa shvati da od njega ima više štete nego koristi, ne sumnjam da će se vratiti staroj i provjerenoj verziji. Ipak je ovo samo prototip.

                Iskreno, sada je u BH-u dobio jedinu dimenziju koja mu je falila, stabilnost. Možda i promijenim mišljenje u budućnosti, ako ga nastavi ovako udarati, a Griša gubiti od kojekakvih papaka.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Bas ga dosta slobodnije udara...uzivanje ga gledati

                  Zakasnio je on s ovom promjenom nekih 5-6 godina...trebao je to dosta ranije uraditi...ne vidim kako ce mu sad stabilnost donijeti uspjeh protiv najboljih...u dobacivanju ih nece sigurno nadmudriti...za velike rezultate mu treba standardni FH...

                  Ostaje da vidimo da li ga moze priblizno dobro izvoditi s ovim cudom ili nekim drugim reketom

                  Grega Zemlja nije papak?
                  Last edited by shminka; 19-07-13, 21:17.

                  Comment


                  • Ja sam nekako ubedjena da ce naci njegov fh, jer vec se sada vidi napredak u odnosu na 1. mec
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Normalno da ce biti sve bolji i bolji...ali je nemoguce da bude na istom nivou na kom je bio

                      Comment


                      • Meni nije jasno zasto nije uzeo 95" reket.

                        Del Potro je zadrzao K factor koji se vise ni ne proizvodi za prodaju i sasvim mu dobro ide..

                        Ja npr koristim taj K Factor kao Delpo i onda uzmem iz zajebancije drugi reket koji imam da dam partneru i razlika je pa hajde recimo drasticna.

                        Reket je Babolat plavi, Roddick je igrao s njim. Veze ja o Babolatu nemam , uglavnom razlika je u 5" i razlika je u masi reketa i rasporedu spana. Uglavnom kada uzmem ovaj laksi reket imam problema da ubacim lopticu u teren dok sa ovim manjim i tezim igram bez problema. Mislim ima tu rama sasvim solidno, ali ne sada da to leti da ubijam ptice kao Fedo

                        Po meni 95" bi Fedu bilo mjera. Taman ono sto mu treba, samo nek uzme jebiga jednu horizontalu vise
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • @šminka

                          Da je ranije imao Anaccona, ne bi mu trebao novi reket, jer bi znanjem i adekvatnim gameplanom koji su njegove tadašnje fizičke sposobnosti mogle pratiti, sve to nadoknadio. Međutim, danas se igra sa mnogo više spina nego ranije, rotacija loptice je veča, a Fedov footwork više nije tako dobar kao ranije. To se najbolje primijeti prilikom izvlačenja na forhend, više to i ne radi tako često kao ranije, a i kad radi, to obično nije dovoljno dobro.

                          Zato se promjena reketa čini logičnim rješenjem, bez obzira što je izgubio neke od glavnih aduta. Mislim da se i on vodi logikom da ne može materijalizovati svoj napadački potencijal ako nema dobro kretanje i tajming. U svakom slučaju, nakon ovako lošeg prvog dijela sezone, mislim da je i on svjestan da za njegove standarde, gore ne može. Svaka promjena donosi nešto dobro, a s obzirom koliko je tvrdoglav, malo je reči da me odluka o promjeni reketa začudila
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Izvlacenje mu sad uopste nije potrebno...danas je recimo bolje BHom udarao nego FHom kad se izvukao na njega

                            Ali koliko god se njegovo izvlacenje na FH imenovalo izbjegavanjem BHa...to je veliko oruzje i stil kojim je recimo Djokovica pregazio u Sinsiju prosle godine...
                            Pitanje je koliko ce biti opasan bez toga...

                            Mada stoji cinjenica da je ove godine opasniji po ptice nego svjetski vrh...

                            Odluka je svakako njegova...i on najbolje zna sta mu je ciniti

                            To sto se odlucio na promjenu je za svaku pohvalu!
                            Last edited by shminka; 19-07-13, 21:31.

                            Comment


                            • Da mi lepo ovu godinu shvatimo kao tranzicionu, kao sto on prica sve vreme, mozda je on tu i planirao promenu reketa i da cekamo 2014.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Mozda se sprema za senior tour

                                Comment

                                Working...
                                X