Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2013. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    @Gari

    1.
    Sto mislis o tome da igra samo Moskvu a sto samo Bazel?

    2.
    Kako moze dahtati Nadalu za vratom i prisljavati ga da igra finala ako nema kakvu, takvu prijetnju da ce biti broj jedan.


    @Vladane

    Moskva i Valensija je na izgled odlican izbor. Postoje dva problema. Prvo, u Valensiji ce da bude vrlo lose primljen. Bojim se provokacija. Drugo, u Bazelu ima dupli efekt jer sprecava Rafu da osvoji bodove a pritom i sam osvaja bodove.

    Konacnu odluku ce Novak donijeti tek poslije Sangaja. Ako ne osvoji Sangaj, onda sva prica nema smisla. Bitno je i kako ce se fizicki osjecati a i sto ce Rafa napraviti. Hoce li izbjeci finale u Shangaju ili ne.

    @Bojana a i svi ostali

    Zamislimo hipotetsku situaciju:

    Novak osvoji i Bazel i DC. Koji poeni bi mu se uracunavali? Dubai, MC, Bejing, Bazel i DC, ili samo 4 od tih 5?


    NI,kad sam rekao da dise za vratom Nadalu nisam mislio na to da sad ubaci Valensiju,Bazel i vija da zavrsi ovu godinu kao broj 1,nego da napravi dobru podlogu za sledecu sezonu.Meni nekako ne ide uz velike sampione u tenisu da skupljaju poene na sto vise turnira,samo zbog tog rankinga....Mozda gresim ali to je moje misljenje... Radije bi da se Novak skoncetrise na ova tri velika turnira koja su ostala(Sangaj,Pariz,London) i uzme recimo 2 od 3,sto je skroz realno sa obzirom da nema ni Mareja,forma Federera je veliko pitanje,a kao sto smo videli i Nadal polako pada...

    Pa iskreno rekao sam svoje misljenje,ali ajde mozda bi mogao da ubaci jedan od tih turnira,mozda bas Bazel da vija Nadala,ili sto rece Vladan da uzme lagano Valensiju Mada mozda je pametnije ici na Nadala i da mu malo nagrize samopouzdanje

    Comment


    • Originally posted by prskaj View Post
      Kako se Novak ispalio na mrezi. E moj druze, koga si ti krenuo da grlis
      Zaboravih da prokomentarisem, bas budala, nikad nece naucit'.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Koliko jedna jedina pobeda u finalu nad glavnim konkurentom zanese sve ljude ovde - delimicno i mene moram priznati.
        Da bi ista kalkulisali Novak mora prvo da osvoji masters u Kini, pa onda da vidimo na cemu smo. Tj da vidimo dokle ce i Nadal dogurati na narednom mastersu. Do tada su svi komentari na ovu temu suvisni.
        Kako bi sve bilo lakse da ga je ovako "oprao" i u finalu US-a ... ali jbg
        Verujem da ne mislis na mene, ali mene barem nista nije zanelo. Svestan sam da Novak moze dobiti sledecih 10 njihovic meceva a isto tako i Nadal sledecih 10. Fora je sto od 2011 pa verovatno do karijere Novak je favorit u njihovim mecevima i da je neke logike i pravde sto kaze Vladan trebao bi da ispegla njihov H2H.
        Kazem problem je sto je sad era grabljenja i poklanjanja GSova. I Novak je lose krenuo. Problem je tu, ali daleko od toga da je neresiv. Ja sam cvrsto uveren da kolko sutra vec moze uci u seriju kao 2011e a isto tako moze nastaviti sa ovakvim sezonama do kraja karijere. Na njemu je. Na meni je da uzivam u ovakvim mecevima kao danas

        Originally posted by Sandugp View Post
        Prskaj
        Sta mahati ovaj nas magarac ce trcati u zagrljaj cim sledeci put izgubi videces - dao Bog da skoro ne vidis ali ajde
        To sam i krenuo da napisem. Krenuce njemu u zagrljaj ovaj ce ga iskulirati, Noki ce onako tuzno pognuti glavu u fazonu okay i mahnuti nazad
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Zaboravih da prokomentarisem, bas budala, nikad nece naucit'.

          E ovo i mene izludjuje...Covece nemoj vise da budes gospodin prema onima koji to ne zasluzuju.Nemoj biti budala stalno,budi surov

          Comment


          • Ове године у којој је Рафа сурово успешан Новак га је победио у два финала!

            Колико то сурови Рафа има више победа у финалима над Нолетом?

            Колико победа има Рафа у финалима са Новаком, у години када је Ноле био суров?
            Last edited by Žika; 06-10-13, 22:25.
            sigpic

            Comment


            • Prskaj ... nisam mislio ni na koga pojedinacno vec generalno na atmosferu celog foruma ... kako se menja posle samo jedne pobede (bitne ne mogu da kazem ali ... jos nekoliko ovakvih nam treba ova jedna sama po sebi nije nista, ali je odlicna uvertira za naredne)
              Za mene su Djokoviceve sanse da ostane broj jedan na kraju godine negde oko 5% (trenutno) videcemo za nedelju dana kakva ce situacija biti
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Prskaj ... nisam mislio ni na koga pojedinacno vec generalno na atmosferu celog foruma ... kako se menja posle samo jedne pobede (bitne ne mogu da kazem ali ... jos nekoliko ovakvih nam treba ova jedna sama po sebi nije nista, ali je odlicna uvertira za naredne)
                Za mene su Djokoviceve sanse da ostane broj jedan na kraju godine negde oko 5% (trenutno) videcemo za nedelju dana kakva ce situacija biti
                Samo par titula je potrebno da svi strucnjaci, bivsi teniseri i analiticari pricaju o tom igracu. Sjeti se kraja 2011. godine.
                sigpic

                Comment


                • Mislis na Jozu ? To si u pravu, ali Vladane jedna titula nije par titula ... Iako ima odlicne preduslove da osvoji sve sto bude igrao do kraja godine - pre svega ima nevidjen motiv, a i konkurencija ce mu biti srednje zalosna - Novak mora da osvoji te titule, da bi se sve opet okrenulo na njegovu stranu ...
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Osvoji li i Shanghai i "strucnjaci" ce pricati o njemu. Od navijaca je to ocekivano. Ovo je mnogo vaznije bilo za samopouzdanje i pravi je put za vracanje H2H u normalu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Baš je bilo veoma zanimljivo isčitati ovih 6-7 strana unazad.
                      Pravo da vam kažem, kalkulacije mi nikada nisu bile jača strana, tako da ne bih da ulazim mnogo u njih, jer puno toga zavisi i od druge strane, gomile kockica moraju da se slože, uz veoma veliki rad, koncetraciju i sreću.
                      Meni je današnja igra, stav, fokus, agresivnost i samouverenost još od prvog meča sa Rosolom (iako poučeni iskustvom, ove godine pogotovu, nije moralo da znači ništa), dovoljan znak da i te kako ima nameru da se bori za No.1 na kraju godine, ali pre svega da je sledeća nešto sasvim drugo i novo za Novaka u odnosu na ovu. Pokazao je i te kako da se pita, a stav... ovo je moj teren i danas sam ja gazda... mora da prenese i na druge.
                      Biće ovo veoma interesantno rivalstvo. Tek sada (mada je glupo reći da nije i do sada bilo).
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Jeste ocekivano, ali se oto meni nikako ne svidja .... Izgubi li ne daj boze srusice ima nade
                        Polako idemo mec po mec ... sad lepo Jankelu da ispegla pa dalje ...
                        Ja bih licno najvise voleo da Nadal dogura do finala svih turnira na kojima bude igrao i tako osigura N1 ali da ga Nole "pocepa" u svakom od njih .....
                        Pa sledece godine da vidimo na cemu smo ....
                        Ali to su samo moje zelje ...
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Што се тиче првог места, давмо смо израчунали да је Рафа бр.1 и не капирам ко се сада томе изненадио? Рафа изјављује да му није приоритет прво место, сада причамо да је само због тога доша и да му је то важно, а то што је изгуби од Нолета финале, није важно, па чак га је и пустио... ствано су то све навијачки коментари ала оно уз пиво у некој кладионици, па секирамо једни друге...

                          Чињеница је да смо констатовали да се Рафа вратио да смо почели да га називамо, "нови Рафа"... то је реало тако и јесте био нов, али за несрећу дошао је у време када је Новак био нешто одсутан од тениса и пружао слабе партије у финалима... тачно смо запажали слабости које је испољавао Новак, са друге стране, тачно смо испољавали врлине код "новог Рафе"...

                          ми који навијамо за Новака, /ма да не мрзимо Рафу, чак му се дивимо/ жалили смо што Новак губи баш сада када сви хвале Рафу као ванземаљца.. желели смо да Ноле што пре уђе у форму и да на прави начин провери "новог Рафу"

                          анализирали све сегменте игре и тражили од Нолета да поврати своје ударце које има и зна и да у таквом амбијенту видимо тачно колико је то Рафа "нов"

                          жеља нам се остварила! Ноле није ушао у меч са страхом...
                          Ноле није избацивао бекенде у ауте и дно мреже као током године..
                          Ноле није глумио ноншалантност и величину ...
                          Ноле није просипао прве сервисе...
                          није избодио керефеке са дроп шотовима и тежио игзибицији...
                          није држао лопте у терену и чекао да ривал погреши..
                          није комуницирао са публиком, штабом, говором тела објашњавао шта је требало, а шта није требало..
                          много тога је Ноле од лоших ствари избацио и представио са као "нови стари Ноле"

                          све смо то тражили од њега и ето задовоњио нас је.. дакле ништа Ноле није ново приказао, нити је Рафа нешто ново приказао... за нешто ново је потребно године рада... један ударац се учи пет година.. нико не може за пар месеци одсутва да научи нешто ново... може да сазри, и то је то....
                          sigpic

                          Comment


                          • Naravno da je Novaku bila veoma vazna ova titula radi, vracanja u zivot nakon 3 nokdauna koja je preziveo na nogama (RG,Montreal i USO),ali je ocigledno da je Rafa u padu forme(normalnu za njegov stab)on je ovde i dosao da uzme 1.mesto svestan da nece moci jos jednom u trku sa Novakom jer je u ful ritmu vec nekih 6-7 meseci i svestan je da mora da se stedi ako ne zeli opet na prisilan odmor.U ovakvom odnosu snaga Rafa nema sta da trazi protiv Novaka i rezultat sve govori (svi zadovoljni)Novak pobedom -Rafa 1.mestom do rekao bih RG.Kao navijacu svakako da mi je bitan svaki mec i pobeda sa Rafom ili Rogerom jer se to jedino pamti a posebno sada kad su postali zvanicno najveci rivali u istoriji i svaki sledeci mec ce imati sve vecu vaznost a narocito na GS, to ce ostati zapisano zlatnim slovima u teniskoj istoriji.Svima je jasno da je Rafa zasluzeno 1. u 2013.godini a Novaku sledi domaci zadatak za rusenje H2H i prijava na sve turnire gde igra Rafa do kraja sezone i spreciti ga da uzme bilo koju titulu do sezone sljake ,ako u tome uspe napravio je dobar temelj za napad na RG a mesto br.1 nek prepusti Rafi.

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Zaboravih da prokomentarisem, bas budala, nikad nece naucit'.

                              Comment


                              • ponovo

                                Rafael Nadal experiences knee pain in China
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X