Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sadik je imao mnogo takvih "slucajnih" poteza. To sto tebi Sadik smeta kao pojava to nije nikakva strucna konstatacija vec naprotiv - amatersko, povrsno vidjenje fudbala. No ajde nek bude da si u pravu, a kad u Almeriji proradi i tada reci da je slucajno....
    Last edited by tamonajugu; 04-10-20, 21:19.

    Comment


    • Procenio sam ga amaterski kao i vecina klubova cim je zavrsio u drugoj spanskoj ligi,sumnjam da ce se i tu da zadrzati ali ajde da vidimo,moja je procena da on nema veze sa fudbalom,ume da se zagradi,trazi prostor,brzi je od nasih nepokretnih stopera i to je to od njega,tehnike nema,sut nema,dribling nema,osecaj za igru nema jer i nije fudbaler.
      On kao licnost mi uopste nije antipatican,cak mislim da je neki dobrocudan Afrikanac,ali to ne menja cinjenicu da on za fudbalera nije. Ali nije jedini takav bio u Partizanu,imamo ih mnogo koji veze nemaju sa fudbalom,a imamo i one sto nesto znaju sa loptom ali ih mrzi da trce,tako da se odlicno uklapaju u Stanojevicev bezidejni,bezvoljni Partizan,pre toga Milosevicev,Djukicev,vec neko duze vreme igramo fudbal bez igre,mucenje,bunarenje,kao da ih puskom neko tera da izadju na teren.
      Onda dodje derbi,gledas dva tima koja nece a verovatno ni ne znaju da igraju fudbal,padne neki gol iz nicega,ne mogu tome da se radujem i da gledam ko vise ne zna da igra fudbal.
      Hocu Partizan koji ravnopravno igra ligu Evrope sa svakim timom,pa ako smo i za klasu losiji i milion puta jeftiniji nije zabranjeno boriti se,igrati fudbal.
      Izgubi i Liverpul,primi 7 komada od Aston Vile ali bar pokusa da igra fudbal,ne beze od lopte,a kod nas stalno neki strah kao da ce neko da ih ubije ako pogrese,kako klubovi tako i reprezentacija i onda tu nema fudbala.

      Comment


      • Sve sto vredi to se odmah rasproda i ti u takvoj situaciji bi voleo da se mi dodatno srozamo i odustanemo i od stranaca i oslonimo se na drugu i trecu kolonu klinaca i domacih igraca koji igraju kod nas samo zato sto ih na zapadu niko nece ? To ako nije amatersko razmisljanje onda ja ne znam sta je. Ocigledno ne razumes da ovo nije Jugoslavija i da se fudbal mnogo promenio od tog perioda, igraci vrlo rano odlaze na zapad jer u ligi niko nema finansijskih uslova da ih zadrzi.....beze bre i doktori i svi ostali, a kamo li fudbaleri..... Glavni problem su oni koji su visoko u hijerarhiji - uprava i oni iznad njih....a treneri su samo kolateralna steta.... Mislis da Djukic ne bi umeo da vodi ekipu sastavljenu od Mitrovica, Pavlovica, Milenkovica, Ljajica, Leonarda....? Ili Savo ili bilo ko ? Citav domaci fudbal je na pogresnim temeljima zato Ivicu, Jokanovicu, Paunovicu i ostalima ne pada na pamet da se vrate ovde..... Svako ko dobije priliku on bezi odavde - Nikolic, Jokanovic....i Stankovic ce da pobegne i Stanojevic....svi redom....jer uslovi za fudbalski rad u ovakvoj ligi su veoma losi... Mi nemamo kult domace lige, nemamo kult reprezentacije, nista sto je zdravo mi u fudbalu nemamo.....
        Last edited by tamonajugu; 04-10-20, 23:41.

        Comment


        • Kako da ih neko hoce kad ta deca ni ne igraju,gde da ih vide,ne mogu da dodju do izrazaja i do mesta u timu od ovih visestrukih povratnika i stranaca šnj kategorije,pustaju ih jednog po jednog za prodaju,cim odigra tri utakmice prodat je,idemo sledeci,zato uskoro ocekujem da nas i Malta i Farska Ostrva izbacuju iz evropskih takmicenja.
          Kazes hocu da se dodatno srozamo,pa gde ces gore od ovoga,sta je gore,nismo sansu namestili protiv amatera iz Letonije i Moldavije,Zvezda nam bezi redovno u prvenstvu izmedju 15 i 30 bodova,gubimo redovno od Novog Pazara,problem je i Mladi Radnik i Spartak,Vojvodina i jos sest,sedam klubova u ligi,ne sudija,ne Zvezda,vec to sto ne znamo da igramo fudbal sa ovom grupom tzv.fudbalera.
          Ubedjen sam da pusti Stanojevic 11 omladinaca da bi bolje igrali od ovih bogalja sto su sad na terenu,a ne mora tako da bude,da dovedu tri kvalitetna stranca,uz Zdjelara,Jojica ako jos uvek moze da igra kako je igrao,nije mator,neki dobar igrac iz nasih liga,moze da se napravi dobar tim,koji zna sta hoce s loptom i bez nje. Da bi doveli kvalitetne strance ili dobre nase igrace treba nesto i da se plati,e to je vec problem funkcionerima. Ti kvalitetni stranci bi pomogli i klincima da se brze fudbalski razviju i bilo bi vise njih za prodaju i cene bi im bile vece,samo ih treba zadrzati dve,tri godine.
          Ne moze niko da me ubedi da smo izgubili talenat za fudbal a bili smo svetski i evropski prvaci u mladjim kategorijama,ne kao Jugoslavija nego kao Srbija,pa i 90-ih nismo mi dovodili igrace iz Dinama,Hajduka,Rijeke,Zeljeznicara,Sarajeva nego iz Rada,Trudbenika,Radnicki Pirota,gde su nam sad ti skauti za igrace iz nase zemlje,sad nista ne valja kod nas a valjaju povratnici,nije tako nego se mnogo vise mucka sa lovom od prodaje stranaca i povratnika a retko koji od njih je bolji od nase dece.
          Last edited by Mihajlo10; 05-10-20, 00:32.

          Comment


          • Selekcija igraca u citavom nasem fudbalu, od najnizeg do najviseg ranga, je uzasna...mnogo talenata se izgubilo u tom naopakom procesu....i ti bi sad ubacio 11 igraca koji su plod jedne takve selekcije... Ja bi u tim zadrzao 3-4 klinaca i tako svake godine davao sansu reetkim klincima koji se bas isticu, a ostalo bi sve bili stranci.....to je ozbiljan sistem - par extra talentovanih domacih klinaca i legija stranaca.....na tim temeljima je zapadni fudbal postao ono sto sada jeste, a mi nikad nista necemo ozbiljno i dugorocno uraditi ako se oslonimo samo na domace igrace. Zapadni fudbal je oduvek bio daleko miljama od ovog naseg i to samo zato sto su dovodili strance iz celog sveta i kombinovali ih sa svojim retkim domacim pojedincima koji se isticu. Njima je baza igraca od Juzne Amerike do Afrike preko Azije, a nama ? Od Surdulice do Subotice....i do Podgorice, Banja Luke...i mi hocemo da se takmicimo sa njima ? Nemoj da se zezamo.......to tvoje razmisljanje je odavno pregazilo vreme....

            U vremenu kad su sve ekipe imale domace igrace imalo je smisla forsirati domace igrace ali sada kada svi dovode igrace iz celog sveta - ne mozes da im pariras ako imas samo domace igrace u ekipi. Poenta je u bazi igraca....ne mozes ti sa bazom od par hiljada fudbalera da se takmicis sa klubovima cija baza ima na stotine hiljada pa i na milione igraca.... Skauting je ozbiljna stvar i svim bogatim i najjacim evropskim klubovima jaka skauting mreza je prirotet broj JEDAN, ne rastu talenti na svakom cosku kao sto mi mislimo pa da skoknemo malo do Vranja, Pirota ili Vrsca i eto ih na tacni buduci sampioni sveta pikaju fudbalicu u ulici......
            Za rast domaceg fudbala nije dovoljno 11 ili 22 talentovana igraca...potrebni su citavi timovi talentovanih igraca, a to je bez stranaca nemoguce postici.......samo probaj da razmislis sta bi se na primer spancima desilo kad bi svoje ekipe ogranicili na 4 stranca....pa pao bi im fudbal bar 3-4 mesta ispod mozda i vise iako su u Evropi najtalentovaniji za ovu igru i iako imaju 10x vecu bazu igraca od nas...

            Partizan i zvezda - 3-4 extra talentovanih klinaca i 17-18 stranaca
            Vojvodina i Radnicki - 1-2 extra talentovana klinca i 19-20 stranaca
            Ostali bar bar po 2-3 priblizno talentovanih igraca i 19-20 stranaca

            I eto ti i jake reprezentacije i jakih klubova i jake lige u celosti.....mi nemamo bazu igraca kao englezi, spanci, nemci, italijani, francuzi, portugalci (koji ceo Brazil imaju na dlanu) i ne mozemo da im pariramo nikad ako se oslonimo samo na domace igrace makar se svi nasi najbolji igraci vratili u nasu ligu.....ni slabijim ligama od njihove ne mozemo da pariramo, a kamo li njima...pa Kipar nas je pretekao odavno o cemu dalje da pricamo... Ako ti ovo nije jasno onda nemam vise sta da ti pricam na ovu temu. Taj "jugoslovenski pogled na fudbal" cak ni za vreme te jugoslavije nije bio narocito delotvoran, a kamo li da bude danas......
            Last edited by tamonajugu; 05-10-20, 01:56.

            Comment


            • Nemamo stvarno sta da pricamo na ovu temu,koji su stranci kod nas a koji u Spaniji,Italiji,Engleskoj,Nemackoj,Francuskoj,sve ono sto cela Evropa nece dodje kod nas,obican skart od igraca jer nema ovde love,pogodis jednog u 100 pokusaja,za to vreme upropastis gomilu nasih talentovanih klinaca,ili ih prodas pre 18. godine bez tri odigrane seniorske utakmice u zivotu ili greju klupu skart strancima i visestrukim povratnicima.

              Comment


              • Pa nema love bas zato sto se razmislja lokalno, a ne globalno....i kad genijalci u savezu smanje broj stranaca na 4 kakav izbor onda imas ? Da vratis Miljkovica i Obradovica.....umesto da pokusas da dovedes nekog iz druge portugalske lige koji je za klasu bolji i od njih i od nasih klinaca tipa Cucin, a plata slicna..... Mani me nasih klinaca...vecina njih izgurano, a veze nemaju, a ti bi da ih guras jos vise..... Stevanovic jedini za koga je kristalno jasno da je klasa i prethodno Kalaba.....mozda i L.Pavlovic ima neke dobre strane....ovi ostali svi sumnjivi i klimavi.....
                Last edited by tamonajugu; 05-10-20, 02:05.

                Comment


                • E vidis ja ne znam kakvi su nasi klinci dok ih ne vidim kako igraju fudbal,ne jednu utakmicu 15 minuta pa da ih nigde nema na narednih 10 utakmica nego u kontinuitetu da igraju fudbal.
                  Ne slazem se da nasi klinci nemaju kvalitet,bolji su od vecine klinaca iz Evrope u svom godistu,ne verujem ni da nema kvalitetnih igraca u nasoj ligi,recimo Birmancevic mi zapao za oko,bolji je od svih ovih stranaca u Partizanu zajedno,Vojvodina igra egal utakmicu sa skoro svim nasim igracima protiv Standarda,na trenutke i bolje od njih.
                  Sanicanin iz Vojvodine recimo u dzep stavi Belotija na utakmici Italija-BiH ali mi necemo nista da platimo,nama kvalitet nije bitan,nista kod nas ne valja jer treba da se plati,bolje da dovedemo gomilu krs stranaca dzabe.
                  Da nasi igraci imaju takvu slobodu i minutazu kao ti krs stranci iz druge portugalske,svajcarske,belgijske lige,bili bi bar duplo bolji igraci od njih,mi velike rezultate u Evropi necemo bar za jos 100 godina napraviti ali mozemo da pravimo dobru igru i igrace koji ce sa 22-23 godine zaigrati u velikim ili osrednjim evropskim klubovima a ne da pisaju tamo sa tribina sa 18 godina.

                  Comment


                  • Comment


                    • Sto mi dovedosmo 14 igraca danas i juce? 8 bodova se u nasoj ligi ne stize...

                      A da, ima i taj kup

                      Comment


                      • Stevanovic ima novog menadzera.

                        Pocetak kraja Partizana. Stanoje je Tumbakovic/Bjekovic sorta. Nas mali vojnik.

                        Necete vi videti Evropu skoro. Aj titula je resena svaka do 2024/5. To necu ni da diskutujem.

                        Comment


                        • Sigurno nas je Stanojevic unistio a ne trio VVV,on se pita za transfere koliko i ja,dovodi ono sto mu nude a nude mu sve sami skart od igraca koje dzabe mogu da dovedu,u tu kategoriju spadaju i ovi stranci i ovi povratnici,mozda Jojic bude izuzetak mada nisam neki optimista s obzirom da je i on duze vreme grejao klupe u inostranstvu.
                          Dok je navijac huligan glavni u Srbiji necemo mi primirisati tituli,posto ce nam trio VVV sastavljati tim,a s njima je i Evropa mnogo dalje nego sto je bila,mogu samo brukanja da ocekujem,ali nicija nije gorela do zore,docekacemo valjda i Partizan koji igra dobar fudbal u Evropi.

                          Comment


                          • Brate, a je l ti teško da odvojiš malo te celine?

                            Znači otkucaj par rečenica pa odvoj, jer se lakše čita. Verujem da imaš mnogo toga pametnog da kažeš ali ljudi ne čitaju jer ti je sve tako sastavljeno i nečitljivo.

                            Vidiš kako sam ja ovo pisao, sa odvojenim redovima.

                            Posle tačke i zareza isto ide razmak. Gledaj ovo. Mijajlo,gde si? i Mihajlo, gde si? Vidiš koliko je drugo lakše pročitati.

                            Comment


                            • Ko zna da cita procitace i jedno i drugo,ne pisem ja ovde da bi nekom bilo lepo za oko da procita,niti neke seminarske radove, mrzi me da lupam razmake, a i ne mora ko nece da procita.

                              Comment


                              • Originally posted by Cassius Clay View Post
                                Stevanovic ima novog menadzera.

                                Pocetak kraja Partizana. Stanoje je Tumbakovic/Bjekovic sorta. Nas mali vojnik.

                                Necete vi videti Evropu skoro. Aj titula je resena svaka do 2024/5. To necu ni da diskutujem.
                                Ne verujem u tu pricu da je Stanojevic zlonameran prema Partizanu. Medjutim ono sto verujem, tj. ono sto vidim je da je limitiran kao trener, kao strucnjak i kritika prema njemu mi ide u tom pravcu. On jednostavno ima jednu nazadnu ideju da treba da gura samo nase klince makar ti klinci bili Miljkovici i to je to......stranaca se gnusa, smatra da guse nase klince i to je ono zbog cega su se razvile razne teorije zavere, a u sustini je covek samo tesko limitiran i jedino sta ga je proslavilo i stvorilo taj mit o "Stanoju" to su pobede nad zvezdom i onaj klasican userski ulazak u Ligu sampiona. Tad sam bio mladji, naivno sam gledao na fudbal i sve mi je to bilo "VAU" ali sada, pogotovo nakon sto sam ponovo odgledao te utakmice u kvalifikacijama postalo mi je jasno koliko je to u stvari bila zasluga velike kolicine srecnih okolnosti plus jednog coveka - Klea....covek je dao golove ni iz cega - protiv Anderlehta 3 gola dao + autogol Lecjaka....Samrok i Sfintul su pravo evropsko merilo Stanojevica. Sto se lige tice tu moze svasta da bude jer on zna da pliva u ovim mutnim vodama naseg fudbala i nije iskljuceno da ostvari bolji rezultat od Sava u ligi ali ja trenere merim na "evropski kantar" i tu mi je Stanojevic persona non grata. Savo, Djukic i Mateus jedini treneri pod kojima smo bili tezak plen u Evropi, ljudi su imali nekog evropskog smeka, modernog smeka...ovo ostalo, cak i Nikolic, tanko ili nikako.....ne razumem ljude koji trenere mere po rezultatima u nasoj ligi kad svi znamo kakav anti-fudbal vlada ovde. Evropa (ponekad i derbi) su jedino merilo, a ovo ostalo nista.
                                Last edited by tamonajugu; 07-10-20, 18:14.

                                Comment

                                Working...
                                X