Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gojko Andrijaševic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Gojko navija inace za Arsenal. ;)
    sigpic

    Comment


    • #77
      Originally posted by manda View Post
      Pa rekao je nakon treceg usporenog da je bila ruka i da je Arsenal ostecen(prva dva nisu mogla da se vide),ako pises i kritikujes govori istinu.
      Nisi me razumeo. Nakon trece serije jeste to rekao i opet je posle svega na kraju polvremena upotrebio rec MOZDA je Arsenal ostecen (cemu to mozda). Moj komentar se odnosio da je tek nakon nekoliko ponavljanja isto primetio jer ranije naprosto to nije hteo.

      Prvo u prvoj seriji nista (ladno govori kako je svemoguci u poslednjim trenucima otklonio opasnost), pa je bila druga (tu cak onako sigurno potvrdjuje kako je igrao glavom) i tek nakon trece serije (posle ne znam ni sam koliko ponavljanja) primecuje i izgovara "bila je ruka" (i to tek kada je video da se VP radi necega buni). Ja sam izkarikirao pet ponavljanja, stvarno je bilo jedno destak puta u tri serije to pustano. Tako da sam istinu cak ublazio, a ne naduvao.

      Evo ja priznajem da nakon prvom snimka (ne serije) nisam primetio igru rukom ali nakon drugog vec jesam, a on je nakon trece serije snimaka uspeo to da ukopca, a trebalo bi biti obratno jer je ipak on taj koji je placen da primeti i ne navija, ne ja. I da dodam nije mi prvi put da slusam njegove izjave svaki put kada igrac Uniteda padne kako je bilo penala, kako je bilo kontakta i kako je United ostecen, a kada su drugi u pitanju onda je mozda bilo penala, mozda je bilo kontakta i mozda je taj neko ostecen.

      Izvinjavam se ako se nekom od vas ovo izneseno s moje strane ne dopada ali ni meni se ne dopada sto on ne moze da se kontrolise. On ovo moze da procita i ne mora, ja njega ako hocu da gledam utakmicu moram da slusam jer gledati fudbal bez zvuka; navijaca i svaga ostalog nije nikakav uzitak. A steta je sto tehnologija nije dosla do tog nivoa da postoji opcija samo smanjivanja glasnoce komentatora, tada bi ih rado namestio na very low ili mute. Onda vi ne bi morali da ga branite, niti bi ja morao da ga slusam.

      Originally posted by S-Nash View Post
      Gojko navija inace za Arsenal. ;)
      Onda je to covek koji to pokazuje na najcudniji moguci nacin. I izvini ali ti ne verujem. Tesko bi se toliko puta zeznuo na takve nacine kao on, a da mi je neki drugi tim blizak. Samo sto nije zaplakao nakon gola Arsenala. Mozda je sve to da prikrije, ako je tako onda treba da ide u glumce, a ne komentatore jer bi najverovatnije u prvom pokusaju dobio oskara.

      PS. Vidim navijas za Partizan kao i ja, pa da te pitam, da li bi mogao tako strastveno da komentarises Zvezdu, a Partizan kad pominjes da izgleda kao da ti je knedla zapala u grlu?
      Last edited by salesam; 02-05-11, 21:33.

      Comment


      • #78
        Salesam,

        Uvek s posebnom pažnjom pročitam kada neko daje mišljenje o sportskim KOMENTATORIMA. Dok god ljubitelji sporta negativno reaguju i iznose svoje primedbe na način komentarisanja utakmica ili mečeva, to je znak da bi ti ljudi trebalo da se zamisle o svom radu. Koliko tek ima onih koji bi želeli da kažu svoje mišljenje i iznesu primedbe, ali nisu u mogućnosti, iz raznih razloga.

        U temi “komentatori pod lupom” već dva meseca pokušavam da im dobronamerno i veoma temeljno (argumentovano), poprilično kompetentno, ukažem na neke elementarne greške koje čine, u meri koliko smatram činim to i naglašeno, ponaosob, ali neverovatno je koliko su ti ljudi – komentatori – nadobudni, sujetni, nadmeni, nedodirljivi, tvrdoglavi, pristrasni, nepopravljivi, nedostupni, nedobronamerni, samoljubivi, uobraženi, nepismeni, nestručni (siromačne sportske i opšte terminologije)...
        Naravno, ima svega nekoliko izuzetaka, koji bi mogli da iskažu svoj potencijal i talenat, ali s njima se izgleda uopšte ne radi. Ne rade ni oni sami na sopstvenom uzdizanju. Stagniraju. Nije mi poznato da li iko od njih ima završenu Novinarsku školu ili tečaj novinarstva, kao osnovni preduslov da se bave s tim poslom... To bih odmah primetio, jer neke stvari su previše očigledne. Izbor reči koje koriste, dikcija, poštapalice, tuđice, nametljivost, bezosećajnost za sportsku granu, mešetarenje, otaljavanje, linija manjeg otpora, rutina, galama u toku prenosa (pravo dranje), nepoštovanje gledalaca, nepoštovanje pripadnika spektatorijuma kome se obraćaju, vređanje naše inteligencije na razne načine, kao da ih baš briga kome se obraćaju... Pa, šta će onda oni nama...! Neka nam puste sve ostalo, sem njihovog glasa...

        Nedavno su u jednoj gledanoj TV emisiji to potvrdili i legendarni fudbaler Dragan Džajić i trofejni trener Ljubiša Tumbaković, dok je Savo Milošević pokušavao da bude diplomata, jer nije hteo da se izjasni... Svi oni najradije “stišavaju ton”... Ako Džaja i Tumba “stičavaju ton”, onda bi komentatore trebalo da je sramota! Ali, njih ni to ne dotiče. Zaista, sramota!

        Last edited by eM; 23-10-11, 22:44. Reason: rječnik
        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

        Comment


        • #79
          Dragooon,

          Tek sad sam video post pa izvini na zakasnelom odgovoru. Meni sve to sto navodis manje smeta od d... i otvorenog navijanja u toku nekog prenosa jer ja u mojoj kuci ili kod druga mogu da navijam za koga hocu ali on kao onaj ko prenosi odredjeni mec ne moze jer nisu svi primera radi navijaci lopova iz Mancestera. Tako da to nekoj strani moze vrlo da smeta, a moram da ga slusam jer tako zakon monopola nalaze (cak i kad jos neka televizija prenosi isti mec oni taj kanal skrembluju). Generalno ne volim ovako da pljujem ljude ali sam do sad imao jedno deset puta potrebu da nesto napisem pa nisam - reko necu, posle meca je ipak sve jos pod utiskom - ali on ne prestaje, on nastavlja i nastavlja iz utakmice u utakmicu.

          Iskreno mnoge od njih ne znam po imenu, a onaj koga sa uzivanjem slusam - mozda i radi toga sto je kosarka moj sport - je Sarenac. Za coveka nikad do sad nisam pomislio ni jednu ruznu rec, a kamoli izgovorio. Jednostavno dogadjaj ucini jos lepsim za gledanje. Navija i on ali to se moze primetiti prvenstveno kad se prenosi nasa reprezentcija sto je potpuno razumljivo. Al sve u svemu nek oni rade i dalje svoj posao, necim su zasluzili to mesto ili ih neko tu drzi, sve jedno, ja tu da promenim ne mogu nista i iskreno sad me bas zabole uvo da li ce i dalje prenositi meceve, tacnije tako ce biti do sledeceg slusanja i njegovog otvorenog... na United i Vidica.

          Comment


          • #80
            Mrznja prema ManUtd izbija iz ovog coveka dok komentarise njihov mec.. Iritiras covece, komentarisi Fulham.

            Comment


            • #81
              Originally posted by solex View Post
              Mrznja prema ManUtd izbija iz ovog coveka dok komentarise njihov mec.. Iritiras covece, komentarisi Fulham.
              Msm da si pogresio. Koliko znam (a imam pouzdane izvore) Gojko najvise prezire Celzi. On je cak par puta bio u studiju sa Vladom Novakovicem pred neki derbi koji je igrao Mancester, i donosio srecu(ovo se odnosi na proslu sezonu).
              sigpic

              Comment


              • #82
                Ja ne znam preko koje stele ovaj lik prenosi derbije ali ja sam juce 80% meca pratio pod mute , samo sam skidao kad je bio gol a covek nema nikakve reakcije , toliko iritira da je to strasno , nema glasa , ne zna uzbuditi gledaoce , on ni vijesti kako treba ne bi prenosio a kamoli derbi Engleske lige
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #83
                  Nikako mi nije jasno da Gojko prenosi vecinu utakmica na SK,barem programu kojeg imam ja.Gledam jucer Fulham-Arsenal,covjek suti par minuta pa onda nesto kaze.
                  Kako me je samo nazivcirao da sam drugih 45.minuta gledao bez tona.Jednostavno za njega je neki "uzbudljiviji" sport od nogometa,npr sah,ribolov,pikado,bilijar itd.
                  http://www.valencia-balkan.net
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by LosChe View Post
                    Nikako mi nije jasno da Gojko prenosi vecinu utakmica na SK,barem programu kojeg imam ja.Gledam jucer Fulham-Arsenal,covjek suti par minuta pa onda nesto kaze.
                    Kako me je samo nazivcirao da sam drugih 45.minuta gledao bez tona.Jednostavno za njega je neki "uzbudljiviji" sport od nogometa,npr sah,ribolov,pikado,bilijar itd.
                    E ne mogu da verujem koliko je ocajan u poslednje vreme Andrijasevic. Dok je bio na RTS-u jos je bio solidan komentator. Ali u poslednje vreme glavna recenica mu je: "Saaaaaaadaaaaaa je to.................(ceka 10sec da se TO desi)......................sansa za......"
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Brinem se za njegovo zdravlje, evo poveo Newcastle protiv Uniteda tako se uzbudio od srece, neka mu neko da casu vode ...

                      Comment


                      • #86
                        Upravo to hocu vec dugo vremena da kazem,npr. jedan tim je u napadu i izgubi loptu i drugi tim je vec dosao do suprotnog gola,a Gojko jos izgovara misao iz prethodnog napada uz neshvatljivu pauzu izmedju rijeci.neka mu neko skrene paznju na to

                        Comment


                        • #87
                          Gojka nikad ne komentarisem,jer ga 'ne primjecujem'...najveci novinarski promasaj u istoriji novinarstva!


                          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Искрено, разлог због којег сам одлучио да се региструјем на овај форум и да учествујем у дискусијама је управо овај човек.
                            Он је феномен спортског новинарства у Србији. Сада више није у питању само арсенал гафова које човек "производи" из меча у меч, већ чињеница да је он изгледа клониран на СК и преноси апсолутно сваки меч енглеске лиге који случајно или намерно пратим.
                            Човек је неуништив и поред силних грешака које прави, почевши од замене идентитета Алекса Фергусона и Арсена Венгера, па све до историјског враћања Сеска Фабрегаса у Арсенал на мечу који је обележио и повратак Тијерија Анрија ( човек је лагано за Артету рекао Фабрегас и није ни схватио да је погрешио или је схватио, али није имао времена да се извини гледаоцима за ту грешку ).
                            Да су те грешке код њега ретке нико вероватно не би ни обратио пажњу, али код њега је то нека врста норме коју он испуњава из меча у меч. И поред тога, он преноси све мечеве Премијер лиге.
                            Нисам могао да издржим, а да не напишем нешто поводом тога, јер на све то гледам веома лично, као неко ко је студирао новинарство, завршио, добио диплому, имао прилику да учи од најбољих професора из новинарске бранше, прошао све могуће праксе, на њима учио занат од признатих спортских новинара, а опет не само да не могу да добијем посао, него не могу да добијем ни одговор, нити знак пажње од појединих медија који би се захвалили за интересовање које имам када пошаљем своју биографију на њихову адресу ( на СК сам само једном и послао прошле године ).
                            Могуће је да Гојко може да научи будуће, младе коментаторе неким стварима, али мислим да се тренутно више може научити од млађих спортских коментатора, који поред тога што имају велико знање, показују велику дозу креативности и ретко греше, а и када то учине, признају грешку, упуте извињење и исправе се.
                            Не знам, можда ни ја не бих био бољи, али то вероватно никада нећу сазнати, јер је велико питање да ли ћу икада добити прилику да учим од бољих од себе или боље речено од оних који могу да ме науче.

                            Comment


                            • #89

                              GOJKO ČITAO DRAGOOONa


                              Komentator Gojko ANDRIJAŠEVIĆ je ovih januarskih dana napisao kolumnu o PADEŽIMA, za jedan prilično tiražni časopis, pod (nad)naslovom, nešto kao "Udarac iz TV kornera"... Ostrvio se Gojko na neke N. N. novinare koji su bili "ispoljili" neznanje gramatike - padeži! I to, koje će novinare, nego svoje - sportske! Pominjao je njihovu "lenjost, loše navike ili nedovoljno poznavanje sopstvenog jezika...". Navodio je (citirao čak!) i primere njihovih - naslova i delova tekstova. Proširio je svoje opaske i na našu svakodnevicu i kulturu znanja jezika uopšte!

                              Zatim, "ako je lenjost uzrok ovakvog izražavanja, onda se tu stvari još mogu i promeniti", smatra Gojko, ali "ako je u pitanju nepoznavanje gramatike (svih sedam padeža), onda je to mnogo veći problem", tvrdi Gojko, i dodaje "tim pre što medijski poslenici, hteli to ili ne, na izvestan načlin imaju i ulogu EDUKATORA velikog dela javnosti". (ovaj deo mi je nešto mnogo poznat!, prim.aut.)
                              U nastavku kolumne, Gojko revnosno piše da "Kad već urednici i lektori po redakcijama dozvoljavaju tako nešto, možda ne bi bilo loše da novinari prilikom zapošljavanja, uz neophodne diplome, dostave i imena svojih PROFESORA srpskog jezika. Onda bi u sličnim situacijama bar neki od prosvetnih radnika mogli da crvene zbog nepismenosti svojih nekadašnjih učenika..."

                              Nije to Gojku bilo dovoljno, pa predlaže da "Ili, možda, da se to negde boduje, pa da, recimo, posle 10 negativnih poena ti profesori izgube pravo na - štrajk".

                              I, na kraju, Gojko zaključuje: "Nekim novinarima, nažalost, nema spasa. Padeži će im ostati nerešiva enigma, ali ne i jedina..." Jer, to im garantuje "lik i delo GojkO AndrijaševićA" (cccccc, prim. autora!)


                              ******
                              Šta bi na sve ovo rekao Dragooon (!?)... Ništa novo i ništa posebno nego što je govorio u poslednjih desetak meseci u stotine navrata!

                              ***Ipak: E, moj Gooojko! Koliko si samo negativnog pokazao u tako kratkoj i usko "prelomljenoj" kolumni. Zapravo, najviše si rekao sam o sebi. I "teze" si ne samo zamenio, već ih pobrkao načisto! Znači svi su krivi, a najviše profesori, što su neki novinari i većina današnjih sportskih komentatora bili - loši učenici! (Kako god!?)... A, baš mi je drago da sam "prepoznao" mnoge moje stavove i ocene (kao) o sportskim komentatorima... Prepisuješ, ako si, neka si, ne ljutim se! Ipak, ovo je tračak nade da si bar nešto pročitao na Forumu SK, u temi: "Komentatori pod lupom"... Ali, zašto ne pokažeš (bar) pozitivan pomak na ličnom primeru!? Ovako je: Očiglednooooo! - "Sjajnoooooo!"

                              Možda je nekim komentatorima kriv ceo sportski spektatorijum, što postoji, pa: ajde da svi mi ispred malih ekrana - crvenimoooooo!

                              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                              Comment


                              • #90
                                Дефинитивно је феномен који би требало истраживати.
                                Иначе, синоћ је испунио норму ( а гле чуда, опет је коментарисао утакмицу ПЛ и опет је коментарисао Арсенал или Манчестер Јунајтед ). У тренутку обарања Вејна Рунија назвао је Алекса Сонга Ђуру. Све то не би било чудно да редитељ преноса у том тренутку није дао крупан план Сонга који, прво што не личи на Ђуруа, друго што има специфичну фризуру која га разликује од Ђуруа, треће што игра на позицији задњег везног за разлику од Ђуруа који већ дуже време игра десног бека и није се могао наћи у том тренутку ту, али ето Гојко одржава своју норму захваљујући СК који му из недеље у недељу даје све већи значај на својој телевизији...

                                Comment

                                Working...
                                X