Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Navras View Post
    Svidja mi se kako Ferer razmislja. SF-om moze biti prezadovoljan, njegove partije na AO-u nisu bile na nivou igara iz veceg dela prosle godine i zaista nema za cim da zali. Sada mu je najpotrebniji odmor. Dalje, on zna da su Endi, Roger, Rafa i Nole bolji i da taj nivo nikada nece dostici, a ako se pita sta da radi, pa isto ono sto je radio Nadal nakon finala USO-a 2011. Da ceka. Tada je Nadal, nakon sestog uzastopnog poraza od Novaka, izjavio da taj nivo nikada ne moze dostici i da mu jedino preostaje da ceka da Novakova igra padne jer tako sigurno ne moze igrati uvek(parafrazirao sam prema secanju). Veliku istinu je Rafa tada izgovorio i Ferer nema drugo resenje do da sledi primer zemljaka, s tim sto je njegova pozicija nesto teza jer ispred sebe ima cetiri bolja igraca, dok je ispred Nadala stajao samo jedan. Nema nista bolje nego kada si iskren prema sebi i zbog toga mi se dopada Davidovo razmisljanje. Sansu ce imati, cetvrti je igrac sveta i mogu mu se neke stvari i poklopiti, nikad se ne zna.

    Sto se tice potencijalnog Novakovog protivnika u finalu, ovako na prvu rekao bih da je Roger pogodniji i pozeljniji, ali ne u svakoj kombinaciji. Naime, ukoliko se desi da odigraju jedan iscrpljujuci mec, sto je malo verovatno ali ne i nemoguce, u takvoj situaciji vise bih voleo da vidim Skota. Umorni i istroseni Skot je potpuno bezopasan jer nema udarce kojima bi mogao brzo da zavrsava poene, a s obzirom da bi mu kretanje najvise trpelo, u takvim okolnostima zaista ne bi imao sta da trazi protiv Novaka i bio bi pociscen. On jeste snazan momak, vidi se da vredno radi u teretani, ali kondiciono je dosta slabiji od Novaka i jedan maratonski mec naneo bi mu nepopravljivu stetu. Noge bi zakazale pre ili kasnije i tu bi bio kraj. Federer, s druge strane, je ofanzivno neuporedivo potentniji od Skota i on bi mogao da zaigra na sve ili nista kartu i ako ga krene moze biti opasan. Tu je onda na Novaku da upasivi njegove napade i natera ga na sto vise trcanja. Sutra navijam za maraton, ali sve mi govori da ce Skot relativno lako do pobede. Ostaje nam da vidimo.
    Odlican post,uostalom svi tvoji postovi su odlicni.
    Ostaje nam samo da cekamo i vidimo kako ce u nedelju Nole uci u mec.
    Verujem,fokusirano,s verom u pobedu i svoje mogucnosti,ne dozvolivsi sebi ni u jednom momentu neke oscilacije,uostalom zna on najbolje sta treba da radi i sigurno ce imati spremnu taktiku i po potrebi plilagodjavati u datom momentu.
    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Ja ne bacam anateme na danasnji tenis bez razloga, gledam ga skoro vise nego bilo ko drugi, i to ne samo veliku pozornicu, a pri tom pomalo znam sta je bilo ranije i sta mozemo ocekivati u buducnosti (toga se tek bojim, lako ce za duha Ferera)

      Hoce i Dado Topic bolji zivot ali ne moze, ima boljih! Nije problem ni ovaj rezultat, imali smo petnaestak slicnih poraza u polufinalima Grand Slam turnira u Open eri. Problem je sto lik ni u jednom momentu nije pomislio da ima cemu da se nada i da za nesto treba da se bori. Iskoristio covek ovu tugu od konkurencije, napakovao +700 bodova i tera dalje, u novi rudnik. Njega do 2020. vise niko nece ni pamtiti, posto tenisu nece ostaviti nista, ali ce jos bar godinu ili dve tuci sve igrace mladje od Djokovica i Mareja.. lik je strpljivo sacekao ovakvo stanje stvari i sad ce da se nalupa i nadoknadi sve ono sto nije radio do pre par godina, a nije radio nista i bio je obicna nula
      Malkice je on i truda ulozio osim sto je cekao... Truda koji klincadija moje generacije, a pogotovu mladji, izgleda nemaju zelju da uloze bar jos neko vreme. Tomic moze da ga otrese ko cigance slinu, ali kad bi malo zapeo... Novak je to danas izvrsno pokazao - sasvim je dovoljno slati mu precizne duboke lopte koje ne moraju da budu ni jake. To je Tomic za sad, a moze toliko vise...

      No ne treba samo njih kriviti, veci deo krivice bih stavio na one koji su medju prvima radili sa njima i koji im nisu usadili vecu zelju za napretkom u igri nego za minimalnim uspehom... A velike pare koje se dobijaju i za, kako kazes, Miki Maus turinre, svakako ne pomazu...

      Comment


      • Originally posted by Vanja #66 View Post
        Malkice je on i truda ulozio osim sto je cekao... Truda koji klincadija moje generacije, a pogotovu mladji, izgleda nemaju zelju da uloze bar jos neko vreme. Tomic moze da ga otrese ko cigance slinu, ali kad bi malo zapeo... Novak je to danas izvrsno pokazao - sasvim je dovoljno slati mu precizne duboke lopte koje ne moraju da budu ni jake. To je Tomic za sad, a moze toliko vise...

        No ne treba samo njih kriviti, veci deo krivice bih stavio na one koji su medju prvima radili sa njima i koji im nisu usadili vecu zelju za napretkom u igri nego za minimalnim uspehom... A velike pare koje se dobijaju i za, kako kazes, Miki Maus turinre, svakako ne pomazu...
        Bas tako. U formuli neophodnoj za uspeh udeo talenta je nekih 10%, ostali procenat cine naporan i mukotrpan rad, brojna odricanja, odlucnost i apsolutna posvecenost tenisu etc. David mozda ne spada u talentovane tenisere, ali time njegovi rezultati jos vise dobijaju na znacaju. Ko je kriv teniserima koji su, misleci da je talenat sve sto je neophodno, udobno zalegli ispod kruske cekajuci da im sve dodje samo. Treba li mozda da ih zalimo? Ne bih rekao, taj put su sami odabrali. Mozda ih je neko pogresno ubedio u to, mozda su podlegli carima slatkog i ugodnog zivota, mozda ovo, mozda ono. Za propalim prospektima ne treba mnogo zaliti i ta prica kako je ovaj talentovaniji od ovoga ali eto nije se dovoljno posvetio tenisu, nije mu se dalo i slicna opravdanja jednostavno ne piju vodu. Rezultati su jedino merilo uspeha, pa ako hocete i kvaliteta, i oni govore sve. U tom smislu, svi ti neostvareni talenati mogu samo da se sagnu i poklone Davidu. Covek je ceo zivot posvetio sportu, visinski hendikep nadoknadio drugim kvalitetima, postao jedan od najvecih fajtera danasnjeg tenisa i rezultati nisu mogli da izostanu. Respect.
        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

        Comment


        • Ko bi rekao da ce mu konstantan rad i zrtvovanje od pocetka karijere doneti samo 8 ATP titula do 28. rodjendana!! A vidi ga sad.. ponosni vlasnik zasluzene Masters 1000 titule i jedan od glavnih kandidata za osvajanje bar jednog Grand Slam trofeja. Prava bajka kojoj se cini mi se ne nazire kraj, osladilo mu se
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Ne hejtuj igraca koji je najbolji igrac bez slema, uskoro ce neko napisati i svih vremena kako su poceli, veliki David Ferer.

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Ko bi rekao da ce mu konstantan rad i zrtvovanje od pocetka karijere doneti samo 8 ATP titula do 28. rodjendana!! A vidi ga sad.. ponosni vlasnik zasluzene Masters 1000 titule i jedan od glavnih kandidata za osvajanje bar jednog Grand Slam trofeja. Prava bajka kojoj se cini mi se ne nazire kraj, osladilo mu se
              Silno gresis, on nije imao izazov tokom one weak ere, tamo negde od 2004.-2007., jednostavno mu to nije bio izazov, ali kad je nastupilo ovo zlatno doba tenisa, onda je tek nasao pravi motiv
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Mats pogodio za prognozom da Na Li izbacuje Sharapovu...
                A bilo vam je smijesno u pocetku
                Everything you want is on the other side of fear.

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Ko bi rekao da ce mu konstantan rad i zrtvovanje od pocetka karijere doneti samo 8 ATP titula do 28. rodjendana!! A vidi ga sad.. ponosni vlasnik zasluzene Masters 1000 titule i jedan od glavnih kandidata za osvajanje bar jednog Grand Slam trofeja. Prava bajka kojoj se cini mi se ne nazire kraj, osladilo mu se
                  Neko sazri pre, neko kasnije, nema tu nista neobicno. David je igracki i mentalno sazreo nesto kasnije, i u poznim teniskim godinama postao spreman za velika dela. Mada se i ta granica definitivno pomera.

                  Nemojte samo opet o erama
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • Samo se vas dve zajebavajte.. nece vam biti smesno kad uzme Vimbldon

                    A Mats je iznanada postao mesija ovog foruma, ja bih mu stavio ogromnu sliku u pozadini ovog podforuma
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Navras View Post
                      Neko sazri pre, neko kasnije, nema tu nista neobicno. David je igracki i mentalno sazreo nesto kasnije, i u poznim teniskim godinama postao spreman za velika dela. Mada se i ta granica definitivno pomera.

                      Nemojte samo opet o erama
                      Neobicno je jedino sto svi sazrevaju u isto vreme... u ovih zadnjih par godina. I ja zaista ne verujem da neko moze naci jedan jedini post sa nekog foruma ili ozbiljan clanak o ovom liku od pre par godina, sa predvidjanjima za bolju buducnost
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Lako li je omalovazavati necije rezultate, da se covjeku ponekad smuci da dolazi i cita ovo. Podsjeticu vas da je David dva puta dobio Nadala na Slamovima, dobio Murraya jednom. Prosle godine je za zeru izgubio od Murraya na Wu, a 2011. za isto toliko i na AOu. Federer i Djokovic ga unistavaju zato sto su mnogo agresivniji, zato sto ga probijaju ofanzivom. Pricate kao da se radi o nekom raspadu sa kojima se sprdaju najbolji. Eto vam taj Murray jedan od najboljih, steta sto nema bar 10 Slamova jer ih je zasluzio ima skor protiv njega 5:4. A znamo svi da ce ga starac opet dobijati. 5 puta je dobio i Djokovica, ma sve je to slucajno.
                        sigpic

                        Comment





                        • Nego, prvi put se Murray i Federer sastaju na GS a da nije finale

                          Comment


                          • Slazem se sa Vladanom.

                            Nemojte podcjenjivati Ferera. To je covjek koji ima dobre rezultate ali sto je to je trojka je daleko ispred njega. Ili je mozda samo Novak u tako strahovitoj formi da je bil ko nemocan. Vidjecemo u nedjelju.

                            Originally posted by Navras View Post
                            Bas tako. U formuli neophodnoj za uspeh udeo talenta je nekih 10%, ostali procenat cine naporan i mukotrpan rad, brojna odricanja, odlucnost i apsolutna posvecenost tenisu etc.
                            To je tacno. Talenat bez rada je nista.

                            Ali je tacni i nesto drugo. Kad svi uloze priblizno istu kolicinu rada, tj. onih 90% onda se igraci razlikuju po onih 10%. I netalentovani ne moze preci talentovanog. rad bez talenta ima limite.
                            Last edited by NI; 24-01-13, 19:18.

                            Comment


                            • Valjda njemu ovoga puta nije bilo mjesto u polufinalu. Po formi i nije, ali je toliko dobar da mu ne treba ni forma da dodje do zavrnice. Nidje ne cuh da je neko rekao da na RGu Federeru nije bilo mjesto u polufinalu. Znamo kakav je bio taj mec, sigurno bi Delpo napravio vise stete Novaku, Roger se mucio cijeli turnir, igrao bez servisa, udarci ispadali za metar - dva. Tek sto reci za poslednjeg Slam osvajaca, njegova igra je bila prosto sjajna na USOu, nije se uopste Lopez sprdao u vecem dijelu meca. Mozete da se zalite na konkurenciju koliko ocete on nema sto da dokaze. Redovno dobija i Slam osvajaca Del Potra i Slam finaliste Berdycha i Tsongu i juniorskog osvajaca Slama Tipsarevica i najvecu nadu svjestkog tenisa Gasqueta, najveceg talenta ako nista drugo. Bolji je za klasu od ostatka toura u 31. godini zivota. Neka i oni vrijedno rade pa neka ga sklone.
                              sigpic

                              Comment


                              • Čemu toliko ismevanje? Četvrti na svetu malo li je, kako god da je dospeo tamo i čijom god zaslugom, a koliko ja bar znam niko mu ništa nije dao.
                                Zašto neko drugi nije na njegovom mestu? Zato što taj drugi nije zaslužio ili možda jeste, ali mu je učinjena nepravda?

                                I nikako da shvatim šta vi zapravo hoćete od tog svetskog tenisa, nikako da vidim neko vaše konstruktivno rešenje, ideju, reorganizaciju, mi smo bar poznati da se u sve razumemo i sve znamo...pa da čujem, mene baš zanima.
                                Šta bi trebalo da se uradi da bi kvalitet tenisa bio bolji.
                                Postaviti starosnu granicu možda (mada Fed pokazuje suprotno)?
                                Napraviti neku reorganizaciju? Kakvu?
                                Ili jednostavno ukinuti ATP (mislim da je WTA glupo onda i pominjati)?

                                I izvinete na pitanju, nisam upućena, da li ste i vi četvrti u nečemu na svetu?
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X