Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    1.
    David ne zasluzuje takav poraz. Niko ga nikada nije ovako isprasio. Ni Federer ni Nadal.
    Jeste Nole u četvrtfinalu 2008-me !!!

    Comment


    • Da se ne zaboravi da se cestita Fereru, koji od ponedeljka zauzima svoj najbolji ranking u karijeri. Mozda ovde nije mesto da se o tome pise, ali je to cetvrto mesto direktna posledica igranja na ovom AO i polufinala ovde . Svaka cast ...
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Don Markoni View Post
        Jeste Nole u četvrtfinalu 2008-me !!!
        Ni slucajno. Na stranu sto je Ferer od tada napredovao barem koliko Djokovic.

        Tom prilikom je Novak brejknuo Ferera 6 od 13 (7 od 12 je osjetno vise) a Ferer je osvojio 33% poena na Novakov servis (1/9 u BP loptama). To je neuporedivo bolje od 14% Zapravo je poredivo. Igrac koji osvaja 33% poena na protivnicki servis moze da ocekuje da na napravi prejk jedonom u 7 servis gemova. A onaj koji osvaja 14% jednom u 200 protivnickih servis gemova. To se zove nemoc.
        Last edited by NI; 24-01-13, 12:22.

        Comment


        • Ispada da je vama više žao nego Fereru.
          Sigurna sam da je njemu drago što je igrao polufinale AO, kao i da je svestan trenutne svoje forme i nemoći, protiv Novaka naročito.
          Zalufaće se on kada počne sezona šljake.

          Posle eliminacije sa Australijan Opena analizirao je svoj učinak.
          "Nisam imao nikakve šanse da pobedim i nema šta više da se kaže. Novak je bio bolji od mene u svakom segmentu igre. Nikada nisam izgubio na ovaj način", rekao je Ferer.
          "Naravno da nisam zadovoljan svojom igrom, ali bolje je da lošije igram u polufinalu nego u prvom kolu turnira. Generalno bile su ovo dve dobre nedelje za mene, plasman u polufinale je dobar rezultat", rekao je španski teniser.
          Španac je protiv Đokovića propustio priliku da izbori plasman u prvo finale grend slema u karijeri.
          "Novak, Endi i Rodžer su bolji od mene. Šta ja tu mogu da uradim?"
          Novak je stvarno odigrao maestralan meč, čemu je pripomogao i Španac. Sve se videlo i svaki komentar je suvišan.

          Mene inače ne bine Novakov status... opterećenja razna, nadmoć ili podčinjenost, zavisi ko kako gleda , status favorita ili opuštenosti zbog današnje predstave. Smatram da je još sazreo i naučio nešto više.... a to je sledeće...
          ....jako je važno da dobro i samouvereno uđe u meč i da se apsolutno osloni samo na sebe i svoje snage, nikako na eventualne protivnikove greške ili loš dan, pa makar ko to bio.
          Da ga posluži servis i ritern... et voilà !
          A volela bih da to bude Fed.
          Last edited by miloolja; 24-01-13, 13:13. Reason: Fererova izjava
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Don Markoni View Post
            Jeste Nole u četvrtfinalu 2008-me !!!
            I Nadal na RG prosle godine.
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • Originally posted by mareliverpool View Post
              I Nadal na RG prosle godine.
              Prosle godine mec protiv Nadala u RG je bilo blizu ovome ali ne ovako. Ferer je ima dvije brejk lopte, sansu da prvi osvoji brejk, a onda je pao. Ali cak iza toga je donekle mogao da bude ravnopravan na nivou poena.

              Comment


              • 4.igrac svijeta uzeo 5 gemova.Covjek koji je posjeduje toliko mocni udaraca i koji se poredi sa Marejom.

                Ocekivano,ne bas ovako demoliranje ali pobjeda u 3.seta,svakako.Bukvalno izostakom Nadala od prosle godine gledamo 2 meca kako treba finale i jedno od SF

                Comment


                • Ništa, ja došo samo da svratim i zahvalim Novaku što je postavio Ferrera na svoje mjesto. Čestitke. Živjeli.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Originally posted by Prle! View Post
                    Ništa, ja došo samo da svratim i zahvalim Novaku što je postavio Ferrera na svoje mjesto. Čestitke. Živjeli.
                    Mislim da imamo mnogo veci problem.. sto ga niko u prethodnim rundama nije postavio na njegovo mesto. Rekoh juce da su njemu ovi bodovi veliki kao kuca, za njih bi morao da kopa na tri Miki Maus turnira i opet ne bi izbunario dovoljno

                    Sve je to jako jako tuzno, ali nek je on nama cetvrti reket sveta
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Neka ga, zaslužio je čovjek.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Kljucna rec
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Danasnja tema bi trebala da bude sutrasnje polufinale, ali ocito o Fedu sve znamo, a Murraya ne volimo.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Sve je to jako jako tuzno, ali nek je on nama cetvrti reket sveta
                            Mrzim sto se moram sloziti sa tobom po ovom pitanju. Pa to je 1/2 GS, Ferer je uvjerljivo cetvrti u odsustvu Rafe, Australija je podloga koja mu odgovara i sto smo imali?

                            Dva igraca koja ne mogu da se takmice jedan protiv drugoga.

                            Tu nesto nije u redu. Ja hocu tenis, hocu mec!
                            Last edited by NI; 24-01-13, 15:22.

                            Comment


                            • Svidja mi se kako Ferer razmislja. SF-om moze biti prezadovoljan, njegove partije na AO-u nisu bile na nivou igara iz veceg dela prosle godine i zaista nema za cim da zali. Sada mu je najpotrebniji odmor. Dalje, on zna da su Endi, Roger, Rafa i Nole bolji i da taj nivo nikada nece dostici, a ako se pita sta da radi, pa isto ono sto je radio Nadal nakon finala USO-a 2011. Da ceka. Tada je Nadal, nakon sestog uzastopnog poraza od Novaka, izjavio da taj nivo nikada ne moze dostici i da mu jedino preostaje da ceka da Novakova igra padne jer tako sigurno ne moze igrati uvek(parafrazirao sam prema secanju). Veliku istinu je Rafa tada izgovorio i Ferer nema drugo resenje do da sledi primer zemljaka, s tim sto je njegova pozicija nesto teza jer ispred sebe ima cetiri bolja igraca, dok je ispred Nadala stajao samo jedan. Nema nista bolje nego kada si iskren prema sebi i zbog toga mi se dopada Davidovo razmisljanje. Sansu ce imati, cetvrti je igrac sveta i mogu mu se neke stvari i poklopiti, nikad se ne zna.

                              Sto se tice potencijalnog Novakovog protivnika u finalu, ovako na prvu rekao bih da je Roger pogodniji i pozeljniji, ali ne u svakoj kombinaciji. Naime, ukoliko se desi da odigraju jedan iscrpljujuci mec, sto je malo verovatno ali ne i nemoguce, u takvoj situaciji vise bih voleo da vidim Skota. Umorni i istroseni Skot je potpuno bezopasan jer nema udarce kojima bi mogao brzo da zavrsava poene, a s obzirom da bi mu kretanje najvise trpelo, u takvim okolnostima zaista ne bi imao sta da trazi protiv Novaka i bio bi pociscen. On jeste snazan momak, vidi se da vredno radi u teretani, ali kondiciono je dosta slabiji od Novaka i jedan maratonski mec naneo bi mu nepopravljivu stetu. Noge bi zakazale pre ili kasnije i tu bi bio kraj. Federer, s druge strane, je ofanzivno neuporedivo potentniji od Skota i on bi mogao da zaigra na sve ili nista kartu i ako ga krene moze biti opasan. Tu je onda na Novaku da upasivi njegove napade i natera ga na sto vise trcanja. Sutra navijam za maraton, ali sve mi govori da ce Skot relativno lako do pobede. Ostaje nam da vidimo.
                              Last edited by Navras 16950; 24-01-13, 16:02.
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Mrzim sto se moram sloziti sa tobom po ovom pitanju. Pa to je 1/2 GS, Ferer je uvjerljivo cetvrti u odsustvu Rafe, Australija je podloga koja mu odgovara i sto smo imali?

                                Dva igraca koja ne mogu da se takmice jedan protiv drugoga.

                                Tu nesto nije u redu. Ja hocu tenis, hocu mec!
                                Ja ne bacam anateme na danasnji tenis bez razloga, gledam ga skoro vise nego bilo ko drugi, i to ne samo veliku pozornicu, a pri tom pomalo znam sta je bilo ranije i sta mozemo ocekivati u buducnosti (toga se tek bojim, lako ce za duha Ferera)

                                Hoce i Dado Topic bolji zivot ali ne moze, ima boljih! Nije problem ni ovaj rezultat, imali smo petnaestak slicnih poraza u polufinalima Grand Slam turnira u Open eri. Problem je sto lik ni u jednom momentu nije pomislio da ima cemu da se nada i da za nesto treba da se bori. Iskoristio covek ovu tugu od konkurencije, napakovao +700 bodova i tera dalje, u novi rudnik. Njega do 2020. vise niko nece ni pamtiti, posto tenisu nece ostaviti nista, ali ce jos bar godinu ili dve tuci sve igrace mladje od Djokovica i Mareja.. lik je strpljivo sacekao ovakvo stanje stvari i sad ce da se nalupa i nadoknadi sve ono sto nije radio do pre par godina, a nije radio nista i bio je obicna nula
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X