Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Conga je imao srece
    valjda Fed je imao srece, a Tsonga nije, pa zato nije pobedio
    in another life
    I will love you again, RF.

    Comment


    • Kad se prica o danasnjem mecu Federer-Conga vazano je imati na umu dvije stvari.

      1.
      Conga je nepredvidiv. Zato je jako tesko imati plan protiv njega.

      2.
      Federer je odlicno igrao TB-ove i peti set, bio je bolji kad je bilo najvaznije.

      Comment


      • Originally posted by Shardonnay View Post
        valjda Fed je imao srece, a Tsonga nije, pa zato nije pobedio
        mislis?
        moracemo da ga pitamo da nam malo bolje objasni kako to funkcionise

        mec lopta, pred kraj kao da Mats kaze da je ovaj mec bolji od onog od pre neku noc

        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Federer je danas bio inferioran u razmenama sa Congom u pojedinim delovima meca. Jo cak nije ni silovao kako inace ume, rekao bih da je nasao pravu meru i odlicno mu je islo. Roger je mec izvukao najvise zahvaljujuci iskustvu, odnosno Conginoj sklonosti da se raspadne u kljucnim momentima.

          Ta inferiornost u razmenama najvise treba da ga brine jer vrlo dobro znamo kako Skot igra sa osnovne. Defanzivno je jedan od najboljih na svetu, uzasno tesko ga je probiti, dok je ofanzivni segment dosta popravio i sad je to vec sasvim zadovoljavajuce. Jesu Jo i Skot razliciti igraci, ali se neki obrazac ipak moze izvuci. Ako je sa Jo-om bio podredjen u razmenama kako ce izaci na kraj sa Endijem? Jako tesko, treba mu uzasno visok procenat prvog. Posto Skota nece moci nadigrati mora pokusati da ga nadmudri, kao sto je to ucinio u Londonu, odnosno nabiti mu nervozu i naterati ga da bude preagresivan. Federer je bez ikakve sumnje inteligntniji teniser ali... Gledao sam Skota samo protiv Hasea, i mada taj mec nije neki parametar, deluje mi da puca od samopouzdanja. Njegov strucni stab je izvukao neke pouke i sigruno da imaju spremnu taktiku. Hocu reci, tesko da ce ga navozati na isti nacin dva puta u relativno kratkom periodu. Medjutim, Federer mora igrati na tu kartu jer drugog izbora nema. Jo bi imao vece sanse jer kada upadne u trans tesko je na takvu igru primeniti bilo kakvu taktiku, mada bi i on tesko mogao do pobede. U procentima: Skot 80% -Federer 20% ; Skot 65%-Conga 35%.

          I da, fizicka sprema nece biti znacajan faktor.
          Last edited by Navras 16950; 23-01-13, 14:00.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • Originally posted by Indigo
            Federer nema sanse da uzme titulu gledajuci dva aspekta.
            Fizicka sprema nije na najvisem nivou i nekonstantnost sa Fh strane uz standardne povremene crne rupe iz Bh-a
            Drugi aspekt je sto treba pobediti dva takticki slicna igraca koji su bolje fizicki prirpremljeni i "mogu da se ceraju i po 5 sati" od njih je izgubio do sada 20 meceva.

            Ako dobije jednog, drugog nece moci sigurno.
            Originally posted by NI
            Mari i Federer imaju hendikep. Da bi dosli do titule najvjerovatnije moraju da pobijede dva top igraca a Novak jednog. Osim toga igraju u petak. Ako se mec oduzi, postavlja se problem svjezine. Pogotovo za Federera.

            Mari je definitivno favorit. Razlog je sto on ne lezi Federeru, pogotovo na sporom betonu, sto je Federer pokazao problem sa konsitentnoscu i konacno sto ce Federer biti manje svjez. Mari je favorit 60:40% a ne 80:20%.
            Slažem se (nažalost). I još nešto. Đoković je ogromni favorit isto ako što je bio na početku turnira, odnosno nakon žrijeba gdje je izbjegao Murraya u polufinalu. Federerova šansa je bila da Tsonga nema svoj dan i da se sa što manje vremena na terenu suprostavi Murrayu. Onda bi eventualno imao neke šanse. Ovako protiv sebe ima nikad odmornijeg Murraya nakon svog iscrpljujućeg meča. Murrayu sa druge strane nikako nije odgovarala pobjeda Federera jer bi u slučaju pobjede Tsonge imao zagarantovano mjesto u finalu kao što ga ima Đoković (ne vidim kako mu Ferrer može išta nauditi). Murray, sa druge strane, apsolutno ima šansi protiv Đokovića u eventualnom finalu ali pod uslovom da dobije Federera 3:0, što mu neće biti lako. I dalje mi ne djeluje kao igrač koji će dobiti dva neizvjesna meča zaredom protiv prvog i drugog reketa svijeta.

            To je moja prognoza, a nadam se da ću sve promašiti . Ja, kao Federerov navijač, nakon Wimbledona prošle godine sam zadovoljan i stvarima kao što je poprvaljanje rekorda u broju GS polufinala i broju vezanih GS četvrtfinala. Sve preko toga je bonus.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Originally posted by Shardonnay View Post
              Ali sad nesto razmisljam, cak i da je resio da ima gameplan, kakav bi on potencijalno mogao da bude, protiv nepredvidivog Tsonge?
              Offensive baseline i što više miksanja. Tsonga je igrač od adrenalina, kada uđe u svoj mod izvodi neke nevjerovatne udarce, što sa forhend, što sa bekend strane. Federer je na Wimbledonu dozvolio Tsongi da on odlučuje o poenima, sam podatak da je imao 11 UE, a izgubio meč dovoljno govori.
              Roger je danas ležerno ušao u meč, nije imao taktiku koje će se striktno držati, a nije ni napadao onako kako zna. Tome može biti razlog i prebacivanje težišta udarca na bekend stranu, sada generiše dosta više snage sa te strane, udara lopticu sredinom glave reketa i u stanju je to raditi u kontinuitetu. Nekoliko današnjih BH paralela su to potvrdile, odlično se namještao na udarac, a još bolje određivao direkciju, tajming i jačinu.

              On nikada neće moći generisati snagu iz BH-a kao što to rade Wawrinka, Haas ili Almagro, zbog nekoliko razloga - hvat reketa, zamah i položaj tijela. Dok nabrojani igrači generišu snagu iz ramena i ulaze čitavim tijelom u udarac, Rogeru elastičniji zglob omogučava da to radi iz zgloba, a položaj tijela u vidu kontraposta sa jednom nogom prema naprijed omogučava mu da se na brzu promjenu ritma, što lakše i bezbolnije prilagodi i izvuče na krucijalni udarac - forhend. Zato se bekend često gubi kada protivnik šalje dublje loptice (i to je ta negativna strana), ali s druge strane, omogučava varijacije, odnosno bezbroj ofanzivnih mogučnosti, a Rogerov FH je upravo zbog toga najkompletniji FH ikada. Federer je na ovom AO-u pokazao da njegov BH može još napredovati, sada apsorbuje više snage iz lakta, što je povećalo jačinu i konstantnost udarca, ali i dovelo do toga da se karakteristike njegovog najjačeg udarca počinju gubiti. Danas je mnogo više griješio iz FH-a nego iz BH-a, reakcija na Tsongine slajsove je bila loša, a igra je previše oscilirala. To može biti posljedica ili nedefinisane taktike ili samo jednog 'lošijeg dana u kancelariji' ili ovoga što sam prethodno objasnio, što je ipak malo vjerovatno. Tsonga je nametnuo svoj stil igre i direktno odlučivao o večim brojem poena, Roger je kriv što je dozvolio Tsongi da to uradi, jer mi malo čudno zvuči statistički podatak o broju vinera na kraju meča. To nije ono što sam navikao gledati od Rogera.

              Stojim uz to da će protiv Murraya igrati drugačije i mnogo bolje, sa jasnijom taktikom i boljim mentalnim pristupom meču. Postotak Rogerovog prvog servisa, Andyev ritern, nivo Rogerovih ofanzivnih sposobnosti i Andyevog counterpounchinga su krucijalne stvari koje će odrediti pobjednika.
              Sve to prije svega zavisi od glave, odnosno kako će igrač sa mentalne baze pristupiti meču. Zbog toga su šanse 50-50, Andy ipak nikada nije uzeo Rogera na GS-u i to svakako treba imati u vidu.
              Last edited by Prle!; 23-01-13, 14:09.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Izasle su i prve procjene na kladionicama 59% -41% za Marija.

                Comment


                • Steta sto Jo nije pobjedio ali je bilo uzivanje gledati kako demolira Feda u pojednim trenutcima,mozda i jedini teniser koji moze dominira nad Fedom na takav nacin,ali na kraju nije uspio,steta.Ali Marej ce rutinski da odradi SF.

                  I stvarno steta sto je Tsongin BH dobar samo u navali adrenalina,da mu je iole konstantan,on bi bio cudoviste.
                  Last edited by DinoFC; 23-01-13, 17:58.

                  Comment


                  • Ferer moze dobiti Djokovica...

                    1) Djokovic mora igrati dosta ispod svog nivoa ceo mec, pod tim podrazumevam da u svakom setu ima dosta negativan ratio.

                    2) Ferrer ga mora naterati da igra tenis visokog inteziteta gde poen nece osvajati igrac koji napravi viner nego igrac koji iznudi gresku protivnika.

                    3) Sto mec bude trajao duze Ferrerove sanse da pobedi se smanjuju, ne iz fizickih razloga nego pre svega pobednickog mentaliteta Djokovica koji u poslednje vreme podseca na mazohistu kada se igraju ti duzi mecevi i deluje kao da uziva u njima.

                    4) Ferrer mora imati visok procenat prvog servisa da bi se mogao nadati bilo cemu. Njegov problem lezi u njegovoj visini i on ima sasvim zadovoljavajuc servis za svoju visinu. Medjutim kada je jedan od najboljih retrnera preko puta mreze morace dosta da rizikuje.

                    5) Mec ce dobiti igrac koji bude osvojio vise poena koji imaju vise od 10 relija, duze razmene ce odluciti mec.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Ferrer moze jedino dobiti Djokovica ako ovaj bude tako htio,u svim ostalim opcijama Djoka dobija.

                      Comment


                      • Ferer po meni nema nikakve sanse da dobije mec sutra, ali nikakve
                        uvek se pred njihove meceve pisu slicne analize, tipa Rudar je to, kopace on, naterace ga da trci i slicno. Naterace ga da trci to da ( mada i pas bi ga naterao da trci ) al pobediti ga nece.
                        in another life
                        I will love you again, RF.

                        Comment


                        • Mozda uzme jedan set i to je to...
                          Mada ko zna, sve je moguce
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Djokovic sutra gubi





                            ako ispali 30 neforsiranih po setu
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Djokovic sutra gubi samo ako mu presade Almagrovu glavu
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post

                                3) Sto mec bude trajao duze Ferrerove sanse da pobedi se smanjuju, ne iz fizickih razloga nego pre svega pobednickog mentaliteta Djokovica koji u poslednje vreme podseca na mazohistu kada se igraju ti duzi mecevi i deluje kao da uziva u njima.
                                Mislim da si u ovoj 3. tacki puno u pravu. Ne radi se mozda o mazohizmu ali da ima neke perverzne uzivancije ima.

                                Comment

                                Working...
                                X