Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ostvarena mi je velika zelja, Simon vs Monfils Zbog njih cu da legnem kad god treba, samo da ustanem da gledam taj mec. Ocekujem makar nekoliko 50+ razmena, valjda nece razocarati.

    Comment


    • ja ocekujem ovakve vrhunske poene

      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ne znam ima li Gael snage za tako nesto, ako misli njih da igra bolje da se spakuje i ode, da da kolegi par dana odmora

        Propusticu mec 21. veka, zato je bolje da ne bude neke borbe i da Bernard to lako resi
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post

          Propusticu mec 21. veka, zato je bolje da ne bude neke borbe i da Bernard to lako resi
          u ciju korist?
          in another life
          I will love you again, RF.

          Comment


          • U svoju ocigledno, on sigurno u mecu direktno nece odlucivati

            Samo nek da sve od sebe i ja zadovoljan, u 10 meceva u 2013. je pokazao vise nego u citavoj 2012.
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Od samog starta je bilo jasno da Novak nece igrati kao protiv Ryana. Vidjelo se da ne udara FH cisto i ravno, da dodaje mnogo vise spina i da ne igra onako kako moze. Mislim da tu nema mnogo veze dnevni i vecernji termin, jendostavno ovakva igraq je dovoljna za protivnika kakav je Radek. Mislim da nece previse forsirati ni protiv Stana, prepustice mu inicijativu i cekati greske. Radek je odlicno servirao, mnogo varijacaja je tu bilo i Novakov ritern stvarno nije bio na ocekivanom nivu. Ali se vidjelo da kad god pojaca moze da ga brejkne. Bije Radek sjajan na mrezi ali samo na prvi pogled. Masu je njega puta Novak prosao, samo sto bi Radek uzimao neke nenormalne poene, hvatao neke stvarno vanserijske voleje. I bio je toliko puta na mrezi da je izgledalo kao da mu je vecina voleja prosla. Novakova statistika na kraju je sjajna ali znamo da ovo nije bilo ni blizu njegovog najveceg nivoa.

              Janko ne igra dobro. Koliko je mocno izgledao protiv Lleytona cinjelo se da ce se prosetati do cetvrtfinala. Julien je bio agresivniji, Janko je rekao Matsu u jednoj intervju prije par dana da nikad mrsaviji nije bio. To se vidi. Janko je isto rekao Matsu da se boji dugih meceva zbog gubljenja kilograma, da ne zna kako ce podnijeti takve meceve. Za sad ih dobro podnosi, mada je opasno visio. Ono sto je dobio je kretanje, njemu je kretanje odlicno zadnje dvije sezone, ali sad je jos bolje cini mi se. Ili jednostavno bolje pokriva teren.

              Kevin je nevjerovatno disciplinovan i fokusiran. Koliko je on fokusiran toliko Verdasco nije. Imao ga je u cetvrtom setu ali nista novo kad je on u pitanju.
              sigpic

              Comment


              • Kevin je okupio tim oko sebe koji ga stalno prati, kostalo ga je ali rezultati su vec tu.. sreca pa je u finalu Sidneja u samo jednom setu servirao kao lud
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Konacno i mog Berankisa da krene,veceras neka samo da sve od sebe i bicu zadovoljan. Marej je inace izjavio da vrlo dobro zna kako Rika igra jer cesto treniraju zajedno.

                  Comment


                  • Mislim da ce Gilles pregaziti Gaela. Nema on snage za Gillesa u ovom momentu. Ricardas je bio sjajan, bas je prijatno iznenadio protiv Mayera. Samo neka tako odigra i siguran sam da ce krajnje respektabilno izgubiti.
                    sigpic

                    Comment


                    • Od Gasqueta ocekujem da resi velikog Ivana Dodiga u 3 seta. Eventualni 4 set mozemo gledati samo ako francuz stane dvadeset metara od osnovne linije kao sto je imao obicaj u prethodnih par meceva. Suvisno je i pricati o kvalitetima Gasqueta i o nedostacima Ivana Dodiga.
                      Ali ako Dodiga krene servis moze biti opasno iz razloga sto je Hrvat jedan od najborbenijih tenisera koje sam video i zna da podigne igru na mnogo visi nivo nego sto mu njegov talenat to dozvoljava ako ga publika nalozi.

                      Delpo igra zaista fantasticno i ne verujem da mu Chardy moze naciniti bilo kakvu stetu. Delpo se mnogo bolje krece nego prosle sezone i uz to servis deluje veoma dobro. Sigurno jedan od pretedenata za osvajanje titule.

                      Seppi je po meni favorit u mecu sa Cilicem. Italijan je prosle sezone podigao igru na jedan visi nivo i za sada se drzi tog nivoa, dosta je konstantan i ne gubi od slabije rangiranih igraca. Italijan je jedan od ofanzivno orejntisanih baselinera i na svakoj loptici moze napasti veoma ravno. Mentalno se stabilizovao i sada moze da se nosi sa najboljima, jos uvek ne moze da ih pobedi ali moze da se nosi sa njima.

                      Cilic je dosta labilan igrac, i nekako mi nije dovljno iskoristio svoju konstituciju tj nije se razvio u pravom pravcu.
                      Servis je samo prosecan sto za igraca njegove visine ne bi trebalo da bude slucaj, cak ponekad imam utisak da mu je drugi kik servis korisnij od prvog. Marin je jedan od igraca koji statisticki pravi najvise neiznudjenih gresaka a njegova igra kao takva ne moze doneti dobro u borbi sa najboljima.

                      Seppi ce pobediti u 4 ili 5 setova jer je u ovom trenutku bolji teniser, kada kazem bolji ne mislim i talentovaniji ali u ovom trenutku daleko vise koristi svoj potencijal od Cipeta.

                      Tsonga ne bi trebao imati nikakvih problema ni da je Kavicic zdrav. Steta za Blaza i ono su bile bas nemile scene.
                      Svakako u budcnosti mora mnogo raditi na svojoj fizickoj spremi.

                      Berankis je svakako dosta ucinio na ovom AO i sto se njega tice moze biti zadovoljan. Nadam se samo da ce napasti Murray-a i dati sve od sebe jer nema sta da izgubi.
                      Logicno je da ce se uplasti kada Andy pocne da vraca sve, bez obzira koliko trenirali zajedno drugo je trening a drugo je takmicarski mec. Nadam se makar jednom neizvsnom setu kako bi na neki nacin zadovoljio svoje apetite i dobio podstrek za buduci rad.

                      Ma koliko gotivio Raonica cini mi se da je stagnirao. Moze on osvajati Memfis, San Jose ili sta vec ali za sada jos uvek ne moze da se nadmece na velikim turnirima. Nekako sa svojom jednolicnom igrom bice mu tesko da se nosi sa Kohlijem koji je svojevrsan umetnik za njega. Momak kojem je glava napravila toliko problema i toliko izgubljenih meceva da od njega ocekujem makar jos ovu pobedu jer ako prodje nista vise uraditi nece bez obzira na vece apetite njegovih navijaca.
                      Njegov Fh je strasno oruzje i kada ga krene moze da pobedi svakog bez obzira na ime i reputaciju.


                      Simon, kojeg svi nazivaju smaracem za mene predstavalja jednog od najinteligentinijh i najsvestranijih igraca na Touru.
                      Cim uoci slabost protivnika eksploatise je do maksimuma, sa brzim nogama i fleksibilnim telom covek stize skoro sve a kada dodje trenutak za napad to radi neverovatno ravno i sa mnogo osecaja.

                      Gael Klovnis je jedan od igraca za koje zalim sto su se rodili sa takvim napadackim potencijalom koji je ogroman.
                      On ne bi bio on da onu lopticu jedva udara i stoji 5 metara iza osnovne. A kada napdne svaka loptica ide preko 150 kmh po automatizmu. Steta za talenat koji verovatno zbog njegovog izmotavanja nikada nece biti iskoristen do kraja.
                      Teska borba iako ce Zile dobiti.

                      Tomic - Federer, za mene glavna borba dana. Sutra cemo saznati da li je Australijski tinejdzer konacno sazreo.
                      Po meni ako mu uzme set i potrudi se dovljno u ostala tri mogu biti prezadovoljan.
                      Ja sam od onih koji gotivi lik i delo ovog egocentricnog ludaka kojem se talenat bukvalno preliva. Prostor za napredak je ogroman i verovatno je teniser koji moze najvise napredovati od mladih igraca i sam taj podatak je zastrasujuc jer zamislite Tomica koji se zna i odbraniti, gde bi mu kraj bio.

                      Ocekujem 4 seta pa ko dobije(Tomic) dobije
                      Last edited by Indigo; 18-01-13, 21:06.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Mislim da ipak ima veze Vladane, Novak igra bolje u nocnim terminima na svim turnirima. Energicniji je nocu puno
                        Ja bih stvarno volio da su 1/2 i finale AO u dnevnom programu...jer ovako ispade da se do 1/2 igra jedan turnir, a kraj na drugom...za one koji ne igraju nocne termine u prvim kolima

                        Comment


                        • Gaske - Dodig

                          Cak ni Gaske ne bi trebao da ima problema sa neubedljivim Dodigom. Mora Francuz ponoviti rezultat sa proslogodisnjeg Ao, jer Hrvat jednostavno nema cime da mu naudi. Dobro servira Dodig ali to je jedini segment igre u kojem je bolji. Cim se razvije poen postaje teski underdog, jer je Gaske do sada bio skoncetrisan i veoma malo je gresio

                          Del Potro - Sardi

                          Argentinac je fantastican za sada. Pocistio je oba protivnika pritom prikazavsi veoma ubedljivu igru. Servis ga veoma dobro sluzi, riternira zadovoljavajuce, o forhendu da ne pricamo, odnos vinera i neiznudjenih mu je odlican, ali bih zeleo da skrenem paznju na dve stvari:
                          1) Sjajno kretanje - spori hard mu ocigledno odgovara, ima vremena da se namesti na udarce a opet njegov FH je i dalje razoran na ovoj podlozi
                          2) Igra na mrezi - u oba meca je imao 88% uspesnih izlazaka na mrezu. Podsetio me je dosta na Nadala - ne izlazi cesto, ali zato kad odluci da to uradi izabere savrsen trenutak za to. Ako uspe do kraja turnira da izlazi na mrezu kao protiv Bekera, to ce mu biti itekako bitno oruzje.
                          Sardi je ispunio ocekivanja i nece moci dalje, ocekujem da ga Delpo pocisti 3:0. Ima Delpo lepu priliku da lagano dodje do QF i zao mi je sto tamo nece biti Rodzer, vec Marej koji ce mu mnogo manje odgovarati.

                          Simon - Monfils

                          Necemo videti ovde nista novo. Bice puno neiznudjenih gresaka i jos vise predugih poena. Ne dao bog da neko od njih dvojice zabelezi vise vinera nego UE. Sta reci, Simon ce standardno furati svoj fazon i ako je potpuno fit ocekujem da ce ovde izaci kao pobednik. Monfis standardno sebe ukopava, na riternu je ocajan kao da ne zeli da se potrudi uopste, neki poen pruzi i vise od svog maksimuma a vec sledeci kad ima vremena da bira sta ce on posalje u dno mreze kao da nema snage ili interesovanja. Vrlo lako ovo moze otici u 5 setova. Pobednik meca ide na Endija - i taj mec se slobodno moze zaobici

                          Mec dana: Federer - Tomic

                          Po ko zna koji put oci su uprte ka mladjanoj zvezdi i po ko zna koji put od njega se ocekuje da konacno pokaze sta zna i ume. Necu slagati, i ja ocekujem dosta od ovoga meca, moram da se nadam jer kad se ne bih nadao ne bih ni gledao ovaj sport. Ponavljam za mene su srz tenisa mecevi tipa Nalbandian - Fed 2005e Rosol - Nadal, Delpo ceo US open 2009e itd. Smem li se usuditi da poredim ovaj mec sa mecom W 2001e Sampras - Federer? Svakako ne ocekujem ni blizu takav kvalitet niti smatram da ce Tomic biti 17ostruki osvajac GS ali mislim(nadam se) da mu ovaj mec moze biti prekretnica u karijeri. U formi je zivota, osvojio je svoj prvi ATP turnir, mozemo spomenuti i egzibiciju gde je bio odlican, kao i prva 2 meca na AO. Sto je najbitnije deluje mi kao da je napokon uspeo da se fokusira na meceve i da je bar malo promenio/zaboravio mentalitet - ja sam buduci superstar sve ce samo doci. Deluje koncentrisano, zeli da osvaja poene, sve je manje gundjanja, brisanja peskirom a sve vise fantasticnih poteza. On je teniser koji ima arsenal da se nadigrava sa Fedom to mi je svakako pokazao u mecu sa Andersonom. Samo neka tako nastavi a ne da onako gurka FH. Kada kazem nadigrava sa Fedom mislim na Feda iz 2013e.
                          Ima sansu Tomic ali pod nekoliko uslova:
                          1) Fedu nikako ne sme da krene servis onako kako zna i ume inace je u gadnom problemu, nije neki riterner
                          2) Mora da se mane svoje slajs manije. Njemu je slajs fantastican udarac, ali on se pogubi i krene da se dobacuje bez ikakve ideje kao da ceka gresku protivnika. Ok je da iskoristi slajs kao bi usporio poen i imao vremena da se namesti na udarac, ali ako krene da se igra slajsa sa Fedom bice ponizen
                          3) Mora da ima veoma dobre passing shotove sto do sada nije bio slucaj. Brands ga je busio kako je zeleo i to je zabrinjavajuce, a znam da moze da odradi sjajan passing pokazao je da ume
                          4) Nije puno izlazio na mrezu, protiv Feda tako neka i ostane jer ako mu prilazni udarac nije savrsen bice kao glineni golub

                          Ne mora da pobedi Feda, ali majku mu nek uzme barem set i bicu zadovoljan. A mogao bi cak i bojanu da presvuce ne bih se zalio

                          Uzivajte u nadam se uzbudljivim mecevima
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Super ti je najava.Raonic-Kolsrajber moze biti zanimljiv mec.
                            Kod zena:Kuznetsova-Suarez,Wickmayer-Kirilenko,cak moze biti vrlo zanimljiv mec Stephens-Robson
                            Nadam se da ce Bojana uspeti da se plasira u sledece kolo,i ako prodje imace realne sanse dalje,jer je ceka Stephens/Robson,ali Kimiko je stari lisac,ne bi ja nju otpisivao tako lako
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Mislim da malo pretjerujete po pitanju kvaliteta meca Tomic-Federer. ;)
                              Ja nesto mislim da ce to Federer rijesiti u 3 prilicno laka seta. Jeste Tomic bolji i ozbiljniji nego prosle sezone, jeste da igra pred domacom publikom, pa i petlju pokazuje kako na terenu tako i van njega i cini se kao da ga je neko malo smirio, ali on je do sad zakazao uvijek kad se od njega nesto ocekivalo, pa ne vidim zasto ne bi i danas. Ne bih ja imala nista protiv cak i da Bernard pobijedi Rodzera, cak naprotiv, ali mislim da se previse ocekuje od tog meca... ;)

                              Comment


                              • Originally posted by majabl View Post
                                Mislim da malo pretjerujete po pitanju kvaliteta meca Tomic-Federer. ;)
                                Ja nesto mislim da ce to Federer rijesiti u 3 prilicno laka seta. Jeste Tomic bolji i ozbiljniji nego prosle sezone, jeste da igra pred domacom publikom, pa i petlju pokazuje kako na terenu tako i van njega i cini se kao da ga je neko malo smirio, ali on je do sad zakazao uvijek kad se od njega nesto ocekivalo, pa ne vidim zasto ne bi i danas. Ne bih ja imala nista protiv cak i da Bernard pobijedi Rodzera, cak naprotiv, ali mislim da se previse ocekuje od tog meca... ;)
                                Da, ali mec cini uzbudljivim njihov psiholoski rat u prethodnih par dana, tacnije tzv. psiholoske "igrice".
                                Zato svi dosta ocekuju od meca, a i ja licno.

                                Tomic je bio hrabar sa izjavama, e sada treba biti hrabar i na terenu.
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X