Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • `Okupacija` glavnog terena od strane SRB
    Rod Laver Arena 11:00 AM Start Time
    1. Women's Singles - 1st Round
    Olga Puchkova (RUS) v. Maria Sharapova (RUS)[2]
    2. Women's Singles - 1st Round
    Kai-Chen Chang (TPE) v. Samantha Stosur (AUS)[9]
    3. Men's Singles - 1st Round
    Novak Djokovic (SRB)[1] v. Paul-Henri Mathieu (FRA)
    Rod Laver Arena 7:00 PM Start Time
    1. Men's Singles - 1st Round
    Lleyton Hewitt (AUS) v. Janko Tipsarevic (SRB)[8]
    2. Women's Singles - 1st Round
    Ana Ivanovic (SRB)[13] v. Melinda Czink (HUN)
    sigpic

    Comment


    • Rod Laver Arena spectacular at Kids Tennis Day ahead of the 2013 Australian Open at Melbourne Park on January 12, 2013 in Melbourne, Australia.

      sigpic

      Comment


      • Podatak da je vreme pripreme za servis ograniceno na 20 sekundi u prvim kolima AO izazvace vise rasprave nego sami mecevi
        sigpic

        Comment


        • The what now?

          Comment


          • OOP

            http://www.australianopen.com/en_AU/...ule/index.html

            Teniska liga

            http://www.sportklub.info/forum/show...l=1#post924541

            Apsolutna poslastica dana Tipsarevic - Hewitt. Vrijedi ispratiti i Djokovic - Mathieu, Verdasco - Goffin, Wawrinka - Stebe, Harrison - Giraldo, Janowicz - Bolelli, Benneteau - Dimitrov, Stepanek - Troicki, Nishikori - Hanescu.

            Vjerovatno svi ovi nece moci da se isprate jer nece biti pokriveni kamerama, ali nemam pojma trenutno koji su sve tereni pokriveni kamerama
            sigpic

            Comment


            • I sto je najbolje, 14.1 je neradan dan, tako da cu makar prvu noc moci lepo da ispratim
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Strucnjaci,da vas pitam,ko je za vas favorit u najvecem derbiju prve runde,Tipsarevic-Hjuit?

                Za mene je to Lejton,ali mi je mnogo krivo sto ce jedan od njih morati da ispadne

                Za promenu,posle ko zna koliko godina prvo ide muska gornja polovina a zenska donja,sto znaci da ce Novak ako Bog da polufinale igrati u cetvrtak,ako ista znaci
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                Comment


                • Po meni Lejton.
                  Odigrao je odlicno Kooyong, poznato je sa kakvim motivom igra na AO, a jos ce biti vecernji mec. A Tipsarevic, iako je osvojio Cenaj, igrao mi je toplo-hladno i poprilicno pasivno.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Dacha View Post
                    Strucnjaci,da vas pitam,ko je za vas favorit u najvecem derbiju prve runde,Tipsarevic-Hjuit?

                    Za mene je to Lejton,ali mi je mnogo krivo sto ce jedan od njih morati da ispadne

                    Za promenu,posle ko zna koliko godina prvo ide muska gornja polovina a zenska donja,sto znaci da ce Novak ako Bog da polufinale igrati u cetvrtak,ako ista znaci
                    IMG sredio

                    I po meni Lejton i to se mora gledati.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Jedva cekam taj mec. Mislim da je 50-50 i nadam se samo da ce obojica biti raspolozeni i pri udarcu. Ipak je Lleyton imao bolju pripremu, impresivnije je izgledao ali Janko svakako ima udarce da mu naudi i ako ne odu u 5 setova grdno ce mi se zamjerit'
                      sigpic

                      Comment


                      • Ako bi dobio Janka imoze i do polufinala da stigne,sto je neverovatan uspeh.Zaista ne mogu ni da opisem koliko mi je krivo sto igraju u prvoj rundi
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                        Comment


                        • Lejton je favorit u ovom mecu , pre svega zato sto se dobro pripremio pred AO i osvojio Kujong
                          ali Janko ovo dobija u 4 seta

                          Comment


                          • (3)Dudi Sela (ISR, 114) vs (17)Michael Berrer (GER) 4-6 6-2 6-4 : Biće ovo 22. Grand Slam turnir u karijeri za Izraelca i sedmi vezani Australian Open. Na Vimbldonu 2009. stigao je do 1/8 finala, i nikada posle nije uspeo da dobije dva meča na nekom od najvećih turnira

                            (4)Ruben Bemelmans (BEL, 115) vs Marsel Ilhan (TUR) 7-6 6-4 : Talentovani Belgijanac takođe je opravdao ulogu favorita u ovim kvalifikacijama. Na Grand Slam turnirima debitovao je tek na Vimbldonu 2011., kada je iz desetog pokušaja uspeo da prođe kvalifikacije na nekom od najjačih turnira. Igrao je i na Vimbldonu prošle godine tako da će mu ovo biti treći Grand Slam turnir u karijeri

                            Adrian Menendez-Maceiras (ESP, 233) vs Denys Molchanov (UKR) 6-4 6-3 : Malo poznati Španac ponovio je uspeh karijere i po drugi put se plasirao u glavni žreb nekog Grand Slam turnira, igrao je i Vimbldon prošle godine. On nikada nije dobio ATP meč pa bi eventualna pobeda u Melburnu bila razlog za veliko slavlje

                            Jamie Baker (GBR, 246) vs Donald Young (USA) 6-4 1-6 6-3 : Britanac je takođe napravio dobar posao u ovim kvalifikacijama, pošto je još gore rangiran od Španca. On je igrao 6 Grand Slam turnira do sada, očekivano 5 puta na Vimbldonu i jednom je prošao kvalifikacije Australian Opena. Nikada nije dobio Grand Slam meč, što i ne čudi pošto ima manje od 10 ATP pobeda u čitavoj karijeri

                            (2)Ricardas Berankis (LTU, 111) vs Paul Capdeville (CHI) 6-2 6-1 : U ovom meču nije bilo sumnje ko će u glavni žreb, pošto je razlika u kvalitetu očigledna. Talentovani Litvanac, nekada velika nada svetskog tenisa, igraće tek četvrti Grand Slam turnir u karijeri, u tri prethodna navrata dobijao je bar po meč, a u Australiji 2011. stigao je do treće runde

                            (12)Alex Bogomolov Jr. (RUS, 127) vs Michael Yani (USA) 6-3 4-3 Ret. : Rus je na Grand Slam turnirima debitovao pre više od 11 godina ali je tek iz devetog pokušaja uspeo da dobije meč, baš u Melburnu 2006. Biće mu ovo 17. Grand Slam turnir u karijeri, igrao je u trećoj rundi VImbldona i US Opena 2011.

                            (31)Maxime Authom (BEL, 157) vs (8)Florent Serra (FRA) 6-4 6-4 : Drugi put za redom Autom će igrati na nekom Grand Slam turniru, prošao je i kvalifikacije za US Open prošlog leta. Nikada u karijeri nije dobio ATP meč

                            Cedrik-Marcel Stebe (GER, 166) vs (11)Tim Smyczek (USA) 6-4 6-2 : Nemac je relativno kasno postao profesionalac i debitovao je na velikoj sceni na Vimbldonu 2011. Prošle godine igrao ja na sva 4 Grand Slam turnira tako da će mu ovo biti šesti u karijeri, dva puta je dobijao mečeve prve runde

                            Amir Weintraub (ISR, 196) vs Diego Sebastian Schwartzman (ARG) 6-4 6-3 : Pošto je još jedan Izraelac prošao u glavni žreb, ovo je veliki dan za tenis te zemlje. Amiru će ovo biti prvi Grand Slam turnir u karijeri, iako ima 26 godina do sada je dobio jedan meč u kvalifikacijama. Nema nijednu pobedu na ATP turnirima u karijeri

                            Adrian Mannarino (FRA, 160) vs Peter Polansky (CAN) 6-1 6-3 : Biće ovo dvanaesti Grand Slam turnir u karijeri talentovanog Francuza, do sada je dobio 3 meča na najvećim turnirima

                            (7)Daniel Brands (GER, 121) vs Javier Marti (ESP) 6-4 6-4 : Nemac je igrao dobar tenis poslednjih meseci i očekivalo se da opravda status nosioca i prođe u glavni žreb. Igraće deseti Grand Slam turnir u karijeri, 2010. na Vimbldonu je ušao u 1/8

                            Daniel Munoz-De La Nava (ESP, 174) vs Jan Mertl (CZE) 7-5 6-0 : Vremešni Španac debitovao je na Grand Slam turnirima prošle godine na Rolan Garosu, tako da će mu ovo biti drugi veliki turnir u karijeri. Ima 4 ATP pobede u karijeri, na manjim turnirima

                            Julian Reister (GER, 296) vs James Ward (GBR) 6-3 7-5 : Nemac je napravio odličan posao u ovim kvalifikacijama, pošto jedva da je u prvih 300 igrača sveta. Biće mu ovo peti Grand Slam turnir u karijeri, prvi posle godinu i po dana. 2010. je prošao kvalifikacije i na Rolan Garosu i na Vimbldonu, i dobio dva odnosno jedan meč. I dalje ima jako malo ATP pobeda ali je ovo možda početak nekih većih uspeha za njega

                            Steve Johnson (USA, 175) vs (21)Ryan Sweeting (USA) 6-3 6-4 : Amerikanac je do sada igrao dva Grand Slam turnira kod kuće, i 2012. je otišao do treće runde. Ima skromnu karijeru za sada ali i dovoljno vremena da to popravi u budućnosti

                            (15)Rajeev Ram (USA, 131) vs Marco Chiudinelli (SUI) 5-7 6-2 11-9 : U najzanimljivijem meču dana Ram je nakon velike borbe u trećem setu, koji je trajao sat i po vremena, izborio mesto u glavnom žrebu. Bićem mu ovo deseti Grand Slam turnir u karijeri i još uvek traži prvu pobedu. Preporučujem da se pogleda neki njegov meč na tepihu ili na travi, ali dobar je server pa će se snaći i na betonu, samo bi sigurno voleo da je brži

                            Arnau Brugues-Davi (ESP, 198) vs Jan-Lennard Struff (GER) 6-1 6-3 : Španac će u 27. godini debitovati na Grand Slam turnirima, u prethodnih 8 pokušaja nije uspeo da prođe kvalifikacije. U karijeri nema ATP pobedu, skoro sve uspehe ostvario je na Fjučersima
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              I sto je najbolje, 14.1 je neradan dan, tako da cu makar prvu noc moci lepo da ispratim
                              Isto
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Ko je favorit u mecu Tipsarevic Hjuit?

                                Neizvjestan mec. Lejton ima publiku, iskustvo i strasnu zelju za pobjedom. Janko je bolji u ovom trenutku. Postoje sanse da Janko podbaci. U tom slucaju ce Hjuit lako pobijediti. Ako pak Janko ne pukne onda je prilicni favorit.

                                Kladionice daju 57% : 43% za Janka. To je dosta realno.
                                Last edited by NI; 12-01-13, 19:55.

                                Comment

                                Working...
                                X