Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ferrer na Karlovica u 2.kolu,mozda bi tu moglo da padne izenadjenje.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • Originally posted by Shardonnay View Post
      To je Indigo izjavio da ispada u trecem ;)
      Realno. Tomik je dokazao da ce biti dostojan rival, konacno se trudi za svaki poen ne ladi jaja iza osnovne linije.
      I ajde da kazemo onu standardnu nasu
      "Cuo sam da Rodja ide u pemziju ove godine"

      I sto Vanja kaze, IMG = laksi zreb ;)

      @mare, Karlovic ni mene ne bi mogao da dobije a ne Ferrera na dosta sporom betonu.
      Covek je raspad.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • 2007. ja mislim da je federer dosao u australiu bez ijednog kompetitivnog meca. Nisam siguran
        Last edited by maliajnstajn; 11-01-13, 15:23.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Realno. Tomik je dokazao da ce biti dostojan rival, konacno se trudi za svaki poen ne ladi jaja iza osnovne linije.
          I ajde da kazemo onu standardnu nasu
          "Cuo sam da Rodja ide u pemziju ove godine"

          I sto Vanja kaze, IMG = laksi zreb ;)

          @mare, Karlovic ni mene ne bi mogao da dobije a ne Ferrera na dosta sporom betonu.
          Covek je raspad.
          Na ovom istom betonu prosle godine Federer nije bio daleko od poraza a kamoli Ferer ako Ivo bude raspolozen
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • Ja ne znam sto ste se tog Karlovica uhvatili, sto kaze Indigo ne bi ni njega pobedio


            Federer je 2007. igrao finale Kujonga
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Miko View Post
              Na ovom istom betonu prosle godine Federer nije bio daleko od poraza a kamoli Ferer ako Ivo bude raspolozen
              Aj udari glavom u zid par puta za kaznu pa pronadji rezultat od prosle godine.
              3-0 Mikula, Roger rutinski resio.

              Jos ti je Ivo sada raspad.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Ma kakav Karlovic, nema od njega vise nista. Nije to onaj isti covjek od prije par, a da ne pricam od prije 4-5 godina.
                Inace dobar ovaj IMG, Nadal bjese ide odatle isto? Ne bi se bunio da dobijamo njegove zrijebove narednih pnekoliko godina
                sigpic

                Comment


                • Ovi da imaju bye do finala ponovo bi pricali o zrebu
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Zreb je zila kucalica ovog foruma.. 4 puta jako pumpa i jos 9 puta manje, u zavisnosti od toga ima li miljenika u zrebu ili nema

                    Nego da vidimo mi veceras ko ce popuniti zreb
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Da pokusam i ja dati svoj skromni prilog ovogodisnjem Australian Openu:

                      Krenimo od prve cetvrtine:Tu je sve manje vise jasno, Novak ima bas lagan put da to osvoji vjerovatno i bez izgubljenog seta, prvo Mathieu, pa Lopez, pa onda Stan, sve u svemu niko ga ne moze ni do Tie breka odvesti a kamoli nesto vise, ovo ce biti lagano zagrijavanje.
                      Donji dio malo neizvjesniji, ali Berdih ne bi trebao imati problema u prva dva kola, poslije slijedi znatno tezi mec vjerovatno sa Verdascom (mislim da je dosta pokazao na Hopman kupu a posebno u mecu sa Djokovicem, ujedno i zna biti opasan na ovom turniru) ili mozda Andersonom, ali po meni bi Berdih to trebao lagano odraditi (jeste da se sa njm nikad ne zna dodje na Wimbledon i Olimpijadu sa "dobrom" formom pa se osramoti a na USopen ode sa "losom" formom pa napravi odlican rezultat) tako da ovde kao pobjednika vidim Berdiha.
                      Medjusobni mec izmedju njega i Noleta, hmmm( kad se sjetim prosle godine meca sa Rafom) mozda se moze i ocekivati dobar duel ali znajuci kako se Berdo "usere" pred Noletom ovo mi lici na mozda jedan set za Berdu, kad mu Djoko pusti zbog zenskog dijela publike da ga gledaju bar pola sata duze.
                      Potencijalno dobri mecevi:Monako-Anderson, Verdasco-Gofin, Berdih-Verdasco, Djokovic-Berdih
                      Prvi polufinalist:Nole

                      Druga cetvrtina, mozda i najneizvjesnija.
                      Dosta igraca pribliznog kvaliteta, malo se David odvaja ali po pokazanom u Dohu to i nije neka prednost.U gornjem dijelu imamo Davida, Bagdatisa i Nishikorija.Sva trojica vrlo dobri igraci na ovoj podlozi, Bagi izgleda malo vise radio u pauzi sto se i vidi po dosadasnjim rezultatima, Nishikori (za mene jedan od najboljih "ostalih" igraca) samo pitanje povrede, moze svakom da zagorca zivot, ostali nista posebno, ovde ipak dajem malu prednost Davidu (u medjusobnom mecu sa Bagijem bi trebao biti bolji) a onda bi isao na Nishikorija kod kojeg se ne zna zdravstveno stanje, opet prednost njemu.
                      Drugi dio ove cetvrtine jos nezahvalniji za prognozu, gore bi Almagro trebao odraditi posao bez vece muke a dole Tipsa ako prodje Hewita moze do Almagra ali ako ne prodje onda je veci broj kandidata (Hewit, Dimitrov, Beneto).Nadam se da ce Tipsa odraditi ovo ali ipak ostavljam otvoreno potencijalnog protivnika Davidu u cetvrfinalu.
                      Potencijalno dobri meceviavid-Bagi, Nishikori-Yuzni, David-Nishikori, Dimitrov-Benetau, Tipsa-Hewit, pobjednici zadnja dva meca kao i mec osmine finala izmedju Almagra i ko god da prodje.Volio bi da to bude Tipsa ali mislim da mu puno znaci od ishoda prvog meca.
                      Polufinalist:Ne znam, ako Davidu dodje Tipsa moglo bi biti ozbiljnih problema ali ako to bude bilo ko drugi onda to David puno lakse rijesava.

                      Treca cetvrtina, gornji dio gdje Delpo ne bi trebao imati problema do osmine finala i moguceg meca sa Cilicem, jer po meni Cilica nema ko da dobije (osim on sam sebe) a kod Delpa su bas losiji igraci, duel Delpo-Cilic prednost Delpu, jer Cilic jos nema igru da dobije Delpa u tri seta.
                      Donji dio zrijeba Murraya kao izrazitog favorita, samo je pitanje sa kim ce igrati osminu finala, Monfils ili Simon, Dolgopolova sam izbacio zbog toga sto tom momku ne vjerujem, (odlican talenat) ali nesto mu fali i mislim da u medjusobnom mecu sa Monfilsom nece proci.Sve kad skupim cetvrtfinale jasno Murray-Delpo.
                      Potencijalno dobri mecevi:Sepi-Cilic, Cilic-Delpo, Monfils-Dolgopolov, Simon-Monfils, Murray-Simon.
                      Polufinalist:Murray

                      Zadnja cetvrtina, meni i najzanimljivija zbog Fedexa, ali strasno teska za prognozu.Mislim da Tsonga ne bi trebao imati problema do osmine finala, mozda malo sa Belucijem ali prolazi on to.Gotovo sigurno nas ceka mec Has-Gaske a pobjednik ide na Tsongu, tu se ne bih upustao u prognozu, svi su super igraci, mozda Gaske ima malo vecu prednost u mecu sa Tsongom ali prvo mora proci Hasa, tako da to ostavljam otvoreno.
                      Donji dio je slag na torti pocetka turnira, Raonic nije u nekoj formi i tesko mukom bi mogao u osminu finala, tu ima opasnog Nijemca koji mu moze zagorcati zivot.Sad dolazimo do glavnog, Fedex prvo kolo ima zagrijavanje a onda ludilo protiv napaljenog Davidenka (uzmemo li u obzir AO 11, Roterdam prosle godine i Davidenka iz ovogodisnje Dohe) koji je znao da bude tvrd orah u medjusobnim mecevima, jos ako se tome doda nedostatak meceva od WTF mogao bi biti problem, jedino sto mislim da Davidenko ne moze drzati odlican nivo igre tri seta, drugo kolo domacin Tomic, godinu poceo super, dobio i Noleta a jos igra kuci, prosle godine je bilo slicno a lako se zavrsilo, prognoza teska ali opet mislim da ni Tomic nema snagu i igru za Fedexa.Po meni osmina finala Fedex-Kohli/Raonic.
                      Potencijalno dobri mecevi:Tsonga-Belluci, Has-Gaske, Tsonga-Has/Gaske, Raonic-Kohli, Federer-Davidenko, Federer-Tomic, Federer-Kohli/Raonic, Federer-Tsonga.
                      Polufinalist:Federer

                      Zakljucak:Nole lagano u finalu, jer mu u tom dijelu zrijeba stvarno niko nista ne moze (svi igraci sa kojima on voli da igra) , u donjem dijelu dajem prednost Murrayu iz prostog razloga sto se ni on nece umoriti do polufinala (imace samo jedan tezak mec protiv Delpa, tu ce malo morati zapeti) a u polufinalu bi (ako do njega dodje) Federer trebao biti bas istrosen, prvo ce ga na trcanje natjerati dvojica dosada Davidenko i Tomic a onda ce ga "izudarati" Raonic i Tsonga, on bi to trebao proci ali ce na Mareya doci polomljen, jos ako se uzme u obzir brzina podloge tesko Fedex moze u finale a i ako prodje tamo ce ga cekati super odmorni Nole.Vrlo vjerovatno finale bi trebali igrati Nole i Marrey, tu blagu prebnost dajem Noletu zbog lakseg puta u finale ali samo blagu prednost (Murray je prosle godine prebolovao djecije bolesti i sad se nosi sa svima u svim fazama turnira) a ako kojim slucajem Fedex udje u finale tu je Djoko puno veci favorit opet zbog puno vise teskih meceva za Federera.
                      Pobjednik Nole/Murray
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                      Comment


                      • Federerov zreb se cini tezak na papiru, ali uopste nije tako. U prvom kolu Paire za rekreaciju, taman da se malo razgiba i oseti teren, potom dugogodisnji pacijent Davidenko, pa nestabilni junosa Tomik i na kraju Raonic koji ne moze da se sastavi i pitanje je da li ce uopste stici do cetvrte runde. Najgore sto moze da mu se desi do QF-a je da izgubi jedan set. Problem moze biti sto dugo nije igrao, ali taman ce mu ova 4 meca posluziti da uhvati ritam i mislim da ni protiv Conge nece imati vecih problema. U SF-u protiv Skota nema velikih sansi i mislim da je finale nedostizno, jedino da Delpo zavrsi posao za njega, ali cisto sumnjam da ce se to desiti. U svakom slucaju, trebao bi da bez narocitih muka stigne do polufinala. Cini se da je najbolje prosao Skot jer do QF-a nece imati ozbiljnijeg protivnika, ali to moze biti mac sa dve ostrice. Tu ce imati, bar na papiru, najtezeg moguceg rivala, a dodatni problem moze predstavljati nedostatak pravog testa u prethodnim mecevima. No, s obzirom na uslove, tesko da Delpo moze vise od seta.

                        Ferer mi deluje najklimavije, gledao sam ga malo protiv Davidenka u Dohi i delovao je prilicno lose, da ne kazem raspadnuto. Moguce da silni mecevi i trosenje iz prethodne godine/a uzimaju danak, a ne treba zaboraviti da je rudar zasao u cetvrtu deceniju zivota , sto ce reci da i krstenica lagano cini svoje, tako da se uopste ne bih iznenadio ako ranije zavrsi svoje ucesce u Melburnu. Tu se onda otvara prostor za mnogobrojne kombinacije, a licno bih najvise voleo da Janko dogura do polufinala. Djokovicev zreb sam vec komentarisao. Ni tezak, ni lak, morace od starta ozbiljno. Plasman u finale ne treba dovoditi u pitanje. Sve u svemu, cudo treba da se desi pa da ne gledamo finale Djokovic-Marej.
                        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                        Comment


                        • AO pocinje u noci nedelja na ponedeljak po nasem , je li tako ?
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Dabome.
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • Evo i raspored za prvi dan

                              http://www.australianopen.com/en_AU/..._schedule6.pdf
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X