Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko god bio spor USO sad, a jeste prilicno ovo je nivo Romea i RGa, mada mnogi kazu da moze da se poredi sa MCom
    Stalno je tu vrucincina pa dzaba
    sigpic

    Comment


    • Jedno je sigurno, zrijeb je ovoga puta bio apsolutno regularan

      Comment


      • Zanimljiv zreb sa beznacajnim ishodom.
        Pobedniku AO vodilja mora biti mudrost iz popularnog stripa - `Ako kanis pobediti, ne smes izgubiti`
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Na USOu bi Roger imao odlicne sanse da dobije, ali ovdje je Andy (veliki) favorit. Ima tezak zrijeb i realno je da ce biti trosenja, a opet sve su mu ovo redovne musterije. Mozda mu je odmor prijao, mada znamo da u njegovom slucaju nije dobro kad dugo ne igra
          Odakle ti ta ideja?
          Nije on Nadal pa da mu treba vise turnira da udje u formu, on je poznat da strasno brzo nadje formu posle dugackih pauza. A posle svih ovih godina, ja sam ubedjena da on zna kako treba planirati sezonu

          Inace, zreb je koska, ali kad se malo bolje pogleda, jedino Davydenko moze da bude nezgodan.
          Protiv Pairea nece biti problema, onda sledi Davydenko, pa onda Tomic koji je jos uvek u Sidneju i pitanje je da li ce proci uopste dotle a zatim Kohli ili Raonic, gde je Raonic u poprilicno losoj formi. U QF Conga sto je sasvim ok, najbitnije je da nije Berdih

          Najbitnije je da su Karlovic i Simon daleko a lepo je i sto je Berdih daleko
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Neka, taman ce na pocetku da se uozbilji, posle toga da pregazi ostalu boraniju

            Comment


            • Zrijeb je povoljan za Novaka, mozda malko nepovoljan za Marija i tezak za Rodzera.

              Sanse na kladionicama su malo male promijenjene:

              11-Jan 07-Jan
              Novak 45.69% 42.13%
              Mari 20.93% 21.87%
              Federer 13.33% 15.96%
              ostali 19.32% 20.05%

              Comment


              • Da bacim i ja analizu zreba :

                Krenimo od najboljeg
                Sto se Djokovica tice zreb mu je isao na ruku , ako ne bude problema zdravstvene prirode do finala bi morao doci ali posto smo vidjali kojekakve senzacije prosle godine ostavicemo se prognoza i rutinskih pobeda. Projektovani zreb mu je znaci solidan , prvo PHM koji ga ne bi trebao previse umoriti , onda Harrison koji igra ocajno trenutno , juce protiv Benetoa ili prekjuce kad igrase se sastaviti nije mogao pogotovo u 2.setu , kako je bilo dobro je i prosao sa 46 26. U 3.kolu necu nikoga da predvidjam jer moze svako da dodje , jesam anti-fan Fiktora ali mislim da ce dogurati do 3.kola , Stepanek je favorit protiv njega naglaseni ali mogao bi iznenaditi Viktor vreme je a ni Feli ne igra bas najbolje tako da reci cu Novak-Viktor 3.kolo i tu bi VIktor mogao namuciti malo Novaka ako se sastanu a i sa Felijem nece biti bas lako. U 4.kolu ce biti Querrey ili Wawrinka , koji god da bude ne bi smeo uzeti Novaku vise od seta. QF protiv Bautiste Aguta , rutinski 3-0 . Salu na stranu , Berdycha ne vidim u QF , ima otvoren zreb ali nisam nesto pouzdan u vezi njega , mislim da nece do QF. Sto se SF-a tice projektovano je Ferrer i to bi mogao biti zanimljiv mec jer je podloga dosta spora ali Ferrer prvo treba doci do SF tako da necemo jos tome.

                Sto se Federera tice po meni sasvim pristojan zreb za njega , ne znam sto ste poceli kukati. Paire ce skupljati gemove kao i Davydenko , Davydenko mora odigrati najbolje sto zna , recimo kao u Dohi da bi dosao do seta protiv Rogera , 17-2 za Rogera u medjusobnim i to vecina meceva odigrana kad je Kolja bio u najboljoj formi a sada je daleko od nje. U Dohi je podsetio na stare dane pa ajde prvo da vidimo kako ce odigrati 1.kolo protiv kvalifikanta , ako mu naleti Young moze biti svega 3.kolo ce ipak verovatno biti Tomic s obzirom da ne verujem da moze pred domacom publikom izgubiti od Klizana tako da ce ipak Tomic do 3.kola a onda ce ga Federer u 3 seta pocistiti.
                Ja bi jako volio Rosola u 4.kolu ali i 2.kolo i mec protiv Raonica ce za Lukasa biti uspeh. Mislim da bi Kohly ovde mogao do 4.kola iz cistog razloga sto igra dobro , u Aucklandu je u finalu , ako ne otegne protiv Darsisa i u 2.kolu protiv kvalifikanta moze lako odmoran do 4.kola i meca sa Rodzerom , to ce Federer u 4 max zavrsiti. Ako Conga bude napaljen da odigra dobar turnir on bi bio neko ko bi mogao da zaustavi Rodzera ali Conga treba doci do QF-a , podloga je jako spora a Gaske je kod njega. Ako se sastanu Conga i Gaske , mislim da ce Gaske da slavi. Doduse u tom delu ima par zanimljivih igraca ukljujuci Haasa pa je daleko prognozirati. Tu cu stati sto se Rodzera tice.

                3. nosioc je Marej , po meni najlaksi zreb do QF-a a verovatno ni tu nece imati problema. Prva 3 kola ce biti rutina za Mareja , mozda Haase najtezi protivnik u prva 3 kola , setimo se USO-a kada je Haase umalo dobio Mareja. U 4.kolu ce igrati verovatno protiv pobednika meca 1.kola Monfils/Dolgopolov ,verujem da Monfils moze do 4.kola i onda da imamo spektakl Monfils/Marej ali Marej bi to resio samo pitanje u koliko setova. Onda bi sledio pravi obracun Mareja i Delpa gde bi moglo biti svega ali o tome cemo kada dodje ta faza takmicenja.

                4.nosioc Ferer ima solidan zreb. Prvo kolo ce biti formalnost a ako Karlovic prodje prvo kolo u drugom bi mogli imati dosta zanimljiv mec. Karlovic je tukao Ferera u IW-u pre 2 godine i zna kako dobiti Davida tako bi tu moglo biti svega. Ako Ferrer dodje do 3.kola za protivnika ce imati verovatno Bagdatisa i to bi trebao resiti manje-vise lagano. Za 4.kolo stvarno ne znam koga bi mogao dobiti , jako je slab taj dio , Nishikori je imao povredu i videcemo koliko ce izgurati na turniru , mozda Misha dogura do 4.kola ali Ferrer ga je vec ocistio na RG cini mi se kad je Misha pisao poruku izvinjenja pa mislim da ni sada nece biti veceg problema. QF i projektovani mec sa Jankom bi mogao biti spektakl u najavi.

                Berdih ima manje-vise pristojno lagane protivnike na papiru do QF-a ali znao je on gubiti npr od Robera na RG-u pre 2 sezone tako da sto se njega tice ostavicu se prognoza.Delpo ima dosta lagan zreb i do 4.kola ne bi smeo da bude ugrozen. Tada ga ceka Cilic koji je najbolje rezultate u karijeri pravio na AO pa bi taj mec mogao biti zanimljiv i verujem da bi Marin imao svoje sanse. Conga ako prodje 1.kolo i Ljodru do 4-og bi morao doci. Tipsarevicu isto tako 1.kolo najteze , mec protiv Hjuita bi mogao kostati Janka AO-a ali ako Janko bude na nivou i pokaze igru iz Cenaija , bar iz veceg dela Cenaija mogao bi to dobiti i onda po meni do 4.kola nema nista jace sto ga moze izbaciti. 4.kolo je Almagro i prilika za osvetu za onaj poraz na RG.

                Jos cu prokomentarisati neke tenisere , Almagro recimo ima mnogo lagan put do 4.kola i teniser kao on izvesno nece kiksati do tada , bar ja mislim. Simon ima do 3.kola dosta lagan zreb. Milman je igrao solidan tenis na startu i ako dobije Ita mozda i Bagdatisa moze dobiti. Janovic ima do 3.kola solidan zreb da se progura.

                Eto , moja prognoza za QF realna :

                Djokovic - Berdih(osecam da bi Verdasko mogao daleko)
                Ferer - Tipsarevic
                Del Potro - Marej
                Gaske - Federer

                Zelja :

                Vavrinka - Verdasko
                Karlovic - Tipsarevic
                Del Potro - Monfils
                Haas - Rosol



                Navijam za prva 4-orka ispadne sto pre , valjda ce bar dvojica u prvoj nedelji Autsajderi
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Dobar je posao napravio Novak sto je potpisao za IMG... Posledice se vec vide po zrebu.

                  Comment


                  • Novak da je birao ne bi mogao bolji zreb da izabere

                    Comment


                    • Nole ima žreb do jajaca ... Fedex, također ....

                      Comment


                      • Rodzer u drugom kolu ispada
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Gandalf View Post
                          Rodzer u drugom kolu ispada
                          Sta bi Gandalfe , sinoc kada si izjavio da ispada u trecem od Tomica, nisi video Davidenka u drugom ?
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • To je Indigo izjavio da ispada u trecem ;)
                            in another life
                            I will love you again, RF.

                            Comment


                            • Ako stvari idu normalno, ako su Mari, Novak i Rodezer u pristojnoj formi, njima je gotovo sve jedno sa kime ce da igraju do 1/4. Dakle svaki zrijeb je lak za njih. S druge strane ako imaju jako los dan, ima tu i tamo neko ko ih moze zaustaviti. Federer ima trojicu takvih u prva cetiri kola. (Davidenka, Tomika i Raonica.)

                              Sto se pak tice 1/4. Tipsarevic je najlaksi protivnik i on ide na Ferera. Od preostale trojice DP, Conge i Berdih mozes svasta ocekivati. DP najbolji protivnik ali Congi najvise lezi Australija i on ide na Federera.

                              U 1/2 su stvari jasne.

                              Dakle nesumnjivo da Federer ima relativno tezak a Novak relativno lak zrijeb.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Odakle ti ta ideja?
                                Nije on Nadal pa da mu treba vise turnira da udje u formu, on je poznat da strasno brzo nadje formu posle dugackih pauza. A posle svih ovih godina, ja sam ubedjena da on zna kako treba planirati sezonu
                                Ja stvarno ne pamtim kad je dosao na Slam bez ijednog odigranog meca? Znamo da uvijek ,ali uvijek odigra nesto na sljaci cisto da bi osjetio teren i nikad ne dolazi na RG bez meca iako su mu ti turniri najupitniji. Ovo jeste hard ali spori hard i dosta se radi za poene. Koliko se god dobro radi na treningu to nije i nikad nece biti isto kao takmicarski mec. Servis se i moze istrenirati, ali osnovni udarci tesko. No ima Pairea, on je odlican trening
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X